“Odplastovanie” spodné bočné plasty

“Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod Budka1975 » 20 Okt 2022, 17:38

Ahojte

Ako prosím šetrne zhodiť spodné bočné plasty z pravej strany pre výmenu DCT filtra a z ľava kvôli preventívnemu čisteniu motorčeka prevodovky?
Ď


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Budka1975
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 09 Okt 2022, 12:44
Motorka: Honda Integra 700

Re: “Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod PeterKY » 23 Okt 2022, 15:39

Ahoj, máš najazdené presne 10 x menej ako ja na mojej, ale k takýmto fičúrstvam som sa nedostal.:)
Ba priznám sa ani neviem, čo to za veci spomínaš, ja si skútrika užívam, dávam do servisu meniť olej, nastavovať ventily, meniť pneumatiky, jediné čo robím, že ho občas umyjem, zato ho intenzívne napájam.:)
Ja sa riadim heslom, nešprtaj do vecí ktoré fungujú a ktorým sa nerozumieš. Uvidíš prepadneš preventívnemu mazanie, vymienaniu, kontrolám, sledovaniu "zdravia" skútrika a ked sa mu podarí "ochorieť" tak sa budeš umárať, prečo si to nezistil skôr. Voz a užívaj si peniaze v skútriku, ponožku usilovne doplnaj.
Takže použijem axiomu - ak Petrovi skútrik je na cca 58 000 km a robil sám na nom iniciatívne nič /okrem pravidelného servisu/ tak asi by to malo ísť aj mne.
Prajem veľa šťastných kilometrov, ako vidím za pár dní si najazdil 800 a to je nábeh ktorý je niekedy nedám za mesiac, dva.
A skús sa najprv pohrabať v historii, fora, zvyčajne nájdeš čo potrebuješ.
PeterKY
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 02 Júl 2019, 18:13
Motorka: Honda Integra 750

Re: “Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod Budka1975 » 23 Okt 2022, 18:32

Hej hej
Pravdu máš ale pre mňa je to relax, vŕtať sa v tom, servisujem si autá aj motorky, olej filtre reťaze…
Je to pre mňa oddych


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Budka1975
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 09 Okt 2022, 12:44
Motorka: Honda Integra 700

Re: “Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod Floyd » 23 Okt 2022, 22:26

Nie je asi dobré len tak preventívne dávať dole plasty. Sú tam také cuflíky (kvačky), ktoré sa zvyknú na just zlomiť, no a potom budeš mať hlavu v smútku a budeš sa pýtať, ako prilepiť neprilepiteľné.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: “Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod PeterKY » 25 Okt 2022, 18:26

Budka. Vnášaš chaos do mojich poznatkov.:)
Najprv píšeš, že nemáš čas na vozenie sa a teraz, že rozoberania skútra je tvoj relax. nuž ja patrím k tým, čo relaxujú na skútriku a nie pod ním.
Kašli na to, radšej sa voz, taký teplý október ani starí ľudia nepamätajú (ja isto) využi to, na rozborku a zborku si nechaj zimu.
Pekný deň prajem tebe aj každému, kto toto číta.
PeterKY
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 02 Júl 2019, 18:13
Motorka: Honda Integra 750

Re: “Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod Andy » 11 Jan 2023, 10:09

:) Každý si nájde čas na to čo ho baví... PeterKY nemá čas ležať pod moto lebo jazdíš, Budka nemá čas jazdiť lebo servisuje :D Je ale pravda že rozoberať plasty je pekný hnus a tie plastové spojky čo sú namiesto skrutiek sa lámu alebo vyderú a zohnať nové je skoro nemožné. Teraz sa mi to stalo na aute a zohnať jednu jedinú (so správnou dĺžkou a šírkou) sa mi podarilo až v autorizovanom servise, o oficiálnej cene radšej pomlčím, výmenou za krabičku cigariet :D
Andy
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2016, 21:23
Bydlisko: kúsok za Bratislavou :)
Motorka: Honda NC 750X

Re: “Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod Budka1975 » 11 Jan 2023, 10:11

Veď toto


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Budka1975
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 09 Okt 2022, 12:44
Motorka: Honda Integra 700

Re: “Odplastovanie” spodné bočné plasty

Poslaťod Budka1975 » 11 Jan 2023, 10:12

Na firemnej Zafire mi hrkocú plasty vpravo asi všade a nie je toho …, aby to prestalo/upevnili


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Budka1975
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 09 Okt 2022, 12:44
Motorka: Honda Integra 700


Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia