Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod konkoltomas » 27 Máj 2018, 21:21

Ahojte.
Možno pre niekoho kto váha či sa vydať niekam ďalej alebo má z niečoho strach na ďalekých cestách, tak sú možnosti, ako sa vyvarovať nepríjemnostiam, vybavovaniu, plánovaniu a podobne.. Takisto pre časovo vyťažených si myslím.
Skúste pozrieť stránku : http://www.advmototrip.com
( nieje rodený Slovák/stránku si robí sám )
Sám som s Ferom už niečo prešiel a je to skvelý chlap. Snaží sa rozbehnúť firmu realizujúcu mototripy hlavne pre tých čo nemajú veľký rozpočet na dovolenku, ale majú srdce tuláka :) .
Myslím si, že Karpaty a Balkán za 100 EUR je parádny obchod. Fero sa v tých krajinách vyzná a ovláda snáď všetky jazyky :D .. Idem tento rok aj ja s priateľkou, trip máme zatiaľ len taký súkromný s Ferom začiatkom leta Balkán a jeseň Maroko, ale keby ste sa niekto chceli pridať tak by nejaká ďalšia moto asi nevadila... Samozrejme trasa je už skoro jasná, ale radi improvizujeme. Viac info skôr správou alebo kdesi cez víkend na cestách ak by niekto nad tým uvažoval....
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 27 Máj 2018, 21:48

vladimir píše:chalani.. aj vám sa toto stáva keď idete viacerý ?

predtým sme vyrážali na výjazd o desiatej.. ale cesta späť už bola nervozita kedy budeme doma.. tak som ich naviedol a začali sme jazdiť skôr.. takže o deviatej.. všetkým sa to páči že sa vyvenčíme aj niečo vidíme a aj doma sme skôr..

dnes sa ich pýtam ? všetci natankované ? jasné môžeme ísť.. prvý tankoval pi Uherskom Hradišti.. druhý v Brne.. ďalší o 20 km ďalej, štvrtá zastávka pred Breclavou na pumpe..

siedmy prejdeme necelých 400 km a stojíme na štyroch pumpách.. je teplo treba sa vyzliecť.. niečo sa pokecá.. cigareta vyfajčí.. obliecť a o pár km to isté..

nedávno sme šli štyria.. stáli sme na dvoch pumpách a keď sme prešli Piešťany.. to sme ale 50 km od domu posledný chýba.. čakáme, voláme mu.. konečne sa ozval.. blikla mi rezerva tak som na pumpe.. to bol výlet ale 350 km a tri krát sa cestou tankuje..


Bratm,
poviem ti takto: "Chyba organizatora vyjazdu" :lol: ak bol nejaky ;)

Pravidlo c.1:
- hromadny vyjazd, co je 3 a viac musi mat Bacu a ovecky. Baca udava tempo a trasu a ovecky ho nasleduju
Pravidlo c. 2:
- stretnut sa na pumpe a bez vynimky vsetci plnu !!!
- ak niekto zahlasi, ze on tankoval vcera a ma este len 70 km, takeho treba oznacit za "CHUJA", a nechat ho tam ;)
Pravidlo c.3:
- po 250 km, aj ked motorka ma dojazd 300 a viac sa tankuje a to zase vsetci, bez rozdielu motorky, alebo nakladu
- potom sa ti nestane, ze kazdych 50-100 km niekto bude potrebovat tankovat
- alebo sa moze stat, ze je pumpa zatvorena a ked ti tam potom 3 stresuju, ze nedojdu, tiez to nie je sranda
Pravidlo c.4:
- ak sa niekde stoji na obed, kavu, cikpauzu, benzin tak BACA zaveli odjazd, obliekame sa a ideme, komu sa nechce, papa :lol:
Pravidlo c.5:
- kazda zastavka v skupine nad 5 ludi je tak pol hodina, treba ich robit pravidelne a nie ako sa komu chce ;)
Pravidlo c.6:
- obed je lepsie si booknut, tazko sa niekde najes ak vas tam pride 10 ci 12 kuskov

Treba dodrziavat plan, inak sa potom k veceru nahanas a je nervozita.
Taka pomocka, ak mas 5 a viac oveciek, tak 300 km je na den az, az samozrejme kochackovych a zastavky na pokecanie, pretoze o tom hromadne vylety su ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 28 Máj 2018, 07:53

s dzordzom casto nesuhlasim ale hore napisane je na JEDNICKU... nieje co dodat... georgo n1 :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 28 Máj 2018, 07:58

čo ti poviem georgoo.. ja som roky sedel za volantom na veľkých autách.. takže nakládka, vykládka, kde sa najem, kde natankujem takže čas najdôležitejšia veličina.. keď som išiel za hranice tak riešiť aj ceny PHM kde sa oplatí tankovať, keď bola u susedou drahšia nafta tak natankovať len aby som prešiel hranice..

za komančov som robil autobusára ale 6 rokov.. na zájazdoch zase čas lebo niekde musím byť presne a aj zastaviť tam kde sa 40 nakŕmi..

no toto mi pripadá ako deti pritom sú to už nejaké roky dospeláci a budem im musieť vtĺkať do hláv jednoduché veci..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod dukyno » 28 Máj 2018, 09:24

Sú to bežné pravidlá pre skupinové moto výlety. Ako vidíš je to diametrálne odlišné od tvojich skúseností za volantom veľkého auta, takže v tomto smere sú ti na nič. :)

Nie je to o "deťoch", je to o "stáde" ktoré potrebuje vodcu, alebo baču :). Sólo jazda kamiónom má od toho naozaj ďaleko, teda čo sa týka koordinácie...
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 28 Máj 2018, 09:25

Jo jo, Georgo to pěkně a výstižně napsal, Zizi pěkně odsouhlasil. Jo Vladimíre, někteří dospělí jsou horší než malé děcka, některým jednoduché věci musíš vtloukat do hlavy pořád. Hlavně že jsi psal, že máte vždy scuka u vás na benzince, takže dotankovat není problém. Jo, také jsem se jednou vyškolil co se tankování na výletu ve třech týče a od té doby mi jeden zachrap z Vratimova říká Galon. Z vyjížďky jsme to měli cca 15 km domů, dva tankovali a já měl na odpočtu v rezervě 0,6 tak si říkám, rezerva má asi 3 litry tak tam mám kolem dvou litru, to dejedu dom a vezmu u OMV 100 oktanový. No, nedojel, asi po 5 km jsem byl na suchu. Důvod, hmm, velice jednoduchý, měl jsem přepnuté litry na galony, takže teď alespoń vím, že zhruba 0,6 galonu je asi 2,8 litru, to mi ukázalo při přepnutí z galonu na litry, takže i toto se může přihodit. Ano, vždy je lepší dotankovat raději dříve, no vím to, ale kolikrát také tankuji na poslední chvíli, člověk je nepoučitelný, občas.. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 28 Máj 2018, 14:09

Niekto na akciu po valassku na skutru nejde?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 28 Máj 2018, 14:30

vladimir píše:čo ti poviem georgoo.. ja som roky sedel za volantom na veľkých autách.. takže nakládka, vykládka, kde sa najem, kde natankujem takže čas najdôležitejšia veličina.. keď som išiel za hranice tak riešiť aj ceny PHM kde sa oplatí tankovať, keď bola u susedou drahšia nafta tak natankovať len aby som prešiel hranice..
za komančov som robil autobusára ale 6 rokov.. na zájazdoch zase čas lebo niekde musím byť presne a aj zastaviť tam kde sa 40 nakŕmi..
no toto mi pripadá ako deti pritom sú to už nejaké roky dospeláci a budem im musieť vtĺkať do hláv jednoduché veci..


Ja ked som zacal organizovat jazdy, tiez sme sadli na motorku a isli sme a dopadlo to tak ako si opisal ty.
Treba to organiztovat, jazda v skupine je ina vec ako sa ist povozit sam.

Idealne je na zaciatk si skupinu postavit do polkruhu a povedat zakladne pravidla:
1. Tankujeme spolu, na kazdej pumpe vzdy doplna
2. Ked poviem odjazd, balime a ideme, inak nebudeme stihat
3. Mimo mesta zatacky sa jazdi vo vlaciku, jedna motorka kazdych 5-10 dlzok (ak je rovinaty usek, moze sa jazdit zipsovo, ale tak 5 motoriek rozostup)
4. Mesto sa jazdi zipsovo (na striedacku) veduci jazdec ide vzdy vlavo !!! dvojka ide vpravo ca 2-3 dlzky motorky za nim. Idealne je tak, aby si videl v zrkadle jazdca pred tebou jeho oci
- ak sa uz zaradis drzis si svoju stopu, nekluckuje sa !!! dodrziava sa radenie pred krizovatkiou, nie je nic horsie ako ked nejaky somar pred tebou kluckuje a nevies ci pojde doprava alebo dolava
- dost rapidne sa tym znizuje riziko, ze to do teba zozadu niekto nasije ak prudko zabrzdis
5. Semafor sa prechadza v skupinke, to si musi postrazit BACA, ak vidi, ze dlho svieti zelena, racej pocka na cervenu, aby sa netrhal vlacik
6. Ak sa vychadza z obce, musis ist ako BACA nejaku dobu 70 kym sa ti vsetky ovecky vytiahnu za cedulu obce, az potom sa zrychluje na 95
- ak zrychlis hned, poseldny pojde 130 aby vas dobiehal

Nie je to o tom, ze by som niekoho podcenoval, alebo robil z inekoho somara. Zial stalo sa mi, ze aj ludia ktori jazdia 15 rokov ci viac absolutne nemaju ziadne nevyky ako sa jazdi v skupine.
Ak sa dodrzia zakladne pravidla, uzijete si to viac vsetci.
Stalo sa mi, ze ludia co sa pri "prihovore" smiali, tak na konci za mnou prisli, ze to bol super vyjazd a ze to organizovane funguje daleko lepsie ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 28 Máj 2018, 15:31

vieš.. mňa nikto nemusel učiť že keď vychádzam z mesta a idem prvý nemôžem mu naložiť keď posledný niekde dáva prednosť chodcom na prechode.. no niektorí to nechápu.. je prázdna rovná cesta tak upaľuje lebo chce motorku prevetrať a trochu nech to má adrenalín..

teraz boli s nami dvaja nový.. jeden už starý motorkár a druhý začiatočník.. ten vyjazdený predbiehal auta sprava mimo mesta po krajnici.. na križovatke tiež sa postaví vpravo vedľa auta.. a urobí to aj chalan čo má málo nabehané.. samozrejme tu žiadne skúsenosti nepomôžu, motorka nemá čo robiť vpravo vedľa auta pokiaľ auto neodbočuje vľavo..

ja keď dobehnem skupinku áut tesne nalepených na seba som si vedomí že ten posledný o mne vie keď idem kúsok za ním a tak aby ma videl v zrkadle no tí pred ním ma nemusia vidieť.. ale chalani hneď sa dajú predbiehať a blízko áut.. pritom hociktoré auto sa môže tiež dať predbiehať..

takže kopec chýb za ktoré sa draho platí..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod keto » 28 Máj 2018, 16:15

Zdraví a život máš jen jeden, takže, když je ve skupině hazardér a chce moci mermo předjíždět z prava a podobně, tak ať si jede, já v té chvíli naznačím, že potřebuji zastavit, řeknu natvrdo, že mi takový styl jízdy nevyhovuje a že buď se dotyčný je ochoten přizpůsobit nebo já pojedu sám a zeptám se ve skupině, kdo jede se mnou a hotovo. Je fajn být v jedné stopě s každým kamarád, ale pokud už jde o bezpečnost, tak je třeba jednat.
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 28 Máj 2018, 16:33

Boli sme teraz na vyjazde v CRO a Bosne. Islo nas 12 motoriek. Vsetko to boli vyjazdeni chlapi. Ja som bol medzi nimi asi ten najvacsi zaciatocnik, aj ked mam najazdenych vyse 30tis km na mojej motorke. Tiez som mal zo zaciatku obavy, ako sa 12 motoriek da udrzat pohromade. Dalo sa. Je pravdou, ze ti posledni obcas asi museli poriadne zatahat za plyn, aby dobehli prvych, ale na 600km useku by bol zazrak, ak by sa take nestalo. Vedelo sa, ze stoji sa cca kazdych 150km, kazdy si to vedel rozratat. Prekvapila nas vsak dialnica od Zahrebu az do Madarska, kde nebola ziadna pumpa. Doplatil na to len jeden, ale myslim, ze nik nebol kvoli tomu nervozny. Vsetko je to o ludoch. Ak je niekto raz debil, bude debil aj druhy raz. Ak je niekto normalny, tak normalnym aj ostane. Najhorsie asi je, ked tych debilov je viac. Nastastie si clovek moze rozmysliet, ci pojde s niekym aj druhy krat. Ak je niekto ale zaciatocnik, s tym treba mat strpenie. Nikto dokonaly z neba nespadol a clovek sa uci cely zivot. Vzdy je sa co ucit. Moj prispevok vlastne nic neriesi, len som povedal, co som mal na srdci. Mal som taku potrebu :D :D :D
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 28 Máj 2018, 20:55

nedávno tak jeden od nás tiež ešte nevyjazdený sa nejak vliekol.. zastavil som čo je Jožino ? spomalíme trochu ? nie v pohode choďte vraví.. ale už som išiel pomalšie..

bola cikpauza, ja som si zapálil a vravím mu veď chod o chvíľu ťa dobehneme.. dobehli sme ho a vidím že jeho zadná guma je nejak rozplásnutá.. tak na prvú pumpu a dofúkať gumu.. beriem to u začiatočníka že má mäkkú gumu a nepozná to pri jazde.. a na aute si tak často nekontrolujeme a nedofukujeme gumy.. no motorka je iná ako auto..

no nepochopím keď mi ďalší jazdec povedal že ja som to tiež všimol keď som išiel za nim že má mäkkú gumu.. no nepovedal nič.. toto sú veci keď sa mi rozum zastavuje..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod dreamer » 28 Máj 2018, 21:44

Kedysi som sa zucastnil par hromadnych vyjazdov, par som ich aj sam organizoval a viedol, jednodnovych aj viacdnovych. A preto dnes najradsej jazdim sam a ked v skupine, tak max. 2-3 co sa navzajom dobre pozname. Vychoval som 4 deti, dalsie mi netreba ;)
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 29 Máj 2018, 05:57

@vladimir
Nebolo to myslene ako poucovenie konkretne teba :) Ked uz je tu tato tema, mozno to niekomu pomoze ak sa mu deje to co si opisal ty.
Motorka v pravo vedla auta, to vidame bezne, daného cloveka by som nenazval ako "vyjazdeny motorkar", ale ako D.....L s velkym najazdom ;) ale to je len moj osobny nazor.

@keto
Nemozem inak ako suhlasit.

@Femicko
Pravda co pises, ak niekto zacina, treba s nim mat strpenie, inak sa nauci veci, ktore mu nepomozu a ohrozuju ho na zivote :( Nie len jeho, pretoze na ceste nikto nie je sam.

@dreamer
Vidim to asi podobne, tiez ma nebavi ucit "velke deti" zodpovednosti. Postupne som prestal z organizovanim aj z dovodu, ze ma nebavi pocuvat ludi ako frflu. Ideme pomaly, nudim sa, ja denne najazdim cez 500 km a tu v skupine sme dali len 250, atd. Je to len nepochopenie a ignorancia ludi, ktori jazdia 99% casu sami, alebo vo dvojici co je uplne iny styl jazdenia. Tak isto racej jazdim s ludmi, ktorých poznam a viem ako jazdia. Sme na seba navzájom zvyknuti mas nejaky odhad co ten druhy spravi a podobne. Hlavne je to bezpecnejsie.

Zial ak sa najde jeden chuj, kazi to celej skupine a to neplati len pre hromadne motovyjazdy ale vseobecne pre cely zivot :(

V podstate po pade som sa este stale nerozjazdil tak ako som jazdil "pred". Dufam, ze sa k tomu ani uz nevratim, skor ma zacalo bavit jazdenie na kochacku, a hlavne gastroturistika :lol:
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 29 Máj 2018, 06:39

georgoo píše:V podstate po pade som sa este stale nerozjazdil tak ako som jazdil "pred". Dufam, ze sa k tomu ani uz nevratim, skor ma zacalo bavit jazdenie na kochacku, a hlavne gastroturistika :lol:


Môžem fakt iba potvrdiť tvoje slova. Som začiatočník a bol som na pár spoločných výjazdoch. Presne ako Femicko písal, určite viem že s niektorými už nepôjdem, lebo to nemalo nič spoločne s výjazdom ale dokazovanie si ega. :) ale každá skúsenosť dobrá.
Gorgoo mal si ťažký pád ?



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia