Pneu rozmery

Re: Pneu rozmery

Poslaťod aldav » 10 Máj 2018, 21:56

Stojím s Xmaxem na semoforu, auto přede mnou se místo dopředu rozjelo do zadu. Rachot a plasty lítaly vzduchem. Řidič se omluvil a čekal jsem na technika z pojišťovny . Přijel za mnou druhý den do práce , měl to 200 m. I když jsem byl poškozený, opravdu první co udělal, vyfotil si moje čísla pneumatik. Ptal jsem se "voco go" jen se usmal. Kdybych měl jen sebemenší odchylku od TP , nebo o mm horší vzorek, nedostal bych 20 litrů. Jsou to kreténi.

N8
aldav
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 28 Sep 2016, 14:24
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod georgoo » 11 Máj 2018, 06:09

aldav píše:Stojím s Xmaxem na semoforu, auto přede mnou se místo dopředu rozjelo do zadu. Rachot a plasty lítaly vzduchem. Řidič se omluvil a čekal jsem na technika z pojišťovny . Přijel za mnou druhý den do práce , měl to 200 m. I když jsem byl poškozený, opravdu první co udělal, vyfotil si moje čísla pneumatik. Ptal jsem se "voco go" jen se usmal. Kdybych měl jen sebemenší odchylku od TP , nebo o mm horší vzorek, nedostal bych 20 litrů. Jsou to kreténi.

N8


Mozem len potvrdit. Mojej mame minuly tyzden nedala prednost jedna baba, krizila jej cestu (mama isla rovno, ona odbocovala vlavo). Nedobrzdila a drcla do nej, auta ostali oprete o seba. Výsledok, oskrete plasty, jemne zdefromovany lavy blatnik, zlomeny podbeh a kryt pod motorom. Oco s tym bol vcera za technikom, technik si pofotil auto a spisali papiere. Jedna z prvých veci bola, ze si obisiel auto a nafotil vsetky 4 kolesa. Odpoved na otazku preco znela, kontroluje spravny rozmer, opotrebenie pneumatik a tiez DOT (necudoval by som sa ak by bolo v zmluve nieco o veku pneumatik).

Niekto to tu pisal, poistovna je firma, ktorej hlavnym cielom je zarabat a bude hladat akekolvek sposoby ako sa vyhnut plateniu.

S niektorými vecami sa neoplati experimentovat. Vyrobca vedel, preco tam dal taky ci onaky rozmer gumy. Tiez neskusas o pol litra viac, alebo menej oleja ;) To iste mas aj prevys retaze, vyrobca si to spocital a hlavne otestoval. Ak niekto chce, nech si experimentuje ako chce, ale ak sa nieco stane, nech sa necuduje, ze sa bude poistovna vyvliekat, kedze nema obute predpisane pneu.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod Pito » 11 Máj 2018, 08:00

Aldav, mne sa podobna situacia stala tiez, dokonca si poistovna na mna najala agenta, lebo si mysleli, ze ide o poistny podvod. Pol roka som sa natahoval...

Ku gumam som tu nevidel jeden padny argument-a to rozmer pneu k rozmeru rafiku. Probúh, ak uz chces riesit sirsie pneu, musis riesit aj rafik a to dost ludi zabuda. Na uzky raf ak strelis siroku gumu, odhliadnuc od toho, ze trebars kombinacia 120 a 180 bezne funguju, mozno aj na podobnych razvoroch ci typoch motoriek, tebe nebudu. Na uzkom rafe sa ti guma bude "žuvať" a to ani nechcem zachadzat do detajlov, co z toho moze vzísť, aj ked sa nebudeme bavit priamo o nehode.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod sugo25 » 11 Máj 2018, 20:39

Ďakujem všetkým za príspevky. Cením si každý z nich.V prvom rade by som chcel povedať , že keby sa nikdy neporušil žiadny predpis alebo zákon tak by bolo ľudstvo oveľa zaostalejšie ( a to je dosť zaostalé aj tak). Predpisov a zákonov je toľko veľa že už len štatisticky musí byť niekoľko z nich blbých. Či vy ste sa ešte nestretli s takým? A medzi ne považujem aj jeden rozmer pneu. Optimálne jazdné vlastnosti s tým veľa spoločného nemajú,lebo dáš iný dezén a výrobcu v tom rozmere a hop je to iná motorka. Veď tu veľa ľudí to aj písalo. Ďalej ako ste písali že zisk je prvoradý, je daľší dôvod vytvárať predpisy a zákony ktoré nemajú nič spoločné so slobodnou voľbou a zdravým rozumom. Jediným určujúcim faktorom vyzerá že je rozmer diskov ale ani to nie je prekážkou v mojom prípade lebo disk má šírku 4.50 palca a vyhovuje pre pneu 170/60 aj 150/60. Tu je link keby vas to zaujimalo

https://ridewrightwheels.com/pages/moto ... ment-chart.

Zatiaľ toľko. Majte sa všetci.
sugo25
**
**
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18 Máj 2017, 20:54
Bydlisko: Mosonmagyaróvár HU
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pneu rozmery

Poslaťod Ruidos » 11 Máj 2018, 22:02

Skúšal si sa vôbec zamyslieť prečo výrobca jednoducho nedá všetky tebou " vyhovujúce " veľkosti pneu ?
Ak by to bolo jednoduché verím že to v tom technicaku jednoducho nájdeš.

Užívaj život a jazdu v sedle moto s predpísanimi pneu na ceste, mimo cesty si rob čo chceš. :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod Zizi79 » 11 Máj 2018, 22:22

Rudios... ja som sa zamyslel... :-)
zeby sa vyrobcovi neoplatilo robit pneu vo vsetkych rozmeroch? asi ide iba o peniaze nic ine v tom nieje...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod Ruidos » 12 Máj 2018, 05:51

Zizi79 píše:Rudios... ja som sa zamyslel... :-)
zeby sa vyrobcovi neoplatilo robit pneu vo vsetkych rozmeroch? asi ide iba o peniaze nic ine v tom nieje...



Zizi o aké peniaze ? Výrobca moto nepíše od ktorého výrobcu máš kúpiť pneu
Výrobca moto píše aký rozmer pneu mame mat na základe ktorého on môže predávať moto.
Výrobca pneu robí pre všetkých to sú peniaze na mieste a je to OK.
Len si myslím že špekulovať nad tým že si da iný typ pneu ako je predpísaný je masochista. O čo ide ? O imidž ? Alebo o rýchlosť alebo vlastnosti ? :) sloboda ?
Iné pneu ako sú predpísané zneho lepšieho jazdca určite nespravia a výrobca ten predpísaný index tam pre niečo dal :)
Ale každého osobná vec.... ja som iba začiatočník na moto :))



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod sugo25 » 12 Máj 2018, 06:43

Rudios, ale píše výrobca akú značku máš použiť . Je to v manuale Dunlop, Bridgestone.
Naposledy upravil sugo25 dňa 12 Máj 2018, 06:52, celkovo upravené 1
sugo25
**
**
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18 Máj 2017, 20:54
Bydlisko: Mosonmagyaróvár HU
Motorka: Honda NC 750X

Pneu rozmery

Poslaťod Ruidos » 12 Máj 2018, 06:48

Obrázok


??? Prepáč mna manuál nezaujma, osvedčenie o evidencii ( technicky preukaz ) je smerodatny a tam ti nikto nemôže napísať akého výrobcu máš mat. To som teda ešte nevidel


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod sugo25 » 12 Máj 2018, 07:03

Ja len že si písal že výrobca nehovorí, ale hovorí. A ak teba manuál nezaujíma tak to je tvoja vec. A neviem čo má masochizmus spoločné s pneu. Ja som chcel rozmer bežne používaný na podobných motorkách nie kvôli frajerine ale kvôli nedostupnosti pôvodného rozmeru. Basta.
sugo25
**
**
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18 Máj 2017, 20:54
Bydlisko: Mosonmagyaróvár HU
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pneu rozmery

Poslaťod Ruidos » 12 Máj 2018, 07:38

sugo25 píše:Ja len že si písal že výrobca nehovorí, ale hovorí. A ak teba manuál nezaujíma tak to je tvoja vec. A neviem čo má masochizmus spoločné s pneu. Ja som chcel rozmer bežne používaný na podobných motorkách nie kvôli frajerine ale kvôli nedostupnosti pôvodného rozmeru. Basta.


Vytrhol si z textu, manuál je pre mna biblia-stále poctivo zabehavam moto podľa manuálu,ale nebudem sa riadiť manuálom pri kúpe pneu. V TP mám rozmer aj index
Neurážaj sa, nebolo to v zlom. Daj si pneu aké chceš, dôležité je to čo máš zapísané v TP. Miesas tu dve veci. Smerodatné je TP ako pre teba tak pre orgány ak sa niečo niekomu stane. Ak tam budeš mat iné ako predpísal výrobca, zrátajú ti to a riadne :) potom ti manuál moc nepomôže. . Písali ti to už aj hore chalani.
Doba kedy sa na toto nepozeralo je dávno preč. Teraz ta buzerujú za iné drobnosti.

Ak si chcel bežne používaný rozmer pneu, kúp potom možno inú moto . . Nemôžeš porovnávať tvoju moto s mojou napr. Každá má iné vlastnosti, každá sa ináč správa a tomu má prispôsobené pneu.
Bežne sa robia aj iné veci, ale potom to musíš robiť s vedomím že ak sa niečo stane, nesies aj následky. Ale stať sa nemusí nič....







Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod dukyno » 12 Máj 2018, 10:31

sugo25 píše:Rudios, ale píše výrobca akú značku máš použiť . Je to v manuale Dunlop, Bridgestone.
Nemám tvoj manuál, ale nie je to iba odporúčanie? Je tam vyslovene uvedené, že sa nesmie použiť iná pneumatika ako dunlop a bridgestone?

Firmy takto spolupracujú a odporúčajú sa navzájom bežne. Ja som mal v manuáli odporúčaný olej značky eni, novšie modely už majú odporúčania na agip. Stále je to odporúčanie, nikdy som taký olej nepoužil, použil som olej inej značky, ktorý však spĺňa všetky špecifikácie uvedené v manuáli.

A rovnako to bude s gumami. Jedna vec je odporúčanie značky, druhá vec konkrétne rozmery vhodné na konkrétnu motorku.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Pneu rozmery

Poslaťod vladimir » 12 Máj 2018, 11:22

nekonečná debata lebo JA CHCEM.. to je ako keď si ženská melie dokola JA CHCEM.. a teraz hľadajme nejaké ospravedlnenie lebo JA chcem..

takto sugo25.. všetci tu porušujeme zákony, predpisy a vyhlášky.. tiež vieme že ich je kopec blbých.. stále nechceš pochopiť že tu chalani ta chcú len ochrániť aby si napríklad pri smrteľnej dopravnej nehode neskončil v base len kvôli tomu že máš iný rozmer gumy ako je zapísaná v TP.. pochopil ???

a že výrobca doporučí určitú značku je len to že ich má testované priamo na motorke a verí im čo sa týka jazdných a brzdových vlastností.. ale výrobca pneumatiky nieje zapísaný v TP tam máš na výber..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pneu rozmery

Poslaťod sugo25 » 12 Máj 2018, 15:16

Rudios ja som sa neurazil ale píšeš jedno a myslíš druhé, tak prosím ťa kto sa má vyznať na čo vlastne myslíš. Už druhýkrát vysvetľuješ čo si vlastne chcel. Ja nemám kryštálovú guľu na teba :-).
Vladimír , áno JA CHCEM, vedieť prečo je iba tento rozmer. To je všetko. Neviem čo ťa rozčuľuje na tom že ja chcem. A to že výrobca im verí nemá nič spoločné s rozmerom. A prosím ťa nepodceňuj ma že nechápem zmysel zápisu v TP jeho následkov. Som už dospelý :-).
Nekonečnou túto debatu robia príspevky ktoré stále len opakujú to čo už zaznelo (TP a výrobca a podobne) Keď niet čo dodať tak nepíšem a basta.
Majte sa
sugo25
**
**
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 18 Máj 2017, 20:54
Bydlisko: Mosonmagyaróvár HU
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pneu rozmery

Poslaťod puccky1 » 12 Máj 2018, 17:55

Sugo nehnevaj sa ale ty tu robis tiez nekonecnu debatu a tocis si dokola tu istu pravdu tvoju pravdu!
Uz sa tu jasne vysvetlilo co sa smie a co nie co sa chce a co nechce takze to tu ukoncujem!
Verim ze vsetko je vsetkym jasne na otazku sa odpovedalo dostatocne netreba to tu dalej zahlienovat donekonecna tym co uz vsetci vieme
Sugova vymena gum je tymto uzavreta nazor pozna a aj tak si kupi co on bude chciet
Odporucania dostal :)
Cize uzavriem to tak ze ktokolvek podomnou napise ohladne vymeny Sugovych gum a rozmerov bude zmazany
Nemam ani cas ani chut zas triedit temy od bordelu aby to bolo prehladne
Nekonecnu debatu mozete podla chuti pokracovat v teme Pokec len tak ;)

Ale pevne verim ze sa na to vybodnete nech si kazdy jazdi na com chce

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia