Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěli

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod keto » 12 Dec 2013, 17:41

jets píše:já si naplánoval v nejbližších letech zdolat nejsevernější, nejjižnější, nezzápadnější a nejvýchodnější body Evropské pevniny...

Tak tohle jsem zdolával letos :cry: jen s malým rozdílem,jednalo se o ČR a né o evropu :mrgreen:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod Puggy » 27 Dec 2013, 17:52

V lete som nemal moc času na zostrihanie videa a sľúbil som, že sem dám viac dojmov z cesty do rakúskych Álp. Keďže teraz je času habadej, posielam link na zostrih videa z cesty na terasu cisára Ferdinanda. Možno sa trochu zabavíte
http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url ... lpy%2Ehtml
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod jezdec74 » 27 Dec 2013, 18:38

Puggy píše:V lete som nemal moc času na zostrihanie videa a sľúbil som, že sem dám viac dojmov z cesty do rakúskych Álp. Keďže teraz je času habadej, posielam link na zostrih videa z cesty na terasu cisára Ferdinanda. Možno sa trochu zabavíte
http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url ... lpy%2Ehtml



Vážně pěkné, ty panoramata jsou úžasné, už chápu, proč tam motorkáři tak rádi jezdí.
Ale co nechápu, je to, proč Ti kamera nesnímá i děravé cesty... Pardon, už vím Alpy nejsou v ČR :lol: :lol: :lol:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod jets » 27 Dec 2013, 20:27

Puggy píše:V lete som nemal moc času na zostrihanie videa a sľúbil som, že sem dám viac dojmov z cesty do rakúskych Álp. Keďže teraz je času habadej, posielam link na zostrih videa z cesty na terasu cisára Ferdinanda. Možno sa trochu zabavíte
http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url ... lpy%2Ehtml


pěkné, podle titulku a přechodů to hádám na Pinnacle Studio
jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod Puggy » 27 Dec 2013, 20:37

jezdec74, ten asfalt bol naozaj neskutočný. A ty jets máš pravdu, je to PS
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod Puggy » 27 Dec 2013, 20:40

jets, bohužiaľ ani v SR, sme na tom s asfaltom asi rovnako :cry:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod PaTER » 24 Apr 2014, 15:13

Ahoj,
teď 9. května (mája :-)) se chystám do Chorvatska. Moje nejdelší trasa na NC700S byla asi 500km, ale jen v ČR. Mám obavy ze tří věcí -
1. musím ujet trasu Rychnov nad Kněžnou - Sukošan (kousek od Zadaru) 890 km za jeden den.
2. je květen a bude určitě hodně pršet :-(
3. nevím, co na to řekne můj dolní konec páteře...

Máte-li někdo zkušenosti s tak dlouhou jednodenní cestou, prosím, dejte to sem.
Nepromok je samozřejmostí. Mám naplánovanou trasu na 6 etap. První dvě jsou nejdelší - Rychnov hranice (Mikulov); 2. z Mikulova po dálnici do Ilz - asi 220 km 3. z Ilzu do Ptuje - mimo dálnici a Chorvatsko budu muset prolítnout po dálnici - sice to mám rozkouskované po 150 km úsecích, ale přesto vím, jaká je to na dálnici nuda. Byť chorvatská dálnice má spoustu tunelů a není tak jednotvárná.
Máte nějaké rady?
Je dobré mít interkom třeba na poslech hudby? Je to vůbec při rychlostech 120 km/h slyšet? Jedu sám. Interkon jen kvůli hudby... Ale spíše to bude bez něj.
Díky za jakékoliv informace.
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod Jirka » 24 Apr 2014, 15:30

Já objíždím Slovinskou parodii na dálnicii po trase Mureck - Lenart - Ptuj. Už jsem tama jel asi 10x a v pohodě. Akorát na konci Ptuje jsou asi 3 kruháky, tak je dobrý si je předem nacvičit kam sjet.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod PaTER » 24 Apr 2014, 15:32

Přes Slovinsko to znám. Taky se vyhýbám dálnici. Jezdíš i dále po Chorvatské dálnici? Dá se to vydržet? (je mi 46 let...)
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod Jirka » 24 Apr 2014, 15:53

Mě je už 49 :cry: Jinak jezdim do Chorvatska každej rok asi 15 let. Dálnice je v Chorvatsku pěkná. Pokud chvátáš tak jiná volba není. Pokud nechvátáš, tak bych jel po starej. Jeli jsem takhle jednou s přespáním na Plitvických jezerech. Cesta pěkná, akorát je tam dost často značka obce a různá omezení, takže se to dost vleče. Pokud se snažíš dodržovat rychlost, tak tě Chorvati předjíždí. Ale je třeba dávat bacha na policajty. Občas tam měří.
Pak je třeba si dávat bacha když prší. Jejich asfalt dost klouže. Obsahuje dost vápence a z toho je po namočení mejdlo.
Ještě jsem si vzpoměl na jednu trasu přes Rakousko co jsem kdysi jeli do Chorvatska. Jeli jsem přes Judenburk, Klagenfurt, Loiblpass a pak na Ljublanu. Moc pěkná cesta pro motorku. Bohužel já to jel autem. To jsem ještě netušil, že ze mě bude motorkář. :D
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod Puggy » 24 Apr 2014, 16:14

PaTER píše:Přes Slovinsko to znám. Taky se vyhýbám dálnici. Jezdíš i dále po Chorvatské dálnici? Dá se to vydržet? (je mi 46 let...)

PaTER, minulý rok sme boli v lete v Alpách a prvý deň som v pohode dal 730 km (ani meter po diaľnici) a to mám za dva roky 60. Takže u teba určite pohoda. Ten šmykľavý asfalt je pravdou, hlavné keď začína pršať a mieša sa voda s vsadepritomnym prachom, keď prší husto, už je to normal.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod PaTER » 24 Apr 2014, 16:27

Puggy a Jirka: Díky, ten kluzký povrch jsem už slyšel, ale týká se i dálnic? Prý podél pobřeží je to už v pořádku, už tam mají většinou nový povrch bez vápence.
Obrázok
PaTER
**
**
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 15 Apr 2013, 21:19
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou
Motorka: Honda NC 700S

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod jezdec74 » 24 Apr 2014, 19:06

No jestli můžu pár postřehů, tak já do Chorvatska taky jezdím často, ale zatím vždy autem.
Jezdím Slovensko (po dálnici), Maďarsko (dálnice ne), Slovinsko (dálnice ne) a Chorvatsko (Varaždin - nájezd na dálnici, Karlovac - výjezd z dálnice a dále přes Plitvice po staré cestě až na Makarskou riviéru).
Dálnice nemám rád, těch si užiju v zaměstnání dost a hlavně jedu na dovolenou, tak mě čas až tak netlačí.
Ty cesty po dešti jsou nebezpečné na staré cestě, dálnice ani pobřeží se to netýká.
Jel jsem už i po dálnici až k moři, ale jen jednou a vůbec mě to nebavilo, vnitrozemí je vnitrozemí.
Motorku jsem koupil teprve vloni na podzim, tak snad se tam na ní taky někdy podívám.
A k tomu interkomu. Já jej na poslech hudby používám často a nemám problém ani při 150 km/h. Telefon připojím do zásuvky a už jen poslouchám a poslouchám :lol:
Jestli Ti to vyjde a pojedeš, tak pak zde nezapomeň dát pár postřehů.
A hlavně Ti přeji šťastnou cestu :D
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod otik » 25 Apr 2014, 08:03

Já dal vloni v září Živogošče-Makarska-Zagreb-Varaždin-Čakovec-Lendava-Szombathely-Csorna- Bratislava-Brno-Olomouc-Mohelnice-Šumperk-Jeseník, celkem 1170 km za jeden den a fpoho. Tak to dáš taky! Samozřejmě, že přestávky na protáhnutí a kafe na benzínkách byly nezbytné:-)
otik
***
***
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 13 Jan 2013, 17:47
Bydlisko: Jeseník
Motorka: Honda NC 750X

Re: Cíle vašich cest aneb kde už jste byli a kam byste chtěl

Poslaťod Orin » 25 Apr 2014, 09:26

To je slusny :-) Jak takova cesta trvala dlouho (mysleno cas od vyjezdu ke konci)? Chystam se letos na cestu do Francie, kdy chci dojet na misto za dva dny, tak taky shanim zkusenosti, abych si podle toho naplanoval cestu (tedy, jeji primost nebo klikatost ;-) ).
Obrázok
Obrázok užívateľa
Orin
****
****
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 18 Jan 2013, 13:35
Bydlisko: Blansko
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 116 hostia