Spotreba paliva?

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Tony33 » 31 Máj 2016, 12:18

Chalani udavana nizka spotreba plati pre jazdu max do 140. Potom uz stupa ale je to jedno lebo stale to je super. A ked je treba zatlacit na pilu tak preco nie? Aj ked dialnice su nuda obcas sa im neda vyhnut.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Tony33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 29 Dec 2014, 22:44
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Tony33 » 31 Máj 2016, 13:19

http://www.roadandtrack.com/car-culture ... -of-dakar/

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Tony33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 29 Dec 2014, 22:44
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Tony33 » 31 Máj 2016, 13:20

Pozrite na spotrebu v tomto clanku. Pri off road jazde 50 mil na galon. Super spotreba. To tie velke biky ktore s nim isli nemaju ani na ceste.[WINKING FACE]

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Tony33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 29 Dec 2014, 22:44
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Pito » 31 Máj 2016, 13:34

Ak to je ozaj tak, tak to cumim :shock:

No chlapci, v zaujme vedy a mojej zvedavosti som po dnesnych 2,99/100 a nie zrovna setrnej jazde sa rozhodol, ze budem atakovat este ovela nizsiu métu. Ako tu niektori pisete o super nizkych spotrebach, rozhodol som sa natankovat a skusit. VAROVANIE: jazda to bola ozaj nudná :roll: Za seba mozem napisat, ze neviem, kto by dobrovolne vedel takto jazdit, skoro som skapal od nudy :D :lol: Ale po poriadku, natankoval som, isiel cez celu BA pianko, skocil som si do cunova na motoskolovy okruh a odtial po "madarskom" Slovensku juhom kade tade. Dal som origo stit a nechal volny lauf(bez db killera). Sem tam do 120-130, inak ozaj predpisovo, max 100 mimo obec a chodil som na vyssich kvaltoch skor. Co vam poviem, po cunove bola nuda, som myslel ze ta kochacka to zachrani, nebolo tomu tak. Ok, nebudem to natahovat-2,66/100km. Uz nikdy viac. To radsej zosadnem a budem moto tlacit, toto nie je ozaj moja salka kavy. Mne pol az liter v spotrebe robi uplne iny zazitok z motorky a jazdy ako takej a to mi za to ozaj nestoji. Toto si teda pekne zapisem, viem, ze aj moja moto vie ist za absurdne nizkych prevadzkovych nakladov a tu to pre mna konci. 8-)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod HonzaR » 31 Máj 2016, 13:39

To je dobré vědět zejména pro situaci, kdy dochází benzín a zrovna není po ruce pumpa. Pak se můžeš spolehnout, že na rezervu dáš ještě 100km.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Pito » 31 Máj 2016, 13:42

V podstate ano, este doplnim, ze ak by som ozaj celu cestu isiel takto slusne a vynechal jazdenie v cunove, kedy som tocil dvojku skoro vzdy medzi 5-6tis/ot, tak by som si dovolil tvrdit, ze by som sa dostal na hranicu 2,5l/100 ba mozno aj pod nu. Ale toto vyslovene neodporucam, trpi najma jazdec :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod BrAtKo » 31 Máj 2016, 15:14

HonzaR píše:To je dobré vědět zejména pro situaci, kdy dochází benzín a zrovna není po ruce pumpa. Pak se můžeš spolehnout, že na rezervu dáš ještě 100km.

Ale na ceste nedas dole kufre, plexi...takze asi to moc nepomoze, staci si prepnut na okamzitu spotrebu a podla toho vidis aky styl jazdy je setrny a ak ides na rezervu, potom sledovat tento parameter.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Pito » 31 Máj 2016, 15:20

BrAtKo píše: staci si prepnut na okamzitu spotrebu


Kedze ja na okamzitu spotrebu prepnut neviem/neda sa, tak mi to vie pomoct ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Floyd » 31 Máj 2016, 15:40

Už o tej spotrebe stále dookola trepete dve na tri, čo je priemer 2,5.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Max11 » 31 Máj 2016, 16:10

Ja musím pochváliť Xmanovu prácu s úpravou sania, pretože odkedy som bol u neho okrem toho, že moto ťahá naozaj citeľne lepšie, tak mi spotreba klesla cca o 0,3-0,4l/100km.
Tankujem vždy na hlavnom stojane, rovnakej benzínke doplna a na meranie spotreby používam appku fuellio.

Bol som zvyknutý, že s plne naloženou moto (3 narvaté kufre) spravím tak okolo 3,2 litra.
Momentálne už tri tankovania boli za 2,8niečo :) A to som bol na Haličskom zraze ozaj naložený a spravil som takmer 500km.
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Pavel » 06 Jún 2016, 08:01

Už se taky chystám napsat X-menovi(ne kvůli snížení spotřeby, ale nechci mít motor škrcený nějakou nesmyslnou překážkou v sáni). Včera jsem jel na Kohútku(potkal jsem tam Bratka s Piťom) ve dvou a konečná spotřeba 2.76L. A to vážím s motooblečením 100kg, jel jsem výletním tempem. Kdo mě zná, tak ví že jsem tzv. "dopředný" na semaforem chci být první a dost předjíždím. Rychlostní limity většinou nedodržuji. Čím více mám najeto, tím je spotřeba nižší, už je motor dobře zaběhnutý.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod THeBaNDiT » 06 Jún 2016, 14:07

Pavel píše:Včera jsem jel na Kohútku(potkal jsem tam Bratka s Piťom) ve dvou a konečná spotřeba 2.76L. A to vážím s motooblečením 100kg, jel jsem výletním tempem. Kdo mě zná, tak ví že jsem tzv. "dopředný" na semaforem chci být první a dost předjíždím. Rychlostní limity většinou nedodržuji.
Keďže máš 700-vku a palubný počítač ti priemernú spotrebu nepočíta, tak ma zaujíma toto: Vedieš si nejakú dlhodobú štatistiku, alebo si to teraz zmeral a vypočítal jednorazovo? Pri jednorazovom meraní spotreby veľmi zaváži to, ako sa ti podarí natankovať plnú pred výletom a po výlete. Ak netankuješ po bublinku (t.j. moto na bočnom stojane a hladina benzínu sa dotkne kraja oliešku v tankovacom otvore), ale po vypnutie pištole, tak v nádrži môže byť aj o liter-dva menej, čo dokáže vo výpočte spraviť riadny rozdiel... :like: Pretože raz zastrčíš pištoľ hlbšie, pri ďalšom tankovaní menej, a mám pocit, že aj jednotlivé benzínky (čo do firmy) majú resp. môžu mať rôzne dlhé tie konce pištolí... 8-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Pavel » 06 Jún 2016, 14:31

Od první chvíle, kdy jsem jí koupil, si vedu deníček(takový malý sešitek) a každé tankování s kilometry si píšu. Poslední bylo před výletem na Kohútku a pak po výletě(najeto cca 180 km), tankuji vždy stejně na bočním stojanu, vložím pistoli do nádrže vždy stejným způsobem a čekám, než vypne, způsob je vždy stejný. Popravdě jsem nečekal při posledních třech tankováních tak malé hodnoty, překvapily mě. Mě je celkem fuck 3L či 4L u mě nejde o peníze a šetření, jen píši poznatky. Uvidíme, kam až spotřeba spadne po odškrcení sání...
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod puccky1 » 06 Jún 2016, 20:58

Kua niekedy zasnem co sa tu docitam
Natankoval som uz skoro 150 plnych nadrzi s toho dvakrat presne 14,1 litra myslim ze dokonca jeden pokladnicny blok mam aj odlozeny a zodpovedne vam poviem ze je sumafuk ci tankujes na bocaku alebo na hlavnom stojane podstatne je ci tankujes plnu lebo nie je plna ako plna
Ja tankujem zasadne doplna to znamena ze dam este kvapku a uz preteka a ked som mal uplne prazdnu tak raz som tankoval na bocaku a raz na hlavnom stojane a v oboch pripadoch som tam natlacil 14,1 l
Ono kto neveri nech natankuje na bocaku uplne do plna odlozi pistol a pred zavretim nadrze motorku vyrovna a pozrie do nadrze kolko by tam zmestil keby stala rovno mozno pol deci?
Take iste famy isli o sponovani retazy ze je rozdiel na bocaku a rozdiel na hlavnom stojane
Stancimu som to ukazal osobne
Ja na mojej sponujem tak ze sa z lahka musi opriet o vydlu ked ju potlacim a retaz sa tak oprie aj na bocaku aj na hlavnom stojane a preco? Lebo na bocaku je aj tak moto odlahcena a zadny tlmic je vystrety na doraz ako keby bolo koleso v lufte
Kto neveri nech da motorku normalne na bocak a skusi odlahcit zadok ci sa mu ho podari aspon troska nadvihnut lebo moj sa neda tak predpokladam ze nikomu sa neda ak sa v nom nerypal

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod tima » 06 Jún 2016, 21:32

To s tým sponovanim ešte nemám odskúšané, za 3 týždne a 4000 km som to nestihol, ale tankovanie som zistil už po 1,5km pri prvom tankovaní ... Puccky ma určite pravdu


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia