A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod Dovi » 24 Apr 2015, 05:53

Richi píše:Ja ten chladiaci system na NC nechapem.
Ako to, ze expanzna nadrz je nizsie ako najvyssi bod sustavy?

Tady na této stránce jsem se to asi před rokem pokusil vysvětlit:

http://www.motorkari.cz/tema/?t=152210&pgr=6
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod Macek » 24 Apr 2015, 07:18

..no já to odhadoval na uzaviratelné termostaty, ale i ty přetlakové zní logicky.. každopádně je možné že mi kapaliny chybí víc než dolel.. ještě to rači čeknu.. :like:
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod jaryn67 » 24 Apr 2015, 07:40

Tak jsem mu poslal ty fotky a dal kontakt na Tebe a poprosil ho,ať se ozve.Pro nezůčastněné píšu o zástupci z Hondy,který mi hned volal a dost se zajímal o to,co se vlastně děje.Tak jsem ty hajzlíky prostě napráskal a on řekl,že se tam vypraví se na ně podívat.Uvidíme,jak se to vyvine.
Já jsem z obliga,ale na Macka asi pošlou mafii :lol: :like: Ale v tom případě vezmeme každý kus cihly a jak tak náhodou pojedeme kolem,tak nám asi vypadnou z ruky a co čert nechtěl,přímo do jejich výlohy. :lol: Pak zavoláme Pupiho,on se pořádně projede a zatkne je.
Jsou to hajzli a tohle jim už nebude procházet a nebudou z nás dále tahat prachy. :like:
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod Pupi04 » 24 Apr 2015, 07:52

jaryn67 píše:Tak jsem mu poslal ty fotky a dal kontakt na Tebe a poprosil ho,ať se ozve.Pro nezůčastněné píšu o zástupci z Hondy,který mi hned volal a dost se zajímal o to,co se vlastně děje.Tak jsem ty hajzlíky prostě napráskal a on řekl,že se tam vypraví se na ně podívat.Uvidíme,jak se to vyvine.
Já jsem z obliga,ale na Macka asi pošlou mafii :lol: :like: Ale v tom případě vezmeme každý kus cihly a jak tak náhodou pojedeme kolem,tak nám asi vypadnou z ruky a co čert nechtěl,přímo do jejich výlohy. :lol: Pak zavoláme Pupiho,on se pořádně projede a zatkne je.
Jsou to hajzli a tohle jim už nebude procházet a nebudou z nás dále tahat prachy. :like:

Pupi.gif
Pupi.gif (13.28 KiB) Zobrazené 376 krát
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod marek » 24 Apr 2015, 13:04

Richi píše:Ja ten chladiaci system na NC nechapem.
Ako to, ze expanzna nadrz ne nizsie ako najvyssi bod sustavy?
Ako to, ze cez takto nezapojenu hadicu vytieklo "tak malo" kvapaliny?
(odpoj hadicu ku chladicu na skodovke a vyfrka ti cely objem hned po otvoreni termostatu)


Zdravím NC-čkári.
Presne ako píše Dovi , je to pretlakový okruh ktorý pracuje na základe zmeny teplot a roztažnosti chladiacej kapaliny.
Uzatváracie viečko chladiča je pretlakový ventil na najviššom mieste okruhu. . Po zahriati motora a kvapaliny sa prebytočný vzduch nahromadí na najviššom
mieste a po vytvorení pretlaku sa vzduch vženie cez hadičku na tomto víčku do expanznej dolievacej nadržky. prívod od nadržkzy je od spodu a to preto aby si po schladení kvapaliny alebo pri uplnom vychladaní chladiaci okruh v pohode nasale naspeť cez spetný ventiček vo viečku potrebné množstvo kvapaliny a preto je okruh ako taký stale dokonale zaliaty.
Pred NC som jazdil motocross a tam som to mal vyrobené asi tak z 1decovou zasobou a ako bol rok dlhý tak som kvapalinu nedolieval.
tot vsjo
Obrázok užívateľa
marek
**
**
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Dec 2014, 22:33
Bydlisko: HLOHOVEC - Trakovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod georgoo » 20 Máj 2015, 18:56

Tak dnes som sa bol objednat na 24-ku garancku. Servisak mi povedal, co vsetko budu robit, a ze ci chcem aj ventily stelovat.
Tak som sa ho pytal, ci to robia aj bez toho. Povedal, ze na NC750 to vobec netreba robit ak su neni problemy s chodom, alebo startom motora, alebo nestupla spotreba. Ak bezi motor dobre, neklepe tak je to zbytocne, ze je to zbytocne vyhodenych 70-80 € a 3 hodiny servisu.

Nechcem teraz riesit to, ci je to v knizke napisane, alebo neni, mal niekto garancku 24-ku, ze by mu nestelovali ventily ???
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod Alesko » 20 Máj 2015, 19:33

Georgoo ,a ten servisak je akoze ok? Ked hodi do pocitaca vinko a pocet km,presne mu vypise ake ukony ma vykonat. Mne to tak ukazoval mechanik v BB. Tak ja by som to dal skontrolovat, ved chces aby ti masinka vydrzala co najdlhsie. Ale nechcem sa hrat na mudreho, sam sa rozhodni.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod keto » 20 Máj 2015, 19:44

Tak mi štelovali ventily v 12tkm i v 24tkm,jak píše aleško,servisakovi to vyjede na PC a pak jednotlivé úkony provadí a odepisuje v PC,že byly provedené,takže když příjdeš o servisní knížku jsou ti schopni doložit veškeré provedené úkony do nové knížky.Teď ještě k těm ventilům,ve 12tkm mi říkal,že to chtělo štelnout,ale ve 24tkm mi říkal,že to prakticky bylo OK,ale,že když už to měl rozdělané tak jen jeden výfukový lehce došteloval,ale bylo to tak málo,že by se s tím dolo bez problémů jezdit. ;) Tak to vypadá,že další štelung nechám udělat až v 48tkm :)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod Macek » 20 Máj 2015, 19:45

kdes byl Keto?.. ja chcu taky profi servis.. ;)
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod Alesko » 20 Máj 2015, 19:46

Moja faktura servis 24000 km. Plus montaz padacie rami Givi , vymena zadnych brzdovych platniciek brembo.
Prílohy
faktura.jpg
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod keto » 20 Máj 2015, 19:46

V Krhové :like:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod Alesko » 20 Máj 2015, 19:49

A mne vravel mechanik, ze bolo trosku treba dostelovat iba tie vyfukove ventile. Inaksie hodina servis v BB stoji 33,60 euro.
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod georgoo » 20 Máj 2015, 20:12

Dakujem za reakcie, ja si tiez myslim, ze by sa to malo spravit.
Zajtra tam zavolam, aj tak som mu zabudol povedat, ze to chcem aj prezut, aby si na to nechali cas.

Uz len teraz pripravit penazenku na ubytok grosov :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod puccky1 » 20 Máj 2015, 21:16

Alesko píše:A mne vravel mechanik, ze bolo trosku treba dostelovat iba tie vyfukove ventile. Inaksie hodina servis v BB stoji 33,60 euro.

Alesko to iste povedal ten isty mechanik aj mne a od tej chvile moto zrala ako diva svina a stratila vykon to som mal na tacho 12 000 km pri 15 000 po troch urgenciach isla moto na reklamaciu a prekontrolovanie ventilou samozrejme do dielni ma pustili az ked bola moto rozobrana a ukazal mi ako su nastavene ventily a ze boli dobre ze nic nerobil comu mozem aj nemusim verit co skor neverim ked zazracne moto zas zacala menej zrat i ked uz 2,5 litra sa mi nikdy nepodarilo spravit
Od tej chvile som do toho slavneho servisu nepachol a to moto mala nieco vyse pol roka bola v zaruke a robim si sevis sam tak isto ako aj dnes po 48 000 km
Ventily som nastavoval az pri 37 000 km ked som mal cas a tusim som tiez len mierne doladoval vyfukove ale to bolo take male minimum ze som si povedal ze s tym netreba nic robit pokial nic neklepe nehrkoce :lol:
Ale Georgoo mas to este len v zabehu :lol: motor si sada ked ti to este nestelovali tak si to daj a budes mat pokoj ale potom by som to uz ozaj neriesil pokial nebudu viditelne zmeny zvuku a tak ;)

PS:Alesko je smutne ze tam chodis na servis a uctuju ti este aj plnu sumu oleja a filtrov a to si u nich kupil aj moto takto si oni vazia staleho zakaznika :(
Ja tam uz nechodim na nic len tam sem tam kupim to co potrebujem na servis a to co teba stalo 3,5l oleja tak mna o 4 eura stalo viac 4 l oleja plus olejovy filter origo honda ;)
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: A teraz vazne - Garancna prehliadka ...

Poslaťod BrAtKo » 20 Máj 2015, 21:28

Ventily som si nedal robiť na Visione a ani na PCX, technik sám vravel že to počuť ak by bolo treba a že zbytočne to robiť aj to dosť stoji. Zato servis v BA to robí vzdy a pekne platíš aj ked by si nemusel. Servis som robil vzdy v autorizovanom servise.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 131 hostia