Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod BrAtKo » 15 Mar 2017, 09:50

Tima, TomTom 4xx ma jeden problem, a to bluetooth chipset, ktory nema dostatocnu sirku pasma a nestiha kvalitne prenasat vsetky data. To znamena, ze ak mas toto vsetko sparovane tak ako pises (co som mal aj ja), tak po chvilke pocujes, ako sa zhorsuje kvalita zvuku a zacina to chraptit. Takze som sa vzdal nie len zvukov z navigacie do prilby (pouzival som len upozornenie na radary), ale aj moznost vidiet, kto mi vola na displeji navigacie. Kedze F5MC ti povie hlasom meno cloveka, ked ti niekto vola, nechyba mi to. Toto je pomerne znamy problem, ktory sa riesi uz dlhodobo na supportnom fore TomTom, vyzera to tak, ze toto nebude mozne len tak poriesit firmwarom, TomTom potvrdil, ze je to problem.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Supi » 15 Mar 2017, 10:17

Update firmware to neporiesi. Ani pri tom Nolane. Tam update vyriesil len to, ze sa da sparovat aj s inymi znackami. Ale pri tych starsich modeloch to je stale tak, ze sa da sparovat len s jednym zariadenim (mobil, navigacia, interkom inej znacky).
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod tima » 15 Mar 2017, 13:31

Ja som interkom od Nolanu nikdy nemal, mám iba info od kamosa a viete ako to je "jedna babka povedala", tak že sa kľudne možem mýliť a aj moju F5 využívam iba na možno 20% ... dohovorenie sa s manželkou, poprípade s ďalšími jazdcami a nech mi dá vedieť, kto mi vola. Rádio ani hudbu zasadne nepočúvam, chcem byt čo najviac sústredený a vypnúť hlavu a nie počúvať hovadiny.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Supi » 15 Mar 2017, 15:13

Uz vela krat som sa vracal v noci po dialnici domov. Uplna nuda. S dobrou hudbou, pripadne audioknihou je ta nuda viac znesitelna.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Puggy » 15 Mar 2017, 21:53

Supi píše:Puggy, predpokladam, ze mas telefon spojeny s navigaciou. Nasledne az navigaciu s Nolan B4. A partak ma tiez nejaky intercom od Nolanu. Alebo sa mylim?
kanal 1 = spojenie navigacie a intercomu
kanal 2 = spojenie s partakom.... tento kanal je len na komunikaciu medzi kompatibilnymi intercomami (Nolan-ackimi)

Ak sa chces spojit s intercomom inej znacky, obsadis kanal 1 a uz sa nesparujes zaroven aj s navigaciou.


Supi, je to možné ako píšeš, pretože parťák má fakt komunikátor Nolan (a s iným som sa spárovať ešte nikdy nepokúšal)
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod wolodo » 02 Máj 2017, 18:50

Supi píše:Uz vela krat som sa vracal v noci po dialnici domov. Uplna nuda. S dobrou hudbou, pripadne audioknihou je ta nuda viac znesitelna.


No ja po dialnici pocujem len "fuuuuuuuuuuuu" :D Inak mam audioknihy rad, ale uz pri stovke prestavaju byt slova zretelne v mojej prilbe.
Obrázok užívateľa
wolodo
***
***
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 03 Apr 2016, 22:40
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Supi » 02 Máj 2017, 18:55

Treba stuple do usi a hlasitost na max. Stuple potlacia sum vetra a plechovy zvuk sluchadiel. Takze zvuk bude skoro akoby si sedel doma v obyvacke ;-)

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod wolodo » 02 Máj 2017, 20:50

a kamiony mozu trubit, kolko chcu :D
Obrázok užívateľa
wolodo
***
***
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 03 Apr 2016, 22:40
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Supi » 02 Máj 2017, 22:13

Kup si kvalitne stuple a premavku budes pocut tak akurat.
A hudbu a audioknihy pocuvam na 99% iba na dialnici. Tam na mna nema kto a preco trubit. :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod HonzaR » 03 Máj 2017, 08:09

Máte někdo zkušenost s BT Sena SMH 10R? https://www.sena.com/product/smh10r/ Líbí se mi na něm tenký ovladač a umístění baterií v zadní části přilby - jako to má Sharktooth - http://www.helmy-shark.cz/sharktooth-in ... -shark-p67
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 03 Máj 2017, 11:10

Mam to, rozhodoval som sa co do shark helmy dat, sharktooth je co sa tyka ceny/vykonu slaby.

Chcel som co najtensi ovladac na prilbu, dokonca som baterku strcil do prilby, cize mam iba ovladac von. Je tenky ako ziletka, tlacitka fajn velke, kvalita zvuku nadstandard, senacka.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod HonzaR » 03 Máj 2017, 11:16

Pito, skvělé, to jsem přesně potřeboval, díky. Ještě se zeptám, jak je na tom tloušťka reproduktorů? Vlezou do prohlubní, aniž by tlačily do uší? Měl jsem totiž Senu SMH-5, a tam byly repráky tak tlusté, že jsem to musel prodat. Nechtěl jsem řezat do výstelky přilby, s ušima mám problém, že tam potřebuji ještě nacpat koncovky brýlí...
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 03 Máj 2017, 11:47

Zial neviem ako je na tom smh5. Ak mas pripravu na interkom nemal by byt problem, repraky nie su hlboke. Dokonca ja som uvazoval ci nedat pod nich tie hrube podlozky aby boli blizsie uchu, ale uz potom jemne tlacili.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod georgoo » 04 Máj 2017, 08:27

HonzaR píše:Máte někdo zkušenost s BT Sena SMH 10R? https://www.sena.com/product/smh10r/ Líbí se mi na něm tenký ovladač a umístění baterií v zadní části přilby - jako to má Sharktooth - http://www.helmy-shark.cz/sharktooth-in ... -shark-p67


Co mas za prilbu ? ma nachystane miesto na baterku vzadu ?

Pito, ty si ten otvor na bateriu tusim tiez zvacsoval na tvojej, ci zle si pamatam ? :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 04 Máj 2017, 08:36

Baterka sa ma lepit z vonku prilby, je to primarne tak riesene. Cize nepotrebuje mat priestor vnutri, pre mna toto vsak bolo plus, ze mi to netrci na prilbe.

Bolo to tesne, ale nic som neupravoval. Vtlacil som to tam trochu silou kedze to bolo este menej ako LTT :D ale vysledok je ze to tam pevne drzi a ja som spokojny.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia