Podřazujete s meziplynem?

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod jezdec74 » 12 Okt 2013, 18:57

Asi jsem srab, ale asi bych to ani nezkusil....
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod keto » 12 Okt 2013, 19:10

Tak já bych to taky nezkusil,kdyby to už někdo nezkusil přede mnou :mrgreen: Zde citát z článku:
V obmedzovači som bol naozaj pričasto až som nakoniec objavil zaujímavý "quick-shift" - alias rýchle bezspojkové radenie. Na superšportoch funguje quick-shift tak, že pri tlaku na radičku pri radení hore na krátky čas preruší zapaľovanie a umožni tak preradenie (ako keď radíte bez spojky a uberiete plyn) To isté som docielil na NC, keď som tlačil na radičku smerom hore a dostal sa k obmedzovaču. Ten prerušil zapaľovanie a následne tam ľahko padol vyšší kvalt. :-)
kdo si to chce přečíst celé tak zde:
http://motoride.sk/c/4916/honda-nc700x-v-alpach-david-proti-goliasom.html
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod puccky1 » 12 Okt 2013, 19:12

bez spojky som radil len v terene a bol som rad ze sa udrzim riaditok a nie este spojku mackat :lol: co na to hovorila prevodovka Suzuki DR neviem mal som ju len rok dva tak vydrzala
na krose bezne ludia radia bez spojky ale ci sa to moze tak to neviem nikdy som nejazdil zavodne a vedu sa okolo toho same polemiky no tak nech si kazdy radi ako chce ja budem so spojkou a ked mi to bude vadit tak si kupim automat :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod jezdec74 » 12 Okt 2013, 19:14

Sakra, tak to jsou mi věci... :o
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod puccky1 » 12 Okt 2013, 19:17

keto píše:Tak já bych to taky nezkusil,kdyby to už někdo nezkusil přede mnou :mrgreen: Zde citát z článku:
V obmedzovači som bol naozaj pričasto až som nakoniec objavil zaujímavý "quick-shift" - alias rýchle bezspojkové radenie. Na superšportoch funguje quick-shift tak, že pri tlaku na radičku pri radení hore na krátky čas preruší zapaľovanie a umožni tak preradenie (ako keď radíte bez spojky a uberiete plyn) To isté som docielil na NC, keď som tlačil na radičku smerom hore a dostal sa k obmedzovaču. Ten prerušil zapaľovanie a následne tam ľahko padol vyšší kvalt. :-)
kdo si to chce přečíst celé tak zde:
http://motoride.sk/c/4916/honda-nc700x-v-alpach-david-proti-goliasom.html

Cital som pisal to Awia s Motoride ked ju testoval a je to to same co si popisoval ty Keto ale Jirko tak chce radit bezne nie na obmedzovaci
Pri spravnom ubrati a naslednom zaradeni sa to da celkom lahko ale aj tak by som si na to radsej nezvikal ono ta prevodovka to moze vydrzat aj do 100 000 km ale ja to skusat nebudem :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod keto » 12 Okt 2013, 19:21

Přesně tak,koupil jsem si mašinu na výdrž a né na závody a tak se snažím jezdit tak,jako by jsme byli dobří kamarádi :mrgreen:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod pjvoky » 11 Dec 2013, 20:46

Nestačí tedy místo ťukání do plynu pomaleji pouštět spojku ? Tedy pouštět spojku, tak jak by se měla pouštět ? Spojka se má rychle zmáčknout, ale pouštět pomaleji, to právě kvůli tvým udajnýmu vyrovnání a tím namožení klikové hřídele. Stějně jako u auta. Znám spoustu hulvátů co pouštějí spojku rychle.
pjvoky
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 31 Jan 2013, 15:14
Bydlisko: Čechy krásné, Plzeň má.
Motorka: Honda NC 700X

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod Jirka » 21 Dec 2013, 17:35

Názor Josefa Šilera neboli Pepi Sršně:
Něco do debaty - ŘAZENÍ BEZ SPOJKY - jak řadíte Vy? Bez používání spojky při řazení nahoru to jde na jakémkoliv biku, bez násilí, bez problémů a bez rizika poškození čehokoliv na motorce!! - Při změně zatížení (ubrání plynu) se uvolní tah v převodovce a vyšší kvalt tam padne jak po másle . Na stejným principu funguje i rychlořazení (quikshifter) - který při sebemenším pohybu řadičky vypne zapalování a - na 60 setin sekundy uvolní tah v převodovce, čímž umožní jezdci řadit bez spojky a pod plným plynem! Tudíž se tím fakt nic nekurví, jinak by to necpali už i do cestovních motorek....!!! A proč to dělat? - - rychlost, ale hlavně plynulost jízdy !!
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod ricrdet » 25 Aug 2015, 19:57

Nedávno som bol na škole jazdy na motorke a okrem toho, že som zrušil poserpásik, malinko škrtol stupačku :like: , naučil sa tango s motorkou a ešte pár zaujímavých vecí som sa dozvedel to čo tvrdí aj Pepa, že radenie na motorke (smerom hore) bez spojky je neškodné a ničomu neublíži.

Zo začiatku to nebolo úplne ono ale po malom tréningu to ide fakt parádne. Nepoužívam to stále, iba keď sa chem rýchlejšie rozbehnúť, ale je to prudko návykové. Rýchlosť sa vie zaradiť tak plynulo, že jediný signál o zmene rýchlosti je ukazovateľ zaradeného prevodu (žiadne trhanie).
Obrázok užívateľa
ricrdet
*
*
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 22 Jún 2015, 15:56
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod TomCZ » 25 Aug 2015, 20:49

Na nc ať s default pneu nebo Angel gt nejde smazat poser proužek. dřív totiž přijdou šrouby stupačky.na hranu gumy se lze dostat az po u broušení pulkulate špičky šroubů na stupačce.

sám mám vyzkoušeno na NC750X. váha jezdce 85kg. podvozek série i nyní vzadu o 2 zářezy tvrdší a předek s progresivní pružinou.

tedy v alpaka jsem i v zatáčkách zkoušel odlehcovat nohu když skrtam šroubem. pneu i šrouby v detailu k dispozici vyfotím

jinak meziplanetární nahoru nepoužívám. Při podrazovani ale ano. to je ale asi bez na praxe. Kréta podle Mé da při jízdě mnohem větší jistotu na motorce před zatáčkou. pokud podrazuji s meziplynem srovnám si tak otáčky motoru s motorka je mnohem po slušnější

Odesláno z mého GT-I9506 pomocí Tapatalk
Obrázok užívateľa
TomCZ
****
****
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Máj 2014, 09:21
Bydlisko: ČR
Motorka: Honda NC 750X

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod puccky1 » 25 Aug 2015, 21:44

Troska mimo temu ale neda mi to pri tom klopeni az po stupacku si treba davat pozor na hlavny stojan a hlavne ti ktori ho maju kupeny od ceskeho domaceho vyrobcu ten sa neuhne ako stupacka ;) on sa totiz dost rychlo dotkne zeme mna na to upozornil az jezdec vzdy som bol len v tom ze mi pekne skrka stupacka a ona ma vyviedol s omylu ze stupacku ma nedotknutu ale stojan ano tak sme pozreli aj moj a ja ho mam tiez odraty odvtedy si na to davam velky pozor hlavne ked mam nahodeny seriovy vyfuk .
Ked mam ladak tak tam nie je doraz na stojan a v tedy ma uz nedrzi nic ale snazim sa uz jazdit tak aby som nic nedral :)
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod Pupi04 » 26 Aug 2015, 19:59

ricrdet píše:Nedávno som bol na škole jazdy na motorke a okrem toho, že som zrušil poserpásik, malinko škrtol stupačku :like: , naučil sa tango s motorkou a ešte pár zaujímavých vecí som sa dozvedel to čo tvrdí aj Pepa, že radenie na motorke (smerom hore) bez spojky je neškodné a ničomu neublíži.

Zo začiatku to nebolo úplne ono ale po malom tréningu to ide fakt parádne. Nepoužívam to stále, iba keď sa chem rýchlejšie rozbehnúť, ale je to prudko návykové. Rýchlosť sa vie zaradiť tak plynulo, že jediný signál o zmene rýchlosti je ukazovateľ zaradeného prevodu (žiadne trhanie).

Nahoru bez spojky řadím také, ale moc to nepoužívám - jen když potřebuju rychlost (předjíždění) nebo když si chci užít silnici. Jinak podřazuju s meziplynem jen když mám baťůžek sebou (při dobržďování se na mne tak nelepí :lol: )
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod Luther » 28 Aug 2015, 02:11

Tak mi to nedalo a dneska jsem to taky zkusil, to zrychlení je opravdu úžasné, ale pro mou běžnou jízdu nepoužívám točení motoru do omezovače :-) , ale zkusil jsem to jen z čistě vědeckého důvodů :-D
Obrázok užívateľa
Luther
*****
*****
 
Príspevky: 421
Registrovaný: 17 Máj 2013, 18:05
Bydlisko: Návsí, CZ
Motorka: Honda NC 700S

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod Luther » 28 Aug 2015, 02:12

puccky1 píše:Troska mimo temu ale neda mi to pri tom klopeni az po stupacku si treba davat pozor na hlavny stojan a hlavne ti ktori ho maju kupeny od ceskeho domaceho vyrobcu ten sa neuhne ako stupacka ;) on sa totiz dost rychlo dotkne zeme mna na to upozornil az jezdec vzdy som bol len v tom ze mi pekne skrka stupacka a ona ma vyviedol s omylu ze stupacku ma nedotknutu ale stojan ano tak sme pozreli aj moj a ja ho mam tiez odraty odvtedy si na to davam velky pozor hlavne ked mam nahodeny seriovy vyfuk .
Ked mam ladak tak tam nie je doraz na stojan a v tedy ma uz nedrzi nic ale snazim sa uz jazdit tak aby som nic nedral :)


Hlavní jsem zrušil, budu ho mít jen na zimu když bude motorka zazimovaná, jinak jsem měl taky obroušený stojan a né ukazatele náklonu :-)
Obrázok užívateľa
Luther
*****
*****
 
Príspevky: 421
Registrovaný: 17 Máj 2013, 18:05
Bydlisko: Návsí, CZ
Motorka: Honda NC 700S

Re: Podřazujete s meziplynem?

Poslaťod TomCZ » 29 Aug 2015, 15:52

Origo hlavní stojan je tedy jiný. Já mám originální montovany v hondě

Odesláno z mého GT-I9506 pomocí Tapatalk
Obrázok užívateľa
TomCZ
****
****
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Máj 2014, 09:21
Bydlisko: ČR
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia