Miláno na Veľkú noc

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 28 Apr 2018, 20:42

Hoši ďakujem za info.. ešte teda neviem ako to vymyslím, ale pôjdem isto :)... skombinujem hory aj diaľnicu. S priateľkou niesme žiadne slečinky a myslím že to v pohode zvládneme.. Mám pocit že dnes sú ľudia akýsi moc rozpišťaný... Však dám znať ako pôjdem... poprípade by ste sa niekto mohli k nám pridať...
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Puggy » 28 Apr 2018, 21:02

Tomáš, nerob si prču, ak dáš prvý deň 500-600 km, na druhý deň budeš grogy. My sme šli na Hochalpenstrasse na týždeň, prvý deň sme dali 624 km po trase Žilina - Mühlbach am Hochkönnig a druhý deň sme preležali na terase penziónu s pivkom a tirolskou klobásou. Až tretí deň som bol v stave absolvovať výjazd na terasu cisára Františka a trochu sa povoziť. Skutočne si to dobre premysli.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Supi » 28 Apr 2018, 22:35

Jasne, rozhodnutie je na tebe. 1.200km za 2 dni dam v pohode aj ja. Ale nie v horach.

Ak na to chces naozaj len 2 dni, tak by som isiel po Travisio po dialnici. Juzne od Travisia mas jazero Lago del Predil. Tam sa mozes rozhodnut ci ist pozrez Mangart v Slovinsku...od toho jazera to zvladnes za 2 hod aj s kratkym fotenim.

Zapadne Lago del Predil je Sella Nevea... pekna cesta, oplati sa vidiet.
To je vsetko co stihas. Potom sa musis co najskor napojit na dialnicu, aby si stihal prist do Milana v rozumnom case.

Dalsie pekne cesty zacinaju realne az od Tolmezza smerom na zapad. To sa ale uz dostavas do hor a tadial ist do Milana za 2 dni sa neda.

Inak v 2016 som isiel s frajerkou na jeden zatah z Cortiny D Ampezzo az do BA. Cca 550km. Vyrazili sme o 9:00, v BA boli okolo 19:00. Z Cortiny sme isli na Ampezzo, Tolmezzo, Sella Nevea, Villach, Leoben...
Frajerka to zvladla celko dobre. Ale dalsi den by som ju uz netrapil takou dlho trasou.

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Supi » 28 Apr 2018, 22:38

Konkoltomas, ked budes mat vymyslenu trasu, hod ju sem. Som zvedavy, ako to vymyslis

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod dukyno » 28 Apr 2018, 23:13

konkoltomas píše:Mám pocit že dnes sú ľudia akýsi moc rozpišťaný... Však dám znať ako pôjdem... poprípade by ste sa niekto mohli k nám pridať...

Samozrejme to nie je nič čo by sa nedalo zvládnuť. Dá sa to. Ale neužijete si ani cestu ani alpy. Ak je toto cieľom tak ok. Ale k takému cieľu by sa pridal iba masochista alebo idiot :).

Ale to si musí zistiť každý sám. Ja mám v alpách limit 250-300 km/deň. Vtedy viem že si viem dať v kľude raňajky aj obed bez zhonu, zastaviť sa v pohode na pár fotiek a krásne výhľady bez toho aby som musel s obavou pozerať na hodinky...vtedy si človek vychutná aj jazdu aj "program"....
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 29 Apr 2018, 06:59

Supi konečne mi niekto odpísal niečo čo som potreboval. Ďakujem.. Inak som to vzdal s odpoveďouna trasu.. Ja to asi ale natiahnem na 3 dni cestu tam.. 2 dni v Miláne u kamarátov a 2 dni späť (alebo 3? :D).. Trasu sa nechám inšpirovať od teba a hodím ju sem potom.
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Supi » 29 Apr 2018, 12:02

Ak si das 3 dni na cestu tam, uvidis velky kus Alp a bude to skvely vylet

Cesta spat - zaciatkom juna som mal ist na Korziku. Z Janova do BA som naplanoval 3 verzie trasy. Jedna je na cca 2,5 dna... svizne tempo, pre malu skupinu rychlych jazdcov.

Zmenim zaciatok z Janova na Milano, nejak sa to pokusim exportnut do google maps a dam to sem. Len musis vydrzat. Aktualne mi vsetko trva trochu dlhsie... funguje mi len 1 ruka na 100%

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 29 Apr 2018, 15:48

To by bola paráda. Kdesi som postrehol, že si mal nehodu. Prajem aby si sa dal čo najskôr do kopy... Aspoň bude Tvoja práca s trasou užitočná keď mi to posunieš :).. Tie 3 dni mám reálne, ale asi ba jeden smer... skôr to dám cestou tam a potom naspäť sa už budem hnať asi najkratšou možnosťou..
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Meky » 29 Apr 2018, 20:04

No Supi, konečně někdo napsal něco rozumného k tomuto tématu :like:
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Supi » 29 Apr 2018, 21:53

Meky, myslim, ze vsetci pisali velmi rozumne. Stale plati, ze 2 dni na cestu do Milana s ladvinkou je na zazitkovu cestu malo. Ale tato tema je uz asi uzavreta. Vsak Konkoltomas uvidi ako to do buducnosti poznaci jeho moto cestovanie :-)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Meky » 30 Apr 2018, 13:17

Ano, jistě, ale ty jediný, pokud si dobře pamatuji jsi dal do placu i nějaké možné varianty, kudy by se dalo jet, což vlastně bylo i v úvodu tohoto tématu. To zda se to dá stihnout, či nedá za dva dny, to už je zase o tom, zda čistě jen jedeš a kudy, nebo se chceš zastavovat všude možně, to může být i na týden, že. ;) Znám případy, co jezdí Chorvatsko, cca 1000 km za den. Jistě, většinou dálnice. Takže podle priorit si zvolit trasu a pouvažovat kolik dní jet.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Supi » 01 Máj 2018, 13:42

Tak, podarilo sa mi exportnut tu trasu do Google Maps: TRASA 1 - sever od Canazei

Je to jedna z verzii cesty Janov-Bratislava. Janov si zmen na Milano. Z Milana by som az po Lago di Garda isiel po dialnici. Lago di Garda ta mozno bude lakat prejst po pobrezi, ale nerob to. Od juna bude okolo celeho pobrezia non stop kolona aut pohybujuca sa krokom. Z Gargana na sever jazera (Riva del Garda) ti to bude trvat 1/2 dna. Aj ked sa budes predbiehat ako len pojde. Ver mi, bol som tam uz 3x. Raz sam, takze ma nikto nebrzdil, ale po pobrezi to islo velmi, velmi pomaly.

V okoli jazera som vynechal cestu Strada della Forra: https://drive.google.com/open?id=1ZVG2zwwgZmCu0Sy0Blfxz26MRvYXInEw&usp=sharing
Najdi si obrazky/videa na nete. Pekna cesta, ale tvoj problem - nemas cas. Zabil by si tam cely den.
Miesto toho tam mas naplanovanu trasu okolo Lago di Valvestino, Lago di idro az do letoviska Riva del Garda. Tato cesta je tiez paradna. Doprava je minimalna. Z Gargana po Lago d'Idro je to cesticka vytesane v skale. Ide sa pomaly, do zakrut sa trubi. Ale aj tak to pojde rychlejsie ako po pobrezi. A aj si to uzijes. Snad :lol: V Riva del Garda mas plaz, restauracie, mozes sa okupat... ale asi na to nebude cas :?

Od Riva del Garda v podstate az po Canazei vedie cesta cez paradne kopce s vyhladmi na vinice. Je to na hory relativne rychla trasa. Dalo by sa ist aj po rychlejsich cestach, ale aky by to malo zmysel. Usla by ti krasna talianska priroda, vidiek, vinice, vyhlady... :)

Od Canazei zacnu prave Dolomity. Tu mozes odbocit doslova kdekolvek a prejdes niektory z paradnych passov. Da sa tu prejazdit cely den a nebudes mat dost. Na tvojom mieste by som rozmyslal, ci sa vydat na sever (TRASA 1), alebo na vychod smerom na Arabba, Cortina d'Ampezzo (TRASA 2)
Trasa cez Cortina d Ampezzo: TRASA 2 - vychod od Canazei

TRASA 1 - jazdim ju menej casto. Je pekna, relativne rychla. Na hraniciach s Rakuskom, je velmi pekne jazero Obersee s restikou (passo Stalle).
TRASA 2 - jazdim ju dost casto. Z Canazei pojdes cez velmi pekne passo Pordoi a nasledne cez, podla mna jedno z najkrajsich, passo Falzarego. Od Cortiny az po Ampezzo budu stale krasne cesty. Nasledne trochu hlucheho miesta a Stella Nevea, kt. som uz spominal.

Ktoru trasu by som si na tvojom mieste vybral? TRASA 1 je trochu rychlejsia. TRASA 2 je trochu krajsia. Ak pojdes smerom do Milana cez Mangart a Sella Nevea, tak tychto par desiatok km by si isiel 2x.

Rakusko je potom uz naplanovane rovnako pre obe trasy. Teda od cca Patergassen. Su to klukate ale rychle, zabavne cesty. Len tak mimochodom, nad Patergassenom je Nockalmstrasse. Ta naplanovana nie je. Nestihas. Ale vsak, neda sa vsetko stihnut v jednom vylete. Treba si nieco nechat aj nabuduce :D Plati aj o Grossglockneri. Trasa 1 vedie tesne pod nim. :D

Ak by si mal otazku, alebo ktokolvek, pytajte sa.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Supi » 01 Máj 2018, 13:54

Este doplnim - Trasa 1 sa da zvladnut za 2 dni. Ale z Milana by som vyrazil velmi skoro rano. Do 7:30. Budes mat uz teplo, prazdne cesty. Radsej by som si cez den dal potom viac prestavok na kavicky, jedlo...
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod konkoltomas » 01 Máj 2018, 17:00

Tak takto som to nečakal Supi.. Veľká vďaka! Máš u mňa kvalitné Oravské korbáčiky. Na trasu budem musieť mrknúť poriadne a ani nič iné teda vymýšľať nemusím. Aspoň niekto nerieši že to môže urobiť len idiot a že som mimo keď chcem dať takúto 2 dňovú verziu. Možno 3 dni dám teda 1 smer, ale určite zmenu trasy 1 voči trase 2 dám aj tak keď sa budem vracať späť.
Máš aj nejaké obľúbené ubytko niekde na pól trase z týchto možností?
Skorá hodina nám nerobí problém.. Minulý rok 2 týždne v Rumunsku sme skoro každý deň už o 7 šli na cesty.. Radšej skôr vyrážam a kľudne končíme o 9 večer jazdu, ale prestávky si robíme častejšie a aj dlhšie..
Toto Miláno preto aj tak tlačí časovo, lebo chceme využiť víkend a 1 sviatok tam je vtedy a o týždeň na to ideme na veľkú cestu okolo Balkánu na 2-3 týždne.. Tam sa trošku viac plánuje..
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Miláno na Veľkú noc

Poslaťod Ruidos » 01 Máj 2018, 17:08

Klobúk dole. Trasa 2 vyzerá fakt super.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Akcie a zrazy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia