Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 20 Mar 2019, 12:12

LACO super, dobrý štart, ostatně jako každý nový rok na jar. Se jen divím, že nezajdeš přes zimu do garáže omrknout motorku a dát si tam štamprlu Slivovice :)

Kekso píše: ale pravda je ze to nezmyselne rastie hore vsetko

Mě jen nejde do hlavy proč rostou ceny spotřebních věcí nahoru zejména u aut a motorek, když u elektroniky je tomu naopak, vše klesá, počítače, televize, tablety, mobily, pračky jsou čím dál tím levnější a mají lepší parametry, ale automobilový průmysl nikoliv, pořád to tlačí nahoru, přitom poptávka je po elektronice pořád stejná jako u aut a motorek před léty.

Třeba Kia Ceed vyráběná v Žilině, kolega kupoval novou v roce 2015 v akci za 300tis. Kč v kombíku a s výbavou, letos ta samá po faceliftu a krátká verze se stejným motorem 1.4L je za 380tis. Kč, což už je dost, za tu cenu lze koupit i jiné dobré auto.


Před deseti lety mě stál notebook HP DV6 19.500,-Kč a letos jsem koupil nový HP s lepšími paremetry za 10.500,-Kč.


To samé pračky, před 15 ti lety AEG Lavamat za 15.000,-Kč, dnes za 10.000,-Kč a více programů, no ale myslím si že už nevydrží tolik jako ty staré, ty byly best.


Elektronika je nyní za hubičku vzhledem k platům jako byly kdysi a jaké jsou dnes.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod kekso » 20 Mar 2019, 13:51

Pavel k tym autam asi tolko ze vzdy si je dore pockat na vybehovy model napriklad pri nastupe faceliftu a mas o o par 1000€ lacnejsi. A cena rastie z dovodu toho ze cyklus novych modelov sa stale skracuje tym je tlak na dodavatelov a vyrobcou dielov pre automobilky a samozrejme testy jednotlivych komponentov. Pre kazde nove auto sa vyvja novy chladic nove svetla, klima ..... . a testy tychto dilov su neskutocne drahe. Keby sa prdlzi interval pouzivania tychto dielov ta development cost nieje taky strasny. Robim v tejto oblasti tak vidim ako to ide. kedysi bol nvyvoj modelu 2-3 roky a model sa predaval podobnu dobu. Teraz vyvoj noveho modelu 1,5roka a predava sa max 2roky. Nieco podobne je aj u motoriek
kekso
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 04 Sep 2018, 07:24
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 20 Mar 2019, 19:15

No Laci chytila ti LTT
Display len tak preblikaval ale podarilo sa na prvu

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 20 Mar 2019, 22:16

:lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod keto » 20 Mar 2019, 23:07

Puggy až zase budeš příště startovat po dlouhém stání, tak doporučuji zapnout zapalování 2x po sobě, protože si mašina nasaje pořádně benzín z nádrže a uvidíš, že to chytne max na druhé otočení motoru ;)
K těm autům a dílům, dnes je auto průmysl pod velkým tlakem, musí investovat hrozné sumy do výzkumu, aby plnil nové a nové nesmysly vypadávající z Bruselu a to stojí a někdo to zaplatit musí, vždyť není ani 5 let klid, aby nebyly změny v emisích nebo ve výbavě vozu co se týká různých nesmyslných asistentů. Dnes už člověk normální auto bez kravinek, prostě klasický motor, karoserie a klima, nekoupí a je nucen zaplatit kupu nesmyslů, které nedělají nic jiného, než zvyšují poruchovost a náklady na údržbu a opravy a toto bohužel dorazilo už i do motorek :( .
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 21 Mar 2019, 00:29

keto píše:Puggy až zase budeš příště startovat po dlouhém stání, tak doporučuji zapnout zapalování 2x po sobě, protože si mašina nasaje pořádně benzín z nádrže a uvidíš, že to chytne max na druhé otočení motoru ;)
.


Stačí vypnúť a zapnúť chcípák. Bude to mať rovnaký efekt.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod georgoo » 21 Mar 2019, 06:53

keto píše:Puggy až zase budeš příště startovat po dlouhém stání, tak doporučuji zapnout zapalování 2x po sobě, protože si mašina nasaje pořádně benzín z nádrže a uvidíš, že to chytne max na druhé otočení motoru ;)
K těm autům a dílům, dnes je auto průmysl pod velkým tlakem, musí investovat hrozné sumy do výzkumu, aby plnil nové a nové nesmysly vypadávající z Bruselu a to stojí a někdo to zaplatit musí, vždyť není ani 5 let klid, aby nebyly změny v emisích nebo ve výbavě vozu co se týká různých nesmyslných asistentů. Dnes už člověk normální auto bez kravinek, prostě klasický motor, karoserie a klima, nekoupí a je nucen zaplatit kupu nesmyslů, které nedělají nic jiného, než zvyšují poruchovost a náklady na údržbu a opravy a toto bohužel dorazilo už i do motorek :( .


Dalsim problemom je pojem priemyselna cistota. Doteraz sa o tom len rozpravalo, resp. resp posledny 1, ci 2 roky to zacina byt aktualne. Vysli nove normy pre priemyselnu cistotu. Jedna sa o prostredie, v ktorom sa vyraba. Rozdeluje sa:
0 - ziadna
1 - krytovane pracoviska
2 - krytovanie pracoviska, steny, filtrovana klima, prebalovanie materialu do cistych obalov (paleta co sa vezie v kamione nemoze ist do vyroby)
3 - vyroba procesorov, mikrocipy, ...
4 - satelity, medicina, ...

Prebalovanie materialu je casto krat nakladnejsie ako vyroba daného dielca :(
Nova norma presne specifikuje prostredie, v ktorom sa dielce vyrabaju. Dosiahnut 1-ku uz stoji 100 tisice eur pre jednoduche linky ci pracoviska. Kategoria 2 sa uz pohybuje v milionovych investoch. Automobilky sa snazia tieto naklady presunut na dodavatelov, ktori pri nezmenenej cene dielcov jednoducho vyrabat nebudu, lebo by na kazdom dielci prerabali.
V sucasnosti automobilkam uz nestaci 1, tlacia na 2-ku kategoriu, ktora neumerne zatazuje dodavatelov, co sa premieta na cene.
Pri niektorych sucastkach to zmysel ma, ale pri vacsine je to absolutne neopodstatnene a nerobi to nic ine, len navysuje cenu dielcov bez narastu kvality daneho dielca :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 23 Mar 2019, 19:26

Dnes sa mi konecne podarilo podvecer vybehnut aspon na hodinku na moto a 7 km od domu som bol skoro vydrbany.
Za zakrutou mi vybehli srny na cestu som myslel ze sa zaserem cely.
Nastastie som bol rychlejsi ako oni a stihol som prebehnut.
Normalne mi zle ostalo ked som si predstavil ze by som siel o dve sekundy neskor.
Nakoniec som sa celkom dobre povozil motorkarov bolo na ceste ako maku hned ma napadlo ze zas bude v spravach plno nehod motorkarov a hla o siedmej na jojke hned smrtak
Davajte si pozor.

Prajem uspesnu sezonu 2019

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Bjorni » 24 Mar 2019, 15:45

tak este stastie, ze sa ti nic nestalo. Keby vsetky potencionalne kolizie koncili len tym, ze sa skoro posereme (a to myslim v dobrom) a z potencionalnej kolizie sa poucime.
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 24 Mar 2019, 18:21

No uz mi viac krat na cestu vybehli srny a jelene a nastastie vzdy som to ubrzdil a ustal dokonca jedna vybehla z krikov medzi mna a predomnou iduce auto ze som nestihol ani zareagovat ale nastasie sa na pate otocila a skocila nazad do krikov som nechapal co som videl ina rychlovka hop sem hop nazad
Vcera to bolo v takom mieste kde som ich v zivote nevidel a chodim tadial skoro kazdy den a nejak splivali s pooranym polom tak ako som vysiel hore kopcom zo zakruty vobec som ich nezaregistroval len periferne som videl ako letia cez sianec otocil som sa a videl ako prebehli poza mna cez cestu.
Zmohol som sa len na pfu to co bolo?
Mal som stastie stacila sekunda mozno dve a letel by som luftom.

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Rastir » 24 Mar 2019, 18:23

So srnami mam bohatu skusenost, este hodinu po naraze som nevedel zo seba dostat slovko, nastastie na rovinke a na zadne nohy som ju trafilObrázok

Odoslané z K10000 Pro pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Rastir
****
****
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 09 Feb 2018, 19:40
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod pcx » 24 Mar 2019, 19:52

jezisi kriste..... toto su veci ....tohoto sa fakt bojim na ceste
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 25 Mar 2019, 00:44

puccky1 píše:... o siedmej na jojke hned smrtak
Davajte si pozor.


Bolo to neskúsení chalan a neuvedomil si že v križovatke sa nesmie predbiehať. Doplatil na to životom, chudák. :cry:
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Mikino » 25 Mar 2019, 07:08

Rastir píše:So srnami mam bohatu skusenost, este hodinu po naraze som nevedel zo seba dostat slovko, nastastie na rovinke a na zadne nohy som ju trafilObrázok

Odoslané z K10000 Pro pomocou Tapatalku

... a od.ebal si EČ :)
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 25 Mar 2019, 09:11

Ja som tak raz zrazil cca 40kg psa asi v 90tke. Bol to okamih, nic sa nedalo urobit. Som ani brzdu poriadne nestihol stlacit. Bolo to na tej dlhej rovinke nad Hornou Porubou smerom na Homolku. Trafil som ho rovno na brucho. Boli sme na motorke dvaja, co bolo asi nase stastie, pretoze sme boli, podla mojho nazoru, stabilnejsi v priamom smere. Bolo to pocas horuceho leta a boli sme obleceni ako pravi motorkari zo Sicilie - tricko, kratasy, tenisky. Kebyze sa vtedy vyvalame na asfalte, chrasty si lupem mozno este teraz. Ponaucenie pre mna je, ze na cestu mimo dedinskeho nakupu sa vzdy obleciem, pretoze takejto havarii sa neda vyhnut.
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia