Spotreba paliva?

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod subzero » 11 Aug 2013, 10:14

phpetros píše:Bežne mám 3,3-3,5 l/100km...dialnica BB-Sereď,3 kufre,plexi Giwi,bez spolujazdca,skoro stale okolo 170-180km/h...spotreba 4,1 L/100km.


Bezne 170-180km/h ? Ta dialnica je asi ako vodovaha, ktorej sklon si asi sam vies prednastavit po tvojej aktualnej potreby...
subzero
***
***
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 21 Máj 2013, 20:51
Bydlisko: Košice - okolie
Motorka: Honda NC 750X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod phpetros » 11 Aug 2013, 13:57

Bezne 170-180km/h ? Ta dialnica je asi ako vodovaha, ktorej sklon si asi sam vies prednastavit po tvojej aktualnej potreby...[/quote]


Prečítaj si to ešte raz a pozorne :shock: ....a prideš na to ,že pri 170-180km/h som mal 4,1 L/100km(Raz som sa ponahlal a plnu som dal v BB a dotankoval v Seredi) . Bežne jazdím cca 80-120km/h ,spotreba 3,3-3,5L/100km....
...to teplo nám nikomu nerobí už dobre 8-) ....šťastné km subzero... :) :)
phpetros
**
**
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 15 Mar 2013, 09:12
Bydlisko: TT
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod puccky1 » 18 Sep 2013, 18:25

Mam problem po 12 000 servise sa odrazu spotreba zdvihla o pol litra !!! a nikto kompetentny v servise mi to nevie vysvetlit po dvoch staznostiach sme sa dohodli ze ju zoberu znova na servis zobrali ma aj do dielne ukazali ake su vole ventilov a ake su predpisane kedze vraj len tie robili a olej menili ze oni nemali co pokazit a mna ide drbnut . A tie hlasky ze mohla odist lamda sonda a co javiem co ze treba najprv poskusat co to mu moze byt no ***** ale som sa nasral a co to mam ja skusat ci ? ved oni su servis ked sa toho chytim ja tak ma zas dodrbu ze som sa toho nemal chytat a neuznaju zaruku no ide ma fakt drbnut :shock:
Ked sa viacej ochladi tak im ju tam zanesiem a nech sa staraju ako chcu premna zamna nech to budu riesit aj cez Bratislavu ale nech to riesia lebo mam pocit ze v BB nemaju ani program na pocitac ked sa ani neunuval ju napojit ci nieco nevyhodi ze vraj nie je treba vsak ide neskapina netrha v podctate jej nic nieje iba ja sa stazujem ved 4 litre zere kazda NC :shock: debil jeden moja tolko nikdy nezrala ani ked som ju nahanal
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod jezdec74 » 18 Sep 2013, 19:39

puccky1 píše:Mam problem po 12 000 servise sa odrazu spotreba zdvihla o pol litra !!! a nikto kompetentny v servise mi to nevie vysvetlit po dvoch staznostiach sme sa dohodli ze ju zoberu znova na servis zobrali ma aj do dielne ukazali ake su vole ventilov a ake su predpisane kedze vraj len tie robili a olej menili ze oni nemali co pokazit a mna ide drbnut . A tie hlasky ze mohla odist lamda sonda a co javiem co ze treba najprv poskusat co to mu moze byt no ***** ale som sa nasral a co to mam ja skusat ci ? ved oni su servis ked sa toho chytim ja tak ma zas dodrbu ze som sa toho nemal chytat a neuznaju zaruku no ide ma fakt drbnut :shock:
Ked sa viacej ochladi tak im ju tam zanesiem a nech sa staraju ako chcu premna zamna nech to budu riesit aj cez Bratislavu ale nech to riesia lebo mam pocit ze v BB nemaju ani program na pocitac ked sa ani neunuval ju napojit ci nieco nevyhodi ze vraj nie je treba vsak ide neskapina netrha v podctate jej nic nieje iba ja sa stazujem ved 4 litre zere kazda NC :shock: debil jeden moja tolko nikdy nezrala ani ked som ju nahanal



Taky si myslím, že třeba změna servisu nebude na škodu. Hold každý má k zákazníkovi jiný přístup. A tam kde nejsem spokojen tak se už taky nevracím.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod subzero » 20 Sep 2013, 15:12

Vy ste si Hondy kupili na paradu ci co?? Ja mam spotrebu v meste ci vonku vzdy okolo 6 litrov a som rad ze sa zacala sama krasne vytacat.. A ked som von priemerku mam vzdy nad 100 za hodinu! Ale ja aspon ctim, ze kazdeho vec.. Nie ako na tom zraze a hlavne po nom, tie Vase komenty ach.. Sak som motorkar tak idem 100 500 1000km a neserem sa co za vodu mam v topankach.. Majte sa.. SubZero
subzero
***
***
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 21 Máj 2013, 20:51
Bydlisko: Košice - okolie
Motorka: Honda NC 750X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Floyd » 20 Sep 2013, 16:21

Nenapadlo by ma riešiť stúpnutie spotreby o pol litra na 100 km. Neriešim, možno idem aj nad 5 litrov, lebo sa rád s mašinou vybláznim. Skôr je to o prístupe daného servisu.
P.S. : spotrebu som nikdy nemeral a ani nebudem
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod keto » 20 Sep 2013, 17:44

Spotřebu je dobré občas zkontrolovat :roll: ať je jakákoli.Jde o to,že když ti stoupne spotřeba oproti běžné minulé spotřebě,je možné,že se něco děje s mašinou,nějakým čidlem nebo řídící jednotkou.Prostě skokový nárust spotřeby znamená nějaký problém ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod puccky1 » 20 Sep 2013, 19:34

Chlapci mozem vam zodpovedne povedat ze ja sa z moto nebrmkam len tak ved nestiham ani gumy kupovat za 15 000 km mam na zadku zodrate dve aj pol gumy a spotrebu 4L som mal len raz aj to na dialnici z madarska a bol silny protivietor no proste ja ked som sa nahanal po Sturci alebo unas okolo Stiavnice tak som mal spotrebu 3,8 l bezne mavam 3 az 3,3 l a ked som sa vozil na kochacku tak aj pod 2,7 l a to myslim smrtelne vazne takze ked som isiel po servise rovno hore na Oravu si do vecera co to este pojazdit a idem podpriemernou rychlostou a benzin klesa nadpriemernou rychlostou tak sa asi nieco deje nie? no ale v Honde sa niak nemaju k cinu a ked si chcem aspon sviecky objednat ci nahodou aj tam nemoze byt zrada tak nie su schopny ani odpisat tak asi taky pristup :shock:
PS: pre tych co maju spotrebu 6 l a nevadi im to tak ja keby som chcel mat spotrebu 6 l tak len na masine co ma nad 100 koni a nie na masine co nema ani 50 koni
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod puccky1 » 20 Sep 2013, 19:47

A este som zabudol dodat ze masina pred servisom isla bezne 180 az 185 km/h podla tacho a teraz do 160 a viac nic tam sa to zastavi a je koniec ale podla tu poniektorych na fore to asi zbytocne zvelicujem a v Honde maju taky isty nazor vraj vsetky NC zeru nad 4 l ale mna to dost sere lebo moja nezrala a ostatne NC ma nezaujimaju kto si ich ako zabehal a ako na nich jazdi
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod keto » 21 Sep 2013, 07:38

160 podle tacho je fakt málo,do 170 mi jde rychle a pak se už pomalu zmáhá,ale do 180-185 doleze :mrgreen: a pak se jí už nechce ikdyž mám ještě do omezovače rezervu :roll:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod puccky1 » 24 Sep 2013, 17:45

Tak po minulotyzdnovej reklamacii som sa bol cez vikend troska povozit len tak preventivne ze kym nedorazia nove sviecky ktore mimochodom mi doteraz nedali vediet ci ich vedia vobec zohnat a najlesie je ze ani u nas v ZH mi ich jeden predajca auto suciastok zhana uz tri dni a ze ich nemaju nikde na Slovensku v sklade :shock: no nevadi lebo som zistil ze zrazu som presiel na nadrzi 360 km a dotankoval som necelych 12 l co je spotreba cca 3,3 l :lol:
No tak co si mam o tom mysliet ked po 12 000 servise sa spotreba zdvihne , trva 3000 km potom znova servis v ktorom ma zavolali aj k moto aby som videl ze vsetko je nastavene ako ma byt ale samozrejme do dielne ma zavolali az po 3,5 hod a moto uz bola rozobrana tak ze ci s nou ozaj nieco robili alebo nie sa ja uz nedozviem oni tvrdia ze nic nuz tak pre ostatnych ked vam zacne moto viacej zrat staci vypustit vodu z chladicha zhodit veko ventilov a znova vsetko poskladat a ono to zacne zazracne o pol litra menej zrat :lol:
Po natankovani som od radosti aj na dialnicu vybehol ale viac ako 160 to aj tak neslo no nevadi snad sa aspon ta spotreba ustalila
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod Floyd » 07 Okt 2013, 10:53

Včera som po roku aj pol prvý krát zmeral spotrebu: 4,3 l na 100 km. Mašinu dosť vytáčam, väčšinou jazním aj s polovičkou.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod keto » 08 Okt 2013, 19:54

Tak jsem po delší době provedl měření spotřeby na slovenský benzín,jestli není jiný než český :roll: :lol: a na této trase tam a zpět,na lehko a sólo,sice žádná skoba,ale ani loudání ;) a krásných 3,2l,takže máte dobrý benál v Rajeckých Teplicích :mrgreen:
http://goo.gl/maps/lsZrM
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod THeBaNDiT » 14 Apr 2014, 00:21

Ja som bol dnes na vylete, dokopy 190km... a ked som bol nejakych 15km pred cielom cesty (teda cca po 80km od startu), palivomer mi ukazoval 2 palicky a cca 10 litrov minuteho benzinu, pricom potom mi coraz castejsie preblikavala prazdna nadrz a 0.0 L (neviem, co ta 0.0 znamena). Dost ma to vystrasilo, pretoze ziadna pumpa nablizku a povodne som si myslel, ze tam su tie proklamovane 4 litre, co mi s prehladom vystaci aj domov. Nastastie som o 9 km narazil na pumpu a natankoval opat plnu nadrz. Viete, kolko do nej vliezlo? 10 litrov. Takze cele 4 litre tam naozaj boli, i ked ma pristrojovka strasila...

Ono to je asi tak, ze ked sa blizia posledne 3-4 litre (rezerva), tak pristrojovka ju proste zacne signalizovat... a tym padom viem, ze mam este cca 100km k dobru na najdenie najblizsej pumpy (ak mam priemerku cca 3.5). Budem s tym ratat. :)

Mimochodom, moju priemernu spotrebu najdete vzdy v mojom podpise, je to interaktivny odkaz na spritmonitor.de, po kliknuti nanho sa dostanete do mojho profilu so vsetkymi tankovaniami (zatial su estelen tri).
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Spotreba paliva?

Poslaťod PeterM » 02 Júl 2014, 20:38

Spotrebu systematicky zaznamenávam a sledujem pomocou aplikácie "Auto spotřeba" na WindowsPhone a na mojej NC700 Integra mi vychádza priemer 3,3 l. Pripisujem to predovšetkým automatu DCT. Sám by som nikdy neradil pri tak nízkych otáčkach. Človek sa ani nestihne nadýchnuť a už má zaradenú trojku a ani sa nenadeje a je tam šestka. Tiež ma ale žerie ten merač stavu nádrže. Posledný dielik začne blikať po necelých 300km a to by som mal byť schopný prejsť ešte min. 120 km!!!
Posledný dielik preblikáva medzi čiernym a červeným pásikom. Nevšimli ste si, keď ste išli až na dno, že by sa to ešte nejak zmenilo napr. že by potom už blikal iba červený pásik?
PeterM
**
**
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 01 Júl 2014, 20:56
Bydlisko: Rosice u Brna
Motorka: Honda Integra 700

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia