Photochromaticke plexi

(prilba, šatky, kukly, ...)

Photochromaticke plexi

Poslaťod Pito » 04 Nov 2016, 09:14

Hosi, mate niekto skusenosti s fotochromatickym(samozatmavovacim) plexisklom na prilbe?

Chcem si kupit prilbu co najlahsiu, teda aby nemala mechanizmus slnecnej clony. Na druhej strane nechcem prist o jej vyhody a toto vyzera ako super riesenie...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod keto » 04 Nov 2016, 11:36

Mám takové brýle na kolo, funguje to, ale zázraky nečej, má to celkem spožděnou reakci a tak třeba průjezdy stín/slunce/stín to absolutně nestíhá ani moc při rychlostech na kole, nebo vjezd do tunelu, chvíli člověk toho moc nevidí, tak jsem volil zatmívání jen mírné, aby jsem viděl alespoň něco, než zareagují, ale pak zase při opravdu ostrém slunci, které svítí do očí je to málo a to jsem kupoval značkovou kvalitu a přišly mě na 2500kč. Proto jsem na moto šel raději do clony.
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod jaryn67 » 04 Nov 2016, 11:40

Tak já mám helmu Lazer s tímto hledím a jsem spokojený.Při vjezdu do tunelu to je vpohodě,ale v lese je to horší,tam se rychle střídá stín a slunce.Tohle ale řeším tak,že si zvednu hledí.Zatím si nestěžuju a odjezdil jsem celou sezónu.Ono se to trochu zatmaví,i když je pod mrakem a pak je to na oči velmi příjemné.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod Pito » 04 Nov 2016, 15:59

Jaryne, aku presne mas lazerku? A ako si s nou spokojny?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod jaryn67 » 05 Nov 2016, 20:33

Lazer Monaco Evo Droid.Jsem spokojeny,ale je trochu hlučnější.Ale to je problem všech vyklápěček.A právě budu reklamovat pin lock,nějak se uvolnil a nefunguje.Helma je dost lehká a je proto na hlavě příjemná.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod keto » 06 Nov 2016, 09:21

jaryn67 píše:Lazer Monaco Evo Droid.Jsem spokojeny,ale je trochu hlučnější.Ale to je problem všech vyklápěček.A právě budu reklamovat pin lock,nějak se uvolnil a nefunguje.Helma je dost lehká a je proto na hlavě příjemná.

Všech né ;)
http://www.icmn.cz/road/aktuality/prilba-schuberth-c3-pro-zvitezila-v-testu-vyklapecich-prileb-ve-francii_5899.clanek
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod Pito » 06 Nov 2016, 09:42

Ja som mal bmw system 6 evo, co vyraba tiez shuberth a mal som tam tiez neskutocne ticho.

Cital som vsak par clankov o poskodzovani sluchu pri jazde na moto a vo vsetkych bolo uvedene, ze vystavenie sa nad 80db pri dlhsej jazde ma trvale nasledky na sluchove bunky. Dodatkom bolo, ze vlastne vsetky prilby tento hluk prekracuju, takze ja od dnes zhanam kvalitne stuple ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod Supi » 06 Nov 2016, 14:33

Pito, ty uz nemas BMW System 6? Myslel som, ze si bol s tou prilbou spokojny.

Co sa tyka stuplov, mam 2 druhy. Blizsie sme to riesili tu: http://nc700.sk/viewtopic.php?f=72&t=569

A aby som sa venoval teme - tiez rozmyslam nad co najlahsou prilbou. Fotochroaticke plexi by som si ja osobne asi nedaval. Ked si idem uzit trochu " sportovejsiu" jazdu, tak najcastejsie jazdim iba s cirim plexi, bez spustenej slnecnej clony. Jednoducho potrebujem vidiet co najlepsie a vnimat kazdy kusok cesty. V kopcoch, kde stromy tienia, mi slnecna clona vadi. Fotochromaticke plexi, ktore by som nevedel zosvetlit/stmavit okamzite, tak ako by som potreboval, by mi asi nevyhovovalo.

AGV prisli s LCD plexi stitom: https://youtu.be/wBWfjSZ3EYU?t=19s
Kamarat ho mal chvilu pozicane. Zatial to nie je ziaden zazrak. Plexi nie je nikdy uplne cire. Po zapnuti by mohlo byt tmavsie. Snad to budu dalej zlepsovat.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod Supi » 06 Nov 2016, 14:37

a este jednu poznamku k slnecnej clone, pre mna ma okrem zatmavenia dalsiu funkciu na ktoru som si zvykol - vo velkom teple, alebo ked sa potrebujem schladit, jazdim so zdvihnutym plexi a spustenou clonou. Ak by som mal aj skvelo fungujuce samo-zatmavovacie plexi, toto by mi chybalo :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod Pito » 06 Nov 2016, 17:51

Supi, ano bol som neskutocne spokojny. Bez ironie, aj s priamym porovnanim s C3 bola podla mna lepsia, luxusnejsi semisovy interier a natiahnuty tvar-kopec miesta pred ustami(plus nevyzera tak kyblovito ako c3 :) ), tiez excentricke otvaranie, super. A siel by som do nej este raz.

No NC pojde nakoniec z domu po dlhom vahani a je uplne jasne ze pride street triple r. Nuz a tam je ochrana pred vetrom mala, prakticky ziadna. Bol som skusat teraz prilby a ked som mal iba 1400g helmy na hlave, bol to neskutocny rozdiel.

Preto som sa aj zaujimal o fotochromaticke plexi, aj mechanizmus slnecnej clony nieco vazi, radovo to je 200g+. No a povedal som si, ze ked 1400g prilba je az taky rozdiel oproti mojej byvalke, co bude ak prilba bude este lahsia. No a narazil som na prilby ako marushin 999, ci bell m4r carbon. Su to absolutne lahke prilby, ktore maju vahu okolo 1000g!. Tiez samozrejme dalsia prilba bude integrala, budem jazdit aj okruhy, takze aj koza je doma a idem cestou bezpecia.

http://moped-slovakia.sk/bell/2140-pril ... -bell.html
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod Pito » 06 Nov 2016, 17:56

Este k slnecnej clone-ja napriklad mam citlive oci, musim jazdit skoro vzdy s nou, aj ked idem svizne. Za dalsie, clonu som takto pouzival aj ja do momentu, kedy mi nejaku vcelu alebo co podfuklo a narazila mi do cela, ozaj rana. Nechcem si predstavit co by sa stalo, ak by pristala na oku, preto to uz nepraktizujem.

Offtopic, ja tiez zacinam nosit stuple, prave kvoli tomu co som pisal. Nepocujem uz ako za mladi :D , takze si zacnem chranit moj hluch :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Photochromaticke plexi

Poslaťod eerl » 13 Jan 2017, 03:25

Pito: za toho tripla klobuk dole, na hornetovi 600 2010 som sa citili ako na metle :) Ochrana takmer ziadna, ale zase som citil kazdy km/h. Zazitok z jazdy urcite lepsi a to tripla hodnotia lepsie ako horneta.
Ja mam za sebou par operacii obchoch usi, takze som citlivejsi. Veci do zvukovodu moc nemozem, tak som si tam natlacil vzdy vatu a to mam metrove plexi s deflektorom.
Na vatu/stuple si pride casom kazdy sam.

Co uz so mnou, ked som pohodlny a chcem len moto, ktora ma dobru ochranu pred vetrom :)
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X


Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia