Moja čérnooka japonečka :)

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod pcx » 17 Apr 2018, 17:58

ok, tak teraz srandy nabok a toto napisem vazne...

peny, co ta na tom tak vyrusilo???
Skus sa na to pozriet aj z ineho pohladu... ja sa s tou moto zoznamujem, mam za sebou 200-300 km. Fakt mi stiahlo rit, ci sa nieco nepokazilo, ci je vsetko OK.
Kazdy niekedy zacinal a nieako zacinal a na niecom zacinal...na to by sa nemalo zabudat.

Nic, serme na to, PEACE, :)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod Femicko » 17 Apr 2018, 18:39

PCX, ber to s nadhladom. Ja som si isty, ze si tu nik nemiestnu srandu z Teba nerobil. To, ze sa zoznamujes s novou motorkou je uplne v pohode. Ja sa tiez casto pytam na veci, z ktorych druhym mozno vlasy dupkom vstavaju. Uvidis, az sa niekedy s ludmi z fora stretnes, ze je to partia ludi, ktori sa vedia navzajom bavit a nie len o motorkach. No a zarty si robi vacsina stale ... ale podpasovky som si zatial ziadne nevsimol. A este sa vratim k tomu blikaniu rzervy. Prva palicka zmizne asi po 100km, druha asi po 80 km a kazda dalsia asi po 50-60 km. Zavisi aj na tom, ako velmi tahas za plyn, ale zhruba tak nejako to je. No a ked Ti zacne blikat rezerva a budes sa krotit, tak este nejakych 100 km das .... takze ziaden strach :) :like:
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod pcx » 17 Apr 2018, 19:49

Diky Femicko, informacie pomohli :like:
A k tym textom tam vyssie... Ved praveze aj ja som si sam zo seba robil srandu.
Nevadi, stáva sa... ja som pohodak, ja to neriesim, nechajme to tak ;-)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod Juanito » 17 Apr 2018, 21:21

PCX, ja ako majitel pcx125 aj NC chapem, ze ta to prekvapilo. Na pcx-ku ma ukazovatel 9, alebo 10 ciarok(nechce sa mi ist kuken do garaze) na 8litrov, cize 1 ciarka na 0,8litra. Tam ked zacne blikat posledna, tak uz sa neobjavia znova dve ciarky. Na NC mas 5ciarok na 14litrov, cize cca 1ciarka na 3litre. Tym padom vacsia nepresnost a pocas jazdy v zakrutach, stupaniach atd sa ti to tam prelieva, takze sa aj relativne dost meni vyska hladiny. Asi takto v skratke by som popisal moje postrehy :D a ja osobne tankujem uz ked mam 2 ciarky, nemusim mat rit zovretu, ci dojdem na pumpu :shock:
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod peny » 17 Apr 2018, 21:51

staci si precitat navod tam to je popisane, ze medzi dvoma ciarkami a blikanim uz nie je nic :)

inac tomu sa hovori jazda na doraz :)

Obrázok
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod puccky1 » 18 Apr 2018, 05:38

Jazda na doraz je ked ides este 300 metrov bez benzinu :-)
Mne sa to uz stalo dva krat ;) ale vzdy som dosiel zotrvacnostou netlacil som
Prvy krat som tankoval na hlavnom stojane 14,1 l
Druhy krat som uz tankoval na bocnom stojane a tiez sa mi tam voslo 14,1 l
Takze bud je jedno ako je motorka naklonena alebo druha benzinka odrbava ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod pcx » 18 Apr 2018, 06:56

Ok, chalani, tak uz viem ako sa chova ukazovatel paliva.
No fakt je divne ked ti to ukazuje hala-bala, ne nemaj pochybnosti potom ze je vsetko standard :)

Jednym ockom pozeram, co tu mate za spotrebu....mne to vyslo na prvu nadrz 4,5L

Mam dalsiu trapnu otazku... umyvanie moto... mozem to vziat z dialky vapkou? A zapchat len vyfuk a bacha na radiator? (saharsky prach je previt, treba s nim zatocit :) )
Ci mate este dake odporucanie, nech tam daco nedokaslem?
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod Femicko » 18 Apr 2018, 08:10

Ja sice umyvam motorku len hadicou (uz 2x sa tak stalo :D ), ale myslim, ze vapka z rozumnej dialky neublizi. No a k tej spotrebe, tak kazdy ju mame nejaku. Mne sa 4,5 zda prilis vela, ale neviem, ako jazdis :?
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod georgoo » 18 Apr 2018, 11:16

pcx píše:Mam dalsiu trapnu otazku... umyvanie moto... mozem to vziat z dialky vapkou? A zapchat len vyfuk a bacha na radiator? (saharsky prach je previt, treba s nim zatocit :) )
Ci mate este dake odporucanie, nech tam daco nedokaslem?


Ziadna otazka nie je trapna. Trapna je len pre niekoho, kto sa narodil s genetickou pamatou a nemusel sa nic ucit ;)

Niekto to vapkuje, iny zase nie. V navode mas napisane, ze sa to VAP-kovat nema (nepouzivat vysokotlake cistice). Ak budes nejak zo spodu striekat, moze sa to do dostat do konektorov :(
Treba to opatrne, alebo to sprav len zahradnou hadicou.
Ja som si kupil taky ten nadstavec, pistol, co je ako sprcha. Zbehni do obchodu, alebo si kup cez eshop Motul Moto Wash (je to taky univerzal na vsetko), polovicu odlej do nejakej nadoby a dolej tu origo nadobu cistou vodou. Neriedene je to zvytocne silne a hned sa ti to minie. Motorku postriekaj vodou, splachni hrubu spinu, potom to nastriekaj Moto Washom. Nechaj to par minut tak posobit. Potom to splachni vodou, kde ti ostane spina, strekni to znova MotoWashom a pouzi nejaku mikrovlaknovu namocenu handriucku. Tlacit ani netreba. Potom to len splachni cistou vodou a poutieraj plasty navlhcenou handrou z mikrovlakna (nepouzivaj suchu na zaciatku, namoc si a vyzmykaj ju). Co uvidis, ze je mokre, to poutieraj, handra ked sa napije tak ju vyzmykaj.
Mozes to takto spravit zo vsetkym, od plastov, cez kovy az sedlo, ten MotoWash moze na vsetko.

Ked to takto budes robit znova, vzdy ho pouzivaj, nie len cistu vodu. Obsahuje to aj vosk, konzervuje to lak a pri dalsom umyvani uz nebudes musiet handru skoro pouzivat, len na vacsie muchy, alebo zaschnutu spinu.

Ja som si zvykol po kazdej (dobre 95%) jazde muchami zadr....ne casti postriekat MotoWashom a zotriet handrickou.

Mozno to robim zle, a niekto si pri mojom postupe bude trhat vlasy :lol:

Ak by sa niekto pytal, Motul mi nic neplati, len sa mi to osvedcilo ;)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod pcx » 18 Apr 2018, 11:56

Dakujem georgoo :like:
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod Mikino » 18 Apr 2018, 16:36

georgoo dík
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod puccky1 » 18 Apr 2018, 17:23

Ja obcas zbehnem do umyvarky a za 1,5€ vystriekam wabkou a je v tom aj voskovanie
Predtym som ju umyval doma wabkou ale nebolo to ono spinu skoro vobec nepustalo musel som este spongiou behat hore dole
Naviac v umyvarke nie je tvrda voda a neostanu mi bodky od vodneho kamena ako doma a doma som ju musel po kazdom umyti poutierat do sucha
Samozrejme nie po kazdej jazde utekam do umyvarne
Plexi a svetlo prebezne doma umyvam necham ale najprv odmocit napriklad prilozenim mokrej handry

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod Puggy » 18 Apr 2018, 21:43

Ziadna otazka nie je trapna. Trapna je len pre niekoho, kto sa narodil s genetickou pamatou a nemusel sa nic ucit ;)

Niekto to vapkuje, iny zase nie. V navode mas napisane, ze sa to VAP-kovat nema (nepouzivat vysokotlake cistice). Ak budes nejak zo spodu striekat, moze sa to do dostat do konektorov :(
Treba to opatrne, alebo to sprav len zahradnou hadicou.
Ja som si kupil taky ten nadstavec, pistol, co je ako sprcha. Zbehni do obchodu, alebo si kup cez eshop Motul Moto Wash (je to taky univerzal na vsetko), polovicu odlej do nejakej nadoby a dolej tu origo nadobu cistou vodou. Neriedene je to zvytocne silne a hned sa ti to minie. Motorku postriekaj vodou, splachni hrubu spinu, potom to nastriekaj Moto Washom. Nechaj to par minut tak posobit. Potom to splachni vodou, kde ti ostane spina, strekni to znova MotoWashom a pouzi nejaku mikrovlaknovu namocenu handriucku. Tlacit ani netreba. Potom to len splachni cistou vodou a poutieraj plasty navlhcenou handrou z mikrovlakna (nepouzivaj suchu na zaciatku, namoc si a vyzmykaj ju). Co uvidis, ze je mokre, to poutieraj, handra ked sa napije tak ju vyzmykaj.
Mozes to takto spravit zo vsetkym, od plastov, cez kovy az sedlo, ten MotoWash moze na vsetko.

Ked to takto budes robit znova, vzdy ho pouzivaj, nie len cistu vodu. Obsahuje to aj vosk, konzervuje to lak a pri dalsom umyvani uz nebudes musiet handru skoro pouzivat, len na vacsie muchy, alebo zaschnutu spinu.

Ja som si zvykol po kazdej (dobre 95%) jazde muchami zadr....ne casti postriekat MotoWashom a zotriet handrickou.

Mozno to robim zle, a niekto si pri mojom postupe bude trhat vlasy :lol:

Ak by sa niekto pytal, Motul mi nic neplati, len sa mi to osvedcilo ;)[/quote]

Georgo, to myslíš vážne alebo si z neho robíš prdel? Normálne WAP-kou "full" kotol, tomu sa nemúže nič stať. Ten text v manuáli je chujovina (píšu to kvôli jebnutým Američanom už všade). Ja som mal na americkom aute napísané na slnečnej clone, že hrdlo nádrže je na pravej strane. Vo všetkých manuáloch na autá je napísané, že motor sa nesmie, alebo neodporúča umývať (hovadina, že?) Takže motorku kľudne WAP-kou, nikdy som ju inak neumýval.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod georgoo » 19 Apr 2018, 13:53

Puggy, nerobim si srandu, nikdy som to na umyvarke ani vysokym tlakom neumyval, a ani nebudem, naco ?
Pokial nemas doma zmakcovac a filter na vodu, tak wapku by som ani nepouzival, ciastocky vo vode s vysokym tlakom ???
Tym sa zaobera firma Trumpf, nie Karcher :D
Ked to doma ostriekam len wapkou, s cistou vodou, nemusim to ani robit, na druhy den je to znova hnusne. Ani nie na druhy den, hned ako to uschne :(

Puccky, ja mam doma zmakcovac a filter na vodovode. Mne kvapky nezostavaju, a aj tak to poutieram. Kazdy sa cuduje, ake to mam ciste, ze kolko to denne umyvam.
15 minut raz za tyzden, niekedy odtyzden, podla toho ako casto jazdim.

Napríklad, teraz v nedelu som umyval a predtým naposledy 25.7.2017 a stacilo mi to :lol:
Toto myslim ako srandu, nakolko som mal 29.7. pad a moto stala v garazi 8 mesiacov a 17 dni :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Moja čérnooka japonečka :)

Poslaťod Puggy » 19 Apr 2018, 20:59

Georgoo, veď ja myslím WAP-ku na umyvárke a tam je voda recyklovaná a zmekčovaná. Kde by som ja v paneláku zobral WAP-ku :lol: . No a potom sa líšime ešte v tej frekvencii, ja 1 až 2x ročne :like:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše motocykle

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia