Policajne automaty

Policajne automaty

Poslaťod georgoo » 29 Jan 2016, 08:42

NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Policajne automaty

Poslaťod THeBaNDiT » 29 Jan 2016, 09:45

Ešteže ja patrím k tým, ktorí jazdia 55-60/95-100/110-120, a teda nepredpokladám problém... :) V aute takisto, navyše poistený navigáciou Waze. :)

Na druhú stranu keď človek vytiahne päty niekam na výlet, kde to nepozná, môže ho prekvapiť prehliadnutý začiatok obce a stacionárny radar... takže oči na stopky.

Ale uznávam, že motorkárom hľadajucim potešenie v jazde nad PMR nie je celkom po vôli, ze budú párkrát musieť rozbiť prasiatko... :D Stále však lepšie, než aby sme vo vozidlách mali namontované online čierne skrinky, ktoré by nás pokutovali okamžite pri každom jednom prekročení PMR (i ja PMR z času na čas prekročím, hoc' pri obiehaní plechovky idúcej 80-85). :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Policajne automaty

Poslaťod Pito » 29 Jan 2016, 10:13

Ved toto, ide o to ze ked predbiehas kolonu, casto sa dostanes aj na hranicu 150. Iba kvoli bezpecnosti a rychlejsiemu manevru. Pri tom vsak nemas v hlave to, kde je ten radar. A hned mas po chlebe - a to pekne.

Ja toto ozaj neuznavam, aj tak tie prasata s kontaktami sa z toho budu vediet vykrutit. No a hlavne ze je teraz katastrofalna situacia v zdravotnictve ci skolstve, ale aj v statnej kase. A tym chudakom dochadza zasobaren na kradnutie, tak hla, tu je riesenie.... Po*ebany stat! :x

Ozaj ide o to, ako iba zarabat na ludoch (osklbat ich). Jasnym dokazom su posledne zmeny v pokutach, kedy tym prasatam co maju na tie najvyssie ostava vodicak. Doplatia na to iba obycajny ludia (ako vzdy).
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Policajne automaty

Poslaťod georgoo » 29 Jan 2016, 10:34

Neviete niekto, ako to bude snimane ??? je mi jasne, ze tam bude radar a kamera.
Ak je kamera otocena do protismeru (teda bude fotit auta z predu), tak na moto pokutu nedostanes.
Znacka je vzadu, ta nedokazu identifikovat.

Teda na moto mozes dostat pokutu len jednym smerom ???
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Policajne automaty

Poslaťod Pito » 29 Jan 2016, 10:41

Ja som najprv myslel ze to bude nieco ako v Rakusku, t.j. jednym smerom.

Avsak po tom co davali do Ciech, nejake sirokouhle z toho co som videl, predpokladam, ze to bude snimat z predu aj zo zadu...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Policajne automaty

Poslaťod Juanito » 29 Jan 2016, 10:52

mozno to bude ako mytne brany, kamery z oboch stran, alebo to bude fotit len zozadu. skor ma zaujima ako to bude fungovat pri tych stopkach?!
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Policajne automaty

Poslaťod THeBaNDiT » 29 Jan 2016, 11:01

Pri stopkách predpokladám, že pomerne jednoducho: kamera zo semafóru presne vie o naskočení červenej v smere, ktorý sníma... a vozidlo, ktoré jej v tom smere vstúpi počas trvania červenej, zaznamená... Len by ma zaujímalo, či je to namierené proti tým, ktorí ignorujú červenú, alebo práve proti takým, ktorí vlezú do križovatky na tmavooranžovú (občas, i keď zriedka, sa stane aj mne).
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Policajne automaty

Poslaťod Juanito » 29 Jan 2016, 11:27

semafor a stopka je trochen rozdiel :)
na cervenej je to tak ako pises, ale na stopke to bude muset mat inu logiku :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Policajne automaty

Poslaťod puccky1 » 29 Jan 2016, 12:57

georgoo píše:Neviete niekto, ako to bude snimane ??? je mi jasne, ze tam bude radar a kamera.
Ak je kamera otocena do protismeru (teda bude fotit auta z predu), tak na moto pokutu nedostanes.
Znacka je vzadu, ta nedokazu identifikovat.

Teda na moto mozes dostat pokutu len jednym smerom ???

Napis Jezdcovi nech ti posle foto ako ho niekde pri Brne odfotili a poslali mu sek
Myslim ze nemal znacku vycapenu na prednom plexi aby snou zachytaval musky
Motoriek je uz strasne vela tak si mysil ze to budu mat dobre osetrene aby vybrali co najviac
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Policajne automaty

Poslaťod Pupi04 » 29 Jan 2016, 13:45

Ahojte, nevím jak to bude řešené v SK, ale v ČR je nový projekt zavedený v plzeňském kraji. Využívá se zařízení, které bylo demontováno z hraničních přechodů ve vylepšené formě. Tzn. kamera umí zjistit rychlost a "přečte" RZ. Tuto informaci odešle do cetrálního registru vozidel. Zde se "zatím" shromažďují informace o pohybu vozidla a kontroluje se, zda není RZ v pátrání. Kamera umí pracovat i za úplné tmy. Asi na třetině stanovišť je v protilehlém místě měření kamera, která udělá fotku v protisměru. Postupem doby se zařízení bude montovat ve zbytku CZ. Počítá se i s kamerama mýtných bran (evidence průjezdů a rychlost).
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Policajne automaty

Poslaťod THeBaNDiT » 29 Jan 2016, 14:22

Juanito píše:semafor a stopka je trochen rozdiel :)
na cervenej je to tak ako pises, ale na stopke to bude muset mat inu logiku :)
máš pravdu, zle som si uvedomil otázku a to tam ešte sám píše v úvode o STOPke.. :D

Zrejme kamera snímajúca značku STOP a jej okolie + systém detekujúci pohyb vozidla. Otázka znie, ako sa vysporiada so situáciou, keď vodič zastaví za ďalším vozidlom, pričom už z toho miesta má rozhľad do križovatky, a teda svoju povinnosť „zastaviť” si už splnil...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Policajne automaty

Poslaťod Juanito » 29 Jan 2016, 14:55

nesplnil, musis zastavit na hranici krizovatky odkial mas nalezity vyhlad..aspon sa mi zda, ze to tak je, treba kuk do vyhlasky :)

ale nech je ako je, odteraz uz budu mat prehlad kto kde kedy lozil :shock:
a vsimli ste si, ze na tej mape nie je ziadny radar na pezinskej babe, certovici atd? :) radary schvaloval asi nejaky motorkar :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Policajne automaty

Poslaťod Pito » 29 Jan 2016, 15:50

PB som pozeral ako prvu :D Je to zvlastne cele, nemam z toho dobry pocit. Ten pocit akejsi slobody v kombinacii este s pohyblivymi radarmi... Za chvilu sa budu moct snad aj dane zrusit, lebo toto je ozaj enormneho charakteru. Som zvedavy ako to bude v praxi, napr. len v samotnej BA, kde chodit predpisovo je nebezpecne. To zkasiruju snad kazde auto na kazdom useku...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Policajne automaty

Poslaťod Max11 » 29 Jan 2016, 17:15

Ono podľa mňa sa postupne k tej "čiernej skrinke", ktorú tu ktosi nadomnou spomenul dopracujeme. Stále skúšajú, čo ešte ľudia dokážu tolerovať. A keď začnú frfľať tak sem prihnajú pár pričmúdlych s bombami a vysvetlia ľuďom, že sa vlastne vzdávajú časti slobody len pre svoje dobro :D

Inak George Orwell musí posledné roky robiť v hrobe ventilátor z toho, čo sa deje vo svete. Hovorí sa o zrušení hotovosti, zákaze legálnej držby zbraní, kontrola na každom centimetri - kamery na cestách, na budovách, na námestiach, v školách, úradoch .... každý ma telefón so snímačom polohy, obrazu, zvuku, teploty, tepu, najnovšie sa už nedá z nových telefónov ani vybrať batéria :D ..... a úplne najlepšie sú socíalne siete ako FB. To je asi najdokonalejší nástroj totality, keďže tam ľudia DOBROVOĽNE sharujú svoje súkromie :) A takto sa dá pokračovať donekonečna. Ja sa len trpko zasmejem, keď stretnem niekoho, kto ešte používa slovo demokracia a sloboda. A ešte smutnejšie mi je z ľudí, ktorí tým prázdnym výrazom pripisujú význam.
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Policajne automaty

Poslaťod Femicko » 29 Jan 2016, 20:44

Zvláštne, že čím viac je takýchto "bezpečnostných" vychytávok na zvýšenie bezpečnosti, tým menej bezpečne sa cítim :?
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia