Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 13 Jan 2018, 18:32

Ruidos píše:Pozeral si ten link čo som sem dal z gearbest ?
Je tam aj video kde to reálne skúšal niekde na asi diaľnici a 1000m mi príde ako dobrý dosah


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
peny píše:papier znesie vsetko :) takze na nejaky kilometer v realnej premavke zabudni staci nejaky les, kusok viac zakrut a je to ako som pisal :)
Zizi79 píše:staci kamionik a druhy kamionik a uz chrrrrrr... vsak janko :-)
Páni kto ma pozná vie že mám s čínskym interkomom odjazdených cez 7 rokov a svoje skúsenosti a testy som napísal na motoride aj motorkár.cz

Už môj prvý model s dosahom 500m nemal problém s kamiónmi ako píšete hore.

Novší model s dosahom 1500 mi vydržal 6 rokov, nebol problém ani v alpách pri vracákoch a počuli sme sa aj keď sme sa nevideli v späťákoch.

Teraz sme si dopriali pod stromček v podstate rovnaký model, mierne vylepšený.
1ks v akcii stál 28€

Obrázok
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Ruidos » 13 Jan 2018, 22:47

Môžeš dať link kde si objednával ? A sparuje sa ti aj s iným interkom ?
Si snim v pohode ? Ako cena je fakt super


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 13 Jan 2018, 23:56

Gearbest, daj hľadať model V6.

Doteraz som mal model R6, po 6 rokoch som to menil kvôli batérii.

Spojí sa to iba s interkomom vlastnej značky, resp tie drahé značkové interkomy tipu sena by mali mať funkciu, že vedia pripojiť interkom aj inej značky. Ako to funguje v praxi ale neviem. My si vystačíme takto súkromne :)

https://m.gearbest.com/car-speaker/pp_388426.html

Tu je dvojsada.


Prípadne ak by bola požiadavka na konferenčný pokec v skupine, to zvládne model V4 s maximálne 4ks objemov.

https://m.gearbest.com/motorcycle-inter ... 14084.html
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dreamer » 14 Jan 2018, 09:23

Duky, len ked ide skupina, ktora nejazdi v rovnakej zostave stale, tak to chce nieco univerzalnejsie, co sa vie spojit aj s inymi znackami. Alebo prides na stretko, rozdas interkomy a ide sa? :)
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Ruidos » 14 Jan 2018, 09:35

dreamer píše:Duky, len ked ide skupina, ktora nejazdi v rovnakej zostave stale, tak to chce nieco univerzalnejsie, co sa vie spojit aj s inymi znackami. Alebo prides na stretko, rozdas interkomy a ide sa? :)


Dreamer ďakujem. Na toto som presne narážal :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 14 Jan 2018, 12:11

Tak to si samozrejme musia kúpiť interkom s takou funkciou, cca 10 násobne drahší v sume 200-350€. Každý podľa potrieb a požiadaviek na funkcie.

Ja som skôr reagoval na dezinformácie, že stačí jeden kamión či zákruta a komunikácia je v prdeli. To pravda nie je ani pri lacnom modeli z číny.


Ruidos - píšeš že ti stačí spojenie so zizim, ten píše že jeho interkom sa s čínou spojiť vie.
Ak sa chceš spojiť s každým, ako píše dreamer, musíš si kúpiť niečo značkové.
Len keď to plánuješ použiť tak striedmo pár krát do roka, príde mi to trošku drahé. Ale možno tomu prídeš na chuť a budeš to používať častejšie aspoň v spojení s mobilom na hudbu a gps.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod puccky1 » 14 Jan 2018, 16:13

Odjazdil som na NC 80 000 km presiel pol europy vystriedal desiatky spolucestovatelov vsetci okolo mali intercomy iba ja nie a tu som a nikdy mi to ani nechybalo
Otazku si poloz jasne
Ak ho nebudes pouzivat pravidelne ozaj ho potrebujes?
Moj nazor je ze ak nebudes s niekym jazdit pravidelne tak ani nie uz len koli tomu ze kazdy ma kupenu inu znacku

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Ruidos » 14 Jan 2018, 16:38

dukyno píše:Tak to si samozrejme musia kúpiť interkom s takou funkciou, cca 10 násobne drahší v sume 200-350€. Každý podľa potrieb a požiadaviek na funkcie.

Ja som skôr reagoval na dezinformácie, že stačí jeden kamión či zákruta a komunikácia je v prdeli. To pravda nie je ani pri lacnom modeli z číny.


Ruidos - píšeš že ti stačí spojenie so zizim, ten píše že jeho interkom sa s čínou spojiť vie.
Ak sa chceš spojiť s každým, ako píše dreamer, musíš si kúpiť niečo značkové.
Len keď to plánuješ použiť tak striedmo pár krát do roka, príde mi to trošku drahé. Ale možno tomu prídeš na chuť a budeš to používať častejšie aspoň v spojení s mobilom na hudbu a gps.


Duky presne ako píšeš. Iba striedmo preto nechcem do toho moc prachov dávať. Idem objednať činu. Uvidíme či sa snim spojím. Ak nie predám na bazos a ostane mi iba mobil :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Ruidos » 14 Jan 2018, 16:41

puccky1 píše:Odjazdil som na NC 80 000 km presiel pol europy vystriedal desiatky spolucestovatelov vsetci okolo mali intercomy iba ja nie a tu som a nikdy mi to ani nechybalo
Otazku si poloz jasne
Ak ho nebudes pouzivat pravidelne ozaj ho potrebujes?
Moj nazor je ze ak nebudes s niekym jazdit pravidelne tak ani nie uz len koli tomu ze kazdy ma kupenu inu znacku

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku


Puccky pre toto to nechcem presne kupovať. Každý ma niečo iné. Ak budem v partii kde stabilne budeme chodiť von tak sa prisposobim a kúpim, ale zatiaľ postačí ta Čína za pár supov. Zizi hovoril že to je potrebné na dorozumievacku.



Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod puccky1 » 14 Jan 2018, 16:58

To mi hovorili aj vsetci motorkari na okoli ale po skusemosti v madarsku kde sme zastali na parkovisku a dohadovali sa ako pojdeme cez mesto 4 ludia mali intercom a ja piaty nic siel som posledny a asi uz na prvom kruhaci presli vsetci inym vyjazdom jeden prvym dalsi dvaja druhym a stvrty vysiel tretim vyjazdom a ja posledny som len pozeral ze ako da to dohodli a za kym mam vlastne ist ;)
Ked sme sa zas vratili vsetci na povodne parkovisko som si povedal tak toto ja nikdy nebudem potrebovat

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 14 Jan 2018, 17:42

Ja som to tiež nepotreboval až kým som to nevyskúšal, vtedy som si povedal prečo to už nemám 10 rokov.

Používam to buď sólo na MP3 a gps, alebo s frajerkou ako spolujazdcom, či bratom na druhej motorke. Možnosť pohodlnej komunikácie dáva cestovaniu iný level. Pri druhom jazdcovi prispieva k bezpečnosti.

Dá sa "žiť" samozrejme bez toho, rovnako ako bez mobilu, bez počítača....
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 14 Jan 2018, 17:54

Nechcel som povodne reagovat no neda mi... Tiez som najskor jazdil bez interkomu, poriadnej navi a podobne. Tiez som si vravel ja toto nepotrebujem.

Ale ked som si to kupil nedam na to dopustit - teraz je to uplne o inom, iny level. K veci - cinsky interkom je super, pomer cena/vykon paradny. Dodnes nedam na neho dopustit. Mal som senu, presiel som na neho a teraz mam opat senu. Cuduj sa svete, s cinanom som bol najviac tak nejako spokojny (osobne sa mi paci bass ktory dava repro co u seny chyba a tiez vydrz). Problem bol vzhlad, blbe ovladanie v rukaviciach a kvalita (zalezi ozaj kus od kusu). Ja som mal 25tkm a bez problemov, dokonca mi raz tahal 5 dni v kuse po 10hodin na moto (Supi vie).

Co sa tyka komunikacie s druhym... Pouzil som za tych x km co som jazdil s interkomom komunikaciu snad 2x. Ono je to sranda, bezpecne - vieme sa upozornit na problem na ceste, nemusime pre kazdu zaujimavost zastavovat a pod. Mne vsak komunikator bezi furt a najvacsi zmysel mi dava pri pouziti solo. Na navi sa nemusim furt divat a sklanat hlavu/stracat pozornost, mozem si pustit hudbu, mozem telefonovat, je to plne sparovane s navi, cize ovladanie odtial.

Zhrniem asi tak a to nic proti Peto, ale kto skusi, neda dopustit a kto neskusil nevie o co prichadza :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod puccky1 » 14 Jan 2018, 19:52

Na motorke mi hudba vibec nechyba a navigaciu ju mam na moto aj tak z auta takze prd na nej vidim cez to puzdro ale ked chcem aj sa somnou porozprava popripade v meste aj s celou ulicou ked ju vypeckujem ;)
Ale ja som ju vacsinou vyuzival z vypnutym zvukom

A ano nevyskusal som neviem ale ani ma to netrapi
Ide ozaj len o to ci to chce alebo nie
Ja mam rad na motorke ticho a polujazdkyna sa moze vykecavat pri kavicke ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 14 Jan 2018, 20:02

Čiže ty si taký technický neandertálec :)
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 14 Jan 2018, 20:36

Duky nezabrdaj do osieho hniezda :D

Tak ono ked mas transportny den a 500km dialnicnych, dobra hudba nikdy nie je zla :lol:

Chvilu som aj ja jazdil s mobilom... No gps niekedy vypadavala, nedala sa v rukaviciach ovladat, sparovanie s telefonom vselijake, nebolo dobre vidiet, nemala moznost volit zatacky (tomtom), atd.

Je to ako porovnavat jazdu feliciou a bramborakom. Obe ta odvezu, ale... je tam proste to ale :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia