Poradte pri kupe nc750x

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Richi » 14 Máj 2016, 09:09

Kawa má vyššie sedlo len o 1,5 cm.
http://motoride.sk/?P=motodb-cmp&cmp=%2 ... toID=10882
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Supi » 14 Máj 2016, 09:10

Richi ja som vymenil NC aj kvoli vykonu. :) Je ale pravda, ze ak by sme si NC-cku nepoziciavali vzajomne s otcom, mozno by som na nej jazdil doteraz.

Co sa tyka kubatury vs. skusenosti ... o tom sa da polemizovat. Moj nazor je ten, ze ak ma clovek talent na ovladanie akychkolvek motorovych dopravnych prostriedkov (auto, skuter, vodny skuter, stvorkolka, a pod.) tak je to len o hlave a ci bude robit blbosti alebo nie.

198cm/120kg vs. NC .... motorka Ti bude mala. Na kratsie, solo jazdy v meste OK. Pri dlhsich vyletoch to nebude ono, vo dvojici uz vobec nie (tlmice na doraz, vykon len na "kochaciu"jazdu).
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Pito » 14 Máj 2016, 09:11

Ako bojuje s plexi? Ak chapem dobre co tym myslis, riesenie je jednoduche. Za par penci kupim vyssie turisticke plégo a ak som ozaj rozmaznany tak aj deflektor. Teraz to mam takto ja, nejde na mna ani voda a dokonca skoro ani musky nemam na priezore helmy. Je sak pravda, ze plexi nie je moc siroke, ale aj to sa da riesit.... v tomto by som problem ozaj nevidel :)

Richi, ta silnejsia moto... ja som mal problem aj pri prechode na NC kym som sa naucil a to ma pekne linearny priebeh vykonu. Davkovanie plynu najma v zatackach ked je mokro, alebo bordel, ci pri predbiehani moze byt problem. Ja to mam v hlave v pohode, no par krat so mnou uz motorka vypiekla aj s tymto vykonom. Na litri si nedokazem predstavit bez predoslych skusenosti vela veci riesit pre vybusnost motora. Sam by som sa este neodvazil litra osedlat :D A to si myslim, ze som technicky nadany pre stroje celkovo, jazdil som aj preteky aut :-)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Juanito » 14 Máj 2016, 09:40

Pito, nemyslim si, ze je to celkom tak, ak je niekto mentalny kripel, tak je pre takeho cloveka aj 50-tka silna. Ak ma clovek sudnost, tak moze mat aj 1800-vku, ale proste otoci tym plynom iba tolko, kolko vie, ze je pre neho bezpecne. So mnou NC vydrbala 2x, teda v oboch pripadoch mea culpa. A suhlasim so Supim, NC na takmer 2 metre je asi dost mala, ale neviem objektivne poaudit, nakolko mam 182cm :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Pito » 14 Máj 2016, 10:17

Juanito, asi si ma celkom nepochopil... Jasne, ked je niekto debil, tam niet pomoci. Ja som skor myslel nieco take, ako ked trafis dieru v zatacke a tym pridas plyn, schytas strk a spanikaris alebo motorka (co silne dvojvalce okolo litroveho objemu rady robia) v urcitych otackach "chyti sadze". S tymto sa jednoducho clovek musi naucit zit a bez predoslych skusenosti aj ked to ma v hlave ozaj v poriadku moze nie vlastnou hlupostou prist k urazu. Ja si pamatam ako som siel na cbf600s, co je tiez velmi poslusna stvorvalcova motorka, ale v jednej zatacke vdaka nie uplne linearnemu priebehu vykonu mi proste smykol zadok... Skoro som sa po, clovek chce ist zatacku bezpecne, pod plynom, no pride v urcitom spektre narast vykonu a potom sa clovek moze dostat do prekernej situace. A napriklad toto clovek co jazdil iba 125 skutra nepochopi a nema odkial vediet a mat vzite. Tak snad som to vysvetlil dost jasne :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Juanito » 14 Máj 2016, 10:38

mne je to jasne absolutne, len porovnat nc a versys 1000 je ako hruska a jablko. preto aspon podla mna je uplne jedno co kupi, lebo tie motorky su, da sa napisat, uplne odlisne. cize ak si kupi 1000, tak sa nauci na 1000, ak nc, tak sa bude ucit na nc. keby som mal zbytocne prachy, tiez rovno kupim crosstourera a nie nc.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Supi » 14 Máj 2016, 11:02

V podstate mame pravdu vsetci. Zavisi od motorky, o ktorej sa bavime. Vacsina velkych cestovnych endur ma trakcnu kontrolu. Versys 1000 rocnik 2014 ju ma seriovo: http://motoride.sk/moto/9833/kawasaki-v ... -2014.html
Ak chytis dieru v zakrute, strk a pod., zadne koleso ti jemne podsmykne, ale elektronika sa o to postara.

Ak ma motorka aj palivove mapy, na rozjazdenie si jazdec zapne tu najslabsiu.

Ja povazujem svoju R1200GS, nabusenu vypynatelnou elektronikou za bezpecnejsiu motorku ako NC. A to je cca 2,5x vykonnejsia.
Je to len o jazdcovi. Vykonna motorka kazdeho jazdca nabada robit vacsie blbosti ako slabsia motorka. Mna tiez.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Majkl » 14 Máj 2016, 12:51

Chalani, vdaka za rady. Bol som tam este dnes pozriet a vyzera to na striebornu farbu :)
Majkl
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 12 Máj 2016, 11:34
Motorka: Honda NC 750X

Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod BrAtKo » 14 Máj 2016, 14:01

Debaty su fajn. Ale je len jediná stará dobrá rada. Nemôžeš kupovať motorku bez toho, aby si sa na nej nepreviezol. To mi pride dost uletene ked mam vysolit tolko peňazí. Btw imidžu realitného makléra najviac sadne integra v trikolóre :)
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod jezdec74 » 14 Máj 2016, 14:27

Nebudu se tady opakovat s většinou názorů souhlasím (ne však se všema). Na CYCLE-ERGO se vybodni, dle mého to neodpovídá skutečnosti.
Víš, NC je vážně super, se super spotřebou, ale nižším výkonem. Jsi kus chlapa, nejlepší bude, když vezmeš ženu, půjdete kouknout, sedneš na každou motorku, která se Ti líbí a ona Tě vyfotí. Ty budeš vědět, na které se Ti nejlépe sedělo (padla Ti do ruky) a z fotek uvidíš jak na tom ve skutečnosti vypadáš. Něco z toho zavrhneš a na tom zbytku se půjdeš projet (až budeš mít papíry :) ).
Dej jen na své pocity a hlavně se neukvap, pak by Tě to mrzelo.
NC bude na pováženou, ale možná Ti vyhovovat bude, sám uvidíš. Jo a větších objemů se neboj, určitě jsi rozumný chlap, tak si s tím poradíš ;)
Přeji Ti šťastnou ruku při výběru, ať už koupíš cokoliv, spokojený musíš být Ty sám.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod puccky1 » 14 Máj 2016, 14:40

BrAtKo píše:Debaty su fajn. Ale je len jediná stará dobrá rada. Nemôžeš kupovať motorku bez toho, aby si sa na nej nepreviezol. To mi pride dost uletene ked mam vysolit tolko peňazí. Btw imidžu realitného makléra najviac sadne integra v trikolóre :)

Ja som sa nepreviezol a aj tak som si kupil a nelutujem

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Dovi » 14 Máj 2016, 14:53

Btw imidžu realitného makléra najviac sadne integra v trikolóre :)

Integra je fajn, ale je o dost dražší než "obyč" NC 750, a taky nemá ten velký odkládací prostor.

Musí to být dobrá frajeřina (myšleno v dobrém) a příjemné překvapení pro klienty, když makléř jen tak na lehko přijede na NCčku s decentní barvou (bílá, stříbrná), ležérně odklopí "víko nádrže" a vytáhne z ní objemnou dokumentaci k nabízeným nemovitostem, klíče, psací potřeby, foťák, laserový dálkoměr nebo aspoň svinovací metr či pásmo... :)
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod jezdec74 » 14 Máj 2016, 14:55

Peťo nejsi jediný, taky jsem na ní jen seděl, pak koupil a teprve potom jel ;) .... byl to risk, ale vyšel.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Supi » 14 Máj 2016, 17:11

Taktiez som neskusal ani NC ani GSu. A s oboma som velmi spokojny. Ako zaciatocnik by som toho vela za 1-2 hod jazdy nezistil. Tak som veril mnozstvu domacich a zahranicnych recenzii co som precital a pocitu, ked som na motorkach sedel.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Poradte pri kupe nc750x

Poslaťod Pupi04 » 14 Máj 2016, 17:42

No vidíte ... já jsem šel ukázat Eli úplně jinou neznačkovou motorku a její reakce byla: "A tahle by se ti nelíbila?" Já se jen posadil, řekl jsem "líbí" a Eliška šla a zaplatila. Takže jsem nejel, pořádně neseděl, ale přesto jsem plně spokojen :like: (i s Eliškou ;) )

Pozn. Jednalo se o NC700S, žluto-stříbrná
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia