Prezuvanie pneu

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pito » 07 Aug 2016, 19:59

Je velmi tazké objektivne posudzovat pneu, najma ak to nie je od jedneho uzivatela. Kazdy jazdi inak. Ja za seba napr poviem, ze som kupil jednozmes angel st, zo S-T segmentu jedna z najlepivejsich pneu. Dnes som bol na alpovacke a daval som im poriadne za usi a vedia tancovat pekne aj tie, i ked su obute na dost slabej masine. Nechcem si predstavit, co by robili pri sviznej jazde trebars na Tomovej novej vfere.

Mozno nacnem aj trosku inu temu, s Pepem sme na gulasi rozpravali pod heslom "makke pneu ako havarijna". Zrejme to nebude uplne odveci a dalsie pneu budu ozaj uz makke na mojej moto, lebo za seba poviem, ze som este nenasiel na NC dostatocne lepivu gumu. Samozrejme tie iste sa robia aj pre daleko silnejsie stroje a to si nedokazem dost dobre predstavit jazdu na nich bez elektronickych pomocnikov. Teda ak clovek nechce robit pekne hrube ciary na ceste akceleracnym driftom :D :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Prezuvanie pneu

Poslaťod radu » 07 Aug 2016, 21:05

Pucky: a Pirelky Angel GT alebo Michelin Pilot road 4?
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod puccky1 » 08 Aug 2016, 05:34

Radu nemal som ani jedne tvoje spominane ale myslim ze neurobis chybu ani pri jednej z nich
Ja si skor myslim ze problem v mojich bude v skladovani proste su stare a vobec nemali na sebe konzervacny film ked som odchadzal zo servisu nemal som pocit ze by sa smykali ako vsetky predchadzajuce nove
Kup akukolvek gumu ale novu nie skladove zasoby z roku 2013

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod jezdec74 » 08 Aug 2016, 05:59

Mall.cz nebo Mall.sk není špatný shop, ale hodně jejich sortimentu jsou právě skladové zásoby z dřívějších let.
Taky jsem tam nakupoval, ale vždy jen věci u kterých není rok výroby nikterak důležitý (držák na zeď pro TV, cyklo přilba ....)
S pneu je to dost problém.
Když jsem teď pneu kupoval, tak jsem se nejdříve ptal s jakým rokem výroby mám počítat.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pito » 08 Aug 2016, 07:44

Radu: GT mam a su super, asi najlepsia guma na NC vo vseobecnosti :like:

Ja som z mall teraz bral angel st 2014, mala konzervacnu vrstvu, vsetko v poriadku. Celkovo ako aj srsen vravi, gumy ktore maju 4-5 rokov a su spravne skladovane a neporusene, nemas sa ich co obavat. Dokonca jeden slovak vyhral nejaky sampionat na gumach z 2011 aby ukazal, ze sa toho netreba bat. Hodim video ked najdem.

Skor si myslim Peto, ze tvoj problem nie je v zlom uskladneni, ale style jazdy :D Ty by si skor potreboval ciste cestovnu a hento je take nieco nemastne neslane. Mne Bratko ukazoval tu gumu po 11tkm a bola oskakana, nepravidelne zjazdena,... No nieco divne. Ozaj zrejme iba pre ludi co jazdia vyslovene kochacku. Ja som ich povodne tiez chcel kvoli cene, no neveril som im moc a najma ked som ju potom videl zjazdenu, tak som povedal ze urcite nie...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod jezdec74 » 08 Aug 2016, 08:36

Mi v pneuservisu říkali, že guma musí být dobře uskladněná, což je základ, ale neměla by být starší 3 let.
Tak nevím. Stejně na to má každý svůj názor ;)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod radu » 08 Aug 2016, 10:20

Pucky + Pito: ja mám tie Angel GT a nemôžem saa sťažovať. Nejazdím síce na stupačky, ale aj tak si ich pochvaľujem. Ja som skôr radil ako sa pýtal či sú dobre :)
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod puccky1 » 08 Aug 2016, 14:45

Pito moj styl jazdy? Ta guma proste nedrzi !!! Stupacku som daval ako chlapec na vsetkom pionier cz 175 sport a tam sa to teda uz muselo klopit aby ich sklapalo chytal som aj tam stojan a vyfuk a gumy tam boli stare ako praha a rovne ako na aute
Asi ta kvalita bola niekde inde dnes kaucuk stupol velmo na cene tak sa pridavaju sracky do gum
Teda ano spominam si ze pred Nc par rokov do zadu som mal endura a na tych som stupacku tiez nedaval ale to boli ine drapaky riadne do terenu nie ako tkc 80 ale ked tie uz drzali na tom vzorku a tieto nie tak niekde je chyba a styl jazdy to nebude kedze kolko krat som sa este ani nenaklonil a uz to zazalo jemne utekat staci ze je hladsi asfalt a je vystarano a toho sa bojim najviac a toboz ak nepojdem sam

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod filippek » 08 Aug 2016, 15:04

Já je teda mám taky, na stupačku sice nejezdím, ale že by mi ujížděly v náklonu, to ani trochu. Srovnám je v lepivosti s původníma Dunlopama. Cítím se na nich jistě.

Odesláno z mého Lenovo A7010a48 pomocí Tapatalk
filippek
**
**
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 28 Máj 2015, 07:27
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pito » 08 Aug 2016, 22:26

Radu, tak trosku ma zmiatol ten otaznik za gumami :D

Peto, nemyslel som to zle, skor tak, ze jazdis dost ostro. Niekto kto jazdi kolmo a 80 tak pre neho budu super. Ja ked som pozeral aj obvodove profily gumy, tak su divne. Preto si myslim, ze pre teba a aj tych co maju radi rychlejsie vozenie moc vhodne nebudu... A s tym asi ani zlozenie gumy moc nenarobi.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Prezuvanie pneu

Poslaťod BrAtKo » 09 Aug 2016, 07:44

Nejazdim ani kolmo a mimo ostrých zatacok ani 80 a napriek tomu na tu lacnú sadu nemôžem povedať kriveho slova. Preto jazdím už druhú, prvu som zjazdil po 3 mesiacoch, jazdím naozaj intenzívne. Takže všetko čo tu píšeme je len tvrdenie proti tvrdeniu. Ja píšem moje poznatky z reálneho používania, rovnako ako pár ďalších z nás co ich majú ci mali obuté.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod puccky1 » 09 Aug 2016, 19:54

Bratko ja pisem tiez moje poznatky a mozno niekomu pomozu !!!
Ja som na zalade tych vasich poznakov tie gumy kupil a hlboko olutoval
Zas sa mi len potvrdiklo ze sa mam drzat len sam seba ale za vsetko aj tak moze Pito ten mi to sem stale daval ze este su :lol:
Inak su este stale kto by ich tak velmo chcel ja ich uz nechcem ani zadarmo
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pito » 09 Aug 2016, 21:53

puccky1 píše: ale za vsetko aj tak moze Pito ten mi to sem stale daval ze este su :lol:


No vies co... ako sa hovori, naser si :D :lol:

Mne prisli fajn volba za tie prachy, dokonca aj na crossrunery su... Ja osobne som mal pochybnosti, preto som nekupil a tiez uz neodporucam po tom co som ich realne videl na Bratkovej moto... Na gumach sa proste nema setrit, aj ked tieto su od pirelli..
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pavel » 10 Aug 2016, 06:21

Hoši, kdyby někdo chtěl tuto super sadu za ještě lepší love, tak prodám za 70 Eur. Osobní odběr OV a nehlaste se všichni, mám jen jednu :-)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Richi » 08 Okt 2016, 22:31

Prezul som.
Pirelli MT90 scorpion mi vydržali 14 820 km. Cca 5 000 v daždi a cca 5 000 po diaľniciach.
Napriek tomu myslím že solídny nájazd na môj štýl jazdy. Prezul som len zadnú za rozjazdenú TKC80. Predná scorpionka ešte chvíľu vydrží.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia