SHARK _SPARTAN_ integralka

(prilba, šatky, kukly, ...)

SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod pcx » 03 Máj 2018, 08:25

mate ju niekto?
http://www.nokamoto.cz/prilby-shark/spa ... en-ykk.htm
ak ano, zaujimala by ma hlucnost, fucanie do nej.
Dakujem
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Pito » 03 Máj 2018, 08:57

Mam ju vo verzii carbon. Lahka, slnecna clona super, bezpecnost, co som sa dozvedel nedavno nie moc valna. Mam street triple, kde priamy napor vzduchu jej nerobi problem, horsie je to na cbf1000f, kedy uz turbulencie robia sarapatu a vnikaju do prilby aj skrz bradovy deflektor. Par ludi malo problem s tym, ze im cez spodny prieduch fuci. Kvalita prilby ma vsak moc nepresvedcila, spracovanie nie je az take dobre, ako som cakal, druhy krat uz by som do nej asi nesiel.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod pcx » 03 Máj 2018, 09:33

Diky za postrehy, zamotal si mi vyber. Ale to je dobre.
Pito, aku by si kupil keby mas moznost to zmenit? (vies, ze ci si odskusal nieco ine a povedal si si ze tak tato je lepsia lebo...)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Pito » 03 Máj 2018, 11:32

Tak ja som ju kupoval kvoli bezpecnosti integralky, DD kruzkom, karbonu a vahe, vzhladu ci slnecnej clone. Super bol aj bradovy deflektor, ktory je ale nic moc... Proste sa mi zda, ze marketing na tu prilbu hodne "pretiahli", viac ako u inych.

Aku prilbu? Je to tazke... Prechadzal som z vyklapacky bmw system 6-to bola bomba. Ako neskutocna prilba na turistiku. Dnes stale nie som uplne rozhodnuty, aku moto si necham, ak turistiku-siel by som do vyklapacky asi. Aj napriek vahe a v podstate nizsej bezpecnosti v rovnakej cene s porovnani s integralou. Na bmw bol trebars system 2 bradovych deflektorov a fungovali fantasticky. Aj ked to robil schuberth a bola casto porovnavana s c3, subjektivne si myslim, ze bmw bola lepsia a mne neporovnatelne lepsie sedela.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Pito » 03 Máj 2018, 11:37

Aby som nezabudol, co sa tyka bezpecnosti, rovnako 3* v testoch sharp, ako trebars c3. Co je pre mna velke sklamanie (aj ked ano, ide o laboratorne testy). Ale trebars vyklapacky od ls2 co osobne povazujem za kybel (bol som majtelom helmy od nich a hrúza), mali niektore okolo stovky plny pocet, 5 hviezdiciek. Na druhej strane, mam komunikator vyborne v helme umiestneny, mam senu 10R a kedze ma prilba predpripravu na ich origo shark, bateriu som dokazal elegantne skryt do prilby, cize neni na ociach a je v strede. Taktiez ovladac je maly a lahky, cize nie je problem ani esteticky a ani funkcne.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod pcx » 03 Máj 2018, 12:33

@Pito, tie kridelka vzadu, ci co to je...nerobi ti to hluk?
Pri rychlostiach okolo 100vky je hlucna, ci nevies o nej?
A ty mas ten karbon ozaj karbon, ci to je len dizajn-nalepka?
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Pito » 03 Máj 2018, 12:57

Ano, skutocne je to karbon-je aj lahsia od zakladneho modelu.
Vela zalezi od moto a plexi, ale celkovo mozem povedat ze patri k tichim prilbam.
Nie, naopak. Tie kridielka prave stabilizuju hlavu a funguje to. Ak aj chytim nejake turbulencie, pomahaju ju drzat v priamom smere.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Floyd » 03 Máj 2018, 13:19

Za mňa: SHOEI gt air. Skoro všetky modely tejto značky sú top na trhu. Nechcem vyklápačku, Zizi o tom vie svoje. Keď dáš papuláka, tak počítaj s drôtami v sánkach. Teraz mám agv k5, spokojnosť, hlavne mikrovetranie plexi. Aj počas búrky a v nízkych teplotách sa nerosí. Len vnútorné vyklápacie plexi je trochu bledé. Zháňam predné tmavohnedé, ale cena je premrštená. Na agv je výmena plexi otázkou jednej minúty, vynikajúco majú systém vymyslený.
No a agv používa od malička aj Rossi ! Shoei Marquez.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod pcx » 03 Máj 2018, 14:26

kua, na tie shoei-ky su ine cenovky :shock: som pozabudol

Akoze ja mam prilbu, len vymyslem trosku. Asi... :D
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Floyd » 03 Máj 2018, 14:42

Aj na Mercedes sú iné cenovky. Niekedy sa vyskytne celkom dobrý inzerát zánovnej Shoei ...
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod pcx » 03 Máj 2018, 15:54

Floyd, jasnacka, rozumiem. To bolo skor tak zistenie pre mna....ze asi vymyslam zbytocne.
Tak ale priznajme, kto by si nechcel sem-tam spravit daku radost? Napriklad ja by som chcel :D
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Supi » 03 Máj 2018, 16:05

Floyd, integrala je urcite bezpecnejsia ako vyklopna prilba. Ale napr Nolan/X-Lite maju zamykaci mechanizmus vezpecnejsi ako ini vyrobcovia. V testoch sa Nolanu(X-lite) neotvaraju bradove casti pri nárazoch.

Mne sa tiez bradova cast neotvorila. Dopadol som rovno na prilbu a lave rameno. Prilba ma 100% ochranila. Je to model X-Lite 1004 Ultra Carbon.
Obrázok

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Supi » 03 Máj 2018, 16:10

Doplnenie - pravdou je, ze som dopadol na lavu stranu a az nasledne sa suchal po brade a plexi stite prilby. Ak by som padol priamo len na bradu, tak ktovie akoby prilba obstala. Ale neviem si celkom predstavit taky pad.

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod puccky1 » 03 Máj 2018, 17:27

Na tie LS2 sa vseobecne nadava ale ja som spokojny mam dve
Synovec ma tretiu a dva roky do zadu sa mu do sesty postavil galanter na konci kopca Ostrej Luky kde sa uz dobre vypaluje a hodil fajneho papulniaka
Vysledok bol ze mal zrazu dve motorky vsetko na sebe dotrhane vratane mojich motocizmy :-) a prilba dopadla tako
ObrázokObrázokObrázok
A samozrejme ze sa neotvorila a zamky sa nezlamali ako to vsetci tvrdia
Viac menej mal stastie v nestasti ze skoncil len s polamanou a droutovanou rukou ;)
Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: SHARK _SPARTAN_ integralka

Poslaťod Supi » 03 Máj 2018, 17:47

Puccky, tak ale ta prilba nedostala priamy uder. Vyzera to tak, ze sa len na kratku cvhilu dotkla asfaltu.

Z tej mojej fotky to nevidno, ale na lavej strane za otvaracim mechanizmom je ten karbon prasknuty. Padol som rovno na hlavu a rameno. Prilba sa zachovala presne ako mala. Stlmila naraz, praskla, neotvorila sa sama. Hlavu mam uplne v poriadku. Ani len slaby otras mozgu... nic.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia