Garančná prehliadka

Garančná prehliadka

Poslaťod yenkie » 15 Apr 2013, 11:52

Dnes som sa objednal na garančku po 1 tis. km. V Motor-car v Blave mali volné až o dva týždne niekedy na máj :lol: tak to som sa im len pozdravil. V BC Trnava idem pozajtra. Jedna otázka, je to síce len max nejaká výmena oleja, filtra a došponovania reťaze, nič ťažké, ale nemám skúsenosti a nepoznám tohto predajcu. Dá sa? Koľko vás stála prvá garančka (nebol tam servisák, nevedeli mi povedať cenu)?
Dík
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod puccky1 » 15 Apr 2013, 19:51

Ahoj admin ja ked som sa nahlasoval na garancku do Motochopu Zubor v BB tak baba povedala ze si mam nachystat okolo 120€ ale skutocnost bola takato :vypisem celu fakturu aby si vedel ako to spravili mne:
HONDA OIL FILTER CARTRI 1 KS 12,90 €
MOTOREX SERVIS TOP SPEED 10W/40 3,5 KS 41,29 €
KTM PODLOZKA /š1008 1 KS 1,34 €
DROBNY A POMOCNY MATERIAL 1 KS 4,50 €
MOTOREX SERVIS POWER BRAKE CLEAN 0,5 KS 5,40 €
PREMAZANIE 1 KS 3,95 €
SERVIS / MIN 70 MIN 22,60 €

CELKOVA CENA S DPH 102,98 €

a este ako bonus mi ju mechanik trocha aj oplachol po zimnom jazdeni :lol: asi sa na nu nemohol pozerat :roll:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod Badyss » 15 Apr 2013, 20:53

Čtu ten seznam z garanční prohlídky. Myslím, že by tam měl být podle manuálu olej 10W/30. Nebo je to jedno ?
Badyss
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 26 Jan 2013, 10:18
Motorka: Honda NC 700S

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod puccky1 » 15 Apr 2013, 21:25

ano 10w30 alebo klasifikacia Jaso MA a ten Motorex ju ma ale asi je to aj tak jedno ked je ten motor povodne z auta :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod yenkie » 16 Apr 2013, 18:30

Práve som sa vrátil z garančky po 1000 km. Som trošku sklamaný. Po prebratí moto som si všimol pri jazde domov že "zavíja" a ťažšie ide. A takmer nepružila, išla tvrdo ako koza. Celú dobu po ceste domov som rozmýšľal, čo to môže robiť. Potom ma napadla reťaz. Na motoride.sk som kedysi čítal, že sa stáva, že ju tam prešponujú. Tak som po 50 km zastavil, a z hrôzou zistil, že previs nie je ani 1 cm (predpísaný je 3,5 cm), čiže keď som ju dal dole zo stojana a sadol na ňu reťaz prašťala ako bola prešponovaná. Ešte že v priloženom náradí sú aj kľúče na koleso. Nastavil som previs ako treba a moto išla ako výchor. Neviem si predstaviť, čo by sa mohlo stať niekomu, kto tomu nerozumie a jazdil by s tým ďalej. A ešte aj so spolujazdcom. Už mňa to škrie a rozmýšľam či sa niečo nepoškodilo počas tých 50 km čo som na nej išiel. Doštelovať som si musel aj spojku, moc ju pritiahli, vôla bola takmer nulová, nakukol som do manuálu ktorý vozím zo sebou a nastavil ako sa patrí.
Dosť veľké pochybenie na značkový servis. Mojim príspevkom nechcem nijako škodiť servisu, píšem to ako odporúčanie, že je niekedy dobré prekontrolovať si moto po servise :)

Mne tam dali olej tiež z viskozitou 10W40. Celková cena garančky 93 €. Inak, všimol som si že tam došiel nejaký chalan na bielej NC700S na servis, nebol to niekto z vás?

Ale kašlať už na to, chvála bohu mám pár tisíc kilákov pokoj. Zajtra hajde jazdiť...
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod puccky1 » 16 Apr 2013, 19:51

Hm no to nie je bohvie co ked mechanik nevie ani retaz dosponovat :o takto to dopadne ked servis nechce dobre zaplatit mechanika a ty co su ochotny za tie peniaze robit tak nemaju o tom ani sajnu. Aj na servis v BB nadavali ze sa tam menia mechanici ako na pase a nie su zaskoleny ale ja som mal asi stastie na mechanika aj sme prehodili zo par slov a bol na cely servis sam a to tam toho servisuju dost skoro vsetky znacky dalsi dvaja mechanici boli na skoleni len neviem ci na preskoleni alebo to boli novy pracovnici :lol:
A co sa tyka dosponovania retaze tak mam najazdene cez 2000 km a sponoval som ju len raz a dajte pozor pri sponovani staci troska len pootocit klucom a hned moze byt aj presponovana mne na to stacilo len stvrt otacky !!!
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod keto » 17 Apr 2013, 07:40

Najít si dobrý a spolehlivý servis v dnešní době je dost problém a ještě je ideální,když v tom servise moto dáváš konkrétnímu mechanikovi s kterým řešíš co a jak a né pokaždé jinému.Mám trochu štěstí na dobrého mechanika v Moravamotors,který je zároveň majitelem NC700X.
Servisák,který neumí našponovat řetěz a předá motorku v takovém stavu zakazníkovi,co asi bude až se pustí do něčeho složitějšího,třeba do seřízení ventilů!
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod mauro » 19 Apr 2013, 21:13

Ja mam tiez podobnu skusenost s Motor-carom v BA po prejdeni 1.000 km . POvedali dva tyzdne co v tomto pocasi je relativne dost dlha doba ....:-) Zavolal som do Omnie dali mi termin na druhy den .Rano som im moto zaniesol na 8.00 a volali mi o 10.00 ze moto mam hotove. Viac ludi co maju hondy mi povedalo ze servis radsej v Omnií ako v Motor-care hoci som moto kupil prave v motor-care. Casom uvidime porovname :-)
mauro
**
**
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 21 Mar 2013, 17:42
Bydlisko: Záhorie :-)
Motorka: Honda Integra 700

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod yenkie » 24 Apr 2013, 18:37

Napíšem to sem, veď to je jedno. Dnes len tak z dlhej chvíle som skontroloval tlak v pneu. Predná 130 kPa, zadná 170 kPa. Dosť veľký rozdiel, predpísaný tlak je 250 kPa predok a 290 kPa zadok. Predpredajný servis ako aj garančka je fakt asi len na papieri. Všetko si treba po nich skontrolovať, na nič sa nedá spoľahnúť. Zajtra skontrolujem radšej asi aj olej, lebo pri tom čo stvárajú mi je z toho divno.
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod mauro » 24 Apr 2013, 20:47

je skor asi o tom ze garancna prehliadka pre nich nie je extra kseft a zarobok a flakaju to . s tym olejom to nie je sranda ak to robia aj pri motorkach ako pri autach ze sa olej meni 1/2 na 1/2 tak by to mohol byt aj dost problem . to uz aby si asi dal clovek kameru na motorku aby videl co vlasne stvaraju na tej garancke :-)
mauro
**
**
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 21 Mar 2013, 17:42
Bydlisko: Záhorie :-)
Motorka: Honda Integra 700

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod keto » 25 Apr 2013, 07:06

V servise kde jezdím na garančky(před tím s SH300 a teď s NCčkem) můžu u toho být a činnost mechanika pozorovat(kontrolovat) a zatím jsem s jejich přístupem a prací spokojen.Kontrolují pravdu vše,řetěz,tlak v pneu,brzdové destičky,vůle v kolech i v řízení,brzdovou kapalinu,chladící kapalinu,světla, blinkry,tlumiče,prostě to fakt proleze vše a to mi ještě stíhá odpovídat na dotazy.Když odjíždím mám jistotu,že je moto v pořádku.
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod yenkie » 25 Apr 2013, 07:13

Keto tak to ti závidím, a možno aj viacerí. Fakt ma hnevá keď to robia značkové servisy. Honde to dobré meno nerobí. Už nech skončí záruka a všetko si budem robiť sám. Lepšie ako po niekom všetko kontrolovať znova.
Dnes po kontrole oleja sa mi potvrdilo čoho som sa obával. Dali tam oleja veľa. Musel som 3 dcl odsať aby som sa dostal aspoň po hornú rysku.
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod puccky1 » 25 Apr 2013, 21:24

Admin co sa tyka tlaku v pneumatikach tak ja som mal 2,4 a 2,7 takze celkom v pohode trochen som dofukol a je to ok a to ze si ty mal taky maly tlak mi nejde do hlavy a by nova moto tak rychlo spustila alebo ze by od vyroby malo nafukali ? no tak ci onak je to divne.
Garancka po 1000 km je pre nich asi len olejovy servis po zabehu ale zas na druhej strane ked mi ocistili a namazali retaz mohli skontrolovat zbezne celu moto nie?
A teraz hladina oleja ked sa tak zamyslim ja som mal olej tiez nad riskou ale som tomu niak nevenoval pozornost kedze som nepredpokladal ze by tam niekto lieval nieco len tak zadarmo navyse a bral som to tak ze moto asi stala trocha nabok no ale teraz ked to tu tak citam tak to v sobotu asi znova prekontrolujem.
Ps: admin a teraz mi povedz ako sa ti jazdilo na takych gumach :lol: a este ste aj dvaja na nej sedeli tak to si ani jamy necitil po ceste :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod puccky1 » 25 Apr 2013, 21:27

este otazocka co vsetko vam robili na garancke po 1000 km mne menili olej,cistili brzdy a namazali retaz a bol som v BB
co vsetko robili vam ?
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garančná prehliadka

Poslaťod yenkie » 26 Apr 2013, 15:25

Ak mám pravdu povedať, nízky tlak v pneu som si ani neuvedomil, podľa mňa to nie je ani moc cítiť. A či to má vplyv na bezpečnosť, to neviem.

Čo sa týka garančky, tak mne podľa faktúry menili olej + filter, ďalej minuli pol spreja čističa na brzdy, pol spreja čističa na reťaz a pol spreja oleja na reťaz (kde to všetko vystriekali neviem) :lol:
Potom mi nastavili spojku a reťaz, všetko špatne :)
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia