Opotrebovanie pneumatik

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 07 Apr 2017, 18:33

Ja mam zato ze napichol nejaky velkosklad cez kamosa a dava to za dobre ceny. Zarobi na tom, ale nie je tam marza shopu.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Richi » 07 Apr 2017, 20:20

Nebol nedávno vykradnutý nejaký kamion? 8-)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod puccky1 » 08 Apr 2017, 08:23

Richi on to predava dlho tak to nebude slohnuty kamion oni tam hore skoro vseti kseftuju od poliaka sa da lahko nakupit bez dph a hned mas 23% dole nehovoriac o tom ze tam mas skoro vsetko lacnejsie niektore veci lacnejsie alo za polovicu nieviem ako su tam na tom gumy ale ja napriklad domacu vodaren co u nas stoji 300€ tam som kupil za 100€

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 08 Apr 2017, 09:12

Hosi ale toto presne je aj na ceskom bazosi zas u nejakeho ineho typka... bohvie odkial to je ale kamion to nebude :D :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pavel » 08 Apr 2017, 10:58

Piťo, to je ten samý týpek na českém bazoši podle jeho telefonního čísla, nabídky má dobré https://motorky.bazos.cz/inzerat/721547 ... 606017.php
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 08 Apr 2017, 12:46

Tak vidis, to som si ani nevsimol... ale hej, ponuka je velmi dobra.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod hipisko » 05 Máj 2017, 12:42

no tak som koncne po 23500km vymenil origo bridgestone battlax 023, aj ked pripustam ze som ich mal vymenit uz pred 3000km. Ale do kordov by dalsich 3000km este dali:-)
Predna mala dezen 0,01mm cize skor texturu ako dezen. Zadna bola este cekom pouzitelna, ta by dala aj viac km este.

Bol som celkom prekvapeny ako sa pomaly v konecnej faze zodierali, myslel som ze cim menej dezenu, tym sa viac budu opotrebovat. ALe naopak, a v stredne bola predna pnu tvrda, ze mala viac k strukture plastu ako gumy. Ale podrzali ma pneu v kazdej situacii, zazil som asi tri krizove situacie.

Teraz som najazdil uz 1000km na pireli angel GT a musim uznat ze sice su nove, ale jazdnymi vlastnostami su uplne niekde inde ako som kedy zazil na BT-023 (ked som kupil mali 6000km). Uz som mal na nich take polokrizove brzdenie, ale zabrzdil som ovela skor, ako na 023, abs sa mi ani nezaplo.
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod samic » 05 Máj 2017, 13:44

Tak minulý týden jsem zadní pneu Pireli angel Gt dojezdil, vydržela mi pouhých 5000 km, i když výhradně jízda ve dvou, tak i tak to není moc. Jinak, ale jízdní vlastnosti byli super. Teď jsem dal na zadek Dunlop Sportmax RoadSmart III.

Překvapuje mě, jak někomu můžou pneu vydržet víc jak 20 tisíc. První pneu na Nc jsem sjel za 6,5 tisíce a teď druhé za 5 tisíc.
Jinak před tim jsem měl skútry a tam pi pneu nevydrželi víc ja 4,5tisice. Možná je to způsobené tím, ze jezdím dlouhé štreky, pneu se víc zahřeje a pak rychle ubývá.
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 05 Máj 2017, 14:42

:shock:

Tak Samic neviem co robis, ale ja som vyhadzoval GT-cka na zakonnom limite, pri 13 tkm. A to si zrovna nemyslim ze jazdim na setrenie gum (ozaj celkom styl fuck tyre economy :D ), casto som jazdil nalozeny, rad si zasantim na motorke, absolvovali dokonca cely den na gokart okruhu.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod samic » 05 Máj 2017, 18:33

No je pravda, že za to dost tahám a jezdíme výhradně ve dvou, také moje spotřeba paliva tomu odpovídá. Už dlouho jsem se se svým Nc nedostal pod průměrnou spotřebu 4,7L/100km.
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Pito » 05 Máj 2017, 19:09

Tak to davas ozaj pekne za usi encecke. Ja som bol so Supim v alpach s 3 kuframi, stylom fulltime fullgas, pred tym trat cely den a mal som STčka-jednozmes. A aj vtedy som gumu zhadzoval po 7tkm. Dokonca som sa dostal pod limit na bokoch gumy, za co si na mna mimochodom pekne posvietili v rakusku (pokuta :evil: ).

Napisem este svoj postreh gt vs st, dvoj vs jednozmes. Jednozmes mi sadla viac. Clovek ak trosku ide sviznejsie, na nc som mal problem s gt pri preklapackach, kde stred bol tvrdsi a rad ustreloval. Ci uz pri neprimeranej praci s plynom alebo spojkou. Tento jav sa mi ukazal na trati, ale aj v beznom svete-mojich alpovackach...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod BrAtKo » 07 Máj 2017, 17:22

Hlásim výdrž Pirelli Scorpio Trail z mall.sk/c za 90€, že mi druhá sada vydržala 15800km (prvú som menil pri 11300). Pred chvíľou som sa vrátil zo Slovinskych hôr. Dorazil som ich až na úplné maximum, ale stale skvele držia v zatackach a to som takmer bez vzorky v strede šiel tam v daždi. Podotýkam ze jazdím aj sotolinu, lesné a poľné cesty. Modlil som sa aby ma nestopli policajti, ale keďže ich je na rakúskom vidieku ako šafranu, tak som to zvládol v zdraví (diaľnice nevyužívam, oberaju o lokálne krásy po ceste). Doma sú nachystané už nejakú dobu Angel GT (diky Piťovi za výpredaj jeho zásob).
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod vladimir » 23 Aug 2017, 13:40

zdravím.. prečítal som si toto vlákno celé.. no keby som si mal vybrať zadnú gumu tak neviem.. tie nájazdy sú tak rozdielne že mi stále s toho vychádza že sem nedovážajú rovnakú kvalitu.. už som písal že mi BT 023 na zadu vydržala 7 900 km ale držala na ceste pekne.. oproti Qualifierke mala vyšší oblúk a do náklonu šla pekne.. tú Qualifierku musím tlačiť dole.. chýba nám tu také porovnanie výšky oblúka na pneumatikách lebo to sa z obrázku vidieť nedá a asi väčšina ľudí nemá ani čas obiehať predajne a porovnať tento dôležitý rozmer..

zaujalo ma napríklad opotrebenie prednej pneu z bokov.. väčšinou to myslím napísali naložený dovolenkári, teda ťažký.. za tie roky viem že keď niekto flákal dofukovanie gúm na autách tak sa drali boky a stred nie.. to na osobákoch aj nákladných autách.. lenže máme oproti motorke dosť rozdielny tvar pneumatiky.. môj názor je že kto ide ťažký na dovolenku mal by prednú gumu nafúkať na maximálny povolený tlak ktorý je vyznačený na pneumatike a nie tlak aký udáva výrobca motorky..

ja som nedávno na zadok obul Qualifierku ll.. je to katastroficky tvrdá guma takže kilometrovo vydrží.. no tá jazda do zákrut nic moc.. jeden človek dlhé roky u mňa nakupoval toulén.. syn mu jazdil na minikáre.. jazda z kopca bez motora a na čas.. pneumatiky natierali toulénom aby boli mäkšie a na tých káričkách jazdili aj 120..

nedalo mi to tak som zadnú gumu len z bokov tri krát pretrel toulénom a išiel sa previezť.. jááj naraz to bola iná jazda.. predtým ani som si nedovolil toľko nakloniť sa lebo v zákrutách to nejak tancovalo a ustrelovalo pod zadkom ale teraz som si pripadal ako keby som sa viedol po koľajnici tak to pekne držalo stopu..

ja fúkam zadnú gumu na 2.6 a je tá jazda taká fajnovejšia na tých hrbatých cestách.. vážim 78 kg a jazdím sám ale zobral som bráchu je o kúsok ľahší a v niektorých zákrutách som poznal že vo dvoch by to chcelo viac..

malá rada pre tých čo nemajú kompresor.. idete domov na pumpe dofúknite pneu a potom keď bude guma studená spustite na tlak ktorí vám vyhovuje.. stačí tlakomer mať doma..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Puggy » 29 Aug 2017, 17:26

Chalani, skúšal už niekto Bridgestone T30 EVO? Ak áno dajte info, nikde som to tu nenašiel (ale ani som moc nehľadal, nechce sa mi :lol: )
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Opotrebovanie pneumatik

Poslaťod Floyd » 30 Aug 2017, 22:48

Mám originál (z prvovýroby) Bridgestone Battle Wing, najazdených 6.050 km. Bočné hrany zjazdené na 1,5 mm až na poser prúžky, stredy 4 mm, žiadna plôška. A to som bol len 3-krát
zašantiť si na motokárovom okruhu.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia