BMW System 6 EVO

(prilba, šatky, kukly, ...)

BMW System 6 EVO

Poslaťod Pito » 08 Mar 2016, 15:16

Tak, dnes som si zadovazil novucicku helmu BMW System 6. Skusim ju popisat, ako najlepsie viem z mojich doterajsich postrehov. Najprv to zle:

Obrázok

Netyka sa to priamo prilby, ale skor interkomu a instalacie. Do prilby sa da pohodlne nainstalovat iba ich vlastny interkom, moje dva co mam doma to nechcelo "brat". Ide o to, ze v podstate k ovladaniu slnecnej clony nie je kam ukotvenie umiestnit, navyse hrubka steny je na tej strane natolko velka, ze sa Vecko toho ukotvenia tam jednoducho neda nijakym sposobom dostat. Za dalsie ide o obrubu licovania, ktora nedovoli tejto konstrukcii sa zaseknut. Takmer som ani hlupy kablik nemohol tade prepchat, cize za mna je toto maximalne minus, jednoducho BMW chce tam mat iba interkom od BMW...

K tym dobrym, tych je nastastie viac:

Helma je v podstate dokonala. Vraj ide o najpohodlnejsiu turisticku helmu vobec. Futro a pouzite materialy su ozaj luxusne, pouzity prevazne semis! Porovnavam s HJC RPHA Max Evo a tato prilba je niekde uplne inde. I ked cenovo sa moc nelisia. Treba hned na zaciatku povedat, ze ma inu skrupinu ako C3 od Schuberthu, i ked ich vyraba rovnaka firma. Pri BMW mam pocit, akoby som mal na tvary enduro helmu, neskutocny priestor pred bradou(C3 mi vobec nesedela, mal som prave malo priestoru a tlacila ma brada. Nehanim, ale C3 je gulata ako "kybel", toto je tak futuristicky pretiahnute). V zaklade s pinlockom, dvojtym deflektorom, ktory sa da vymenit za letnu a zimnu variantu. Velmi dobre polarizovana slnecna clona, nie ako u HJC, pekne tmava. Bohuzial, akurat je v bielej lesklej, co sa mi moc nepaci a nejde k moto, no bola super ponuka, tak som kupil. Vyklapanie je taktiez zaujimavo riesene, ide o nejake elipsoidne vyklapanie, kedy nemame hore klasicky schodok, ale helma sa hore vyklapa lahulinko, tam zastane a dole ide tazsie. Z pociatku mi to prisla ako vada, bez toho typickeho klik :) Mal som ju rozobranu kvoli interkomu, spracovanie na vybornej urovni. Samozrejme spolahlivost budem riesit az po case, teraz je skoro.

Neda mi este nepovedat poznamocku: Opat som skusal senu smh10 a cinsky interkom. Povedal som si ze tak kvalitnu helmu nebude spatit cina a hodim tam senu... Zial nedalo sa mi. Sena ma o polovicu horsie repraky a to rozhodlo. I ked cinan nevyzera uplne luxusne, ale kvalita v prehravani hudby u mna nepusti. Ved viete ako, radsej funkcne, ako pekne, preto som kupil aj tuto prilbu pred mojou vybranou esteticky nadhernou HJC, ktora by vsak takuto uroven nedosahovala 8-)

https://www.google.sk/search?q=bmw+syst ... RC11A4M%3A
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

BMW System 6 EVO

Poslaťod BrAtKo » 08 Mar 2016, 16:53

Mohlo to ist pod Schuberth C3...naco nam je na kazdu odnoz dalsia tema (lebo je to iba mierne modifikovana C3). Prilba sa vola celym menom BMW System 6 EVO.

Gratulujem k popifi kúpe. Vyzerá ako helma z hviezdnych vojen ci hry Halo pre Xbox.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Richi » 08 Mar 2016, 18:52

1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Puggy » 08 Mar 2016, 19:12

BMW System 6 a BMW System 6 Evo sú dve výrazne rozdielne prilby, nemožno to zamieňať. Piťo, ty máš System 6 alebo Evo?
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Pito » 08 Mar 2016, 20:47

Puggy, mam EVO. Predpokladam, ze evo je nastupca a vylepseny, Puggy vies o tejto teme nieco viac?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Pito » 08 Mar 2016, 20:50

Inak, neskutocny vyhlad je z nej, Zda sa mi, ze ma vacsia plexino aj ako C3 z obrazkov, no mozem povedat, ze vo vyhlade je hned na druhom mieste za nedavno skusanou Bratkovou Nolan N44 Air(snad spravne oznacenie)...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Puggy » 08 Mar 2016, 23:05

Nie Piťo, neviem o tom nič. To, že Evo je nástupca som a vylepšený som si myslel aj ja, ale poznámku som napísal iba preto, že ma na "rejtingu" výrobcu SHARK zaujalo, že System 6 dostal 4 hviezdičky a System 6 Evo iba 3. Takže skúmal som prečo? Inak je to tu: http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetli ... ontinued=1 :o :o :o
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Pito » 09 Mar 2016, 09:22

No to by teda aj mna zaujimalo! Moc si ma tymto nepotesil ale :D

http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetli ... ontinued=1

Dokonca, cim novsia a drahsia helma, tym menej hviezdiciek. No to je vrchol!
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod BrAtKo » 09 Mar 2016, 09:24

Ved vychadza z C3 a ta tiez ma na Sharpe iba tolko hviezdiciek a ake ma vysoke ratingy po celom svete.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Puggy » 09 Mar 2016, 15:50

Pito píše:No to by teda aj mna zaujimalo! Moc si ma tymto nepotesil ale :D

http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetli ... ontinued=1

Dokonca, cim novsia a drahsia helma, tym menej hviezdiciek. No to je vrchol!


Piťko, to nerieš, hlavne že si ty spokojný. S tými testami a ratingom je to na dlhú debatu.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: BMW System 6 EVO

Poslaťod Pito » 09 Mar 2016, 15:54

Jasne, aj tak v tom nechcem spadnut... a ked uz, tak aspon to nechcem prezit :D :lol: :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná


Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť