NC 750X

Re: NC 750X

Poslaťod jaryn67 » 14 Jan 2015, 16:20

Myslím si,že origo je přehnaně drahý,já mám Kappu 47 a naprostá spokojenost.Měl jsem tam uschovány dvě helmy a vpoho se vlezly.zbytek zatím řeším cestovním válcem na zadní sedačku.A Givi nebo Kappa je jedno.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod Jirka » 14 Jan 2015, 16:58

Tak hlavně originál od Hondy je mnohem dražší než např. Givi, kterej mám já. Myslím, že moc lidí tady originál mít nebude.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: NC 750X

Poslaťod georgoo » 14 Jan 2015, 18:05

OlM píše:PS: Predem se omlouvam, pokud se bude nekomu zdat muj dotaz prilis amatersky - kufr jsem ještě nekupoval a nemontoval :)


Zadny dotaz ohladom NC tu nikto, nikdy nebude povazovat za amatersky :) Nato sme tu :)

Origo od hondy si nekupuj !!!
Ako pisali chalani, je to predrazene a ak by si chcel neskor rozsirit aj na bocne, tak este viac. Navyse origo bocne maju taky nepodareny tvar, takze sa tam toho moc nevojde. Supi ich ma, origo vsetky 3 kufre, skus mu napisat.
Ja mam Givi 47 Trekker (to je ten hranaty), velka spokojnost.
Ale ani s V47NN nespravis chybu.

Co sa tyka zamku, to neries. Origo kufre maju viac nevyhod ako tu jednu vyhodu s klucom. Keby si chcel neskor pridat aj bocne, kupis si sadu, kde dostanes treti zamok do topcase a budes mat vsetky 3 kufre na 1 kluc.

Ak budes brat od givi, tak si daj pozor len na jednu vec, su rozdelene do dvoch kategorii:
Monolock - nosnost do 9 kg (male kufre)
Monokey - nad 9 - tusim do 15 kg ???

Potrebujes drziak (nosic), platnu, kufor
Drziak je len jeden na NC, ale platnu a kufor musis mat Monokey, inak to nedas dokopy.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod Richi » 14 Jan 2015, 19:04

Ja mam tiez origo honda a som spokojny. Je to sice z crosstoureru ale o ziadnych nevyhodach neviem
Kluc mam jeden
Naposledy upravil Richi dňa 14 Jan 2015, 19:27, celkovo upravené 1
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod Supi » 14 Jan 2015, 19:11

Ano, ja mam origo kufre. Never Georgoovi! Su perfektne :D

A teraz vazne. Ja som s nimi celkom spokojny, ale mohlo by to byt aj lepsie. Nevyhody:
- su drahe. Za 2 bocne + topcase som platil 1.040 EUR s DPH. V cene je uz aj uprava "hlinik". Cisto cierne by boli trochu lacnejsie. A samozrejme vsetko potrebne na uchytenie kufrov. Samostatne za kazdu polozku ti cenu neviem napisat. Mam to v mailoch len takto spolu. Faktura je niekde zalozena... :-)
- topcase ma samostatny klucik (taky maly). Bocaky sa otvaraju klucikom od motorky.
- bocaky sa otvaraju do boku, nie zvrchu. Su tam sice take gumicky na uchytenie veci, ale ked tam budes mat kopec malych prkotin a kufor otvoris na motorke, polovica z nich sa ti vysype na cestu. Ja tam nosim len vacsie veci a v igelitkach.
- topcase sa otvara ako kazdy dohora, ale ako 99% plastovych ovalnych ma prierez v strede. Takze ked ho balis, musis davat veci "kopcovito". Mne to nevadi. Nosim v nom vzdy nabalenu sportovu tasku a okolo prkotiny (vodu, kuklu, nakrcnik, nahradne rukavice...). Ked kufor otvorim, aspon to vsetko pekne hned vidim a nic sa mi neschova na spodku kufra :)
- tvar kufrov - nie su prisposobene na pripinanie akychkolvek veci na vrch kufrov. Cize spacak, karimatku, stan na ne len tak neprichytis ako pri hlinikacoch, pripadne Givickach ako ma Georgoo

Vyhody:
- co ti ja viem... :lol: Su kvalitne spracovane. Uz som na ne zo 2x polozil motorku (v nulovej rychlosti) a ako som cakal, nic sa im nestalo :)
- System upinania - nosna konstrukcia nenarusa vzhlad motorky. Ked ich das dole, nevidno ziadne "lesenie".
- nerozsiruju prilis motorku. Samozrejme na ukor objemu.

Ak mas dalsie otazky, pytaj sa, rad pomozem...
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod Pupi04 » 14 Jan 2015, 19:14

Dávám za pravdu Jirkovi, originál bych řekl, že je zbytečně drahý. Sám jsem to řešil u GIVI. :geek:
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

NC 750X

Poslaťod radu » 15 Jan 2015, 08:20

Aj ja špekulujem tento rok kúpiť zadný horný kufor. Mám vyhliadnutý 47 litrový kufor od Givi z eshopu:
http://www.norcobikes.sk/bkufrikyb-givi ... c-1_3.html
Ale ešte váham, že pôjdem na motosalón do BA a uvidím aké tam budú ceny (zľavy).
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: NC 750X

Poslaťod Supi » 15 Jan 2015, 10:12

minuly rok som sa na motosalone pristavil pri stanku Norcobikes. Bolo to v novinarsky den, malo ludi, vystavovatelia boli prijemni, snazili sa... V Norcobikes som si chcel blizsie pozret jeden z kufrov, popytat sa na cenu. Kufor bol zaveseny tak vyssie, tak som poprosil chlapca co tam robil, nech mi ho zvesi. On to odmietol a dal mi ich letak, nech si vsetko pozrem tam. :shock: Trochu zvlastna predajna taktika. Ale ceny maju dobre (v ich e-shope). Len si clovek musi popozerat veci co chce nakupit niekde inde. Ani na motosalone nemusi pochodit...v Norcobikes :roll:
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod dancul » 15 Jan 2015, 10:53

OlM píše:Zdravim všechny - resim koupi top kufru na NC750X, chci jit do nektereho 47ltr od Givi. Ale Honda prodava jako original prislusenstvi kufr 48ltr a v popisu je "s nosicem" - mate někdo zkušenost s timto kufrem, co je vlastne všechno pribaleno a co je třeba ještě dokoupit? Laka me v tomto pripade moznost nastaveni zamku na klic od motorky... (pry to jde)
diky
OlM

PS: Predem se omlouvam, pokud se bude nekomu zdat muj dotaz prilis amatersky - kufr jsem ještě nekupoval a nemontoval :)



Servus.
Ja mám originál kufor s opierkou na NC-čku. Originál = SHAD :lol:
Objem 48 litrov. Nosnosť nemám overenú - niekde píšu 8, niekde 15kg. Ja mám otestovaných 15 kg, no samozrejme s opatrnou jazdou a len na krátko. (NC-čko je predsa pracant, tak nech slúži :lol: )
Kľúč je jeden na celú moto aj s kufrom. Ten sa dá jednoducho z motorky zložiť - 3. poloha zámku a je dole.
S montážou ti však neporadím, mal som šťastie na "naloženú" jazdenku, takže kufor už bol v cene motorky.

Inak na autosalóne v BA je viac číňanov, ako zliav. Bol som pozrieť minulý rok a bolo to sklamanie. Polovica vystavovateľov ponúka handry z číny. Ostatní mali ceny rovnaké ako v obchode. O zľavách ani počuť. Teda aspoň ja som nemal šťastie. Zháňal som bundu a gate na moto. Jediné plus motosalónu bolo, že som si naživo osedlal NC750X a CB500X, pozrel ponuku ostatných výrobcov a utvrdil sa, že v tejto cene a kategórii asi NC-čko nemá konkurenta.

Inak na Louis-e majú zaujímavý set. Za 100 eury textilné brašne a válec. Na občasné výlety to môže postačiť.
https://www.louis.de/en/artikel/moto-de ... t=38335779 :like:
Prílohy
kufor.jpg
kufor.jpg (46.48 KiB) Zobrazené 354 krát
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod Tom » 15 Jan 2015, 19:02

Ivano se ptal na kufr pro 750.....
Honda dává k 750 od roku 2014 pouze kufry SHAD. viz poslední fotka

Mě by zajímalo spíš jak by ivano chtěl jezdit... Má ambice a cestovatelské choutky na delší dovolené? Sám nebo ve dvou? Každý by měl zauvazovat na svých volným Moto časem a podle toho vybírat kombinace kufrů.

Mám tento "originál shad" zabalil jsem se na 6dni do Alp a pohoda. Ono opravdu záleží na těch dellach dovolené.

Pokud pojedu jednou za rok má 14denní dovolenou jinam než k moři pak si koupím textilu tašky a zbytek roku mě nebude štvát že se práší na drahé a velké kufry. Raději ten rozdíl proleju nádrži

A hlavě tu mluvíte o originál kufrech pro NC700 a je třeba jen malé poznámky....
NC750 má jiná zadní madla a tudíž i jiné uchycení kufrů z NC700.
Tom
**
**
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 01 Feb 2014, 13:57
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod janh2 » 15 Jan 2015, 22:38

Mám stejný kufr a mám otestovanou zátěž 25kg. Vezl jsem vodu a i když jsem jel po rozbité cestě, kufr držel :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: NC 750X

Poslaťod Supi » 15 Jan 2015, 23:27

Tom píše:NC750 má jiná zadní madla a tudíž i jiné uchycení kufrů z NC700.


tymto si si isty? Pretoze tie madla pri NC700x sa cele menili, ked sa tam montoval original topcase. Ked na nete pozeram fotky nc700x a nc750x v madlach nevidim ziaden rozdiel. Samozrejme, ked je tam topcase, su na oboch ine.

edit - opravujem sa. Shad topcase na nc750x ma naozaj ine uchytenie ako original Honda topcase na nc700x. Info o tom, ze na NC750x sa uz pouzivaju kufre Shad ako "originalne Honda" nemam, ale ked to vravite, asi to tak bude


top-case-honda-35l.jpg
Uchytenie original Topcase na NC700x (vidno aj uchytenie na bocne kufre)
Prílohy
a_shad4501.jpg
Uchytenie Shad topcase na NC750x
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod Richi » 16 Jan 2015, 08:44

dancul píše:Jediné plus motosalónu bolo, že som si naživo osedlal NC750X a CB500X, pozrel ponuku ostatných výrobcov a utvrdil sa, že v tejto cene a kategórii asi NC-čko nemá konkurenta.


Presne tak som sa minuly rok na motosalone rozhodol pre NC aj ja :)

Tie madla na 700 a 750 su ozaj ine. Sam som to popisoval niekde hore (ci v inom vlakne?) Nakolko su plastove, nebol problem ich s uhlovou bruskou upravit ;)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2942
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: NC 750X

Poslaťod radu » 16 Jan 2015, 18:28

Aj ja som sedlal NC-čko ale sedel som aj na Aprilii Shiver a Aguste Brutale ...nakjoniec na začiatok vyhralo NC-čko...neskôr možno presedlám na niečo iné ...možno..
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: NC 750X

Poslaťod ricrdet » 03 Aug 2015, 20:19

Riesi sa tu jeden kluc k motorke aj kuftu s origos kufrom od Hondy. Tak vsetci vieme, ze je to to iste ako kufor Shad, nedavno som nakukol do skladu u dealera a zistil som ako to funguje. Kufor sa dodava bez zamku a zamok sa montuje zvlast. Dealer upravuje zamok zasuvanim planziet do vlozhy podla toho ako je tvarovany kluc od motorky. Je to to iste ako predava shade, rozdiel je, ze zamok je pri Shade dopredu nastaveny a "origos" sa nastavuje az podla kluca, dokonca som zistil, ze cela vlozka zamku (nenastavena) sa da kupit zvlast. Dnes mi to nedalo a pokusil som sa rozobrat zamok a skusit ho prestavit podla kluca od motorky, zial neuspesne. Skocim na vyzvedy k dealerovy a skusim znova.
Obrázok užívateľa
ricrdet
*
*
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 22 Jún 2015, 15:56
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše motocykle

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia