Pokuty

Re: Pokuty

Poslaťod Pito » 25 Feb 2016, 21:27

Chlapci, trosku OFF TOPIC- ale toto riesit na NC fore :D :lol:

Ako nic v zlom, ale celkom sa smejem :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokuty

Poslaťod eerl » 26 Feb 2016, 00:48

eerl píše:ja som este NC od augusta pokutou nepokrstil.
Nie je to tak, ze ak nameraju zpredu nemaju znacku - nemozu pokutovat?

Teda mam pocit, ze vozidlo musi byt jednoznacne identifikovatelne, co motorka z predu nie je...


pito píše: Ja tiez som na moto pokutu nedostal a dufam ze nikdy nedostanem. Radsej tie peniaze prejazdim :D

Ale to o com hovoris, moze byt pri stacionarnom radare. Nema ta ako identifikovat-ak mera zpredu. Ak na teba zeleny vybehne s placackou a odstavi ta, preco by ti pokutu nemohol dat? :lol:


Presne o toto mi islo. Zeleny s trojnozkou ma nameria zpredu, presne ako to robia na konci Gagarinovej za zeleznicnym mostom pri odbocke k Harley. Je to mierne z kopca a ist tam autom/moto 60-65 nie je vobec prolem, clovek sa neustriehne.
Nameria ma a zastavi, nemam SPZ vpredu, takze nie je jednoznacne dokazany priestupok. Podla mna nie je opravneny dat pokutu aj keby som siel 200.

Mobilny radar je samozrejme nieco uplne ine. Ja obvykle policajtom hovorim, ze chcem priestupok riesit na inspektorate, nech teda dokumentuju a spisuju chlapci... Zatial mi vzdy spustili tolko, ze som bol ochotny platit na mieste, ak som si bol vedomy priestupku. Snazim sa pokuty nedostavat :)

Naposledy ma autom namerali v Nitrianskej Blatnici, domov mi v ramci objektivnej zodpovdnosti iba prislo vyrozumenie, ze mi namerali 62 ci kolko v obci, co je v tolerancii minimalne 59 km/h za co mi vyrubili pokutu 30 eur. Prisiel sek s dopisom s info o tom kde, kedy a ako ma namerali. Bola tam aj info o tom, ze radar bol certifikovany a ciachovany s cislom certifikatu.
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokuty

Poslaťod eerl » 26 Feb 2016, 00:49

Pito píše:Chlapci, trosku OFF TOPIC- ale toto riesit na NC fore :D :lol:

Ako nic v zlom, ale celkom sa smejem :)


Kamosa namerali na honde PCX 125 :D To este pocas jazdy nadaval, ze aky k**** sa to na neho tlaci, nech ho predbehne...
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokuty

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 08:46

Posledny klinec do rakvy by bol, ak by sa sem Floyd dosiel stazovat, ze mu capli pokutu za rychlost na jeho Benelli poldecaku. Najlespie by bolo, ak by mu rovno papiere zobrali za enormne prekrocenie rychlosti :D

Ale teraz vazne. Ja co som videl minule, to je vrchol. Cesta mimo obce, robi sa tam. Klasicky tam daju absolutne nezmyselnu 40-tku a chlpati sa tam zasiju a meraju. Skutocnost poznate-kazdy tade ide najmenej 80... Menej sa ani neda, ak sa ide v kolone.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokuty

Poslaťod georgoo » 26 Feb 2016, 09:24

Pito píše:Ale teraz vazne. Ja co som videl minule, to je vrchol. Cesta mimo obce, robi sa tam. Klasicky tam daju absolutne nezmyselnu 40-tku a chlpati sa tam zasiju a meraju. Skutocnost poznate-kazdy tade ide najmenej 80... Menej sa ani neda, ak sa ide v kolone.


Pozri, rychlost sa da dodrziavat vsade.
Ked idem napr po dialnici, obieham kolonu kamionov, je jedno ci plechovkou, alebo na moto a nejaky "uponahlany čalado" sa na mna nalepi, trubi a blika.
PRDIM na neho, obehnem celu kolonu az potom sa zaradim. Nenarvem sa medzi dva kamiony, len preto, aby on mohol letiet 180 :(
Nechapem ludi, co to spravia, strcia sa do medzery medzi dva kamiony. Uz im nedochadza, ze ohrozuju svoj zivot ??? Ked nahodou ten kamion pred mnou prudko zabrzdi, kym na to sofer v tom za mnou zareaguje, zo mna je placka.
A vyhovorka niektorych ludi preco jazdia rychlo, je ze sa ponahlaju, je smiesna :D :D :D je na to velmi jednoduchy liek, a netreba po neho chodit do lekarne.
Jednoduch vstan z postele skor ;)

A sice trochu OFF vec, ale ludi, co vybrzduju kamiony, alebo ich bezdovodne obmedzuju, takemu by som zobral papiere na 5 rokov.
Toto robia len obmedzeni kok..i, ktorym nedochadza, ze keby kamiony nejazdili nemaju co zrat :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Pokuty

Poslaťod puccky1 » 26 Feb 2016, 13:15

Georgoo co sa tyka vybrzdenia kamionu mas pravdu takych zavriet
Mne sa nastastie pri podobnom vybrzdeni naklad neposunul ale jednemu znamemu vbehli ocelove rury az do kabiny
Toho vodica vobec nenapadlo ze ho mohol aj zabit a ake mal v zahranici patalie ked musel zhanat niekoho co mu prelozi naklad spat tam kde by mal byt

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokuty

Poslaťod Juanito » 26 Feb 2016, 21:15

zase netreba vsetkych kamionakov hadzat do jedneho pytla, su medzi nimi aj prasata a je ich hooodneee..staci sa previezt po polsku a pochopite co je to prasa kamionak :)
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokuty

Poslaťod Puggy » 26 Feb 2016, 22:44

Pito píše:Posledny klinec do rakvy by bol, ak by sa sem Floyd dosiel stazovat, ze mu capli pokutu za rychlost na jeho Benelli poldecaku. Najlespie by bolo, ak by mu rovno papiere zobrali za enormne prekrocenie rychlosti :D

Ale teraz vazne. Ja co som videl minule, to je vrchol. Cesta mimo obce, robi sa tam. Klasicky tam daju absolutne nezmyselnu 40-tku a chlpati sa tam zasiju a meraju. Skutocnost poznate-kazdy tade ide najmenej 80... Menej sa ani neda, ak sa ide v kolone.


Piťo, nehnevaj sa, ale toto čo píšeš je maximálna blbosť. To, že na úseku kde sa pracuje policajti merali je výnimka a ja by som im to dal za povinnosť. Naša firma montovala minulý rok na R-ke Trnava - Nitra stredové zvodidlá a pri obmedzenej rýchlosti tam nejaký ču..k zrámoval kolegu aj s pickapom a dodnes ešte nie je úplne v poriadku. Takže tento názor si si mohol nechať a ak chceš "strieľať", tak si zaplať a v Orechovej sa trebárs aj zabi. K tomuto viac nemám čo povedať. :evil:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokuty

Poslaťod Juanito » 27 Feb 2016, 07:15

Puggy v tomto mas pravdu, ak sa pracuje, znizenie rychlosti kvoli bezpecnosti je na mieste. Ale zazil som situaciu, kedy sa pracovalo mimo cesty, rychlost bola znizena na 30. vyse tyzdna tam nikoho nebolo, ale 30 tam stale bola. po tyzdni tu znacku nejaky dobrak skopol do jarku a vratila sa tam az ked sa obnovili prace.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokuty

Poslaťod Pito » 27 Feb 2016, 08:07

Robi sa tam, som myslel prace na ceste. Na tej ceste nebolo ani nohy! Jediny robotnik tam nerobil, bolo tam iba znacenie. Ak by tam robotnici ozaj robili, vtedy by ste tam cajtov hladali marne... Preto ma to tak rozculilo :evil:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia