Moja prilba

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: Moja prilba

Poslaťod tima » 08 Nov 2016, 05:28

Pito, mal som prilbu Shark ale inú (už si nepamätám akú), ale bola dosť hlučná (čo záleží aj od modelu), ale hlavne slnečná clona bola dosť svetlá, na Nolanke je oveľa tmavšia a ty si tuším písal, že máš problém s očami na slnku. Ja mám tiež problém so silným slnkom, preto som sa vrátil ku Nolanu a tentokrát aj so šiltom práve kvôli tomu slnku.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod Richi » 08 Nov 2016, 07:33

Na moju prilbu si môžem dokúpiť tmavšiu clonu. Nedá sa to aj na Shark?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2945
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 08 Nov 2016, 08:56

Puggy píše:No pekná Piťo, lenže STI stojí ešte 165,- EUR


Lacike, ak myslis sharktooth intercom (sedi aj cena :D ), mam dilemu. Je skvelo urobeny, hrubka iba 1cm, bateria vzadu v helme. Cena nie zavratna, primerana, ale neda sa este parovat so vsetkym okrem interphonov.

Za dalsie interphone vyssiel s novymi modelmi, su male a pekne, zrejme aj funkcne. Cena vyssia, no stalo by to za opacenie.

No a nakoňec, japonec. Vlastne číňan. Za 30-40e si vies kupit prekvapivo dobry, overeny interkom z ciny. Pouzival som ho celu sezonu a bol som spokojnejsi ako s predoslou senou smh10! Isiel by som do neho urcite, ak by shark nerobil intercom 1cm siroky, ciny su 2 :D :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 08 Nov 2016, 09:05

Richi, jasne da sa. Prakticky uz na ktorukolvek prilbu dnes kupis tmave, zrkadlove, duhove a neviem ake plexi. No studoval som to a nie su homologovane! T.j. mozes si to dat na okruh a pod. No a ja casto chodim do Rakuslandu a tam radsej chodim v cajku. Tento rok som sa s prislusnikmi od nich stretol dva krat a stacilo mi :D :lol: Su ozaj pedanti, vsak Georgoo a Tomas :D

Horsie to je s fotochromatickymi, tie zatial vyraba tusim iba bell a lazer sa mi zda. Ale pozeral som videa a ta zmena je nic moc. Pomale to je velmi. Ako na to, ze sa vracas vecer a nechces mat na noc tmave plego super, ale prechody tunel, les a podobne je to tragedia.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 08 Nov 2016, 09:09

Jop Tima, dobre si pamatas. Vsetko zalezi samozrejme ako sadne a aj na tonovani slnecnej clony. Este napisem, ze hlucnost fajn, ale na kazdej moto je ina. Ja ked vyberam, samozrejme pozriem okrem marketingovych kecov aj realne skusenosti, ci nieco nepiska a pod. Ale vseobecne vyberam helmu tak, aby mala co najmenej vystupkov a blbosti na sebe, kedze tie zvysuju hluk a najma prilbe pozeram "pod suknu". Konkretne trebars spominana shark:

https://www.google.sk/search?q=shark+sp ... B5pPCKM%3A

Ked ma helma velky otvor, pripadne nema bradovy deflektor, bude do nej podfukovat. Snazim sa preto vyberat prilbu vzdy co najzatesnenejsiu, ako je trebars tato.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Femicko » 08 Nov 2016, 10:59

Pito, vsetko ma svoje za a aj proti. Ja mam napriklad prilbu bez bradoveho deflektoru. Je pravdou, ze v nej viac huci a aj podfukuje, ale tiez je pravdou, ze ani v tych najvacsich horucavach sa v nej clovek nespoti :) Ale taka muska, ci osa pod plexi sediaca na nose, tiez nepotesi :lol:
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 439
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod Supi » 08 Nov 2016, 11:07

Pito, Richi pisal o clone, nie plexi. :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 08 Nov 2016, 11:51

Femicko, jasne :like:

Supi, jasne, v rychlosti som to zle pochopil, sorry 8-)

O tych clonach neviem vobec ze nieco take existuje na vymenu. Teda okrem kus za kus v rovnakom tonovani. To o plexi teda nebudem uz mazat...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Puggy » 08 Nov 2016, 14:09

tima píše:Pito, mal som prilbu Shark ale inú (už si nepamätám akú), ale bola dosť hlučná (čo záleží aj od modelu), ale hlavne slnečná clona bola dosť svetlá, na Nolanke je oveľa tmavšia a ty si tuším písal, že máš problém s očami na slnku. Ja mám tiež problém so silným slnkom, preto som sa vrátil ku Nolanu a tentokrát aj so šiltom práve kvôli tomu slnku.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk


tima, ja mám Nolan-ku, ale slnečná clona stojí úplne za hovno. je príliš plytká a pri pohľade na prístroje resp. navigáciu sú tieto presne v rozhraní spodku clony. Už by som to viackrát neriskoval (a to bola vtedy vlajková loď Nolan-u).
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Moja prilba

Poslaťod tima » 08 Nov 2016, 21:21

Mám dve Nolanky a ani jedna to nerobí, asi záleží aj od modelu, ja mám obe modularky tuším N44 a N40 full.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod Floyd » 09 Nov 2016, 00:57

Mne sa páči k mojej červeno/čiernej motorke prilba AGV K 5 Multi Hero. Skúšal som si ju na moju čapatú hlavu a sadla ako by ju pre mňa špeciálne vyrobili. Čo poviete ?
http://www.svmotoracing.sk/www-svmoto-s ... -black-Red
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod puccky1 » 09 Nov 2016, 06:28

Milanko pravdu povediac cakal som ze bude lahsia ale ak ti sedi dobre na hlave ak ju kup
Moja ma vahu 1500g a nemam problem ani cely den zalezi aj od toho aky mas silny krk

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja prilba

Poslaťod Pito » 09 Nov 2016, 08:16

Je pekna, ja som ju mal tiez v uzkom vybere. Od agv tiez este este super gt veloce, ale ako Peto pise, nie su to uplne lahke prilby, ale zase maju slnecnu clonu...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Moja prilba

Poslaťod Floyd » 09 Nov 2016, 11:12

[quote="puccky1"]Milanko pravdu povediac cakal som ze bude lahsia ale ak ti sedi dobre na hlave ak ju kup
Moja ma vahu 1500g a nemam problem ani cely den zalezi aj od toho aky mas silny krk


Shuberth C3 Pro je skoro o 200 gr. ťažšia ... Mám veru silný krk, k mojej firme Výpalné s.r.o. to patrí.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja prilba

Poslaťod Richi » 11 Nov 2016, 21:37

Takúto prilbu ste už videli?
https://youtu.be/ZvB-iNdRiX0
Ja ešte nie. Ale vidí sa mi to ako dobrá alternatíva k integrálke.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2945
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia