Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod puccky1 » 21 Máj 2018, 17:21

Zizi to myslel skor tak ze aj z automatom sa da brzdit motorom ale iste si tam tie rychlosti suuuka saam ;)
Ja to tak robim na aute kedze mam padla pod volantom inak by som oblozenia menil asi kazdy rok :)

Co sa tyka drania pneu mam overene ze je to stylom jazdy
Pugy nema tak malo zodrate gumy lebo su stare a tvrde ale preto ze chodi na kochacku
Jeho styl je pianko pomaly dalej zajdes ved aj zajtra je den niet sa kam ponahlat ;)

Prvy rok ked som siel do chorvatska som sa strasne bal ze domov ani nedojdem ze vela km a ta guma to uz neda ale slo sa kludne tam sa tiez jazdilo na kochacku a nakoniec som doma este spravil 1000 km
Potom ked som mal doma nove gumy stacila jednan brutalna jazdna okolo stiavnickych vrchov a vtedy som ledva domov prisiel behom 100 km zisiel dole 1mm a este sa zacala aj guma trhat :-)
Ale to bol extrem plna brzda plny plyn a takto stale dokola

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Zizi79 » 21 Máj 2018, 21:28

dzordik, vies kolko mam nabehane na automatoch ( CTX VFR Integra kamosove Xko... ) kazda jedna brzdi aj v D aj v Sku motorom... Afriku som neskusal...
- modely 2016 + dokonca maju naklonovy senzor a sami podradia ked ides dole kopcom a netahas za plyn...
- model 2016 - nechaju zaradeny stupen ktory tam mas...
- v rezime S samozrejme to je markantnejsie :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Puggy » 21 Máj 2018, 22:45

puccky1 píše:Zizi to myslel skor tak ze aj z automatom sa da brzdit motorom ale iste si tam tie rychlosti suuuka saam ;)
Ja to tak robim na aute kedze mam padla pod volantom inak by som oblozenia menil asi kazdy rok :)

Co sa tyka drania pneu mam overene ze je to stylom jazdy
Pugy nema tak malo zodrate gumy lebo su stare a tvrde ale preto ze chodi na kochacku
Jeho styl je pianko pomaly dalej zajdes ved aj zajtra je den niet sa kam ponahlat ;)

Prvy rok ked som siel do chorvatska som sa strasne bal ze domov ani nedojdem ze vela km a ta guma to uz neda ale slo sa kludne tam sa tiez jazdilo na kochacku a nakoniec som doma este spravil 1000 km
Potom ked som mal doma nove gumy stacila jednan brutalna jazdna okolo stiavnickych vrchov a vtedy som ledva domov prisiel behom 100 km zisiel dole 1mm a este sa zacala aj guma trhat :-)
Ale to bol extrem plna brzda plny plyn a takto stale dokola

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Áno Peťko, máš pravdu, dokonca mám ešte aj originál brzdové platničky. Držím sa zásady, že nič mi neujde, začne pršať - zastavím a schovám sa, zotmie sa - ubytujem sa a prespím. Proste piánko, v živote som sa už unaháňal dosť, teray pohodička a na totálnu bezpečnosť (z mojej strany samozrejme).
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod vladimir » 22 Máj 2018, 13:11

rozumný prístup Puggy.. aby ti to dlho dlho takto jazdilo prajem.. :)
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod vladimir » 22 Máj 2018, 16:09

pepe.. nespomenul si diaľnicu ?

tiež sa občas presunieš nejaké kilometre aj po diaľnici na mäkkých gumách.. čo rovná plôška na zadnej gume ?
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod pepe » 23 Máj 2018, 05:43

Jízdě "rovně" se samozřejmě nelze vyhnout. Všechny vzpomínané pneumatiky jsou dvousměsové, což je částečná obrana, nicméně plošku tvoří všechny tři. Když už je to moc, vzniklou hranku prostě odstraním (motorku na stojan, nastartuju, dám za jedna a přiložím staré struhadlo a prostě ji odfrézuju). Nájezdy 8-9 tisíc jsou včetně této procedury.
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod pcx » 23 Máj 2018, 06:44

pepe píše:.... a přiložím staré struhadlo ....

to ako myslis, normalne struhadlo na kapustu /zelí ? Ci?
:)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod pepe » 23 Máj 2018, 16:38

No jasně, klasický kuchyňský struhadlo, bere to sice trochu větší "šponu", ale odstraňuju tím jenom tu hranku, která je tam "navíc" a guma je zas správně kulatá. Zkoušel jsem i jiné nástroje (hrubé šmirgly, rašpli na dřevo atd.), ale všechno to bylo moc jemné, nebralo to a nebo jen málo a bylo by to na dlouho. Navíc to už bývá v druhé půlce životnosti pneumatiky, tak s tím nemám žádný psychický problém ;) .
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod peny » 23 Máj 2018, 18:35

Obrázok

uvidime co to bude - Michelin Pilot Road 2
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Zizi79 » 24 Máj 2018, 06:01

pepe píše:No jasně, klasický kuchyňský struhadlo, bere to sice trochu větší "šponu", ale odstraňuju tím jenom tu hranku, která je tam "navíc" a guma je zas správně kulatá. Zkoušel jsem i jiné nástroje (hrubé šmirgly, rašpli na dřevo atd.), ale všechno to bylo moc jemné, nebralo to a nebo jen málo a bylo by to na dlouho. Navíc to už bývá v druhé půlce životnosti pneumatiky, tak s tím nemám žádný psychický problém ;) .


Pepe daj foto tohoto pristroja na struhanie
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod vladimir » 24 Máj 2018, 09:14

aj do uhlovej brúsky sa dá kúpiť hrubý uberák.. je to plech a má vyrazené také štvorhranné diery na von.. ako na kuchynských strúhadlách.. priemer je 125 mm a cena okolo 7 eur..

mal som mäkkú gumu tak na diaľnici sa urobila ploška.. no pobehal som víkend po okrskách a guma sa zaguľatila.. teraz mám tvrdú gumu a ploška sa nerobí..

z jednej cesty sme sa s kamarátom fakt ponáhľali.. s každej dediny a zákruty nadoraz.. prešli sme takto zhruba 130 km a doma keď som pozrel na tú tvrdú zadnú gumu tak do neba volajúci úbytok.. to som si myslel že mi toto leto vydrží.. určite nie..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod filippek » 24 Máj 2018, 19:12

Tkc 70..jsem nadšenej, najeto zatím asi 600km. Kéž by takhle vydržely pořád. Tolik jistoty v zatáčkách jsem ještě neznal, navíc v náklonu krásně držej plynulou stopu. Jsem zvědavej na výdrž. Aspoň 8tkm by mohly dát a byly by můj jasnej favorit. Přední guma na asfaltu trochu teda hučí. Na polní cestě taky vyzkoušeno i louku daly, ale tam moje hranice je mnohem níž, než by asi ty pneu daly.

Odesláno z mého LG-H870S pomocí Tapatalk
filippek
**
**
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 28 Máj 2015, 07:27
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Misiken » 24 Máj 2018, 20:25

peny píše:Obrázok

uvidime co to bude - Michelin Pilot Road 2


Mám ich mesiac, takmer 2000Km som stihol, zatiaľ maximálna spokojnosť, Doporučili mi ich viacerí ľudia.
Často jazdím na pezinskej babe a nepocítil som žiadne šmýkanie, taktiež odskúšané vo dvojici a aj v ľahkom daždi. :like:
Obrázok užívateľa
Misiken
**
**
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 18 Máj 2017, 14:26
Motorka: Iná

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod samic » 27 Máj 2018, 16:00

Tak na nové zadní Michelin ROAD 5 najeto za víkend 620 km a můžu říct, že z ní mám fakt dobrý pocit. Asi nejlepší pneu kterou jsem tam do teď měl a že už jsem jich vystřídal, zatím nepozoruji ani žádný úbytek a to jsem ji dneska dal docela za uši.
Obrázokimage hosting 5mb
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pneumatiky,nájezdy,vlastnosti,recenze

Poslaťod Meky » 28 Máj 2018, 09:35

No, po těch michelinkách road 5 jsem také pokukoval, ale v zimě ještě moc na skladě nebyly. Dej potom vědět tvoje srovnání s PR 4. Hlavně v zatáčkách při větších teplotách, na vodě byly PR 4 z mého pohledu TOP.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia