svolavacka

svolavacka

Poslaťod radu » 09 Mar 2015, 19:23

Mne kvôli drobnej spinke (biely vlások) na palubnej doske (konkrétne ručička ukazovateľa množstva paliva v aute) menili v záruke na aute celý palubný displej v rámci mojej reklamácie. Kilometre mi naprogramovali s takým číslom s akým som končil na starom počítadle. Som zvedavý čo by v servise povedali keby že im oznámite že motorku používate na podnikanie a musia Vám sedieť km na motorke s knihou jázd ...hmmm?
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: svolavacka

Poslaťod Richi » 09 Mar 2015, 20:05

To je v podstate moj pripad. Mam ju na firmu...
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: svolavacka

Poslaťod jaryn67 » 09 Mar 2015, 20:26

Taky mě to čeká,ale myslím si,že ty km by tam měli natočit.Jak se to potom řeší při prodeji,tohle přece kupujícího nezajímá,že km nesedí kvůli servisu.
Otázka je,zda se NC vůbec prodává,snad jen z nouze a nebo zdravotního stavu :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: svolavacka

Poslaťod puccky1 » 09 Mar 2015, 21:05

Richi72 píše:To je v podstate moj pripad. Mam ju na firmu...

V podstate budes mat na to doklad od servisu tak by si nemal mat problen normalne zacnes pisat km od 0
Ale aj tak sa mi to nevidi ze by to nevedeli urobit cez pocitac :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: svolavacka

Poslaťod georgoo » 09 Mar 2015, 22:57

puccky1 píše:Ale aj tak sa mi to nevidi ze by to nevedeli urobit cez pocitac :lol:


To si myslim aj ja. Mne povedal, ze ta vymena trva pol hodinu az 45 minut. A tiez som na to pozeral a su tam 3 - 4 skrutky a jeden konektor.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: svolavacka

Poslaťod Pavel » 10 Mar 2015, 06:26

jaryn67 píše:Taky mě to čeká,ale myslím si,že ty km by tam měli natočit.Jak se to potom řeší při prodeji,tohle přece kupujícího nezajímá,že km nesedí kvůli servisu.
Otázka je,zda se NC vůbec prodává,snad jen z nouze a nebo zdravotního stavu :lol: :lol: :lol:


Při případném prodeji ukážeš servisku, že byl display měněný a s původním stavem km, tam by problém nebyl. Já tam měl display odložený už od ledna. Jinak máš motorku taky z Hondy Šenov, tak hodně štěstí. Ti chcou jen prodávat a ne servisovat(s tím je práce a menší vývar peněz). Teď nevím jestli je to servis nebo "chráněná dílna"
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: svolavacka

Poslaťod jaryn67 » 10 Mar 2015, 08:49

Z Hondy Šenov ji sice mám,ale po zkušenostech budu raději jezdit do Krhové.Jejich přístup mě fakt docela zarazil.Dodnes lituju,že jsem tam motorku kupoval.Ae co vím jistě - v Šenově už mně nikdy neuvidí.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: svolavacka

Poslaťod Richi » 10 Mar 2015, 12:14

Richi72 píše:Ja idem na vymenu zajtra (ak stihnem)


... :( nestihnem :( :(
Zakazici otravny...stale nieco chcu...

Mozno v piatok
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: svolavacka

Poslaťod Richi » 14 Mar 2015, 00:48

Pani,
Dnes som bol na vymenu displeja a nepochodil som. Normalne mi nechceli prehodit kilometre a ze to budem mat tiez od nuly :shock: :o :oops:
Nenechal som si to vymenit. Ak to vazne nepojde inak, tak si ho vymenim az pri garancke nech nemusim priratavat nejake divne cisla. Zatial sa ale nevzdavam...
(Mechanik povedal, ze by mi to vedel nastavit ale mimo zaznam - neoficialne. A to ja nechcem.)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: svolavacka

Poslaťod puccky1 » 14 Mar 2015, 07:27

Tak tomuto nerozumiem ked sa to da nastavit tak preco to tak aj nerobia
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: svolavacka

Poslaťod THeBaNDiT » 14 Mar 2015, 08:17

presne tak... ja som bol vo štvrtok u môjho predajcu (šiel som okolo - autom) a diskutoval som i o tom... že kilometre budú od nuly, zápis v servisnej knižke. Žiaden problém na tom nevidí... Osobne mi môj displej zazmetkoval len dvakrát, a odkedy štartujem a jazdím so zobrazeným denným počítadlom miesto priemernej spotreby, všetko funguje tak, ako má... Takže osobne ma do výmeny nič netlačí. Zvolávačka nie je časovo obmedzená, tak som toho názoru, že mám čas dovtedy, kým bude mať Honda k dispozícii displej ako náhradný diel. A to predpokladám, že bude mať i 10 rokov, alebo som prílišný optimista?
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: svolavacka

Poslaťod puccky1 » 14 Mar 2015, 11:44

THeBaNDiT píše:presne tak... ja som bol vo štvrtok u môjho predajcu (šiel som okolo - autom) a diskutoval som i o tom... že kilometre budú od nuly, zápis v servisnej knižke. Žiaden problém na tom nevidí... Osobne mi môj displej zazmetkoval len dvakrát, a odkedy štartujem a jazdím so zobrazeným denným počítadlom miesto priemernej spotreby, všetko funguje tak, ako má... Takže osobne ma do výmeny nič netlačí. Zvolávačka nie je časovo obmedzená, tak som toho názoru, že mám čas dovtedy, kým bude mať Honda k dispozícii displej ako náhradný diel. A to predpokladám, že bude mať i 10 rokov, alebo som prílišný optimista?

Ked ju budes napriklad o 8 rokov predavat tak si ho pojdes dat vymenit a budes ju s cistym svedomim predavat s 0 na tachaci nemusis nic stahovat ako sa to u nas bezne robi ty to budes mat legalne :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: svolavacka

Poslaťod THeBaNDiT » 14 Mar 2015, 11:57

Idealne by bolo, ak by tam tie povodne kilometre nastavovali :|


Ako som pisal, mne pristrojovka nestrajkuje, ale ak by som sa predsalen odhodlal ju nechat vymenit, isto by som si to nacasoval na nejaku servisnu prehliadku, aby nebolo treba potom kilometre preratavat vzhladom k servisnym intervalom... :) Ale skor to vidim tak, ze ak pristrojovka nebude strajkovat, necham to tak... a pripadnemu buducemu majitelovi poviem, ze ak by mu nahodou strajkovala, moze si ju nechat v ramci zvolavacky vymenit a bude mat 0km. :D


Btw neviem, ci je riadiaca jednotka niekde osobitne, alebo je v pristrojovke, ale napadlo mi, ci nebudu ludia s vymenenou pristrojovkou jazdit zas v uvodnom zabehovom rezime, kedze budu mat 0km. :D (ak taky nejaky existuje)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: svolavacka

Poslaťod georgoo » 14 Mar 2015, 16:40

THeBaNDiT píše:Idealne by bolo, ak by tam tie povodne kilometre nastavovali :|

Ako som pisal, mne pristrojovka nestrajkuje, ale ak by som sa predsalen odhodlal ju nechat vymenit, isto by som si to nacasoval na nejaku servisnu prehliadku, aby nebolo treba potom kilometre preratavat vzhladom k servisnym intervalom... :) Ale skor to vidim tak, ze ak pristrojovka nebude strajkovat, necham to tak... a pripadnemu buducemu majitelovi poviem, ze ak by mu nahodou strajkovala, moze si ju nechat v ramci zvolavacky vymenit a bude mat 0km. :D

Btw neviem, ci je riadiaca jednotka niekde osobitne, alebo je v pristrojovke, ale napadlo mi, ci nebudu ludia s vymenenou pristrojovkou jazdit zas v uvodnom zabehovom rezime, kedze budu mat 0km. :D (ak taky nejaky existuje)


Pockaj, takze to zanmena, ze ked si dam vymenit pristrojovku, tak po vymene musim ist po 1000 km zase na garancku ????
A znova zabiehat motor ??? :lol: ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: svolavacka

Poslaťod THeBaNDiT » 14 Mar 2015, 20:53

a čo eštelen gumy, na odometri 200km a gumy zjazdené po kontrolné body... :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia