Prezuvanie pneu

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pavel » 25 Júl 2016, 17:23

Já má taky ty Batlaxy 023 ještě origo a na suchu mi nikdy neustřelily, natož aby šly do smyku. V dešti nevím, to nejezdím. Záleží kolik chceš investovat, pokud chceš TOP gumy, kup obě nové Pirelli Angel GT, ale připlatíš si. Pokud nechceš moc utratit, tak sada Pirelli Scorpion je na Mallu za 2.398,-Kč, taky dobře sedí a neustřelují v zatáčkách. Když ale máš už zadní novou, je škoda ji vyhodit, dokup přední a jezdi dále.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod pavelpelzl » 25 Júl 2016, 17:29

Pravda pravdoucí..nová zadní, sotva zajetá, hodím dopředu tu 023 stejne jako mam zadni a az olitam poridim ty pirellky, zatím diky moc
pavelpelzl
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 09 Júl 2016, 19:34
Bydlisko: Opava
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod jezdec74 » 25 Júl 2016, 19:14

Taky budu muset pneu vyměnit, vybral jsem si Bridgestone EVO GT BATTLAX T30.
Mechanik bohužel odjel na dovolenou, tak budu muset ještě chvíli lítat na starých ;)
No jsem na ně zvědavý.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod puccky1 » 27 Júl 2016, 21:27

Tak dnes som sa rozlucil s gumamy ktore zali vsade uspech teda okrem vody tu neznasali ;)
Obrázok
Menil som ich ako vzdy v BB aj zadne platnicky len nejak mi cesta trvala dve hodiny co bezne robim za pol hodinu chytil som taku burke a blesky ze dovi dopo nestihol som sa ani schovat a uz som bol mokry fajne :lol:
Domov sa mi islo fajne sice som cakal vacsi rozdiel v jazdnych vlastnostiach ale je to fajn na to ze su nove vobec nesmykali aj ked bolo mokro co mi je divne asi ten konzervacny film uz za tie roky na sebe nemali :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod ole18 » 29 Júl 2016, 11:53

viewtopic.php?f=104&t=687&p=30040&hilit=pneu#p30040

Bol som menit u chalana, bez problemmov :)
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pito » 29 Júl 2016, 14:17

Ja som dnes bol na hribik, po tom co mi to kamos nechcel spravit, ze on si to na triko neda :D

Bol som v service 13 na galvaniho a spokojnost. Servisak nic moc, ale praca bola odvedena ozaj kvalitne :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod puccky1 » 05 Aug 2016, 21:15

Chlapi som v soku !!!
Mam nove gumy Pirelli Skorpion Trail ci ako sa volaju tie s eshopu Mall sk. A cista katastrofa
Bezne vzdy hned po vymene sem siel s BB rovno na sturec zajazdit gumy co je asi 15 km a hned pri prvej jazde som na vrchu uz chytal stupacku tak som si bol na nich isty
Ale toto co sa deje az nechapem uz mam na nich najazdene 1000 km a stale divny pocit pri hlbsom naklone ze na to ide vydrbat utekaju obe kolesa naraz!!!
Dnes mi to nedalo a vybral som sa na sturec stavil som na kvalitny asfalt ale stale to iste po stupacku sa ani nahodou nedostanem ved to aj na zodratych stuploch som mal problem aby som neskrtal a nie to na cestnej gume sa bat
Predbezne za mna najhorsie gumy ake som kedy mal
Nieviem ci Bratko trafil lepsie seriu ale ja sa uz teraz neviem dockat kedy pojdu dole a obavam da dazda kedze utekaju aj za sucha pri 30 stupnoch
Povodne som rozmyslal ze ak sa osvedcia objednam este jednu sadu stale su v predaji ale zas som sa presvedcil ze nie som taky bohaty aby som si mohol dovolit kupovat lacne veci
Ked ich nejak doderem pojdu nazad Tkc80 pripadne Dunlop Roadsmart 3

To Bratko
Vazne si dal u Srsna na motoskole na nich stupacku bez nejakeho zavahania?
Mne sa vazne v hlbsich naklonoch zacnu spravat nepredvidatelne
Za beznej jazdy normalka preklapaju sa lahunko to je pohoda len ja som.bol.zvyknuty na viac a sklamalo ma ze po zodratych gumach tie nove su este horsie

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Pito » 05 Aug 2016, 21:29

puccky1 píše:
Vazne si dal u Srsna na motoskole na nich stupacku bez nejakeho zavahania?

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Pokial viem, Bratko este stupacku nedal vobec na nicom, ak nepocitam situaciu kedy sa vybabral a stupacku zlomil :D :lol:

Ale k teme, ja som bol tiez na nich zlomeny, no presne Peto ako pises-nikto nie je taky bohaty... a ten profil je trosku inde ako cisto cestne gumy..

Preto si radsej priplatim a budem mat istotu a dobre spravajucu sa moto. Inak chcel som aj ja Dunlop RS3 no problem je zohnat. Ak ti ja mozem poradit, kupoval som za 80e zadnu gumu angel st a mam pocit ze viac este lepia ako gtcka dvojzmes ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod puccky1 » 05 Aug 2016, 21:42

Pito mne sa zdalo ze to niekde pisal ked boli nove a mal ich na tej motoskole a mozno si to zle pamatam ale mam taky pocit ze bolo chladno a v pohode az na supacku
Ono som aj rozmyslal ci to nebolo tym ze S- ko je nizsie tak skor skrtne
Ono do urciteho naklonu je to uplne v pohode len ked chcem ist uz viac tak sa to zrazu zacne uplne divne spravat a proste nepusti ma to viac
Viem zamam uz aj predne tlmice uplne na hovno ale keby to robilo aj na starych gumach tak nepoviem nic pripisoval by som to im ale zacalo to robit len na novych gumach preto take sklamanie

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Richi » 05 Aug 2016, 21:59

Ja mám tiež Pirelli Scorpion ale MT 90. Skúsenosti s nimi mám ale zhruba rovnaké ako ty, Peťo. V Bosne som jednu zákrutu doslova predriftoval bokom keď som si musel trošičku pribrzdiť zadnou brzdou. :o
Dal som na nich aj stúpačku ale to som bol plne naložený aj s ľadvinkou.
Mám na nich nabehané necelých 10 000 a vzhľadovo vyzerajú v polovici životnosti.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod puccky1 » 06 Aug 2016, 21:06

Tak dnes som bol zas troska jazdit a vo Zvolene na krizovatke ked som sa pohol musel som ostro zabocit vlavo mi presmyklo a uslo zadne koleso hned som si spomenul na Bratka a jeho odtrhnutu stupacku
Podotykam ze som.nemal velky plyn bol to normalny rozjazd az na to ze som sa viac naklonil v lavo
Potom som jazdil s ladvinkou a dva krat mi usiel z lahka zadok nic prijemne hlavne ked som sa ani nenaklanal poriadne
Dosiel som.k jedinemu rozumnemu zaveru a to ze gumy sunoroste stare konzervovanie okejom nepomohlo alebo boli zle skladovane lebo vsetky doterajsie gumy ked som nahodil prvych 10 kn smykali ako slak ale tieto Pirellky vobec spravaju sa stale rovnako ako ked som vysiel zo servisu
Na toto mozem odporucit uz len jedinne a to nebrat nebrat nebrat !!!
Uz budem kupovat len nove gumy ziadne skladove zasoby

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod jezdec74 » 06 Aug 2016, 21:40

Já jsem včera taky měnil pneu.
Moje původní slickové prořezané okruhovky dopadly takto:

DSC00312.JPG


Najeto 3957km.

Plusy:
*silně lepivé, zahřejí se na vyšší teplotu a díky tomu perfektně drží i tam, kde by klasická guma dávno ustřelila
*cena

Mínusy:
*malý nájezd
*nejsou určeny do provozu

Nyní jsem obul Bridgestone Battlax T30 Evo GT, tak se uvidí.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod Richi » 06 Aug 2016, 22:13

:shock: To si sa na tom nedál jazdiť?
Sú tak zvláštne nerovnomerne opotrebované.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Prezuvanie pneu

Poslaťod jezdec74 » 06 Aug 2016, 22:16

Jinak to nešlo, vyjel jsem do Kladrub a gumy ještě měly trošku vzorku. Po dojezdu tam už byla jedna malá ploška, no a takto vypadaly, když jsem dojel domů.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Prezuvanie pneu

Poslaťod BrAtKo » 07 Aug 2016, 08:32

Ahojte. Uvediem moje skúsenosti na pravú mieru kedy už má tu spomínate. Šmyklo ma len jediný raz a presne viem prečo. Odvtedy držia ako pribite. Bol som minulý mesiac dva krát Slovinsko Taliansko, proste obrovská dávka zatacok a vracakov. Gumy spoľahlivo podržali a to aj v daždi. Aha a pred druhou cestou do dolomitov som obul novú sadu rovnakých. Nejazdim ako blázon ale ani ako priposraty. Tí čo boli so mnou ti by sa asi lepšie vyjadrili. Ale táto debata patrí do iného vlákna kde píšeme o skúsenostiach s pneu.
Naposledy upravil BrAtKo dňa 07 Aug 2016, 21:14, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia