Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 16 Aug 2019, 19:11

Vlado, nemyslel som to zle. Každý máme iné preferencie. Dobre si to napísal. Čo sa jednému páči, inému nevyhovuje. Tiež som bol v Rusku na motorke ale takéto cesty ma nelákajú.

BTW: dnes som bol na Grossglockneri a tam je tých zákrut trochu viacej. Mnohé z nich sa dajú tiež dať 100-110
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 16 Aug 2019, 20:02

vladimir píše:puccky.. stáva sa mi to keď som naklonený v zákrute..
Vsak to mi je jasne ze v naklone
Hadam si si nemyslel ze mne to hrabalo ked som nebol nakloneny

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 16 Aug 2019, 22:14

Musim suhlasit s Vladimirom co sa tyka plynulosti jazdy, brzdenia pred kazdou tabulou obce, znizenou rychlostou a pod.
Momentalne sa pohybujem na Balkane. Mozno ste tu uz viaceri boli, ja som tu prvy krat. Za mna, hotova katastrofa. V Bosne desiatky mozno stovky radarov. Uplne nezmyselnych. Soferi ako husi. Jeden za druhym, natesno. Bez moznosti predbiehania. Vsade obmedzena rychlost, plna ciara. Katastrofa. Sak uz mi tu najebali 200€ pokutu. Nezvladol som to a strihol cez plnu. Nejaky hajzel volal fizlom a odchytili si ma. Nechapal som. To iste v Albansku aj Ciernej hore. Krasne to krajiny, ale motorkar to tam ma tazke.
Zlate Rumunsko. Sice aj tam mi napalili 300€ za rychlost, ale ani som sa necudoval. 112km/h v obci. Ale tam vam aspon seci soferi blikaju. Ja som to ignoroval. Za to si mozem sam, tak mi treba.
Takze za mna, podstatna je plynula premavka bez nezmyselnych brzdeni a ked vidim ze ma niekto chce predbehnut, umoznim mu to. Nie jak debil, do stredu cesty a natesno s autom predomnou.
Fu, este tyzden tu budem. Snad ma dovtedy nezavru

Odoslané z Redmi 6 pomocou Tapatalku
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 17 Aug 2019, 06:23

admin píše:V Bosne desiatky mozno stovky radarov. Uplne nezmyselnych. Soferi ako husi. Jeden za druhym, natesno. Bez moznosti predbiehania. Vsade obmedzena rychlost, plna ciara.


To je sranda, mam opacnu skusenost, aj ked ma kazdy varoval, te bosna a Cierna hora je masaker policajti a radari...
Ja sm bol v Ciernej Hore zaciatkom jula... isli sme cez Rumunsko, Srbsko, cez Durmitor k moru a spať, V srbsku mimo obci 150+ vsade, v obci pokojne, v Ciernej Hore to iste, mali sme asi kurwa stastie, v Ciernej hore bolo hliadok ako u nas, ale nikto nas neriesil...

Ale Ciernu Horu sme nesli po tranzite
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 17 Aug 2019, 08:10

Zizi, v obci " pokojne", co je tím myšleno, 90 km/h ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 17 Aug 2019, 08:12

neee 70+ .... v Romanii ide 95 a kamion pred tebou sa zdaluje :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 17 Aug 2019, 18:58

Mam skusenost ako Zizi no problem.
Kolega bol tento rok Srbsko Bosna Cierna Hora a nebol problem len raz ich zastavili ked predbiehali na plnej ciare aj to bolo bez pokuty lebo sa vyhovorili ze soferka pred nimi ich ohrozovala lebo chodila zo strany na stranu
Je to asi aj o stasti lebo na Ukrajinu som dodnes pocul len ze je to policajny stat a na kazdom kroku zastavuju a ked nie je co tak si aj vymyslia priestupok.

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 17 Aug 2019, 19:56

V pondelok sa vraciam do Bosny. Ze by som tamojsich fizlov este pojedoval?
Len dalsie dve kila uz mi je luto davat

Odoslané z Redmi 6 pomocou Tapatalku
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 17 Aug 2019, 21:13

Janko, ako si vyriešil defekt v Bratislave?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 17 Aug 2019, 21:26

Cau Riso
Chalani z Styx mi pomohli. Predali mi obidve pneu a prezuli mi ich. Za co im dakujem.
Ale najedoval som sa. Nikto nechcel pomoct. Az mi to bolo divne. Prvy krat som potreboval pomoct, desiatky telefonatov, kazdy ma odfajcil ze je sobota doobeda. Divne.
Ale vsetko dobre dopadlo.

Inak, diera ako hrom, na tom sa na Balkan pokracovat nedalo. Vid. foto


Odoslané z Redmi 6 pomocou Tapatalku
ObrázokObrázokObrázok
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 18 Aug 2019, 09:01

ja som tiež tento rok bol Srbsko, Čierna Hora, Bosna.. ale kamarát vyhľadal také cesty cez hory že tam by sa policajti nanakúkali než uvidia auto alebo motorku.. jasné že nedá sa ísť stále cez hory a v mestách a dedinách sme boli opatrnejší lebo fakt tá Bosna sa zamerala takto zarábať na turistoch..

k tej plynulosti premávky..
idem si autom do MA okolo cez Pernek a za Rohožníkom som dobehol čopríka.. predbehol som ho ostatný tiež a v Kuchyni majú semafór v zákrute kvôli veľkým autám aby sa tam nestretli.. cesta Rohožník MA je ešte stále zatvorená.. stojíme na semafóre a čoprík si prešiel dopredu a postavil sa pod ten semafór.. tak zase zavadzal na ceste Kuchyňa Pernek.. no nezostrelili by ste ho z cesty ?

aby som len nechválil.. Puggy má pravdu za mizerné značenie križovatiek, smerových tabúľ aj jazdných pruhov na križovatkách.. a čo som bol dosť prekvapený je otváracia doba obchodov.. idem v sobotu po obede a vidím otvorené potraviny, stavebniny, lekárne a v nedeľu to isté.. lekárne dve vedľa seba otvorené aj večer. potraviny tiež.. veľké markety som nevidel..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 18 Aug 2019, 09:29

Pfu nejak to zacali prehanat s tym meranim rychlosti
http://m.motoride.sk/?P=phorum&tema=turistika&tid=79179


Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 19 Aug 2019, 07:42

miesto na ktoré mi nevyšiel čas je Koločava.. táto oblasť je taká turistická.. pre čechov ju preslávil zbojník Nikola Šohaj a spisovateľ ktorý tam žil a písal knihy.. čechov tam chodí veľa..

potom sú to kopce v národnom parku kde až do 1600 m sa dá aj endurom po poľnej ceste dostať.. a úžasná príroda tam je asi najkrajšia, kvôli nej tam chodí veľa ľudí a samozrejme nejaké pamiatky ktoré sa podarilo zachovať a starajú sa o ne kvôli turistom..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 04 Sep 2019, 22:42

Ruidos, prejavil si záujem o offroadové jazdenie. Preto ti dávam do pozornosti toto podujatie: http://www.africatwin.cz/akce.asp?id_akce=124

Je to akcia ktorá sa koná každoročne na jar a na jeseň. Ja tam chodím takmer vždy.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 05 Sep 2019, 05:35

Richi píše:Ruidos, prejavil si záujem o offroadové jazdenie. Preto ti dávam do pozornosti toto podujatie: http://www.africatwin.cz/akce.asp?id_akce=124

Je to akcia ktorá sa koná každoročne na jar a na jeseň. Ja tam chodím takmer vždy.


Ďakujem. Už som písal email. Ideš už v piatok ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia