Prilba flip-up (vyklapacia)

(prilba, šatky, kukly, ...)

Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod ole18 » 19 Apr 2015, 11:23

Nazdar NCckari,
ot c.1) zatial mam integralu ale jednak sa mi velmi paci a jednak mi pride aj prakticka vyklopna prilba, mate ju niekto? je tomu skutocne tak? nebude v lete aj tak potreba prilbu zavriet kvoli muskam a pod.? ak mate vyklapacky skuste mi pls napisat ci sa oplati ist do takejto prilby (popripade ak sa to rieislo v inej teme tak link lebo ja to nevidim:) )

ot c.2) mate skusenosti s BA obchodmi:
PAOLO BRATISLAVA, Rebarborova 16 (Ružinov - Prievoz)
BBMOTO Panónska cesta, Vyšehradská 2
Lebo asi tam zajtra zbehnem nieco pozriet, v Louise nemali taku ktora by mi bud sadla alebo nepresahovala limit 450eur :D

Moja TOPka je tato Lazerka, dokonca aj v tej bielo ciernej farbe ku mojej moto :) ale nechcem ju objednavat zo zahranicneho eshopu lebo neviem ako by sadla au nas stoji okolo 500eur :/
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Floyd » 19 Apr 2015, 11:34

Ahoj, v OC Retro maju teraz nejake prilby vo vypredaji. Poznam majitela, vie dat zlavu aj na neakciovy tovar. Ak chces, napis mi SS alebo zavolaj.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod THeBaNDiT » 19 Apr 2015, 13:01

pokiaľ viem, s výnimkou Shark Evoline nie sú vyklápačky certifikované na jazdu v otvorenom stave... Áno, sú veľmi praktické na isté činnosti (jedenie, pitie, fajčenie, kašľanie, kýchanie a i.) a tiež som jednu svojho času jazdil, ale čo do bezpečnosti nikdy nebudú také bezpečné ako integrálky. Áno, isto všetky spĺňajú bezpečnostné normy, no je tomu proste tak - pevná integrálka sa ti pri nehode nikdy neotvorí...

...a čo sa týka jazdy s otvorenou vyklápačkou, dá sa to a ak je mechanizmus pevný, tak sa ti pri brzdení nezaklapne popred oči. No s muškamá a pod. samozrejme musíš rátať (podľa toho, ako veľmi na teba štandardne fúka).
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod BrAtKo » 19 Apr 2015, 16:29

Síce nic o vyklapacke, ja som volil kompromis, veľký výhľad cez obrovské plexi siahajúce až pod bradu a vzdušnosť. Kúpil som Nolan N44 ktorú nosím prevažne bez brady, je to certifikované aj takto. Bradu dávam ked prší alebo je vietor ci chladno. V lete mi nie je teplo a ľahko hocikedy vyklopím plexi. Dokúpil som pinlock a handsfree Nolan B4 a nemienim tak skoro meniť.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Baterka » 19 Apr 2015, 17:52

Ahoj, vyzkoušel jsem celkem 10 výklopných helem a sedla mi až ta poslední. Jednu z prvních jsem zkoušel právě toho Lazera o kterém píšeš, ale na mou hlavu zkrátka nebyl ten pravý. Nakonec jsem si pořídíl Scorpion exo 910, ten padl jak ulitej. Taky jsem měl problém s těmi rychloupínacími přezkami. Mám vystouplý ohryzek a celkem vysoko rostlý, takže mě často řezali tak, že by s tím jezdit nešlo. Scorpion mě jako jediný neřeže, ale to bude mít každý asi jinak.

Co se týká bezpečnosti mrkni na http://sharp.direct.gov.uk/. Provádí nezávislé testy helem, u vyklápěček uvádí i procento testů, kdy se jim při nárazu otevřela.

Výklopnou jsem chtěl hlavně kvůli cestování - stačí vyklopit a hned můžeš mluvit s ostatními lidmi, ptát se na cestu a tak dále. Když ti totiž člověk vidí do obličeje, hned se rozhovor vede lépe.. :)

Jinak určitě bych vyzkoušel i SHARK evoline 3 jak píše THeBaNDiT, protože s ním můžeš ve vyklopeném stavu použít i plexi, což u ostatních neplatí (leda jet se sluneční clonou dole).
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod ole18 » 19 Apr 2015, 23:21

No ale akosi som sa nedostal k odpovedi ci vy, ktory ste skusili vyklapacky...ste spokojny? alebo ist do integraly?
a co sa tyka tych dvoch obchodov, mate skusenosti? alebo odkial nakupujete veci (okrem louis) , konkr. poloshock ...ty si odkial tie vsetky prilby nabral? :D eshop alebo niekde v okoli maju takyto vyber?
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod keto » 20 Apr 2015, 01:19

Mám už 3 sezony Schuberth C3 a jsem s ní spokojený,mám i jetku a integrálku,co jsem pořídil C3,tak už jezdím výhradně s ní,jetku ještě občas využiji v létě do města,když jedu něco vyřídit,vejde v pohodě do schránky.C3 tam taky natlačím,ale je to hodně na těsno.Můj názor je,že pokud vyklápěčku,tak jedině něco kvalitního a minimálně o třídu vyš než integrálku.Pokud nejsou many,tak než levnou výklopku,to raději integrálku ;) Ono taky hraje roli krom základu,aby sedla na hlavu,taky hmotnost,hlučnost,kvalita zámku a to něco stojí :roll:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Orin » 20 Apr 2015, 07:15

Já mám Shark Evoline 2, jsem s ní obecně spokojený taky, zvlášť v létě je super možnost překlopit ji a jet v podstatě v jetce, a vzhledem k tomu že jezdím v brýlích je velmi pohodlné jejich nasazování (nasadím helmu, pak brýle a pak ji zavřu). Ovšem má i svoje nevýhody - je v ní dost rámus a nemá bradový deflektor, takže v zimě je v ní poměrně zima. Taky do ní nejde dát pinlock, a kolem nuly se mi dost mlží. Až budu kupovat novou, půjdu buď do Schubertky, nebo si pořídím integrálku a Sharka budu používat v létě.
Se zámkem jsem nikdy problém neměl, ale taky jsem ji ještě netestoval při bouračce... :-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Orin
****
****
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 18 Jan 2013, 13:35
Bydlisko: Blansko
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Richi » 20 Apr 2015, 08:48

Ja som toto neriesil. Ktosi mi povedal, ze Schuberth C3 je najlepsia. Po presitani par recenzii som sa v tom utvrdil a inu som ani neskusal ;)

(hlavu mam len jednu a potrebujem ju...)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Baterka » 20 Apr 2015, 08:57

ole18: Nevím jestli je to v sk možné, ale já objednával přes internet a využíval toho, že některé eshopy umožňují zaslat zboží přes Zásilkovnu či Uloženku s tím, že si helmy na výdejně vyzkoušíš před zaplacením a podle toho se rozhodneš, kterou si teda vezmeš. Platíš pak jen za tu jednu a nebo si nemusíš vybrat žádnou a oni to pak bez dalších nákladů zašlou zpátky prodejci. Je potřeba se s eshopem, který to podporuje domluvit, protože to musí odeslat v objednávkách po jedné helmě aby je bylo možné platit zvlášť.

Objednával jsem z http://bikersplanet.cz/ (Zásilkovna; 5 helem) a z http://www.motozem.cz/ (Uloženka; 3 helmy). První dvě helmy jsem objednal klasicky a pak je vracel ve 14ti denní lhůtě, což je už o starost navíc (+ poštovné).
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Floyd » 20 Apr 2015, 09:42

Schuberth C3 su velmi dobre. Teraz ma Louis za 349 E.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod Puggy » 20 Apr 2015, 19:46

Ja mám "vyklápačku" Nolan N104 a maximálna spokojnosť, všetko mi vyhovuje (nízka hlučnosť, odvetranie, pinlock, kvalitné obidva zámky, zabudovaný intercom, slušný tapacír, jednoduchá údržba, homologácia aj na jazdu v otvorenej polohe s poistkou, slušná cena).
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod georgoo » 20 Apr 2015, 22:18

Ja som skusal vela prilieb, ked som kupoval. Integralky, vyklapacky aj preklapacky, Nolan, Shark, Schuberth, LS2, ...
Nakoniec som si vybral Shark Evoline 3. Jazdil som s nou asi 1 a pol mesiaca a potom kupil Shuberth C3.

Sharka som si nechal, myslel som si, ze nim budem jazdit ked bude teplo. Po nejakej dobe som ho znova vyskusal. Po 10 km som sa vratil domov, isiel z hlavy dole a po tyzdni a pol som ho predal. Prilba to nie je zla, ale nie je vhodna pre NC. Hlucna a straasne do nej taha (nema bradu).

Preklapacku by som uz viac nekupil. Integralka je asi najbezpecnejsia co sa tyka tuhosti skrupiny, ale vyklapacka je ovela praktickejsia.
Ak by som znova kupoval, asi by to bol znova Schubert, alebo nejaku lepsiu vyklapacku.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod jirik6 » 21 Apr 2015, 07:54

Schubert C3 nebo SHOEI Neotec. Vyzkoušel jsem obě, Neotec seděl dokonale.... takže jasná volba :-)
Obrázok
jirik6
*
*
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28 Aug 2014, 10:36
Motorka: Honda NC 750S

Re: Prilba flip-up (vyklapacia)

Poslaťod keto » 21 Apr 2015, 08:50

jirik6 píše:Schubert C3 nebo SHOEI Neotec. Vyzkoušel jsem obě, Neotec seděl dokonale.... takže jasná volba :-)

S tímto souhlas a přidal bych ještě BMW a máme top trojici v kompletě a pak už jen vybrat tu, která sedne nejlíp.Zkoušel jsem i tu Nolanku i sharka, byly fajn,ale oproti Shubertce byly o dost těžší a připadaly mi takové mohutné ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia