Pravidlá

Pravidlá

Poslaťod admin » 10 Jan 2013, 23:14


Pravidlo prvé:

Skôr, než čokoľvek napíšeš poobzeraj sa po fóre, ako to tu chodí a prečítaj si tieto pravidlá.


Pravidlo druhé:

Ak máš nejaký problém, skús vyhľadať, či sa tu už taký problém neriešil. Ak odpoveď nenájdeš, alebo ťa jej rozsah neuspokojí, či ti nebude niečo jasné, potom sa pýtaj. Často môžeš svoju otázku položiť v už existujúcom vlákne, nie je nutné zakladať ďalšie s rovnakým problémom.


Pravidlo tretie:

Nauč sa pýtať. Ak sa chceš k riešeniu dopracovať čo najskôr, mal by si podať čo najviac informácií týkajúcich sa tvojho problému.
Na ledabolo položené otázky, čakaj odpovede v rovnakom duchu.


Pravidlo štvrté:

Nedožaduj sa neomalene odpovede, či pomoci. Nik nie je povinný ti odpovedať. Aj ten, čo by pomôcť vedel, v takom prípade spravidla stratí chuť pomáhať. Väčšinou sa pri troche trpezlivosti odpovede skôr, či neskôr dočkáš. Ak dostaneš odpoveď typu "hľadaj", vedz, že lepšiu si dostať ani nemohol. Znamená to, že problém tu už bol dostatočne preberaný a spravidla bolo nájdené, alebo aspoň naznačené aj jeho riešenie.


Pravidlo piate:

Pri zakladaní nového vlákna, jeho nadpis by mal stručne charakterizovať jeho obsah. Príspevky s nič nehovoriacimi názvami typu "Pomôžte!!!", "Mám problém", "Poraďte" a podobne, pri len trochu zlej nálade moderátora budú vymazané.


Pravidlo šieste:

Odpovede na triviálne otázky typu "Kde je nádrž" a pod., nájdeš v manuáli (návode) k motorke. Neobťažuj nimi na fóre.


Pravidlo siedme:

Pri riešení tvojho problému buď aktívny a spolupracuj. Cez net ti nik motorku neopraví. Ak sa ti nechce, alebo to nevieš, choď do servisu. Skôr, či neskôr tam aj tak skončíš.


Pravidlo ôsme:

Nespamuj. Otázku stačí položiť raz. Ten, komu je určená si ju určite nájde.


Pravidlo deviate:


Ak sa ti podarí vyriešiť problém, je určite slušné podeliť sa s jeho riešením aj na fóre. Minimálne to môže pomôcť iným, ktorí prídu s podobným problémom po tebe.


Pravidlo desiate:


Ak odpovedáš, snaž sa pôsobiť priateľsky a pokojne (aj keď je to často ťažké). Pýtajúci sa je často zo svojho problému v strese a nie je potrebné mu ho ešte zvyšovať.


Pravidlo jedenáste:


Dodržuj pravidlá slušného správania, neurážaj, neosočuj. Osobné spory si vy diskutuj po súkromnej linke, alebo rovno s dotyčným na ulici. Tu si v podstate, prostredníctvom svojho písomného prejavu, na očiach celému svetu.


Pravidlo dvanáste:


Píš zrozumiteľne. Tí čo ti budú ochotní odpovedať si to zaslúžia. Stačí, že majú prácu s odpoveďou, nieto aby ešte lúštili, čo vlastne mal autor dotazom na mysli a či sa vôbec niečo pýtal. Zvýrazňovanie písma a farebný text používaj len v nutných prípadoch na zdôraznenie určitého faktu, či skutočnosti. Nie sme na tínedžerskom fóre násťročných. Tu sa kladie dôraz na obsah, nie na farebné podanie.


Pravidlo trináste:

Rešpektuj administrátorov a moderátorov. Sú tu preto, aby udržali prehľadnosť fóra a robia to dobrovoľne a zadarmo.


Pravidlo štrnáste:

Vloženie fotografie a články neetického charakteru budu bez oznámenia vymazané !!!


Pravidlo pätnáste:

Akákoľvek reklama na fóre je zakázaná a bude vymazaná


Pravidlo šestnáste:

Útoky na vedenie fóra, ohováranie a zavádzanie na fóre prípadne soc. sieťach je prísne zakázané. V prípade nejasností položte otázky formou SS správy alebo mailom. V prípade porušenia bude udelený ban užívateľovi.


S pozdravom

vedenie fóra

Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 16:29
Bydlisko: Záhorie
Motorka: Iná

Späť na Pravidlá fóra

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť