Pozicovna moto oblecenia

(bunda, nohavice, ladviňák, ...)

Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod Supi » 06 Aug 2014, 20:47

Chlapi, nepoznate nejaku predajnu s oblecenim, pripadne pozicovnu motoriek kde poziciavaju aj moto vystroj (prilbu, bundu, nohavice)? Niekde v okoli BA.

Ide o to, ze priatelka sa boji motoriek. Chcel by som si s nou robit vikendove vylety, ale ona si mysli, ze motorka zakonite znamena vazne zranenie.
Nechcem ju do nicoho nutit, ale slubila mi, ze sa so mnou prevezie. ;) Tak nejak dufam, ze sa jej to zapaci.

Urcite ju vsak nechcem na motorku posadit len tak (s prilbou 2x vacsou, bez motooblecenia). Na druhej strane kupovat vystroj s tym, ze mi potom povie, ze sa aj tak boji a nech jazdim pekne sam.... to by bol trochu drahy spas.
Takze, vie niekto poradit?
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod nowkar » 07 Aug 2014, 05:21

A co tak požičovňa priateliek :)) Ale lacnejšie to nebude :)))
Snad uveď její míry (stačí vrchního oblečení:)) a možná něco popůjčuješ od kamarádů, respektive jejich priateliek.
nowkar
*
*
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 02 Aug 2014, 16:00
Bydlisko: Orlová
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod Supi » 07 Aug 2014, 08:57

to ako ze by som si mal pozicat inu priatelku na moto vyjazdy? Taku co uz ma vystroj? :lol:

Asi to budem muset poriesit cez znamych...
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod jackplay » 07 Aug 2014, 09:35

ja som to vyriesil tak, ze sme spolu s priatelkou kupili zakladnu vybavu - prilbu, bundu, motorifle - zhruba to vyslo do 400 eur, a potom uz citila moralny zavazok zacat so mnou jazdit. a po prvych vyletoch sa jej to zapacilo... teraz ideme kupit interkomy, topanky atd.

o pozicovni neviem, a vzhladom na rozne velkosti a tiez fakt, ze ani ja by som asi motooblecenie po nikom nechcel, vela moznosti nemas :-)

drzim palce!

J
jackplay
**
**
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 08 Máj 2013, 21:09
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod Supi » 07 Aug 2014, 10:13

No u mna bude najvacsia polozka prilba. Ja mam Nolan N104 a ked uz budem kupovat priatelke, tak chcem rovnaku, resp. taku, kde sa bude dat namontovat rovnaky interkom ako mam ja. A tieto prilby zacinaju od 300 eur.
Rifle cca 130 eur ; Bunda cca tiez 130 eur
Spolu 560 eur

Trochu drahy spas, ked mi potom zahlasi, ze sa stale boji. Aj ked, myslim si, ze sa jej to zapaci = aj by som to riskol a vystroj by som jej kupil. Potrebujem vsak prekonat fazu "Naco si to pojdem skusat do predajne, ked to aj tak nechcem." Resp. "Naco to budeme kupovat, ked chcem vyskusat len jednu jazdu" :-D

A bez poriadneho oblecenia ju nechcem brat ani na par km jazdu. Sam dost bazirujem na poriadnom moto obleceni. Svojho 63 rocneho otca mi dost dlho trvalo naucit, ze bez poriadnej vystroje na motorku nemoze sadnut.... za mladi jazdil len tak, maximalne s prilbou :) Teraz sa vratil po 30tich rokoch k motorkam.
A vzdy ked vidim chalanov na supersportoch s ladvinkami len tak v tricku a sortkach, tak si neodpustim poznamku smerom k frajerke, ze my takto jazdit nebudeme :-D

Tak asi mi neostava nic ine, len zacat setrit :-) Rifle a bundu kupim, prilbu na prvu jazdu niekde poziciam...
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod PRx » 07 Aug 2014, 12:59

Kazda poradna prodejna ti obleceni do 14 dni vezme zpet bez udani duvodu, jen to dobre casove naplanuj a mas to vyresene, jen se nesmis nikde s ni valet :-)
Obrázok užívateľa
PRx
*****
*****
 
Príspevky: 339
Registrovaný: 12 Sep 2013, 10:29
Bydlisko: Plzeň ČR a Bojnice SR
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod jaryn67 » 07 Aug 2014, 14:08

PRx píše:Kazda poradna prodejna ti obleceni do 14 dni vezme zpet bez udani duvodu, jen to dobre casove naplanuj a mas to vyresene, jen se nesmis nikde s ni valet :-)

No jo,ale KDYŽ JÍ MILUJEŠ,NENÍ CO ŘEŠIT!!!! :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod jezdec74 » 07 Aug 2014, 14:09

Supi, uvažuješ dobře. Spadnout se dá kdykoliv a následky nebývají zrovna nej. Já se manželku taky snažím přesvědčit na nákup oblečení, ale vždy mi řekne přesně to samé co Tobě přítelkyně. Jezdí se mnou ráda, ale výstroj nechce. Budu do ní hustit tak dlouho, až to snad vyjde, mám strach, aby se něco nestalo.
Petr má s tím koupením pravdu. Koupíš, ona vyzkouší no a jestli nebude chtít jezdit, tak to zase vrátíš :like:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod Supi » 07 Aug 2014, 14:21

Tak vyzera, ze mam svoj problem spolovice vyrieseny. Dakujem velmi pekne Saludovi, ze mi helfol. :like: Aj preto sem naozaj rad chodim.

Uz len dohodnut s frajerkou, ci "ten krat poprve" bude tento vikend :D
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod Supi » 07 Aug 2014, 14:29

PRx píše:Kazda poradna prodejna ti obleceni do 14 dni vezme zpet bez udani duvodu, jen to dobre casove naplanuj a mas to vyresene, jen se nesmis nikde s ni valet :-)


to by som musel vracat pekne so vsetkymi visackami ako to mali na predajni. A pravdupovediac to takto ani riesit nechcem. Radsej sa narovinu s nejakou predajnou/pozicovnou dohodnut a realne im za pozicanie zaplatit.
Ale uz mam zabezpecenie na skusobnu jazdu poriesene, teraz musim uz len dohodnut s frajerkou termin ;)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod jackplay » 11 Aug 2014, 08:51

Supi,

este jeden tip na tu prilbu - ja som kupil LS2 v Trnave za 133, maju tam vela farieb a velkosti. Je to dobra vyklapacka za tu cenu, pouzivaju ju aj redaktori moto-casopisov... a tusim 1550 gramov, takze vaha v pohode... a mas to skoro za tretinu oproti nolanke... ja mam sice shoei neotec, ale dnes by som si kludne kupil aj tu LS2, potom, co som videl tu frajerkinu a cital testy...
jackplay
**
**
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 08 Máj 2013, 21:09
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod Richi » 11 Aug 2014, 11:26

Supi,
ako dopadol vyjazd s priatelkou?
mame v klube novu ladvinku?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod Supi » 11 Aug 2014, 13:57

Jackplay:
dik za tip. Prilba vyzera zaujimavo. Nad Nolankou rozmyslam kvoli interkomu. Vo svojej Nolanke mam ich interkom, ktory zial nespolupracuje s inymi znackami. Kupoval som ho min. rok a az tento rok vydali novu verziu interkomu, ktory je zevraj univerzalny (co do parovania s konkurenciou). Takze asi ostanem pri Nolanke.

Richie:
no, pacilo sa jej :) Dostali sme sa na motorku az v sobotu vecer, tak sme toho vela nenajazdili. Velka cast bola po dedinach, pripadne v meste (cesta na Devin), kde je 50tka (kusok 70tka). Jej reakcia bola, ze sa jej 50km/h zda na motorke omnoho pomalsia rychlost ako ked je v aute. Takze sa vobec nebala. Na obchvate sme isli trochu rychlejsie = cca 5sekund 120 km/h :D a potom klasika 90 km/h. Tiez to zvladla uplne v pohode. Ak by som jej teraz povedal, ze pod ideme sa prebehnut, tak by urcite suhlasila :)
Takze uz preratuvam peniaze na ucte. V priebehu tohto mesiaca mi asi pridu kufre, navigacia, mam nejake dalsie vydavky... teraz som si "zavaril" tymto. Musim si to dobre preratat, nech neskrachujem :D
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod radu » 11 Aug 2014, 18:45

ad prilba:

určite doporučujem si pred samotnou kúpou prilby vyskúšať čo najviac modelov. Mne sa to podarilo vyskúšať na moto výstave v BA. Najlepšie mi sedeli SHOEI a Sharky. Vôbec mi nesedeli Scorpionky (hoci mám JET-ku) a o LS 2 ani nehovorím. Tá ich kvalita sa mi vôbec nepozdávala. Pripadalo mi to také lacné.
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pozicovna moto oblecenia

Poslaťod jezdec74 » 11 Aug 2014, 18:55

radu píše:ad prilba:

určite doporučujem si pred samotnou kúpou prilby vyskúšať čo najviac modelov. Mne sa to podarilo vyskúšať na moto výstave v BA. Najlepšie mi sedeli SHOEI a Sharky. Vôbec mi nesedeli Scorpionky (hoci mám JET-ku) a o LS 2 ani nehovorím. Tá ich kvalita sa mi vôbec nepozdávala. Pripadalo mi to také lacné.


Odzkoušet přilbu je opravdu nezbytnost. Mi třeba LS2 seděla, tak jsem ji koupil a jsem zatím stále spokojen ;)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Telo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť