NC750X výkon

Re: NC750X výkon

Poslaťod PeterKY » 15 Apr 2022, 18:04

Tak ti popíšem moju anabázu skútrovania.
Začínal som na KymcoDowntown 125 11kw, klasika - môžeš na VP B skupinu. Som bol maximálne spokojný, dokiaľ nezačala byť nespokojná moja ľadvinka a začala sa mi na skútrika tlačiť. Tak som si dorobil VP A a kúpil dodávku Suzuki Burgman AN 400 25kw. To už malo dostatočný výkon na pohodové jazdenie na kochačku a sem tam aj obehnutie nejakého autobusu. Absolvovali sme aj Chorvátsko 2x. No a potom kolega s ktorým som jazdil (má NC 750 S) začal byť nespokojný s mojim kw výkonom (aj keď môj batožinový priestor využíval hojne) tak som sa obzeral po niečom inom. Musel to byť skúter. Integra 750 2014.
Vtedy som a zoznámil so Zdenom, on predával a ja nemal dostatočný finančný obnos. A tak jeho skúter neskončil mojej garáži, ale zase Zdeno bol so mnou (NC panicom) kúpiť terajší.
Takže pre mňa skútristu idúceho "zo spodu" tých 40 kw stačí. Jazdíme vždy dvaja a pravdepodobne keby ma hodili na váhu, tak mi ďalšiu jazdu zakážu .
Nemusím špekulovať pri obiehaní a počítať každý meter vozovky. Proste cvaknem S a idem. V kopcoch sa trošku zadycháva, ale ja jazdím na kochačku, takže moc mi to neprekáža, ja starý lakomec som so spotrebou max spokojný. Ak mám 4 l/100 km som už nešťastný. Normálna jazdím na 3,8 a to ja sám mám vo výstroji 125 kg. Niečo aj manželka váži, aj batožina..... Takže ak ideš na to ako ja, budeš spokojný a možno na vééééľmi dlho. Ale ak ideš na to "z hora" tak si musíš uvedomiť, že ti kw budú chýbať. No a pri dnešnej cene benzínu som ešte spokojnejší. :)
PeterKY
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 02 Júl 2019, 18:13
Motorka: Honda Integra 750

Predchádzajúci

Späť na Vaše motocykle

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia