Pokuta od Policie

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Stanci » 30 Júl 2016, 06:33

To s tými dvomi sekundami u nás asi neplatí ja som robil testy dva krát auto zvlášť moto zvlášť a aj frajerka a nikde som sa s tým nestretol ale preste narazil na fizla čo si chcel ukázať ego a to že bol to ešte motorkár tak to nechápem netvrdím že keby prešiel na červenú tak ho má nechať ísť ale za toto je to smiešne pokiaľ nikoho neohrozim alebo neombedzim tak to robím aj ja že sa dám čo naj bližšie do križovatky :)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod keto » 30 Júl 2016, 10:53

V testech ty 2 sekundy nenajdeš, je to poučka z BESIPu a bere se to jako berná mince při určování míry zavinění u dopravní nehody. ;)
http://www.ibesip.cz/cz/ridic/bezpecne-rizeni-vozidla/bezpecna-vzdalenost
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod PaTER » 30 Júl 2016, 20:48

Floyd píše:Ja som sa o tom rozprával včera s bývalým dopravákom a vravel, že ONI majú výnimky.

Nemají výjimky. Jen při zapnuté světelné houkačce. Jinak musí dodržovat stejná pravidla, jako všichni ostatní.
Co se týče bezpečné vzdálenosti. Na videu jsem měl dost času k zastavení. Jednak jsme oba jeli pomalu a za druhé kamera má širokoúhlý záběr, zkresluje.
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Pupi04 » 31 Júl 2016, 10:37

PaTER píše:Nemají výjimky. Jen při zapnuté světelné houkačce. Jinak musí dodržovat stejná pravidla, jako všichni ostatní.
Co se týče bezpečné vzdálenosti. Na videu jsem měl dost času k zastavení. Jednak jsme oba jeli pomalu a za druhé kamera má širokoúhlý záběr, zkresluje.


Nechtěl jsem se původně do této debaty zapojit, ale ...
... Výjimky mají i když nemají zapnutý maják. Jak by to vypadalo např. když pojedou na signál objektu (kostel, archivy, měst. úřady apod.) a budou mít maják? to je jak s bubnem na vrabce. Nemusí dodržovat úplně 361/2000, ale nesmí ohrozit ani omezit ostatní a vždy k tomu musí být oprávněný důvod, kterým to, v případě potřeby, zdůvodní. Jinak by to bylo na dlouhé povídání. Co se týká té pokuty, byl to vůl. Jinak pokud zaplatíš - souhlasíš. Pokud nesouhlasíš, přestupek se musí oznámit na městský úřad, kde se projedná. Na oznámení o přestupku máš právo svobodně vyjádřit svůj názor. Víc k tomu psát nebudu.
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod PaTER » 31 Júl 2016, 12:53

To s Tebou souhlasím. Výjimky mají, pokud jedou na výjezd. Nikoli při normální jízdě. Můj policista nikam nejel. Jen se vracel na své stanoviště. Já nenamítám nic proti pokutě, ale proti tomu, že on udělal to samé. Já za 500 a on nic, protože je policista.
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Pavel » 31 Júl 2016, 15:22

Pokud policista nikam nejel(na zásah) a jen jsi se mu znelíbil při jeho hlídkováni svým předjetím ostatních, což by se i dalo ověřit na operačním středisku(vše je evidované a zálohované i hovory z rádiostanice a jejich vzájemná komunikace), tak měl policajt zapnout majáky, pokud tě stavěl. A ikdyž se jede na majáky k případu a stojí se třeba v zákazu zastavení, tak musí být na vozidle zapnuty majáky, jinak se to bere jako pochybení policisty. Hold jsi se mu asi nelíbil nebo si potřeboval splnit nepsaný "čárkový systém" a potřeboval dát někomu pokutu, aby si mohl vykázat činnost. Nicméně já taky tak jezdím a tlačím se dopředu před auta a často jedu rychleji, než se má. A řešení přestupku oznámením na úřad ti nic nepomůže a ještě platíš navíc správní poplatek za projednání min. 1.000,-Kč.
A k výši pokuty: 500,-Kč je moc, ale tito dopraváci mají většinou jen bloky za 500,-kč, tak ti ani nemohou dát nižší sazbu, třeba za 100,-Kč jako většina ostatních z obvodních oddělení. To víš, policajti budou vždycky nejvíce pomlouvání, přitom vykonávají práci, službu státu stejně jako vojáci a hasiči, kteří berou stejně, ale lidem "pomáhají" jinak, je hodně policistů, které nevzali k profi hasičům, ale u PČR jsou nábory nováčků časté a vemou kde jakého "jelimána", tak šli tam, když je nevzali HZS.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod tima » 31 Júl 2016, 19:12

Minule bol v telke ten ich nejaký ujo čo odpovedá na otázky ľudí a zjednodušene povedal, že oni môžu všetko. Nemusia dodržiavať rýchlosti, značky a ani vlastne nič aj bez majákov ... lebo vždy vraj majú na to nejaký dôvod :evil:
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Pavel » 31 Júl 2016, 19:39

Ne ne Tima, tak to u nás není v ČR, rychlosti dodržovat musí stejně jako my v plechovkách či motorkách a i značky dodržovat musí. Soused z F-M o dost mladší než já(má manželku a dvě dcery) se dal k PČR aby měl nějakou korunu navíc, už je tam třetí rok(hlídá letiště) a to v Praze má ten nejvyšší rizikový příspěvek(6.000,-Kč) a bere 18.300,-Kč čistého v hodnosti nadstrážmistra a k tomu mu platí benga 1 cestu měsíčně sockou vlakem cvaj klase a ubytku s dalšími dvěma ko.otmi na izbe, no ďakujem pekně, ako na vojne za komunistou
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Pupi04 » 31 Júl 2016, 19:59

Pavle jen malé doplnění:
1) Na měst.úřadě rozhoduje civilní zaměstnanec a pokud uzná, že jsi nepochybil, tak poplatek neplatíš
2) Pokutové bloky nemají (jak tomu bylo v minulosti) vepsanou částku, tu doplňuje policista ručně na základě vlastního rozhodnutí. Jsou jen dva druhy: "Na místě nezaplacené" a druhé "Na místě nezaplacené".
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod Pavel » 31 Júl 2016, 20:25

PUPI, tak ten úřad většinou při oznámení přestupku uzná vinným tebe a platíš stejně více, než při blokovém řízení. Na místě nezaplaceným pokutu jen oddálíš a stejně zaplatíš na složenku pokutu uvedenou na bločku na místě nezaplacenou. Tak si potom vyber. Já mám asi opravdu v tomhle štěstí, že mě švestky posledních deset let nestavěly :D
Naposledy upravil Pavel dňa 04 Aug 2016, 15:36, celkovo upravené 1
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod TomasB » 01 Aug 2016, 13:55

Nie vždy je pokuta oprávnená. Ak má niekto s tým problém, v ČR má právo to riešiť v správnom konaní. Može to viesť k vyššej čiastke, ale tiež može obhájiť svoje právo. Na internete je o tom popísané veľa. A píše sa o tom tak veľa preto, lebo policajti musia naháňať čiarky aby mali splnené a zbytočne pokutujú ľudí. Policajti PaTERovu sťažnosť zamietli pod koberec, lebo sa nič nestalo - ak by policajt sposobil nehodu alebo zranenie, tak by to možno riešili, ale on len ignoroval pravidlá. Sú to dva metre, my platíme, policajti nie. Vieme o tom a nevyriešime to diskutovaním. To čo sa dá spraviť je nenechať sa buzerovať za nezmysly. Kto to nepozná, nech hľadá D-fens a FSM.
TomasB
**
**
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 19 Aug 2015, 16:29
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod keto » 01 Aug 2016, 20:18

Překročil jsem rychlost v obci, jel jsem 69, šlo to do správního řízení, tak jsem tam dojel, byla tam příjemná paní, jak viděla moje šediny a omluvu, že jsem se jen někde zahleděl a že tam byla úplně prázdná cesta a ještě z kopce, kde stačí chvilička nepozornosti a na motorce to hned ulítne a že cajti tam vyloženě lovili, tak mi dala 300Kč pokutu a jeětě se mi omlouvala, že příjdu o dva body, ale že s tím už nemůže nic dělat a nižší než 300kč mi taky nemůže dát, tak jsme se kamarádsky rozloučili a bylo :)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokuta od Policie

Poslaťod TomasB » 03 Aug 2016, 14:22

90-50-90 Čo je to? Motorkár okolo radaru. :-)
Podstatné je, aby človek vedel, že spravil chybu, uznal to a nabudúce si dal pozor, nie vždy je k tomu nutné aj napariť pokutu. Od toho to vedia orgány rešiť "domluvou", ale to sa im neoplatí. Z pokút sa stal biznis ako u policajtov a miestnych úradov, tak u firiem čo to "vedia vyriešiť".
TomasB
**
**
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 19 Aug 2015, 16:29
Bydlisko: Brno
Motorka: Honda NC 700X

Predchádzajúci

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 25 hostia