Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 17 Jún 2019, 20:44

Curaci sa najdu vsade aj v plechovke aj na motorke a v poslednom case ma seru ti na motorkach.
Mam tych perliciek v poslednom case dost vela na to ze som len par km najazdil ale spomeniem len jednu asi pred mesiacom okolie Stiavnice konkretne Pukanec Majere prdkam si tam pomaly na kochacku ved sama ostra a neprehladna zakruta a zrazu vidim ako do jednej vchadza autobus teda videl som len strechu autobusu lebo bolo to cele zarastene vedla zahrada cez cestu mostik a na krajoch zabradlie a do toho strasne trubi ten autobus na podtlakovku.
Si hovorim co vytrubujes ved ta vidim a uz skoro stojim lebo som vedel ze ta zakruta je ostra a mozno sa tam nezmestim ked mi ju on zavrie tak som uz zastaval ked v tom oproti sa zjavi manik na BMW GS a ruti sa na mna.
Skoro som zracu dostal vela nechybalo a bol by som zakvaceny na zabradli este ze som uz ozaj skoro stal a nastastie zastal aj sofer autobusu ked videl ze ten kok.. nereagoval na jeho trubenie a hrdo ho zacal predbiehat do zakruty do ktorej hovno videl.

Mam aj dve cerstve prihody s autom ale to ani nejdem rozpytvavat to vzdy sa najde nejaky debil.
Zatial som mal vzdy stastie a nejak som to ustal bez padu ale je len otazka kedy sa uz nestihnem vyhnut.
Zaujimave ale na tom je ze vzdy sa mi to stane ked idem len pomaly

Ale nechcem ani pomysliet ze mi niekto nieco take vycudi v 120

Tibor jazdis pre seba a pre radost na ostatnich sa vyser.

Ja jazdim tiez vacsinou sam koli tomu aka mne jazda vyhovuje lebo pre niekoho bola priliz rychla a pre druheho zas priliz pomala


Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 17 Jún 2019, 20:46

Ja som na druhej strane spektra, baví má rýchlejšia jazda, ale nechodím na 100 %, tak na 65%, zatiaľ strážny anjel stíha..
Ale veľakrát zmetkuju aj pomaly jazdiaci účastníci premávky...

Odoslané z moto g(7) power pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod keto » 17 Jún 2019, 21:14

Chlapi já si jedu podle toho na co se cítím a je mi úplně jedno, jak si to šinou ostatní, když jedu na akci, tak automaticky počítám s pomalejším tempem, protože při větším počtu je to věc bezpečné jízdy v koloně, pokud to ovšem vedoucí žene víc, než si myslím, že je zdrávo, tak se z kolony odpojím a jedu si svoje a potkáme se pak na určeném místě a pohoda ;) Pomalá jízda mi nevadí, vždyť taková akce je jednou do roka a tak jde hlavně o to pokecat a něco vidět a blbnout můžu kdykoli, když jedu sám a pěkně svým tempem, které už dávno není vražedné ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 17 Jún 2019, 22:02

Meky píše:
Akce "Východ", že se neuskuteční mne vůbec nepřekvapilo ;)


Meky, nebud negativista :D Ak sa neuskutocni, bude to nase slobodne rozhodnutie... t.j. tych, ktori sa rozhodnu z akychkolvek dovodov neist. :lol: Netreba to silit.

V poslednej dobe citam, ze viaceri clenovia frflu, ze sa nic neorganizuje. Vsak ak niekomu chyba velka akcia, nech ju zorganizuje. Ja uplne chapem, ze ludia nemaju cas robit "cestovku". A napriklad ja to ani nepotrebujem. Ked sa mi uvolni termin, dohodnem sa s par ludmi a ideme. Napiseme to sem a kto sa prida, ten sa prida. Netreba z toho robit velku vec. A nakoniec to mozno bude jeden z najvacsich vyjazdov. Jeden nikdy nevie :-)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 17 Jún 2019, 22:17

Formervelor píše:Ja kľudne vezmem skupinku čo bude chcieť ísť pohodové tempo. Aj tak si myslím, že viac ľudí nepríde aby sa tá skupina rozrástla na viac 5 ľudí. Ja mám zatiaľ voľný každý zo spomínaných termínov.


V skupine sa nedá jazdiť pohodovo, Tibor to jasne napísal a ja s ním súhlasím. Vždy sa niekto "trhne" a ostatní sa ho snažia dojazdiť, to je aj môj názor.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 18 Jún 2019, 07:45

Puggy píše:V skupine sa nedá jazdiť pohodovo, Tibor to jasne napísal a ja s ním súhlasím. Vždy sa niekto "trhne" a ostatní sa ho snažia dojazdiť, to je aj môj názor.


Pohodovo sa jazdit da, len potrebujes rovnako jazdiacich partakov a to je ten najvacsi problem najst :)
Ja som zo zaciatku jazdil vacsinu casu sam, uz ma to moc nebavi. Na hodinu ci dve sa mi obliekat nechce a ked sa mam cely den tulat sam, to ma tiez nebavi.
Ale ako pisete vyssie, idealne je 2-3 motorky. To je idealne mnozstvo aj ked sa zastavis niekde na obed. Ak mas 10 ludi, bez rezervacie si sadnes málokde.

Dementi na cestach:
Je uplne jedno, aky dopravny prostriedok dane individum pouziva, kludne aj pesibus. Podstatne je co ma dane individum v dutine lebecnej.
Najhorsia kombinacia je maly mozog - silny motor :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 18 Jún 2019, 07:53

Uff ešte že mám veľku hlavu / mozog :-)

Odoslané z moto g(7) power pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 18 Jún 2019, 09:05

Ja nosim prilbu velkosti M = mala. Nastastie ani vykon NCcka nie je velky 8-)
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 18 Jún 2019, 11:33

ja som sa včera večer vrátil..

šli sme cez Maďarsko, Srbsko, Čierna hora - dva dni veget pri mori mestečko Bar a späť cez Bosna Hercegovina, Chorvátsko, Maďarsko.. od Srbska až po Chorvátsko boli cesty vyberané cez hory a rôzne horské prechody.. tisíce zákrut a kilometre stúpania že mám fotečky zo snehom.. dlhé klesania a kilometre popri riekach.. prejdete aj 50 kilometrov a skoro žiadna rovinka..


dole bolo horúco a hore kde bol sneh tak zastaviť a niečo na seba ešte hodiť. boli sme štyria a dvaja nechceli nič predbiehať.. problém bol že nepredbehli ani na pol kilometrovom úseku keď nič nešlo oproti a fakt bolo vidieť taký kus dopredu.. alebo do kopca boli dva pruhy a ako sa dodávka pred ním zaradila do toho pravého tak on sa zaradil za dodávku a prkotal ale 15 m za ňou..

ja som stále odbiehal a myslel že sa chytia ale nič.. ostal som stáť pred prechodom pre chodcov lebo aj auto oproti zastavilo a púšťalo chodkyňu.. naraz počujem za sebou šuchot a to jeden z nich išiel ako tretí a zastavil až na prechode.. brzdil len zadnou.. povedal mi že on prednú brzdu nieje naučený používať..


auto odbočovalo doľava ja som za ním zastavil a zase počujem ten šuchot.. to išiel ako druhý a bol na pravej strane.. pozriem do zrkadla a nevidím ho.. bol zamnou.. tak som rýchlo zaradil jedničku a už som bol vedľa auta čo odbočovalo.. konečne ostal stáť a na mieste kde ja predtým..

normálne mu vravím že tú prednú musí používať veď takto má ale 5 krát dlhšiu brzdnú dráhu a je nebezpečný pre seba aj ostatných.. jasné hneď kritika mojej jazdy..

áut nebolo veľa na cestách.. aj tie autá jazdili v pohode.. len občas nejaká plechovka sa vliekla a vytvorila kolónu..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod keto » 18 Jún 2019, 11:36

Není to o rychlosti a ani o výkonu, ale obecně jsou na tom líp ti, kterým k tomu, aby měli z jízdy hubu od ucha k uchu stačí malá rychlost a malý výkon ;) protože jde hlavně o ten úsměv a radost z jízdy :mrgreen: Mě se nejvíce osvědčilo střídat společné akce s individuálními, každá má něco do sebe, dokonce jezdíme s ženou občas s párem na Hondě PCX a taky se skvěle pobavíme a užijeme si to, ale nesmí to být v jednom směru dál, než hodina jízdy :mrgreen:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 18 Jún 2019, 12:16

pritom ja nejazdím ako pretekár a preto som si kúpil takého jogúrtka ako tomu vraví kamarát.. predbieham tak že vodič ktorého predbieham ani ten čo ide oproti nemusí dať ani nohu s plynu dole..

ako som spomenul áut nebolo veľa na cestách a stačilo ich pár obehnúť a zase bolo kus voľnej cesty a o tom je jazda na motorke.. aspoň ja to tak vidím.. ten druhý z nich jazdí na kamióne a tá jeho jazda bola tiež taká.. dobehol kamión spomalil a šiel ale 20 m za ním a držal sa vpravo.. vôbec ho nezaujímalo ako to vyzerá pred kamiónom..


na tento výlet ma zavolal jeden z nich.. ako jazdia som nevedel.. ale neľutujem.. vybral krásne cesty.. takže nejaký čas strávil pri tom.. nocľah nikde nebol zajednaný no všade mali miesto voľné.. ešte nieje sezóna..


kľudne si o rok taký výlet urobím sám.. lebo si chcem hocikde zastaviť urobiť fotečku a týmto keď som aj povedal aby šli že ich dobehnem tak nie musíme sa držať stále pri sebe.. ešte jeden problém bol.. zastavil som krásna krajina a oni prečo stojím oni si už chcú dať pivo.. ja som po ubytovaní sadol na motorku a šiel si pozrieť niečo pekné vrátil som sa už bola tma.. oni sa šťastný usmievali pri pive..


ževraj chudobnejšie krajiny.. prešiel som skoro 2600 km a cesty boli bez dier.. tie sa objavili až pred Bratislavou..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 18 Jún 2019, 12:44

Mňa poznáte, viete že robím ročné cez 40t km na moto, mal som veľa km Integru aj CTX robil som 100t km na kochacku. Nejak ma to nebavilo, už som v okolí všade bolo l a z kruzenia okolo komína som už nemal radosť,

Teraz po druhý krát mašina kde si musím zatacku zaslúžiť. Musím makať. Keď potrebujem trochu emócií potiahnem.

Chodím sa voziť s jogurtami, tak do 400 km na záťah, cestujem na kochacku s NC, a aj cestujem sám.

Teraz je to príjemný mix cestovania a adrenalínu...

Som trocha ako Georgo... 50m... Ešte stále ma baví byť na ceste pred zákrutou podradiť trocha vysadnut a potiahnuť. Výhľad pekný ma poteší ale nevyhľadávam ho, dobre jedlo ma poteší ale radšej si pokecám ako by som mal jesť...

Ísť len preto na motorke aby som sa viezol má nejako prešlo. Hlavné preto že to je o Tom istom stále.

Toto je môj prístup k masine... Aktuálny. Možno sa to časom zmení, ale teraz je to tak. V skupine sa nehecujeme, každý ide na to, na čo má... Ja na rovinke počkám... Alebo jogurty mňa... A ostatný , pre ktorých som rýchly, alebo naopak pomaly , viac krát nejdú so mnou na výjazd, ide to tak nejak samo, a tak to.ma byť... Veď nie každý deň mám chuť športovať a ani to vždy nejde... A nie vždy sa mám chuť vliect 105 mimo obce, lebo skupinka tak káže...

Podla mna každý máme to svoje, niekto sa posúva vyššie, zrýchľuje, niekto zase preferuje pohodovú jazdu, niekto sa posunie k pohodovej slabšej masine...

Mali by sme sa tolerovať ako skupina, aj rýchly a pomalší... Samozrejme na trip si hľadám stále jazdecký rovnocenných jazdcov. Na masinach ani veľmi nezáleží...

Odoslané z moto g(7) power pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 18 Jún 2019, 15:05

ešte jedna vec ma zaskočila.. ich spotreba.. v-stromček 650..

tie motorky boli dve ja som natankoval 8 litrov a oni 13 .. ja som dotankoval 9 oni viac ako 14 litrov.. a bolo to jedno či na začiatku v Maďarsku po diaľnici alebo keď šli po horách pomaly..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 18 Jún 2019, 17:50

moja skusenost je taka ze ked sa islo tak 140 km/h tak NC ma spotrebu okolo 4-4,5L chalani mali 5,5-6L
- ked sa trocha pridalo a ja som tahal plny stale tak som mal ja na NC 5-5,5L a chalani mali 5,5-6L...
- pri jazde do 120 km/h spotrena na NC 3,6L ostatny 5-5,5L

ked sa ide rychlo tak VRF1200 ma spotrebu 7L , 750ky maju okolo 8-9L a 1000ky 7L
- ked ideme hranu tak ma vsetko spotrebu 9-10L
- ked ide s NC kamos - ma spotrebu 4L a ja 5,5L - co vlastne potvrdzuje hore napisane

NC je naozaj vynimocne pri jazde do 120-130km/h (priemerka tak do 70 km/h), vtedy to papa priemerme od 3,6-4L - ostatne masiny 5-6L
- pri vyssom tempe a castejsej akceleracii sa to zrovnava (na NC som viac ako 6,2 nemal - priemerka na nadrz... a to som isiel 160km/h domov v noci po dialnici)
- uz ked som mal spotrebu okolo 5 L kazde tankovanie INTEGRA musela ist z domu

sicko :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 18 Jún 2019, 21:07

:o miestami premýšľam Zdenko, kto ti vydal občiansky preukaz (160 na motorke v noci, to je na Mojsejovu kliniku :lol: ). Už to sem radšej ani nepíš, bo tí mladí si to vezmú za svoje a začneme počítať straty)
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia