Moja prilba

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Moja prilba

Poslaťod jezdec74 » 26 Máj 2017, 19:53

My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pavel » 11 Aug 2017, 19:40

Dnes už můžu svou novou přilbu po najetí 2. tis. km objektivně ohodnotit: nezklamala a příjemně překvapila, vnitřní vycpávky se nevymačkaly(jako u všech předchozích), takže drží na tváři pořád stejně dobře, už jsem i zjistil, kde je páčka mikroventilace, nalevo pod páčkou sluneční clony. Celková známka bude 1- a to z důvodu, že bych si dovedl představit ještě krapet tišší přilbu, ale za ty samé peníze těžko koupíte lepší, za mě mluví vlastní zkušenost :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod Puggy » 11 Aug 2017, 20:43



Vypadá dobre :like:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Moja prilba

Poslaťod Supi » 11 Sep 2017, 12:42

V piatok mi prisla nova prilba. Schuberth C4. Kupoval som v Louise, cez internet. Dnes im ju idem vratit :cry:

Dovod - nesedi mi.

Podla velkosti mojej gebule, by som mal mat L (58-59cm) ....obvod hlavy mam 58,5cm. Ked si dam kuklu, tak som na 59-60cm.
Zobral som velkost L s tym, ze ak nebude dobra, vymenim za XL. Problem je ale ten, ze Schuberth vyraba len 2 velkosti skrupiny :roll: L-ko je v mensej skrupine. Co by bolo super - prilba je mala, lahka, priezor super velky... Az na to, ze ta skrupina je fakt mala.

Tak som vyskusal velkost XL. A tu je zasa obrovska skrupina, zvnutra poriadne vypolstrovana. Zrazu som mal bradovu cast omnoho dalej ako pri L-ku. Tym padom sa priezor dost zuzil. Vahu pri XL uvadzaju 1.820g :o A to o nej pisu, ze je extremne lahka. OK, su tam uz zabudovane sluchadla a mikrofon. Ale 1.820g je na tak drahu prilbu vela.

Co sa tyka hluku - prilba je tichsia ako moja Nolan 104, ale zas take terno to nie je. Na dlhsie trasy by som dalej pouzival stuple do usi.

Vetranie - vychvaluju vacsie vetranie ako pri C3. Ale aj tak mi v nej bolo dost teplo. Teplejsie ako pri N104. Mam taky pocit, ze bez zadnych vyduchov sa neda spravit dobre odvetrana prilba.

Tesil som sa na C4. Dufal som, ze s nou budem spokojny dalsich par rokov. Nestane sa. Hlavne som sklamany zo setrenia v Schuberthe. Vyrabaju pre ich TOP prilbu len 2 velkosti skrupin :roll: Aj lacnejsi vyrobcovia robia 3 velkosti.

Moja dalsia prilba tak bude asi tato: X-Lite X-1004 Ultra Carbon
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 12 Sep 2017, 14:04

Ja som si C4-ku skusal na vystave aj potom este raz niekedy v Jun/Jul a strasne ma to sklamalo.
Moj osobny nazor je, ze je horsia ako moja C3-ka (nie PRO).

Ja budem kupovat v zime novu prilbu a momentalne moj favorit je Shoei Neotec, ale chcem si este nejake odskusat, kym sa rozhodnem.
Skusal som na vystave na jar a pocitovo aj pohodlie o level + ako C3
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Floyd » 12 Sep 2017, 15:44

Shoei GT air, no nakoniec som sa rozhodol pre agv K5
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod dreamer » 20 Mar 2018, 18:57

V sobotu som mal moznost v lujzovi vyskusat prilbu Shoei Neotec 2. Sadla mi ako papuca, velmi prijemny pocit mat ju na hlave. Pocitovo sa mi zdala o dost lahsia ako Schubertka C1, ktoru mam uz 10 rokov. Spracovanie, otvaranie/zatvaranie bradovej casti, plexi, clony a vetracich klapiek, feedback a zvuk pohyblivych casti, vsetko spickove. Vyskusal som ju aj v lujzackom “tuneli”, je super ticha a pritom skvelo vetra. Bol by som ju hned vzal, ale nemali moju velkost vo farbe, ktoru som chcel. Tak som trochu popatral a v Novych Zamkoch nasiel jedneho z mala predajcov Shoei na Slovensku, ktory ma kompletny sortiment (http://www.motospolracing.sk). Napisal som, zavolala najskor prijemna pani, potom s jej panom manzelom slovo dalo slovo, dohodli sme cenu a v sobotu si idem po prilbu komplet aj s komunikatorom Sena SRL (creva su Sena 20S), ktory bol vyvinuty specialne pre tuto prilbu. Je kompletne integrovany do prilby, nenarusa teda aerodynamiku ani dizajn a to sa mi paci. Aj ked je to spolu drahsie jak kokain, beriem to ako investiciu do vlastnej hlavy a ked ta prilba vydrzi to co vydrzala stara Schubertka, tak to neriesim.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 20 Mar 2018, 19:40

Dreamer :like:
Investicia do bezpecnosti sa oplati vzdy. Aj keby si ju mal mat len rok, a kvalitna prilba prinasa aj uplne iny zazitok z jazdy ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod dreamer » 24 Mar 2018, 18:39

Tak uz som bol novu skrupinku aj odskusat a tu su moje prve dojmy.
Obrázok
Farbu som vybral antracitovu metalizu, na foto sa zda ako tmavo-hneda, ale v skutocnosti je ovela bledsia a ladi aj s farbou mojej Integry :) Moje dojmy z lujza sa potvrdili, sedi mi na hlave pevne, ale netlaci, proste hlava ako v bavlnke. Zospodu je uplne uzavreta, nema do nej ako fucat, po uzavreti ostane otvor akurat na krk. Co som si vsimol aj pri inych Shoei helmach, tak spodny remienok je umiestneny inak ako na Schubertkach. Aj na mojej starej C1 a rovnako na C4, ktoru som skusal, je remienok blizsie pri krku a ked ho uplne dotiahnem, tak ma zacne neprijemne do krku tlacit. Na Shoei helmach je o trochu viac vpredu a na krku netlaci, ani ked ho utiahnem na fest. Neviem, asi je to individualne. Co sa vetrania tyka, ked uzavriem vsetky vetraky, tak vo vnutri ani zavan, potom sa ale pri tychto nizkych teplotach zacne rosit plexi. V baleni k helme je aj pinlock, ten som zamerne este nenasadil, chcel som najskor vyskusat helmu bez neho. Mam na Integre zvysene plexi a fuka na mna minimalne, cize jazdit s pootvorenym nie je vobec problem, ale ked ma byt v helme uplne ticho, tak pinlock sa v chladnejsom pocasi zide. Plexi sa rosi aj tak najviac pri krajoch, k helme bol prilozeny aj deflektor na nos, cize nedycham priamo na neho. V lete asi odlozim deflektor aj “podbradnik”, nech vzduch cirkuluje aj zospodu. Horny komin som mal cely cas uplne zavrety, po uplnom otvoreni ide dnu totiz riadny vietor, v lete to bude parada, ale teraz by mi bola na hlavu zima. Helma je neskutocne ticha, hudbu mi staci mat pustenu ovela tichsie ako na mojej Nolanke N40, aby som ju zretelne pocul. Zatial mam z tejto helmy velku radost a neviem sa uz dockat, ked ju budem moct poriadne prevetrat.

Este musim nieco povedat aj k samotnemu prevzatiu prilby. Prilbu som si prisiel vyzdvihnut osobne v dohodnutom case u predajcu. Po predchadzajucej dohode mi predajca nainstaloval komunikacnu sadu, ked som prisiel po helmu, cakala ma uz skompletizovana. Za toto si neuctoval nic, len podotknem, ze u lujza si uctuju za tuto sluzbu 19€. Vsetky diely, ktore bolo potrebne demontovat som mal v krabici. Predajca venoval dost casu odbornemu vykladu o pouzivani a starostlivosti o helmu, predviedol mi demontaz a montaz plexi a poucil ma o 5 (!) rocnej plnej zaruke na helmu. Kedze on aj pani manzelka su motorkari a venuju sa aj pretekom, tak sme mali spolu o com rozpravat, ani som si nevsimol ako cas leti a hodina a tristvrte boli prec. Kavicku som slusne odmietol, prikupil som este nejaku moto kozmetiku z ich sortimentu, ale nieco som dostal aj navyse ako pozornost podniku. V tak prijemnej, priatelskej a pohostinnej atmosfere som si helmu este nekupoval :) Palec hore firme MOTOSPOL (http://www.motospolracing.sk) v Novych Zamkoch, mozem s cistym svedomim odporucit.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Moja prilba

Poslaťod acada » 25 Mar 2018, 10:30

Tak se taky pochlubim. Poridil jsem si AGV Sportmodular. Puvodne jsem chtel C3, ale jak jsem to tak hodku a pul zkousel, vsiml jsem si, ze C3 ma nahore nejake dva body, ktere byly tvrde. A po par minutach na skebli me z toho slo jebnout ac velikost byla jinak spravna. AGV mi sedla a ac nema takovy utlum zvuku, sel jsem do ni.

Prechazim na ni ze Suomy MX Tourer, takze srovnani bude s touhle. Suomy brala hodne bocni vitr, takze mykani hlavy ze strany na stranu bylo u 100km/h normou. AGV nic, ani se nehne. Hluk v prilbe je srovnatelny, mozna je AGV tissi. Jde o to, ze u Suomy zacinam neco slyset tak od 50km/h a uroven hluku se zvysuje. U AGV neslysim zadny hluk az do cca 100km/h a pak najednou nastoupi turbulence, ktere ustavaji nad 130. Tenhle nahly narust zvuku mi vlastne zjistil, ze moje plexi rozrazi vzduch tak, ze turbulence mi jdou na spodni okraj prilby. Vetrani je dobre. Suomy nema moznost zavrit vetrak na brade. AGV ho ma. Pri teplotach co jsou ted jezdim s otevrenym prednim vetrakem aby se mi nemlzilo plexi. Jednou jsem zapomnel i horni vetrak otevrenej, a behem minuty mi malem zmrzla siska pri poskakovani ve meste. Zadni jsem jeste nezkousel otevrit.

Zbyva uz jen verit, ze karbonova brada a jejich system zamykani mi v pripade potreby ochrani drzku pri nejakem drzkopadu. To jsem pochopitelne zatim netestoval a ani se k tomu nechystam.
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod georgoo » 25 Mar 2018, 15:03

dreamer,
pekna recenzia, prilba je super. Tiez som nad nou uvazoval, nakoniec som kupil C3 PRO (farba echo yellow).
Mna tlacila presne naopak, C3 vobec a na Neotecu som po chvili citil neprijemny tlak na cele. To je ale vsetko tvar hlavy, nerobi to prilba :)

Pinlock si urcite hned nasad, nie je to vec len na zimu, ale aj na leto, vbehnes niekam na cestu popod stromi popri potoku, alebo pri prehanke. Ziadne hmlenie :)
Zaplatil si si ho, tak ho vyuzivaj :like:
Staru C3 som mal ciernu matt. Uz by som asi tmavu prilbu nekupoval kvoli slnku. Strasne je v nej teplo oproti svetlej farbe. Hlavne pri pomensej jazde.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod dreamer » 25 Mar 2018, 15:32

No vsetky moje prilby boli doteraz cierne, teraz som si povedal, ze skusim inu farbu, len na bielu este nie som pripraveny :D Inak tato farba je fakt luxusna, odtien sa zda raz svetly, raz tmavsi, podla svetla, proste metaliza. Chcel som ju aj trochu zladit s moto a tato bola najblizsie. Pinlock som uz nasadil ;)
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Moja prilba

Poslaťod filippek » 05 Apr 2018, 05:25

Tak jsem si taky udělal radost. Tak uvidíme jaká bude v praxi. Nikde jsem nic moc nevyčetl, zatím jich asi moc nejezdí. Váhal jsem nad Sharkem evo-one, ale kupodivu mi neseděla a na zkoušené helmě byla bradová část nějská "vykloktaná". Navíc měly problémy s rachtáním ovládání ventilace. Pak ještě Airoh Rev..ale tu jsem nesehnal v okolí, kde bych jí vyzkoušel. Valiant je provedenej dobře, jen docela těžká helma to je. Uvidíme teda v praxi..
20180405_062516.jpg


Odesláno z mého LG-H870S pomocí Tapatalk
filippek
**
**
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 28 Máj 2015, 07:27
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod pcx » 05 Apr 2018, 07:02

filippek píše:...Tak uvidíme jaká bude v praxi...
super, vypada velice dobre :like:
ja mam prave tu spominanu shark (spokojny som).
Ked som ju kupoval tato LS este nebola v predaji.
Tak som zvedavy ako sa ti osvedci. Sem tam napis daku novu skusenost s touto prilbou, budem (urcite nielen ja) vdacny za poznatky.
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod filippek » 05 Apr 2018, 07:25

Určitě napíšu. Studoval jsem na netu dlouho všechny recenze a zkušenosti, tak snad nebudu litovat. První zkušenost je ta, že má dostatek prostoru pro instalaci sluchátek intercomu. Předchozí ls2 ff396 i když měla přípravu také, zahloubení pro sluchátka bylo malé a sluchátka mě po delší jízdě dlačila do uší. Tady je to ok.

Odesláno z mého LG-H870S pomocí Tapatalk
filippek
**
**
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 28 Máj 2015, 07:27
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia