Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod jezdec74 » 02 Sep 2015, 07:38

Dušane, taky Ti dodatečně přeji všechno nejlepší k narozeninám :like: :like:
Bohužel o den později, včera jsme cestovali z dovolené domů, tak jsem to nestihl :oops:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Vzduchovy filter

Poslaťod Dovi » 02 Sep 2015, 07:50

 
pudis15 píše:Když to má být všestranný stroj, tak očekávám, že umí i něco víc než jezdit po silnici, to bych si mohl koupit babetu
Ledacos jsme zkoušeli, jako třeba písek na přírodní offroad trati
5cm zvládne, výjezdy do kopce a i na brod jsme narazili bohužel jsem byl sám, tak mám jen foto a ne video.
a umí.
Proto občas nechápu komentáře na motorkářích, že to není moto do terénu, ale jen na silnici.


Ahoj kolego, tady asi došlo trochu k nedorozumění.

Honda NC opravdu je poměrně všestranný respektive univerzální civilní stroj - samozřejmě v rámci své kategorie a s přihlédnutím k jeho kladným vlastnostem (robustnost, nosnost, stabilita versus ovladatelnost, řadový dvouválec s charakteristikou V2, optimální kubatura, průběh krouťáku, spolehlivost, dlouhé servisní intervaly, snadná údržba, přijatelné pořizovací náklady a nízké náklady provozní).

Jeho všestrannost/univerzálnost samozřejmě nespočívá v tom, že by snad byl vhodný pro závodění na silnici a zároveň i do náročného terénu, na plochou dráhu, na stunt blbnutí atd.

Ale je to motocykl vhodný:
- pro začátečníky i pro vyježděné jezdce, kteří se nehoní za výkonem
- pro město, okresky, státní silnice a v případě potřeby i na dálnici
- pro sólo jízdy a velikostně (rozvorem) a svou nosností i pro jízdu ve dvou
- pro rutinní denní dojíždění do práce i pro občasné (kochací) ježdění pro radost okolo komína
- pro kratší cestování po ČR-SR i na delší cestování po Evropě apod.

 
K Tvým obrázkům - projetí několikacentimetrovou vrstvou písku s pevným podkladem či projetí kaluží vody zvládne dokonce i každý silniční supersport. Ale do náročnějšího terénu (než je polní nebo lesní cesta, šotolina, travnatý nebo kamenitý podklad...) už ale samozřejmě nestačí ani Honda NC. Na to jsou specializované mašiny - endura nebo dokonce krosky s poloviční hmotností, s ochranou karteru, svodů, chladiče a vodní pumpy, s širokýma řídítkama s vytapecírovanou hrazdou a s bastrama s pevnýma výztuhama, s lehce přístupným pratelným vzduchovým filtrem, s jinak řešenou geometrií rámu, s jinou charakteristikou převodovek, s 2x větší světlou výškou i zdvihama, s 21" úzkým kolem vepředu a 18" vzadu, obě obutý do drapáků atd.

 
P.S.
Hlubšího brodění bych se pokud možno vyvaroval. Jednak při rychlejším průjezdu vodou motorka zvedne vlnu o dost výš, ale i kdyby nedošlo k jejímu vniknutí do airboxu, hrozí, že se dostane do ložisek kol a přepákování, a taky sekundárnímu řetězu, čidlům ABS a brzdám to opakovaně nedělá dobře. Za ty následné komplikace, peníze, čas a starosti myslím ta chvilka radosti z úspěšného projetí hlubokou vodou nestojí. A o tom, že to nezřídka člověk utopí, už ani nemluvě.

Čili pokud bys vyloženě potřeboval jezdit s partou offrouďáků cestou necestou, pořídil bych si druhý lehčí stroj, ideálně nějaké 250 ccm 4T endurko. Nic ostrýho (tam bys vykrvácel na údržbě), ale spolehlivýho civilního 4T dual sporta (např. Hondu CRF 250L, AJP PR4 240, AJP PR5 250 nebo výkonnou Yamahu WR 250R, případně Yamahu WR 250X na špuntech), aby se s ním mohlo legálně na silnici a zároveň aby to v terénu nebylo úplný dřevo.
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vzduchovy filter

Poslaťod pudis15 » 02 Sep 2015, 09:02

Ahoj kolego, mockrát ti děkuji za výklad, ale tohleto jsem slyšet nechtěl a měnit nechci.
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod pudis15 » 02 Sep 2015, 12:41

Nene Puccky, poslouchá se to dobře, ale v mém příspěvku nebylo psáno o pravým off. Psal jsem o off s NC. Takže mi to přišlo trochu mimo mísu.
Ale to je fuk.
Já si myslím že :
Mezi s a x přece jen nějaký rozdíl je. Pokud bych neměl jezdit na x do terénu ( lehkého ) , tak nač ho mít. Pokud bych to měl rozvést jako Dovi, tak je třeba na každou činnost jiná moto, což je jasný, ale v tom případě proč Vám nenapsal, že NC není na broušení stupaček a závody s jinými moto?
Když si ještě trošku rýpnu, NC není cestovní moto a už vůbec ne na cesty po Evropě, pořiďte si cestovní moto. Takhle by měly znít slova Doviho, aby to bylo ještě více přesný.
Dle mého názoru je NC dobrý univerzál (nechytejte se toho co napíšu ) levnější náhražka ducati bmw a kawi.
Jsem s ním spokojen a neměnil bych a když tak zase za něco na způsob univerzálu.
Chápu, že univerzál nic neumí na 100%, ale to Já taky ne. Jen chci schovat co nejvíce možností do jednoho, samozřejmě v rámci limitu jež zvládne bez úhony.
Proto když vidím na okruhu, neřeším - není to okruhovka.
NC a terén - neřeším není to off.
NC a maximálka - neřeším není to supersport.
NC a stunt - neřeším není to stunt.
ALE DÍLČÍ ČÁST TĚCHTO VĚCÍ ZVLÁDÁ, záleží na řidiči.
Kdysi bylo na moto journal super video ohledně tohoto. Doporučuji, hodně jsem se pobavil.




Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 02 Sep 2015, 13:16

198 km/hod je dobra maximalka, alebo nie ?
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod pudis15 » 02 Sep 2015, 13:34

Já si myslím, že dost dobrá.

Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 02 Sep 2015, 21:10

Pudis ja som to video videl :like:
NC zvladne len lahky teren ako ktory kolvek nahac lebo jeho svetla vyska je vysia len o dva centimetre co je vlastne nic ;)
Co sa tyka 600 nahacov maju 17 kolesa ako NC a dokonca aj zhodnu sirku pneu takze skoro rovnake moto (ked neratam ich dvojnasobny vykon :lol: )
rad si ich vychutnavam ked idem cez sturec a uplne mam najradsej ked dam dole litrovy supersport na ktorom motorkar taha koleno po asfalte a ja pritom ani neklopim iba zatacam :lol:

Vyber moto je tazka vec hlavne ked mas peniaze iba na jednu moto

Niekto si kupi litrovy supersport a jazdi na nom brutalnu kochacku ale ked niekde zastane v prepotenej kozi tak je za tazkeho frajera :lol:
A niekto si zas kupi NC ide s nej dusu vytriast pri maximalke niekto klopi az po laket a dere vsetky kovove veci na nej a niekto ju taha do lesa :lol:
Ja osobne by som k NC potreboval jedno endurko a jedneho nahaca ale kdze nemam ziadne peniaze na dalsiu moto tak NC nicim na vsetko a zatial mi tie moje ulety trpi :oops:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod jezdec74 » 02 Sep 2015, 21:42

K tomu tématu taky trošku napíšu.
Do mírného terénu vjede skoro každá motorka, ale požitek z jízdy terénem nelze na našich motorkách v žádném případě očekávat :(
Kluci, co byli na letošním Honda Festu mi dají za pravdu.
Projížděli jsme úseky, kde se o terénu ještě ani nedalo mluvit a bylo to utrpení jak pro motorky, tak pro nás.
NC se hodí opravdu jen na zpevněné povrchy, tam si to cestování člověk alespoň užije :like:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 02 Sep 2015, 22:15

Floyd píše:198 km/hod je dobra maximalka, alebo nie ?


No na montážnom stojane dobráááá :D
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Floyd » 03 Sep 2015, 00:08

Zvody a koncovka Akrapovič special power edition for NC, odkškrcení sání, racing filter, chiptuning ... A keď schudnem zo 5 kg, tak jazdím s prehľadom nad 200 km. Blá blá blá.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod pudis15 » 03 Sep 2015, 07:51

Právě o tom jsem celou dobu mluvil jsme na NC fóru, tak uvažuji, že když se zmiňuje někdo o terénu nebo o rychlosti vždy si to vztáhnu na NC a nesrovnávám ani jízdu ani požitek. Prostě je to NC. Protože nemá smysl se bavit o jiných moto, když jsme na fóru NC. To se pak může točit řeč donekonečna a o všem jiném než o NC. A já myslel, že se něco občas nového dozvím k tomuto stroji.

Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 06 Sep 2015, 12:38

Všiml jsem si, že BB33 prodává svého Crosstourera, tak se ptám co plánuje dále za motorku, nevíte někdo :o
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 06 Sep 2015, 14:50

Vsak to je predsa jasne ze chce NC cko
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 06 Sep 2015, 16:43

To ma prekvapilo. :o Kam sa dá z Crosstourera postúpiť? Goldwing?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2945
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod keto » 06 Sep 2015, 18:36

třeba chce něco víc off a koupí novou afriku :roll:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia