Nevypínaj motor s DCT kým je motorka v pohybe

Nevypínaj motor s DCT kým je motorka v pohybe

Poslaťod mof » 23 Júl 2020, 08:45

Čaute,
chcel by som všetkých, ktorí majú DCT varovať, aby nespravili tú istú chybu ako ja a aby nevypli motor kým je motorka v pohybe.

Včera som išiel ku kamarátovi a aby som nerozčuľoval psa, ktorý býva u jeho suseda a strašne šteká na všetky motorky, tak som tesne pred príjazdom vypol motor (predpokladám, že bola zaradená 2-ka) a už len zotrvačnosťou som prišiel do cieľa.
Nebol to dobrý nápad, lebo keď som potom chcel odísť, tak po zapnutí kľúča začalo v prevodovke klepať, ako keby chcela zaradiť, ale nešlo to a samozrejme ani naštartovať. Vypol som kľúčik, znova zapol a situácia sa opakovala - zase len klepanie v prevodovke - mal som veľmi hnusný pocit. Toto sa mi nikdy predtým nestalo, preto predpokladám, že za to môže vypnutie počas jazdy.

Našťastie pomohlo vypnúť kľúčik, potlačiť motorku cca 2-3 metre dopredu a potom po zapnutí už všetko fungovalo normálne.
Odteraz sa budem snažiť vždy najprv zastaviť, zaradiť neutrál a až potom vypnúť motor.
Obrázok užívateľa
mof
**
**
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 28 Máj 2018, 08:56
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 700X

Re: Nevypínaj motor s DCT kým je motorka v pohybe

Poslaťod Zizi79 » 23 Júl 2020, 09:04

To je klasika stalo sa to asi každému

Odoslané z moto g(8) power pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Nevypínaj motor s DCT kým je motorka v pohybe

Poslaťod pcx » 23 Júl 2020, 09:42

Tak to sa mi zatiat, chvala bohu, este nestalo. Zatial nikdy ma nenapadlo vypnut motor skor nez som uplne stal s moto aj o nohami na zemi. Vypinam vzdy klucikom v zapalovani, nie tlacidlom na pravom hefte.
Ale dobre vediet, dik za info. :like:
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Nevypínaj motor s DCT kým je motorka v pohybe

Poslaťod HonzaR » 23 Júl 2020, 10:29

V manuálu pro X-ADV (tentýž motor) uvádějí, že motor se má vypínat až po vyřazení na neutrál. U Integry 2015 to uvedeno nebylo, ale předpokládám, že to tam asi po určitých zkušenostech doplnili.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Nevypínaj motor s DCT kým je motorka v pohybe

Poslaťod Richi » 23 Júl 2020, 22:34

Je to bežná vec. To cvakanie bol pokus o vyradenie rýchlosti a zaradenie neutrálu. Na prevodové súkolie pôsobilo isté pnutie ktoré trením znemožnilo zaradiť neutrál. V tomto prípade stačí pár centimetrov dopredu či dozadu posunúť počas cvakania motorku čím sa pnutie eliminuje a neutrál sa zaradí.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná


Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia