Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod BrAtKo » 25 Feb 2016, 08:40

A prichadza cas kedy bude dolezite aby ti nieco (Waze, navigaci apd.) hlasilo radary pekne do usi :)
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 25 Feb 2016, 09:00

Puccky, presne ako pises. Ja som intercom prvu sezonu tiez nechcel, no nie je to iba o telefonovani. Vela veci si dokazes povedat pocas cesty, zaujimave body, miesta, nebezpecie na ceste,... Okrem toho hudba je fajn napr na dialnicnych presunoch, povely z navi tiez-nepotrebujes sklanat hlavu a znizovat sustredenie na samotnu jazdu,... Je toho viac. K zaveru minulej sezony som toto vsetko pochopil, preto som isiel po nom :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Puggy » 25 Feb 2016, 20:26

Juanito píše:ja mam n-com b1, s polovickou mame obaja nolan n91. a na hrkutanie pocas jazdy, pocuvanie hudby a vybavenie hovoru mi to bohate staci. twin pack stal cca 230€. len neprisiel som este na jednu vec. ako dosiahnut, aby v oboch prilbach hrala hudba z jedneho telefonu.


Juanito, mám vážne obavy, že to nefunguje. Ja mám B4 (nejde to ani tam), ale teraz v polovici februára vyšiel nejaký upgrade firmwaru, takže skús sa pozrieť na ofik Nolanu. Myslím, že sa to týkalo zrovna B1 a B1.4 a konkrétne tohoto problému.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Richi » 25 Feb 2016, 21:50

Na scala od Schuberthu sa dá prichádzajúci telefonát prijať ako confcall do oboch prilieb. Ale hudbu som ešte neskúšal.
Môže si ale každý pustiť vlastnú hudbu zo svojho telefónu :D
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2943
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Puggy » 25 Feb 2016, 22:35

Podľa mňa je hudba v prilbe kravina, nepočujem motor, sanitky, hasičov atď. Možno už som starý a dnes je iná doba, ale nikdy som nad tým neuvažoval. V prilbe maximálne komunikácia s parťákom (predný jazdec upozorní na jamy, šutolinu a iné prekážky, odbočenia, zastavenia), potom pokyny z navigácie. Ani telefón moc nepoužívam, ozvem sa a poviem, že zavolám až zastavím.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod BrAtKo » 25 Feb 2016, 22:37

Puggy prosím hodnotiť co je kravina až z vlastnej skúsenosti. Lebo to co píšeš samo o sebe je len teoretická kravina a skutočnosť je úplne niekde inde. Počujem vsetko dianie okolo seba a s úsmevom na tvári ako si spievam pesničku z radia ci mp3 ked skoro ráno vyštartujem z garáže.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Puggy » 25 Feb 2016, 22:48

:D :D :D
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 26 Feb 2016, 00:45

Puggy píše:Podľa mňa je hudba v prilbe kravina, nepočujem motor, sanitky, hasičov atď. Možno už som starý a dnes je iná doba, ale nikdy som nad tým neuvažoval. V prilbe maximálne komunikácia s parťákom (predný jazdec upozorní na jamy, šutolinu a iné prekážky, odbočenia, zastavenia), potom pokyny z navigácie. Ani telefón moc nepoužívam, ozvem sa a poviem, že zavolám až zastavím.

Takže ani rádio v aute nepoužívaš? Lebo to máš to isté...

Samozrejme treba mať hlasitosť tak, aby bolo počuť všetko, aj sirény - v aute aj na motorke
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Juanito » 26 Feb 2016, 02:24

Richi píše:Na scala od Schuberthu sa dá prichádzajúci telefonát prijať ako confcall do oboch prilieb. Ale hudbu som ešte neskúšal.
Môže si ale každý pustiť vlastnú hudbu zo svojho telefónu :D

ten konferencny hovor dokaze aj n-com, to uz mam odskusane. a teraz to tak robime, kazdy si pusti svoju hudbu :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod BrAtKo » 26 Feb 2016, 23:15

Nové a konečne menšie modely Interphone http://www.interphone.com/en/products/intercoms
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Puggy » 26 Feb 2016, 23:37

Takže ani rádio v aute nepoužívaš? Lebo to máš to isté...

Samozrejme treba mať hlasitosť tak, aby bolo počuť všetko, aj sirény - v aute aj na motorke[/quote]

Používam, ale rozhodne nie cez sluchátka. Možno vás nie, ale keď si dám prilbu a pustím si rádio, ktoré chcem normálne počuť, tak ma to úplne "odstrihne" od okolia.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod ondrej144 » 27 Feb 2016, 09:11

vNetPhone v5 došlo mi včera.
Zatial vyskušane len samostatne-:: sparované s mobilom-spustena mp3-navy sygic v mobile- ak nečo povie mp3 sa stíši. Tak isto ak prichádza hovor mp3 sa síši.Párovanie a hovor musíme ešte s kamošmi vyskušať
,ked sa stretneme.Je to čina -tak s činou- by to nemal byť problem parovat.Sluchatka hraju lepšie -aj basy su počuť.(jednu činu už doma mam tak som porovnal)
http://www.ebay.com/itm/251760225646
ondrej144
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 29 Aug 2015, 21:15
Bydlisko: Čaňa,okr.Košice
Motorka: Honda Integra 750

Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod BrAtKo » 27 Feb 2016, 21:28

Náhodou som našiel ten čínsky vNetphone v novsej verzii a za výrazne nižšiu cenu https://www.fasttech.com/products/0/100 ... uetooth-v3 síce ta to ondrej trosku nasere ale co uz. Aha a ten shop mam vyskúšany predáva kvalitne power banky s originál panasonic accu. I ked si myslím ze ta v5 je krajšia. Pozrite aj iné veci dajte hľadať slovo motorcycle maju aj HID svetla apd.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod ondrej144 » 27 Feb 2016, 21:46

Viem ,že je taký,ale tie tlačítka a pamätať si kto pod akým je ...no neviem.Síce Duky s tým problem nema,ale ja som sa rozhodol pre :- vNetPhone v5 - a dufam -že budem spokojný.Dnes som to aj vyskušal na moto a aj príjem normalneho hovoru. funguje tak ako má.Zatial som to s nikým nesparoval-nejak sme nestihli,bol som len tak narýchlo...
ondrej144
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 29 Aug 2015, 21:15
Bydlisko: Čaňa,okr.Košice
Motorka: Honda Integra 750

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod BrAtKo » 27 Feb 2016, 21:50

Nie skvele si kúpil ja by som to iste bral. Asi nejaké firmware updaty priamo na stránke výrobcu si nenašiel ci software na nastavenie ze ?
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia