Kúpa NC700X-skúsenosti

Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod Marek33 » 24 Aug 2014, 11:51

zdravím vás páni,
nakolko som tu novým členom, a čo sa tohto druhu motorizmu týka, nemám žiadne skúsenosti, rád si nechám poradiť. S motorizmom nejaké skúsenosti mám, závodne som jazdil niekolko rokov motokros, ale zdravotné dovody a nejaké vážnejšie úrazy nás prinútili s motokrosom seknúť. Pri motorkách ale zostávame len v tejto forme. S otcom zvažujeme kúpu motoriek NC700X...chcel by som teda vedieť aj o kladoch a záporoch tejto motorky od vlastníkov...aké máte skúsenosti, dojmy...vopred dakujem :like:
Marek33
*
*
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 24 Aug 2014, 11:42
Bydlisko: Hlohovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod jets » 24 Aug 2014, 12:47

no, všechny dojmy a zkušenosti jsou tu popsané, musíš číst a číst a číst. Jestli chceš negativa tak kontaktuj dráťu na motorkáři.cz :-)
jinak pozitiva - cena, spotřeba, design (subjektivní), hmotnost, negativa - holá motorka - musíš dokoupit hromadu věcí, hrozné sedlo, čelní štítek jako by nebyl, nemá ukazatel zařazené rychlosti, malý rozsah otáček motoru
jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod puccky1 » 24 Aug 2014, 12:54

- pre mna dost tvrda (asi som rozmaznany presiel som na nu z endura :lol: citim kazdu jamu)
vykon motora (35 kw ako asi sam vies nicim neohuri)
Slaba ochrana pred dazdom vetrom atd. (vsetko si musis dokupit a povacsinou ti to aj tak stacit nebude)
neda sa nastavit pruzenie (rozumej bez prislusnych klucov atd. takze dost problem ked chodis aj sam aj s ladvinkou ja ho nemam :lol: )
ak chces cestovat a budes jazdit aj v noci tak rataj s tym ze ma iba jedno svetlo a to vela teda nenasvieti

+ mala spotreba (samozrejme zavisi od toho co robis s pravou rukou :lol: na 14 litrovej nadrzi som presiel aj 250 km aj 480 km)
doteraz ma doviezla vsade tam kde som chcel a kde som sa pozrel (ale ty sa po kopcoch velmo neobzeraj nie je to krosa na ktorej si sa donedavna vozil zvlada len lahky teren :lol: )
nenarocny servis po 12000km intervaloch

Zatial ma na rychlo len toto napadlo popripade ak mas konkretne otazky tak sa opytaj
Naposledy upravil puccky1 dňa 24 Aug 2014, 13:23, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod puccky1 » 24 Aug 2014, 13:06

jets píše:no, všechny dojmy a zkušenosti jsou tu popsané, musíš číst a číst a číst. Jestli chceš negativa tak kontaktuj dráťu na motorkáři.cz :-)
jinak pozitiva - cena, spotřeba, design (subjektivní), hmotnost, negativa - holá motorka - musíš dokoupit hromadu věcí, hrozné sedlo, čelní štítek jako by nebyl, nemá ukazatel zařazené rychlosti, malý rozsah otáček motoru

Jati nevim 100 ludi 100 chuti zo sedlom som nikdy nemal problem ani ked som dal za dva dni 1900 km absolutne mi nic nebolo skor zapastie ma bolelo
z rozsahom otacok som tiez nikdy nemal problem ale to bude asi tym ze som nikdy nemal motorku ktora mala otackomer vysoko nad 6000 :lol:
Ma svoje vyhody aj vela nevyhod ale ja som chcel novu a spolahlivu urcite su aj omnoho lepsie ale aj na tuto som si musel zobrat uver v banke a radsej sa budem vozit na slabsej masine ako na ziadnej a snivat a uz sme spolu prebrazdili 37 000 km a nechystam sa jej zbavit vobec nelutujem ze som ju kupil i ked je pravda ze keby som bol financne lepsie zabezpeceny tak jazdim bud na GS alebo Multistrade ale ako som pisal radsej sa budem vozit na slabej (co je momentalne u mna asi jedinna slaba stranka) ako na ziadnej :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod Jirka » 24 Aug 2014, 15:11

Všechno je otázka peněz a kompromisů. Já šel do NC700X z důvodu, že jsem chtěl novou motorku a měl jsem omezený rozpočet od 160 - 180 tisíc. No a loni mi to přišlo jako nejlepší volba. A po roce ježdění toho nelituju. Záleží co od toho čekáš.
Zrovna jsem se koukal na nové skladové motorky na Honda Jarov v Praze. Mají tam 2 NC700X s ABS. Jednu stříbrnou a jednu černou. Obě jsou za 147.900,- Což si myslim, že je super cena. Já jí tam přesně před rokem kupoval za 160 tisíc. Nevim kde je furt berou, když už se jakou dobu nevyrábí. A pro Slováky to musí ještě lepší, když je asi 28 korun za euro. Ten Singr z ČNB je hrozný hovado.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod jezdec74 » 24 Aug 2014, 16:58

Taky si dovolím přispět nějakým tím postřehem.
Motorku jsem taky pořídil po dlouhé odmlce (přes 20 let).
Základem byl rozpočet a z jeté jsem měl obavu.
Zatím stále spokojenost, výkon trošku chybí, ale mi to stačí.
Jako klady bych vyzdvihl spotřebu, ovládání, vzpřímený posez a u mě i vzhled.
Ze záporů menší výkon, nemožnost jednoduchého nastavení pérování, potřeba dokoupení mnoha doplňků (to je ale potřeba pořešit u většiny nových motorek).
S tím sedlem taky nemám problém, přizvedl jsem jej vpředu a už je OK.
S výběrem je to dost těžké, prošli jsme tím všichni.
Ať už koupíš NC nebo jinou mašinu, tak Ti přeji ať vybereš tak, abys byl dlouho spokojen a měl z jízdy radost tak jako já ;)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod keto » 24 Aug 2014, 19:07

Nemá cenu opisovat co už bylo výše napsáno, jen by bylo lepší, kdybys blíže specifikoval co od nové mašiny očekáváš,na jaké ježdění ji chceš používat atd.abychom ti mohli přesněji odpovědět a to,že výkonu je málo ti řeknou i majitelé 150 koňových mašin,ona trochu klame tělem,jelikož na 35kW jede velmi slušně a dohání to dobrým krouťákem :like: Jinak co vím,tak si zde ještě nikdo neztěžoval na nějaké vážné poruchy,takže dodám,že se jedná o nenáročnou a spolehlivou mašinu na každodenní použití s suprovním odkládacím prostorem ve falešné nádrži :like:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod Richi » 24 Aug 2014, 21:40

Je to moja prva moto, mam ju od maja a zatial mozem len suhlasit s uz napisanym.
Myslim ze ja ozaj vhodna ako prva a dokaze vela odpustit. "Honda je takova hodna..."
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod radu » 25 Aug 2014, 13:15

Aj u mňa je to prvá veľká moto po skútri. Tiež som špekuloval nad kadečím, ale teraz som asi rád, že ju mám a som skopojný. Dokupovanie doplnkov je asi bežná vec aj u iných modelov. Spotreba je prijateľná. Na to že mám NC-čko ako prvú motorku, tak výkon 750-tky mi zatiaľ stačí. Aj keď s ahovorí že výkon ničím nenahradíš, mne ten výkon možno kompenzuje prijateľný krútiaci moment. Na moju postavu 193cm je to veľmi dobrá voľba čo sa týka ergonomiky. Motorka má odkladací priestor namiesto nádržne, nádrž má nižšie položenú, aj ťažisko motora je nižšie čo ovplyvňuje nízke ťažisko. Motorka sa výbone ovláda.
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod THeBaNDiT » 25 Aug 2014, 13:35

(zneuzijem predosly prispevok :D)

To je nahoda, aj u mna je to prva velka moto po skutri. Nad inymi som nespekuloval a siel som rovno do NC750X. Dokupovanie doplnkov je bezna vec aj u inych modelov. Spotreba je vyborna (nizsia nez u mojho maxika). Na to, ze mam NC-cko ako prvu motorku, tak vykon 750-tky mi jednoznacne staci. Aj ked sa hovori, ze vykon nicim nenahradis, mne ten vykon kompenzuje krutiaci moment uz od nizkych otacok. Na moju postavu 189cm je to velmi dobra volba, co sa tyka ergonomie. Motorka má odkladací priestor namiesto nadrze, nadrz ma nizsie položenu, aj motor je nizsie, co ovplyvnuje nizke tazisko. Motorka sa vyborne ovlada.
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod radu » 25 Aug 2014, 14:22

Zabudol som na nevýhody:
na 750 sa veľmi rýchlo derú pneumatiky :twisted:
pre mojich 193cm je originál plexi na X-ku nevyhovujúce
niektorým motorkárom z fóra sa pokazil zámok prednej schránky
skúste ma ešte niekto doplniť
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod Richi » 25 Aug 2014, 23:25

Nefungujuci, respektive resetujuci sa trip
Odpadnuty napinak retaze
Vyfuk meniaci farbu

Je to rozpoctovka. Nejako sa na tu cenu vyrobca musel dostat. Ale pokial viem, nikoho nenechala na ceste a vzdy dorazi do ciela... :)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod Pupi04 » 26 Aug 2014, 00:02

s Xkem zkušenosti nemám, ale mě eSko nikdy nenechalo na cestě a vždy jsem dojel tam, kam jsem chtěl. Nemám žádné úpravy, mimo topcase a zadního blatníčku, ale spolehlivost se této motorce upřít nedá :like:
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod jaryn67 » 26 Aug 2014, 11:01

Tak já můžu jen potvrdit vše výše napsané.Mám ji od března a už se mnou hodně procestovala a nic se zatím nestalo.Gumy - to je jiná kapitola,za tohle motorka nemůže,napínák jsem přitáhl a od té doby drží,ryspchlost neřeším,není mi 20,spotřeba je perfektní.Zatím mi dělá jen radost a díky ní jsem poznal nové lidi,se kterýma se vždycky rád potkám,pokud mi to čas dovolí.
Můžu jen doporučit a je i pro holky(ženy),o čemž jsme se v Tatrách přesvědčili sami.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Kúpa NC700X-skúsenosti

Poslaťod Marek33 » 16 Sep 2014, 18:39

tak páni, ja som si nakoniec kúpil CB500X no a otec NC750X... obe krásavice sú oblečené v bielom :)
Marek33
*
*
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 24 Aug 2014, 11:42
Bydlisko: Hlohovec
Motorka: Honda NC 750X

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia