Motooblečenie

(bunda, nohavice, ladviňák, ...)

Re: Motooblečenie

Poslaťod Floyd » 12 Apr 2016, 22:56

Ja mám bundy a nohavice: Dainese koža, Rukka Goretex, Dainese na leto textil Cordura. V koži sa cítim bezpečne, Goretex je nepremokavý a nefúka na mňa, letný textil je ľahký a pohodlný, ale nie do zimy a dažďa. Všetko je aj s vnútornými odnímateľnými vložkami.
Mal by som dať inzerát, že všetko predám, pretože keby som mal teraz riešiť, tak kúpim len jedno špičkové univerzálne oblečenie určite Goretex, ktoré má na leto aj vetráky a na zimu teplé vložky.

P.S.: Dainese preto, lebo túto značku používa Valentino Rossi a sadla mi, akoby bola len pre mňa ušitá. Rukka preto, lebo keď som bol vo Švédsku a v Nórsku, tak som si všímal motorkárov a 90 % mali oblečenie tejto značky aj v mínusových teplotách, keď bol dážď, polosneh a boli vysmiati. A bolo ich napriek otrasnému počasiu na cestách viac, ako u nás počas letnej sezóny.
Naposledy upravil Floyd dňa 13 Apr 2016, 00:12, celkovo upravené 3
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Supi » 12 Apr 2016, 23:16

Mam od Macny komplet vybavu. Nie je zla, planujem ale zmenu. Co mam:
- bunda Geo2
- Nohavice Macna Alpine. Uz sa nepredavaju 3 roky. Nastupca: Bedoine
- Letnu bundu: Chilli Neon

Pacia sa mi:
- kvalitne sitie, nic sa nepara. Az na gombik na nohaviciach (na pase). Ten mi po jednej sezone odpadol. Aj ked ten ich system opisuju ako uzasny a neznicitelny. :-) Tu je k tomu ich video: uzasny waist lock
- system upinania vnutornej membrany a termovlozky je tiez dobry
- "Night Vision" system. Cela bunda je reflexna. Cez den siva, v noci odraza svetlo
- Na niektorych miestach nohavic aj bundy je pouzity material "SuperFabric" - malo by to byt odolnejsie ako Cordura alebo kevlar

Nepacia sa mi:
- Pouzite materialy - trochu lepsi polyester. Pri pade sa rychlo roztavi. Nepouzivaju Corduru. Asi kvoli cene.
- zipsy na vetracich otvoroch na nohaviciach mi skrabu lak na nadrzi
- vetranie bundy Geo 2 - vid video . Vyzera to dobre, ale ako som zistil posledne leto na jednom tyzdnovom vylete, nie je to najlepsie riesenie. Hned prvu noc som trochu prechladol. V teple 35C som si ten stred musel dat dole, inac sa nedalo vydrzat. Takze ma stale prefukavalo na hrudi. Do konca vyletu som sa z prechladnutia nevedel dostat. Ocenil by som velke vetracie otvory na rukavoch. Otvory su len pod pazuchami, co je nedostatocne.
Vzadu nie su vyduchy. Nasavany vzduch nema kadial unikat, takze vetranie nie je tak ucinne ako by malo byt.

Ak by som si teraz kupoval svoje prve oblecenie, porozmyslal by som nad inymi znackami. Napr. nad ceskym vyrobcom, ktory pouziva kvalitne materialy za velmi priaznive ceny: Rockway

Ako pisal Bratko a Keto - po par sezonach vacsina z nas prichadza na to, co im vyhovuje a co nie. A leze to do penazi. :?
Naposledy upravil Supi dňa 12 Apr 2016, 23:45, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod Floyd » 12 Apr 2016, 23:42

Rockway sa mi páči, ale všetky modely sú v šedej farbe. Supi, pre Teba dobré ku GS-ke. Ja som skôr ale do červeno-čiernej, čo táto značka neposkytuje.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Stanci » 02 Máj 2016, 17:17

Tak dneska som mal vylet do stareho hrozenkova a po 10 min cesty som zbadal strasnu cernavu a videl som ze tam prsi tak som to obisiel a ponahlal sa mal som ju stale za zadkom az pred trencinom ma chytila burka oproti a strasna prietrz to co som chcel napisat ze aj ked som uz po zvysok ceste siel v dazdi tie boty kore adventure mi nepremoklo a ani motonohavice od ayrton a bundu rollef tu safetec zelenu samozrejme rukavice boli jak spongia a na pumpe som si kupil za 1,50€ mikrovlaknovu handricku a tekute stierace zistil som ze je to dobra vec :D
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Motooblečenie

Poslaťod hipisko » 02 Máj 2016, 18:41

by ma clekom zaujimalo ci by pomohol impregnacny sprej na rukavice, niekde ho mam v policke, vyskusam
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Motooblečenie

Poslaťod BrAtKo » 02 Máj 2016, 19:06

Nepomohol. Spreje su na ľahke krátke dažďové prehánky. Ber igelitove rukavice na bezninke (rakúske su hrubšie a vydržia nie ako tie u nas) najlepšie si kúpiť gumové navleky. A kto na to ma tak goretexove rukavice, v akcii v Louis za 70€ a odskúšané v daždi odolali 2 hodinovej jazde v daždi.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Motooblečenie

Poslaťod puccky1 » 02 Máj 2016, 19:30

Ako pise Bratko ak nemas kvalitne rukavice sprej nepomoze ten len odpuduje vodu ale v lejaku ta podrzi len nepremok pripadne este dobra membrana
Co sa tyka rukavic tiez nemam kvalitne a ked si nedam navleky a premoknu po dazdi mam vzdy v zalohe aj suche sebou niekedy aj troje
Este ze ta Nc toho odnesie

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Stanci » 02 Máj 2016, 20:30

to ma nenapadlo na benzinke tie rukavice dobry napad ;) dik ako myslim si ze oblecenie sa neoplati nejako riesit ci gore podla mna je to drahe a radsej kupit nepremoky tie su iste ale dokonca hovorim to oblecko co mam ma prijemne potesilo pol dna az jeden den v lejaku to da mozno poriesim nejaky sprej nan aby odpodzovalo vodu ..
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Motooblečenie

Poslaťod Supi » 02 Máj 2016, 20:45

Stanci, sprej ti naozaj nepomoze v normalnom dazdi. To je tak max na kratku prechadzku a nie jazdu na motorke. Minulu sezonu som si poriadne naimpregnoval bundu a nohavice. V silnom dazdi, ked som si nedal nepremokavu vlozku, som bol do 5min premoknuty. Hlavne nohavice v rozkroku.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod Stanci » 02 Máj 2016, 20:53

hm :/ tak to si ma celkom zrusil .... myslel som ze by to slo ved ja mam celorocnu bundu zatial je to fajn :) nepremokla ale radsej by som aspon nieco ako vceli vosk ..
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Motooblečenie

Poslaťod puccky1 » 03 Máj 2016, 05:54

Vceli vosk je na kozu a nie na textil
Mas tam membranu tak nic neries

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Supi » 03 Máj 2016, 06:32

Ak mas membranu aj na kozenych veciach (napr. cizmy), vceli vosk nie je dobry. Zapcha pory. Koza potom sice nepremokne, ale ani dobre nedycha. Na kozu s membranou treba pouzit na to urcene spreje.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Naposledy upravil Supi dňa 03 Máj 2016, 08:17, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod Richi » 03 Máj 2016, 07:07

Ake?
ked umyjem cizmy cim ich mam osetrit?

Oblecenie s membranou urcite nebudem prat. Dam ho do cistiarne a upozornim ich na membranu
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod BrAtKo » 03 Máj 2016, 07:11

Richi zalezi od materialu, kozu voskujem vcelim voskom a textiliu streknem sprejom na membrany. Vnutro topanok priebezne dezifekcnym sprejom z DM Drogerie.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Motooblečenie

Poslaťod Zizi79 » 03 Máj 2016, 08:08

Ja mam bundu spark GT... ked som ju naimpregnoval tak v pohodke 1 hodina normalneho dazda... (z halusiek sme isli)
- motogate HELD gordura (spickove gate do 25 C a menej) jazdene v zime na CTX... nepremoknu ani v silnom dazdi jazda 1.75 hod... samozrejme impregnacia...
- cordura je ale zle odvetratelna...
- za mna kupit oblecko na leto zvlast a na chlad zvlast... lacnejsie... kamos ma komplet znacku WTEC... ca za 150€ (gate a bunda), budna ma 2 vlozky gate 1 vlozku... ma ich 3 sezonu... vyzera lepsie ako moja sparka...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Telo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia