Haluškové destinácie

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Floyd » 29 Máj 2016, 21:31

Teraz som sa vrátil zo 4-dňového pobytu na Kohútke. Hneď, ako si dal sem Džórdžo toto vlákno, tak som okúsil halušky v knedlikárni. Keby bola stupnica od 1 do 5 ako vysvedčenie, tak by dostali 3-.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Puggy » 29 Máj 2016, 21:32

Milanko, to sú body alebo známky?
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod jezdec74 » 29 Máj 2016, 21:57

Floyd píše:Teraz som sa vrátil zo 4-dňového pobytu na Kohútke. Hneď, ako si dal sem Džórdžo toto vlákno, tak som okúsil halušky v knedlikárni. Keby bola stupnica od 1 do 5 ako vysvedčenie, tak by dostali 3-.

No tak to je taky nápad si tam dát halušky, to je asi tak na stejno, jako si tam dát sýr :lol: :lol:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Floyd » 29 Máj 2016, 22:01

Puggy píše:Milanko, to sú body alebo známky?

Tri mínus, ako v škole . Dal som si aj syr so šunkou: 1- a guláš a knedlikama: 1*. Parene buchty som nevyskúšal, ja musím mať mäso.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Richi » 29 Máj 2016, 22:36

Tiež som mal cez víkend halušky pri kunovskej priehrade. Viem že tam nie sú dobre ale dal som si ich aby som netrhal partu. Tiež ich hodnotím na 3
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Femicko » 30 Máj 2016, 10:11

Ja som si dal, na zaklade tohto vlakna od Georga, zavazok, ze vsade, kam pridem na moto, tak si dam halusky a budem hladat, kde chutili najviac. Tak tento vikend som sa zastavil v sobotu u Hoffera pri NR. Znamka asi tak na 2-, ale pochvalit musim velkost porcie. Prvy krat som mal pocit, ze naozaj porcia vazi 300g, ako je v jedalnom listku napisane a mozno aj trosku viac. No a vcera (nedela), som si dal porciu halusiek na Velkej Javorine na Holubyho Chate. Znamkujem na 3-. Halusky boli sice naozaj zo zemiakov, ale tvar sa viac podobal sulankam ako haluskam. No a nepochopim jednu vec, ale mozno je to zvykom v niektorych krajoch, ked niekto nasype na tanier halusky a potom ich poleje bryndzou a slaninkou. Ja som zvyknuty a uprednostnujem, ked su halusky premiesane s bryndzou uz v hrnci, co im dava ich neprekonatelny vyzor a konzistenciu :) :like:
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod georgoo » 30 Máj 2016, 12:25

Femicko píše: No a nepochopim jednu vec, ale mozno je to zvykom v niektorych krajoch, ked niekto nasype na tanier halusky a potom ich poleje bryndzou a slaninkou. Ja som zvyknuty a uprednostnujem, ked su halusky premiesane s bryndzou uz v hrnci, co im dava ich neprekonatelny vyzor a konzistenciu :) :like:


Presne tak, halusky na ktorych je bryndza len na vrchu u mna nikdy nedosiahnu znamku lepsiu ako 3.
Halusky musia byt makke, vlacne a same sa musia pytat dolu hrdlom do "bruska". Ked sa len poleju bryndzou, nikdy sa nedosiahne spravna konzistencia.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Pito » 30 Máj 2016, 12:59

Ja asi pred 4 rokmi som spravil tour de halusky po slovensku. Vtedy este v plechovke. Isiel som az na vychod a celkovo som postrehol pravidlo, cim viac na vychod tym lepsie a liptov je oblast sama o sebe. Ale uz si miesta, kde som jedol nepamatam, ale vsade som si daval haluse :) Na druhej strane, bol som ozaj prekvapeny z urovne halusiek u Floydovcov, na zapade som este take dobre nemal :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod tima » 30 Máj 2016, 17:01

Hofferov je už tuším 6 a stavaju další v PE, no najlepšie varia v Nitre pod Zoborom a vo Vrábľoch


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod puccky1 » 30 Máj 2016, 20:43

Svagrov otec bol kuchar a ten zasadne daval na halusky bryndzu nakoniec na vrch aj so slaninkou a preco?
Udajne aby sa nestalo ze zakaznik dostane halusky po niekom kto ich nedojedol bo vraj sa to bezne robi a naucila sa to aj sestra robut a vsetci sa na to hnevame lebo kazdemu nam je sumafuk co povedal sefkuchar ktori varil roky aj v amerike ked to tak nikomu nechuti
Takze tam bude pes zakopany
Co sa tyka konzistencie ja preferujem presny opak ako ostatni moje halusky musia byt tvrdsie a nie rozvarene ako hnoj aj preto mi v Terchovej chutili len prvy krat od vtedy som mal len riedke sracky ktore ja nemusim a uz si ich tam ani nikdy nedam
Hold som odchovany na niecom inom a preto halusky najradsej jem len doma

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4328
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Puggy » 30 Máj 2016, 21:03

:like: :like: :like: super Peťo, toto je správny názor (ale keď sa o haluškách bavia "dolňáci", ktorí o tom vedia hovno, tak sa kadečo dočítame (ale aspoň sa zasmejem)
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Alesko » 31 Máj 2016, 15:37

Tak aj ja napisem ze v Terchovej tie halusky nic moc, moj nazor. Ako pise Puccky tie halusky riedke, a ja som zvyknuty na mele skvarocky.A mne dali,ze som ich ani pohryzt nevladal. Najlepsie halusky su jednoznacne doma :like: .
Obrázok užívateľa
Alesko
*****
*****
 
Príspevky: 353
Registrovaný: 17 Feb 2013, 19:17
Bydlisko: Liptovsky Mikulas
Motorka: Honda NC 700X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Floyd » 31 Máj 2016, 18:16

Puggy píše::like: :like: :like: super Peťo, toto je správny názor (ale keď sa o haluškách bavia "dolňáci", ktorí o tom vedia hovno, tak sa kadečo dočítame (ale aspoň sa zasmejem)


No dovoľ ?! Floydova robí halušky min. 2 krát do mesiaca a myslím, že pretromfne aj mnohých horňákov. Má dlhé ostré pazúre a na najbližšom zraze Ti určite oči vyškrábe.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Juanito » 31 Máj 2016, 19:03

Potvrdzujem..halusky pani Floydovej, 1*
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Haluškové destinácie

Poslaťod Puggy » 31 Máj 2016, 19:46

Juanito píše:Potvrdzujem..halusky pani Floydovej, 1*


Lebo boli "satarmo" :D :lol: :like:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia