prechod na silnejsiu masinu

prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Richi » 27 Jún 2014, 22:14

Dnes sme prisli o jedneho clena. Vymenil NC-cko za GS-u :cry: "cest jeho pamiatke" :roll:

Pani, aky je vas nazor? Je pre vas NC-cko motorka na zvysok zivota?
Alebo len prestupna stanicka na ceste za vykonom?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod ladislavmlynar » 27 Jún 2014, 23:20

zatial neuvazujem nad inou.najprv som chcel crosstourera ale ked som zbadal nc na prve padnutie do oka som siel do nej.ale myslim ak ju nerozbijem ci nebudem sklamaný z poruch urcite jej ostanem verný. ;)
Obrázok užívateľa
ladislavmlynar
****
****
 
Príspevky: 137
Registrovaný: 18 Jún 2014, 02:12
Bydlisko: Solčany okr. Topolčany Sk,Norsko Lillestrom
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Salud » 28 Jún 2014, 06:12

Richi, kto to je? Je to Supi? Ten spominal, ze planuje kupu GSa.
No ja zatial neplanujem zmenu. Urcite budem mat moje NC minimalne este dva roky a potom sa uvidi podla financnej situacie:-). Nie je vsakvylucene, ze dalsia moto bude opat NC. Ak hovorime o niecom silnejsom, tak ja mam 700ku a kupou 750ky by som kupil silnejsi stroj :-). No a ake prekvapenie nam sudruhovia z japonska chystaju pre nase NCka do buducna nevieme. Mozno nam pripravuju nieco co nas udrzipri tychto strojoch este par rokov. Ak sa im podari pri tejto motorke vylepseniami udrziavat rovnaky kult ako pri Transalpe, tak si tu na fore este dlho pobudneme :-). Moznu bude admin aj lutovat, ze sa na to dal :-).
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod jezdec74 » 28 Jún 2014, 08:29

Já jsem pokukoval po CB1000R.
Ale protože se mám celkem rád, jsem spokojen s NC.
Myslím, že bych tady už třeba ani nebyl. Nejsem sice žádný střelec, ale každý si chce někdy vyzkoušet maximální možnosti stroje a pak je problém ;)
Abych byl upřímný, na NC se mi sedí super, co se vzpřímeného posezu týče s výkonem jsem se smířil (i jízda ve dvou) a vzhledově jsem taky úplně spokojen.
A taky důvodem ponechání si NC je ta super skupina lidí, co znám.
Když to shrnu, určitě měnit nebudu :lol:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod radu » 28 Jún 2014, 09:07

a možno nás japončíci a pár rokov prekvapia nejakou NC 1200 :D :D
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod firebolt » 28 Jún 2014, 09:42

nikdy som si nekupoval moto s tým, že spolu zostárneme. :-) NC-čko je fajn mašinka, no už premýšľam nad Triumphom explorer 1200. Keď príde ten správny čas, zmena bude nevyhnutná. :-)
firebolt
**
**
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 30 Apr 2013, 16:18
Motorka: Honda NC 700X

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Supi » 28 Jún 2014, 10:04

Caute. Ano, Richi myslel asi mna. Vcera som si ju bol prevziat - r1200gs, vodnik. To ale neznamena, ze NCcka je mimo hru :)
Na NC bude jazdit hlavne moj otec, ja z casu nacas, ked pridem na navstevu. Ale ked bude dalsi vyjazd na Bumbalku urcite pridem na NC :D ....dufam, ze mi ten najblizsi vyjde, lebo zatial som bol vzdy mimo SR ked sa vyjazdy konali.

Zatial prve dojmy z GS v porovnani s NC:
- Honda je Honda = menej uhrkana, celkovo taka zamatovejsia
- male rychlosti .... prekvapivo sa mi lepsie robia 180tky a ine tocky na malom mieste s GSou. Bude to lahsou spojkou a celkovo vacsim tahom. Motorku staci ovladat spojkou a prijemne sa rozbehne a drzi krokovu rychlost
- rychlosti 30-100km/h ...... tu je NCcka paradna. Nizke tazisko, obluky reze uzasne. Subjektivne mam pocit ako by som lyzoval :) Uplna parada. Na GSe citit vahu benzinu v nadrzi. Jazdec ju musi viac nutit do zakrut.
- rychlosti na 100km/h ...... tak tu uz jasne dominuje vykon. Co mi ale bude trochu vadit, je kratka 6tka na GSe. Na NC davam 6 len ked idem nad cca 110km/h. A aj to citit, ze sa motorka trapi. Idealna je vyssia rychlost. Vykon tam uz chyba, je to taky kvalt na dialnicne presuny. Na GS je 6tka pocitovo ako 3jka na NC. Clovek zatiahne za plyn a ono to vzdy vystreli. Zatial som jazdil len do cca 130km/h (zhruba 5tis otacok) a uz citim, ze ta 6tka mohla byt trochu dlhsia. Alebo pridat 7mi kvalt :-)

A samozrejme mi chyba "kufor" miesto nadrze. Na GSe je len minimalny odkladaci priestor pod sedadlom spolujazdca.

Takze na zaver, na NC budem urcite jazdit (aj ked menej casto), forum budem urcite dalej navstevovat a budem sa tesit na spolocne vyjazdy :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Salud » 28 Jún 2014, 20:08

Supi tak si uzi svoje GSo. Zelam vela stastnych KM a ked sa podari opat Ta rad uvidim na NC. Drz sa.
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod jezdec74 » 28 Jún 2014, 20:31

Taky Ti Supi gratuluji ke koupi, snad budeš alespoň tak spokojen jako s NC :)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod georgoo » 28 Jún 2014, 20:53

Prajem vela stastnych
km na bmw :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Richi » 28 Jún 2014, 23:23

Dufam ze na dalsi minizraz zapad prides na GS
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod PotkanDudu » 29 Jún 2014, 11:18

Zdar chlopi.
tak za mně rozhodně změnu nechystám, po 5000 odjetých km by si to moje Běla ani nezasloužila.
Velké endura jsou moc krásné, ale moje NC je prostě lepší, protože je moje :) :D :)
Ve dvou nejezdím a pro mě je NC prostě ideální stroj, mám se pořád ještě co učit ;)
Jinak samo gratuluju k velkému GS, je to super stroj..
Neříkám, že nikdy nezměním, ale minimálně 3 sezony budu projíždět NC, a jak tady psal Tomáš, doufám, že i potkávat super lidi z tohoto fora.
A nezapomeňte :) kolama pořád na zemi :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
PotkanDudu
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 16 Mar 2014, 11:32
Bydlisko: Zábřeh na Moravě, Olomoucký kraj, Česká republika
Motorka: Honda NC 700X

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Supi » 29 Jún 2014, 22:04

Dik chlapi. Na minizrazy budem jazdit asi povacsine GSou, kedze bude byvat so mnou v BA, ale najblizsiu Bumbalku sa budem snazit prist NCckou :-)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Orin » 30 Jún 2014, 13:12

Tak ja priznavam, ze NCcko asi nebud eposledni motorka na ktere jsme jezdil (doufam). Jsem s ni spokojeny, po roce kdy jsem najel cca 20000 mi stale vyhovuje a porad se ucim, ale prece jen kapka vykonu navic by se mi uz cas od casu hodila - takze (porad jeste) plati muj puvodni plan, ze je to motorka na nauceni, tak na 3-4 roky, a pak ji pravdepodobne vymenim za neco o trochu silnejsiho. A treba do te doby Honda vyrobi tu dlouho ocekavanou a slibovanou novou "Afriku" :-D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Orin
****
****
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 18 Jan 2013, 13:35
Bydlisko: Blansko
Motorka: Honda NC 700X

Re: prechod na silnejsiu masinu

Poslaťod Jirka » 01 Júl 2014, 23:00

Dnes jsem se vrátil z Rumunska a NCéčko super. Průjezd Faragašem a Transalpinou famózní. Motorkářský orgasmus. :D
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia