Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod puccky1 » 14 Jan 2018, 22:03

dukyno píše:Čiže ty si taký technický neandertálec :)
Jasne ze som vacsina ludi to tu uz davno vie
A co sa tyka tej navigacie mam Navigon a nedam na nu dopustit precestoval som s nou cely Balkan
Cudujem sa ze je este vobec funkcna kamosovi Mio odislo do pol roka na slnku zcernel display a bola ko

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 14 Jan 2018, 23:08

Ja som dlhé roky používal Mio c710 navigáciu do auta. Čakal som že prvý dážď ju zničí. Držala 8 rokov, prežila niekoľko lejakov v Alpách, cez obrovský otvor na SD kartu tam tiekla voda, nakoľko puzdro som nemal.... Keď som ju pred 2 rokmi rozobral, že vymením batériu, vnútri nebol ani náznak oxidácie. Nerozumiem tomu.
No prestal som ju používať kvôli starým mapám z roku 2010 a ako auto navigácia nemala bt profil na spojenie s interkom.

Takže aktuálne používam vyradený mobil so sygicom a nemám k tomu žiadne výhrady. :)

Skúšal som rôzne garminy a tomtomy, absolútne ma to neoslovilo.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 15 Jan 2018, 06:57

Tak toto je zvlastne. Sygic som prvu sezonu pouzival tiez, takze viem porovnat. Graficke prostredie je jednoznacne lepsie ako maju moto navigacie (a hlavne moj TT rider) ale to je asi vsetko. Nehovoriac o tom, ze pri celodennom vyuzivani sa mi telefon velmi prehrieval.

Ak sa pouziva moto navi spravne a mas ju kvalitnu, podla mna nie je o com. Osobne by som sa k telefonu ci auto navi nevratil...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 15 Jan 2018, 10:18

Skúšal som na moto salóne najvyšší Garmin, mal som dosť času tak som sa tam dosť zdržal.
Systém brutálne zasekaný, pohyb a zoom mapy dokonalá slideshow - to si najvyšší model predsa nemôže dovoliť...de facto rovnaký zážitok ako pred 5 rokmi, keď mi kamarát ukazoval svoj Garmin a neveril vlastným očiam, keď som mu ukazoval plynulosť môjho Mio c710 keď som behom pár sekúnd napráskal 20 prejazdných bodov.
Ja by som pri takej navigácii dostal infarkt :)
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Pito » 15 Jan 2018, 11:06

Jaaj to panko ale nevyskusal na moto :D Toš to je jasne, kde je chyba :lol:

Ano, pomalost navi aj mne prekaza. Ja si to vsak vzdy sparujem s PC (je k tomu prilozeny sofvér, stiahnem vzdy aj najnovsie mapy) a poriesim trasy tam. Pri cene lahko nad 250 za novu navi takyto neduh ozeliem - vsetko ma predsa minusy. Ale pre mna plusy toto daleko predcia takze nie je o com.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod PePPe » 16 Jan 2018, 01:53

dukyno, nasiel som tvoj popis na V6 tu aj vlakno na motoride, pozrel som, dakujem, info pomohlo.
Porovnavam teraz tieto dva:
Z hladiska dosahu su na tom papierovo podobne 1200m a 1300m, aj ked mna viac zaujima realny dosah, ktory je nizsi..

VNETPHONE V6 - 1200M
https://www.gearbest.com/car-speaker/pp_388426.html
- 550mAh Li-polymer akumulator
- ma jack konektor, ktorym sa nabija po vybrati konektora so sluchatkami.
- pisal si, ze dosah je aj v premavke cca 400m, ak som dobre postrehol
- tlacitko na vypinanie interkomu je nad tlacitkom prijatia hovoru.. nevypinas omylom headset pri zdvihani telefonneho hovoru? Ten druhy interkom ma tlacidlo vypinania vpredu pred tlacidlami B/C.. a teraz co je lepsie, nech to nevypinam omylom..

EJEAS - E6
https://www.gearbest.com/other-motorcycle-accessories/pp_589298.html
- 530mAh Li-polymer akumulator
- pri tomto modeli nepisu nic o automatickom prijati hovoru
- poliaci robili test dosahu na youtube, vyslo im to na 400m na ceste, ktora viedla v lese kde nebola priama viditelnost a 450m na otvorenom priestranstve bez prekazok
- tento ma navyse usb konektor, ktory sluzi na nabijanie, pripojenie vysielacky (zatial nevyuzijem) a sw update (otazne je ci nejaky od vyrobca bude :) )
Najviac z toho sa mi javi vyuzitie nudzoveho dobitia za jazdy cez kabel, ak idem cely den a vecer sa vybije baterka ked prave hladam adresu cez navigaciu.. v popise maju uvedene, ze to podporuje.

Este som rozmyslal, ci sa daju tieto dva interkomy medzi sebou prepojit. Krabicky su z vonku odlisne, ale zakladna elektronika vnutri by mohla byt aj od rovnakeho vyrobcu..
Mate niekto skusenosti?
PePPe
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 19 Feb 2015, 22:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod dukyno » 16 Jan 2018, 10:00

Ahoj, namiesto motoride odporúčam skôr http://www.motorkari.cz/tema/?t=91797 , tu je živšia diskusia a aj viac užívateľov popisuje skúsenosti aj s inými modelmi.

Čo sa týka rozdielu medzi V6 a e6, tak niekde som čítal vyjadrenie výrobcu či predajcu, že e6 má mať lepší zvuk ako V6. Teraz neviem či kvôli iným slúchadlám, alebo inej elektronike. Preto je tam vyššia cena.
Výrobca je pravdepodobne rovnaký, aké nie som si istý kompatibilitou.

K otázkam. Reálny dosah v premávke s prekážkami je samozrejme nižší, ale prekvapivo "veľký" a pri reálnom použití na výletoch sme naozaj veľmi málo krát stratili kontakt. Na rovnej prázdnej diaľnici je dosah blízky teórii :).
Dôležitejšie však je, že sa kontakt nestratí v bežnej premávke pri cestovaní, keď sa medzi vás dostane aj 10 áut či pár kamiónov a by stratíte priamu viditeľnosť.

S tlačidlami problém nemám.
No irituje ma automatický príjem hovoru, to som riešil aplikáciou v mobile. Ak to e6 nemá, bonus pre neho.

Čo sa týka nabíjania, preferujem jack pred usb, keď ti ale vyhovuje usb je to ok a máš výhodu že keď sa ti pokazí nabíjačka alebo kábel, usb konektor nájdeš všade.

Ja som V6 kúpil kvôli spokojnosti s R6 a hlavne v akcii bola neodolateľná cena.
Ak by ale bola cena V6 a e6 dosť podobá, šiel by som teraz asi do e6.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Ruidos » 16 Jan 2018, 13:54

PePPe píše:dukyno, nasiel som tvoj popis na V6
Este som rozmyslal, ci sa daju tieto dva interkomy medzi sebou prepojit. Krabicky su z vonku odlisne, ale zakladna elektronika vnutri by mohla byt aj od rovnakeho vyrobcu..
Mate niekto skusenosti?


Pepe a toto si nepozeral ? https://www.gearbest.com/motorcycle-par ... 64924.html


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod PePPe » 20 Jan 2018, 00:58

Ruidos, ano pozeral som, vzhlad, umiestnenie tlacidiel a ovladanie vyzeraju dobre. Mas ten interkom odskusany?

Pre mna veci, ktore ma doteraz odradzali od kupy su:
1. kablik od mikrofonu sa zapaja do toho isteho slotu, ktory je na pripojenie nabijacky, cize pocas jazdy sa neda nudzovo dobit.
2. krem toho konektor k nabijacke nie je mikro usb, ale podobny, to znamena, ze v pripade zabudnuteho/ pokazeneho kablika nedobijem pozicanou usb nabijackou.
PePPe
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 19 Feb 2015, 22:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Ruidos » 20 Jan 2018, 07:21

PePPe píše:Ruidos, ano pozeral som, vzhlad, umiestnenie tlacidiel a ovladanie vyzeraju dobre. Mas ten interkom odskusany?

Práveže nemám. Ale tiež chcem interkom. Pozeral som tie čo si sem dal. Tento som našiel na gearbeste ako reklamu. Ja som chcel len aby si kukol a tvoj názor, nakoľko máš celkom dobre naštudované .



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Mikino » 03 Mar 2018, 07:51

Ahojte,
ideme do sezóny a pohrávam sa s myšlienkou intercomu, aj keď doteraz som nemal žiadny, preto sa chcem opýtať, či na prilbu Nolan N104 pasuje len Nolan intercom, alebo aj niečo lacnejšie a slušné na dohovor s dosahom a spárovateľnosťou s iPhonom. Vďaka za pomoc všetkým :idea:
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Puggy » 03 Mar 2018, 21:22

Mikino píše:Ahojte,
ideme do sezóny a pohrávam sa s myšlienkou intercomu, aj keď doteraz som nemal žiadny, preto sa chcem opýtať, či na prilbu Nolan N104 pasuje len Nolan intercom, alebo aj niečo lacnejšie a slušné na dohovor s dosahom a spárovateľnosťou s iPhonom. Vďaka za pomoc všetkým :idea:


Pasujú aj tie Číny, akurát Nolan intercom (BT) nepasuje do iných prilieb. Mám N104, ten otvor na originál intercom je tam zaslepený, takže nový si prilepíš kamkoľvek :like:. Pozor treba dať iba na priemer sluchátiek abz ti vošli do pripraveného otvoru.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Mikino » 04 Mar 2018, 06:51

Puggy dik a jaky máš ty? ešte sa tu predáva? nech to okuknem
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod eerl » 04 Mar 2018, 08:08

ja mam senu 5fm, pred tym som mal cinana a uletel z prilby. Pomaly sa rozpadol, ale mozno nejaky zly kus.
So senou som max spokojny a pasuje na kazdu prilbu.
Mal som ju na schuberth 3c a teraz na c3 pro.
Da sa nabijat za jazdy a ma micro USB.
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vyber intercomu / handsfree / bluetooth

Poslaťod Richi » 04 Mar 2018, 09:13

Nabíjať za jazdy? Kto to potrebuje? Ako sa dá využiť táto funkcia?
Alebo tá baterka je tam taká zla že nevydrží celý deň a treba ju priebežne dobíjať?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia