Výběr pneu

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pito » 03 Apr 2016, 20:01

Ja som vlastne na PR4 pocul iba jednu zlu vec, ale tu pocujem od kazdeho. Uchcava v zatackach. Ostatne vlastnosti ma vraj top :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod puccky1 » 03 Apr 2016, 20:46

No tazko sa hodnotia gumy
Ked chytis na pikacu asfalt tak ti nepomozu ani tie najviac vychvalene
Sam to mam overene vylozil som ladvinku pod Skycovom vedla cesty a na nu polozil moto :cry:
A to sme sli cca 50 az 60 lebo hned sa mi ten asfalt nejak nezdal tak som isiel volnejsie
Na tych istych gumach (Dunlop Roadsmart 2) som s nou na Sturci brusil stupacky pri 13 stupnoch a drzali ako pribite
Rekord som mal na Sturci na nich ked bolo 8 stupnov po stupacku ale to uz ladvinka ostala hore na parkovisku a ja som siel sam
Treba zohladnit vsetky podmienky a podla toho posudzovat
Niekde sa tu pisalo ze Bridgestone BT 23 co sa davali tiez na Nc su tvrde ako puk maju dlhy kilometrovy najazd ale strasne smykaju
Keby som bol vypatlany ako poniektory tiez motorkari tak by som tvrdil ze to vobec nie je pravda vsak som ju mal a za 3000 km som ju zodral na polovicu a pekne do obluka ako jedinu a vobec nesmykala
Ja som tu gumu mal len od polovice jula do konca augusta cize najteplejsie dni v roku a jazdil som v tedy ze dost agresivne tak dostali aj patricne zabrat
Nepamatam sa ze by som na nich siel v dazdi tak sa nebudem bit do prs ze ta guma je perfektna a drzi stale ako pribita lebo som ju jazdil v uplne inych podmienkach ako napriklad Pupi a Pepe ;)
Takze je mozne ze v chladnejsich podmienkach a na mokru to nebola az tak dobra guma ako by sa mne mohla zdat
Ale aspon na tomto fore myslim ze PR 4 a Engel GT nikdo nezatracoval ale iba chvalil
Nuz kazdy si musi vybrat sam
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pito » 03 Apr 2016, 20:51

Puccky no ty mas spotrebu gum teda :D Mari sa mi, ze aj Bratko ma tie co si spominal a dal na nich takmer 20tkm :lol:

Neviem inak ako ty na Sturci, ale ja som prestal jazdit na PB. Taka rozmlatena cesta jak fras a tie gumy aj ked mam dobre tam proste nedrzia ok ani ohriate... Radsej si vyjdem na 3 baby do óstrajchu, tam to je nirvana :D A tiez ak ta tam nameraju, tak platis oovela menej(vlastna nedavna skusenost), ale to uz trosku mimo temy :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Macek » 06 Apr 2016, 21:21

Výměna pneu u Jandy v Ostravě - Porubě

..tak jsem si objednal svou oblíbenou Pilotku štverku na předni lokoť a slibili mi cenu 2600 a nějake drobne.. když jsem si pro ňu přijel, tak cena byla 2800,- řikam si no je to krapet vic než slibovali, ale posledně jsem platil přes 2900,- a tak teda že to beru.. naraz mi rovnou podava učet a že děkuje a naschledanou.. aha.. a to si ji mam doma pověsit misto hodin?..
..tak asi bych ji chtěl i nasadit cype ne?..nasadit a vyvažit.. 
..no tak to pane asi ne.. je sezona a my na to nemame čas.. 
..jo je sezona, dokonce i pro motorky.. kdy myslite že jezdim, ve sněhu?..
..ne ne pane, u nas motorkáři maji dávno přezuto už v unoru, než sezona začne..
..to si dělate srandu ni? jednak nepřezouvam ze zimnich, ale měnim sjetou gumu a to se neplánuje, to přijde klidně v červencu nebo kdykoli..  nikoho tu nemate, tuten tu zameta a venku dva mechanici vyhuluji.. tak v čem je problem?..
..no ale my mame tři vyvažovačky a nemame nasazenou hlavu na moto..
..a to je takovy problem ji přehodit?.. berete za to penize ne?..
..no leda byste tu to kolo nechal a my vam to do zitra udělame..
..aha a všiml jste si že mam na sobě motohadry že?.. dom mam jet po zadnim asi ne?.. 
..no bohužel, jinak to nejde.. 
..příště si u vas zas kupim gumu za take penize, když si ju mužu objednat na netu levněji, nemusim pro ni jet a zavoznik PPL mi ju nasadi stejně ochotně jak vy.. sbohem..

..zavolal jsem kamošovi Jachymu a ten ma kamoša Rosťu v Porubě kousek od Jandy asi 1km v arealu byvaleho JZD a ten že mi to udělá na počkání.. super, jedu tam..
..kolo sundavam sam, ale šroub je zatuhlý a Rosťa mi půjčuje račnu a sprej..
..přezul gumu, bez řečí si vyměnil hlavu na vyvažovačce a za 15 minut už cpu kolco pod Kachnu.. řekl si o 150,- dal jsem mu dvasta za ochotu a fičim dom..
..hned zkoušim kvalitu vyvážení, pouštim řídítka a ony se kupodivu netřepou, jak tomu bylo pokaždé když jsem odjížděl od Jandy..   
..inu ode mně tam už kačky neuvidí.. 
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pavel » 06 Apr 2016, 23:00

Tak na toho Rosťu jsem taky slyšel chválu. Na Jandu taky kdysi nebyly špatné recenze. Já půjdu do Těšína http://www.motomiro.cz/, sice trošku dále, ale udělám si výlet, na ty jsem slyšel jen samé pozitiva, prý se s motorkou vyloženě pomazlí a je jim jedno jestli si přivezeš svoje gumy nebo koupíš u nich.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod pepe » 07 Apr 2016, 18:49

Ještě k těm BT 23, co tu nakousl Puccky. Pro mě to je sice uzavřená kapitola, to jen kdyby o nich náhodou chtěl někdo uvažovat, přeci jen jsou to pro některé NC "předepsané" pneumatiky. Vydržel jsem to s nima 11.000 km a pak šly dolů. Abych k nim byl spravedlivý, klouzala jenom přední, pokud se pamatuju, zadní mě nezradila ani jednou. S tou přední byly ale problémy jak v chladnu tak i v teplém počasí. A hotová noční můra byly přejezdy spár v zatáčkách opravovaných takovou tou asfaltovou zálivkovou hmotou, na tom to uchcalo stoprocentně vždycky, jednou jsem skončil až mimo asfalt a jen díky jakési odvodňovací stružce jsem nedělal kotrmelce v pangejtu. Ale třeba to byl jen špatně upečený kousek (pokud je to vůbec u pneumatik možné).
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod puccky1 » 07 Apr 2016, 19:45

Pepe niekedy davnejsie som to tu pisal ale vidim ze v poslednom prispevku nie
Tu BT 23 som ja mal len zadnu prednu som nemal ale zadna mi drzala dobre

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pupi04 » 08 Apr 2016, 16:53

puccky1 píše:Pepe niekedy davnejsie som to tu pisal ale vidim ze v poslednom prispevku nie
Tu BT 23 som ja mal len zadnu prednu som nemal ale zadna mi drzala dobre


Souhlasím s tebou a s Pepe (předchozí příspěvek). Mám je obuté a najeto cca 15tis.km. Přední fakt klouže za jakéhokoliv počasí. Na výměnu teď fakt nemám a tak zkusím jezdit na tom, co zůstalo :(
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod Jirka » 08 Apr 2016, 20:32

Pupi já myslel, že máš Micheliny Pilot 4.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod Pupi04 » 09 Apr 2016, 11:39

Jirka píše:Pupi já myslel, že máš Micheliny Pilot 4.

Ne, nemam. Chtěl jsem, ale musel jsem financovat pohřeb :(
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Výběr pneu

Poslaťod PRx » 18 Apr 2016, 22:32

Opět přezutí na Michelin Pilot Road 4 (již třetí sada) a opět má Michelin akci tentokrat vrací 800 Kč na účet :-)
Stačí na skenovat fakturu, takže komplet koupě přezutí vyvážení za 6.800 a 800 zpět, takže za 6.000 supr cena :-)
Prílohy
image.jpeg
Obrázok užívateľa
PRx
*****
*****
 
Príspevky: 339
Registrovaný: 12 Sep 2013, 10:29
Bydlisko: Plzeň ČR a Bojnice SR
Motorka: Honda NC 700S

Re: Výběr pneu

Poslaťod Luther » 26 Apr 2016, 05:46

Tohle jsem dneska našel na šel na netu, Michelin Road Pilot 4 :-(
Prílohy
13062148_586949414792907_1251620166282026436_n.jpg
13062148_586949414792907_1251620166282026436_n.jpg (35.25 KiB) Zobrazené 1031 krát
Obrázok užívateľa
Luther
*****
*****
 
Príspevky: 421
Registrovaný: 17 Máj 2013, 18:05
Bydlisko: Návsí, CZ
Motorka: Honda NC 700S

Re: Výběr pneu

Poslaťod Jirka » 26 Apr 2016, 06:56

To vypadá jako kdyby to byl protektor. Pro neznalé - pneu se dříve nechávali "protektrorovat". Sjeté gumy se dali do servisu a oni tam napekli novou vrstvu. Ale občas se takhle urvalo. I když se to možná dělá dodnes i když ne na motopneu. :D
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výběr pneu

Poslaťod THeBaNDiT » 26 Apr 2016, 14:37

Podla mna je to dosledok nespravneho natlakovania gumy alebo prekroceneho rychlostneho indexu... Ak by to bola konstrukcna vada MPR4 ako takej, bolo by takychto pripadov daleko viac a vyrobca by spravil zvolavacku, resp. by zabezpecil vymenu...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výběr pneu

Poslaťod HonzaR » 26 Apr 2016, 15:03

Přesně tak, kdo ví, co té destrukci předcházelo...
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pneumatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť