Výběr pneu

Re: Výběr pneu

Poslaťod Stanci » 23 Apr 2017, 06:11

Puccky aj Keto najblizie skusim tie angel gt vsetci si ich vychvaluju tak uvidim laka ma tiez ako peto povedal ta lepiva dunlopka ale asi nebudem riskovat uvidim.. Na jesen som daval tie metzeler tak som zvedavy kolko si spravim svoj najazd :)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Výběr pneu

Poslaťod stoner007 » 15 Máj 2017, 11:43

Ahoj, já jsem měl Micheliny PR2 a Angel ST. Na 99,9% jezdím jen silnice, zkusil jsem si cvičně párkrát co udělají kamínky na silnici nebo předni guma na vodě i při pomalé rychlosti (10km/h když ostřeji zmáčknu brzdy a na těch stávajícíh gumách nic moc zážitek, který bych nerad opakoval. Tak prioritou výběru byly spíš mezní stavy, voda, silnice s nečistotami. Nakonec jsem skončil ve výběru u těchto dvou: Metzeler Roadtec 01 a Pirelli Scorpion Trail II. A dnes jsem objednal Scorpiony II.

Inspirace pro rozhodování odsud : MCN / Motorrad
https://www.youtube.com/watch?v=EzcgeHLZMvw
http://www.motorradonline.de/testsieger ... 63358.html
http://www.motorradonline.de/motorradre ... 53854.html
http://www.motorradonline.de/motorradre ... 65440.html
https://www.youtube.com/watch?v=YuiqG71Lb0E
Obrázok užívateľa
stoner007
**
**
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 20 Jún 2016, 09:03
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700S

Re: Výběr pneu

Poslaťod Effin » 15 Máj 2017, 19:43

Obrázok

Škorpíci jsou super
Effin
***
***
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 31 Júl 2015, 21:06
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Supi » 15 Máj 2017, 19:55

Na GS-e mam Pirelli Scorpion Trail II. Obul som ich nieco vyse tyzdna dozadu a otestoval 4dni v Slovinsku a Rakusku. Zatial som velmi spokojny. Vo vysokych rychlostiach stabilne, celkom dobre idu do zakrut. Predna drzi perfektne, ziadne zavahanie. Tak 3 krat som to v esickach prehnal s plynom, pri preklapani som mal predok trochu vo vzduchu 8-) ... a po dopade na asfalt, uz v miernom naklone, sa guma ihned chytila. Ziadne zavahanie. Pefektne! :like: A to mam na GS-e 19" vpredu. 17" na NC bude na ceste este lepsia.
Zadok mi raz ustrelil, ale to som v cakal - trochu som tomu pomohol :-).

Myslim, ze budes spokojny. Aj ked na NC by sa dali najst aj zabavnejsie gumy (na asfalt).
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod sviatok » 16 Máj 2017, 06:47

Pre mňa na turistiku na X-ko sú Scorpion 2 gumy čislo "1"...
Maximálna spokojnosť.
sviatok
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 08 Mar 2015, 16:01
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pavel » 16 Máj 2017, 08:17

Supi píše: Aj ked na NC by sa dali najst aj zabavnejsie gumy (na asfalt).


Supi a které máš na mysli, už jsem tady četl hóodně recenzí na kdejaké gumy a třeba i ty TOP dopadly u jiného jezdce jako holý průměr. Taky nájezdy se hodně lišily, ale o to tady až tak nejde, každý má jiný styl.

Třeba Samic tady psal poznatky ke svým stávajícím GT čkům, že na nich najel málo a zadní už je skoro sjetá, přitom je to dvousměs a měla by vydržet déle, než levnější ST čka, které jsou jednosměsové a tyto preferoval u NC Piťo, kdy psal, že drží na asfaltě jako přibité. Teď jsem tady četl samou chválu na Scorpiony II a přitom Macek je měnil již po 5.500km. Teď už sám nevím, které později koupím ;)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Supi » 16 Máj 2017, 08:48

Zabavnejsimi som myslel take, ktore maju viac zaobleny tvar. A su urcene 100% na asfalt.
Ja som teraz rozmyslal aj nad Continental Road Attack 3. Ale nikde nemali moj rozmer na sklade, tak som zobral Scorpion Trail 2.

Macek mal myslim Pirelli Scorpion Trail 1. Dvojky by mali mat dlhsi najazd. Ale zavisi od toho ako kto jazdi. Ak mi vydrzia 9tis km, budem s nimi vcelku spokojny.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod stoner007 » 16 Máj 2017, 19:15

No mně taky trvalo asi dva týdny než jsem se rozhodl. Nakonec jsem vycházel z toho, že závodník nejsem a pud sebezáchovy je poměrně silný, takže jakákoliv slušná guma mne na čisté suché silnici podrží bez problémů.

Mám za sebou jen cca 20km na scorpikach od dnešní výměny. A zatím po citově fajn. Pominu li, že nové gumy budou lepší pro řízení, protože maji ideální tvar na rozdíl od starých ojetých, tak mi jízda na nich přijde výrazně klidnější. Od těch starých se při přejetí náhodných kamínků ozývaly hlasité rány a kolo dalo znát o každé nerovnosti, hodně citlivé na podélné nerovosti na silnici. Teď gumy ty kamínky po najetí vcucnou a pak vyplivnou, asi je to dáno vyšším vzorkem. Jízda je klidnější a já jsem víc v pohodě. Asi placebo efekt, ale funguje to k mé spokojenosti :-).

Edit - bojuji s vkládáním obrázků
Obrázok
Obrázok užívateľa
stoner007
**
**
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 20 Jún 2016, 09:03
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700S

Re: Výběr pneu

Poslaťod Richi » 16 Máj 2017, 23:21

To sú dve vlákna k téme vkladanie obrázkov. Prečítaj, snáď ti to pomôže.
viewtopic.php?f=5&t=7&p=24261&hilit=Vlozit+obrazok#p24261
viewtopic.php?f=37&t=419&p=21561&hilit=Vlozit+obrazok#p21561
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod tompa » 24 Júl 2017, 15:23

Zdravím, řeším nové pneu nejsem žádný závodník a dost bych uvítal alespoň nějakou malou schopnost jízdy v lehčím terénu ( 90/10 - občas musím dojet na chalupu rozbitou lesní cestou cca 5 km ). Na netu jsem našel Avon Trailrider - nemáte někdo s těmito zkušenosti, či byste doporučili něco jiného. Zatím mám ty původní dunlopy - již končí, najeto cca 11.000 km a když jsem jel v tom lese, tak jsem se docela zapotil.
tompa
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17 Máj 2017, 15:32
Bydlisko: Dolní Lutyně
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod samic » 24 Júl 2017, 18:13

Tak po nějaké době napíšu opět me zkušenosti s pneumatikami na mé Hondě NC750X DCT. Chci podotknout, že výhradně jezdím v obsazení ve dvou. V pátek mě čeká garanční prohlídka ve 24 tis., a nechám přezout na Michelin PILOT ROAD 4, jsem na ně hodně zvědav, hlavně na kilometrový nájezd.

Teď tam mám Pirelli Scorpion Trail II, jízdní vlastnosti super, ale nájezd pouhých 5000 km, zadní je už na 1mm a přední na 2mm.
Před tím jsem měl Dunlop Roadsmart III, nájezd 6000 km, spatně se sjížděli, zadní se dost odskákala a ke konci sjela dost k jedné straně.
Co se tyče jízdních vlastností, nejvíce jsem by spokojený s Pirelli ANGEL GT, ale nájezd taky pouhých 5000 km.
Paradoxně nejvíc mi vydrželi tovární Dunlopky, nějakých 6500 km, ale to je způsobeno možná tím, že jsem se motorkou zatím seznamoval.

Když to shrnu, za roka a necelých 23 tisíc kilometrů, co mám NC-čko jsem odjel čtyři sady pneumatik z toho tři sady prémiovek, tím se asi docela vymykám všemu co tady píšete. Nejspíš je to způsobené 100% jízdou ve dvou a stylem jízdy.
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod puccky1 » 24 Júl 2017, 19:03

Tak ja som donedavna jazdil len sam a tri sady Dunlop Roadsmart 2 mi vydzali po 15 000 km a to som ich nesetril
Teraz som pre zmenu zacal jazdit len vo dvojici a vsimol som si ze sa gumy viacej deru aj ked jazdim uz uplne kludne ale zodrat premiovu guma za 6 000 km to je uz sila
To jazdis cely cas plny plyn a plna brzda ci co?
Nemal si to zadne koleso sikmo? to by vysvetlilo aj tu viac zodratu jednu stranu
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod samic » 24 Júl 2017, 20:04

Je pravda, že kochacím tempem moc nejezdím a s tím plným plynem nejsi daleko od pravdy.

Jinak ta Dunlop Roadsmart III se sjela ke straně až v závěru životnosti, ale známky odskákaní se začali projevovat tak v půlce životnosti. Kdyby byla špatně nazutá, tak si myslím, že bych to poznal od začátku na jízdních vlastnostech. Tlakem v pneu to taky nebude, ten dost často kontroluji a za studena je dle předepsaného v manuálu.

Tady je pro zajímavost foto:
https://postimg.org/image/hott7nt99/

Na levou stranu se mi líp klopí, ale tím to určitě nebude.
Do teďka mi tohle žádná pneu neudělala, scorpiony které budu teď zouvat jsou sjeté pravidelně.
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod pudis15 » 25 Júl 2017, 09:06

Ahoj Tompa, Avon trail... jsem jezdil loni. Dobrá guma 2 směs na lehčí terén se dá. Ploška na středu se udělala až ke konci životnosti. I na mokru nás několikrát podržela, nikdy se nepíchla. Nájezd cca 13tis.
Je trošku dražší a hůř se shání.
Teď mám obuto Scorpion trail 2 a mám z toho smýšený pocit, navíc jsem po 2 tis. píchnul, menší kousek skla projel přes nejvyšší část vzorku na přední pneu. Takže příště asi znovu avon. Pro mě je ideální nájezd na pneu okolo 12 = servisní interval.

Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod tompa » 25 Júl 2017, 18:12

Ahoj pudis15, dík za odpověď, asi půjdu skutečně do těch Avonů. Dříve jsem měl R1100GS a zde jsem nemusel vyhledávat pneu na off, bylo jich mraky.
tompa
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17 Máj 2017, 15:32
Bydlisko: Dolní Lutyně
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia