čištění oblečení

(bunda, nohavice, ladviňák, ...)

Re: čištění oblečení

Poslaťod Richi » 19 Apr 2017, 21:46

Ja mám Nikwax Tech Wash. Periem v tom Moju rukku s Gore-Tex-om a zatiaľ som žiaden problém s nadmernou nasiakavosťou alebo pretečením nezaznamenal.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: čištění oblečení

Poslaťod sviatok » 20 Apr 2017, 10:15

...hmmm, Supi, nezamýšľal som sa nad tým, či bežné prášky alebo gély časom zničia membránu.
Podľa mňa to je aj o prístupe každého motorkára k oblečeniu. Niekto chodí otrhaný, ošúchaný a v pohode, a niekto má to najlepšie čo trh ponúka (alebo si o tom myslí že má najlepšie) a aj tak nie je spokojný.
Z môjho pohľadu pranie akým práškom/gelom neriešim. Nemyslím si že aj šetrné prášky vyslovene určené na športové odevy akosi zázračne ochránia oblečenie. Z vlastnej skúsenosti viem, že membrány neničia ani tak čistiace prostriedky ako ich časté skladanie alebo suché zipsy (samozrejme nedopatrením ale nie raz sa mi to stalo).
A v konečnom dôsledku oblečenie si všetci kupujeme len na určitú dobu. A tých pár rokov a s tým spojených niekoľko praní to musia vydržať aj membrány. A ak by začal byť nejaký problém tak je na trhu kopu impregnačných prostriedkov, ktoré sa postarajú o dobrú kondíciu jednotlivých vrstiev.

A keď sme už pri tom praní, či periem alebo neperie mám pocit, že každým rokom sa mi oblečenie zmenšuje hlavne v oblasti brucha... :)
sviatok
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 08 Mar 2015, 16:01
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: čištění oblečení

Poslaťod Supi » 20 Apr 2017, 12:00

to scvrkavanie v oblasti brucha - to robia presne tie bezne pracie prasky. :lol:

Bezne prasky a gely obsahuju zmakcovadla. A tie nicia membrany a umele vlakna. Preto sportove oblecenie vratane funkcneho pradla periem v tom Perwolle Sport&Active. Je zhruba rovnako drahy ako bezny gel, ale neobsahuje zmakcovadla.

Takze ano, gely na funkcne oblecenie chrania umele vlakna a memrany. A nie je to nic zazracne.
Sam som sa o tom presvedcil minuly rok. Na hotely som si opral funkcnu bielizen hotelovym mydlom. Skoro ma slak trafil, ked som zbadal, ako mi to mydlo skoro rozpusitlo spodky. :evil: Nechalo to normalne taky umely tmavy povlak na umyvadle, ktory neisiel umyt. Odvtedy si nosim so sebou trochu spravneho pracieho gelu.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Telo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť