Strieborna sedemstofka

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod peny » 01 Aug 2017, 19:54

tak som tie ventily nastavil, no boli dost rozstelovane by som povedal....


Precital som si tu temu o nastavovani ventilov, popozeral nejake videa na youtube, stale sa tu riesil problem s oznacenim valcom a s nastavenim resp otoceniom kluky, no precital som si aj servisny manual, jeden mechanik mi uz davnejsie rozpraval ze valce sa vzdy oznacuje smerom od rozvodov, to je jedno ci to je auto motorka traktor. Takze prvy valec by mal byt aj na nasej motorke smerom k rozvodom teda z pohladu vodica na pravej strane, tak som odstrojil kryty, vybral chladic, odkrutil veko a tocim motorom, natocil som na zotrvaku 1 skusil som ci ventily povolilo ale nie, pozriem ku rozvodom a krylo sa mi so spodnou ryskou, tak otocim motorom este raz dookola a uz to bolo fajn, aj pri rozvodoch sa mi to krylo s hornou ryskou a ventily pekne povolene, nastavil som, otocil na 2 nastavil druhy valec, zadekloval, namontoval chladic, nastartoval kusok sa previezol, zatial vsetko funguje :)

Takze nastavil som to presne podla servisneho manualu, vsetko sedelo s popisom, takze podla man tam chyba nieje ako niekto tvrdil....

Obrázok

Obrázok

natocnene na 1

Obrázok

pohlad od rozvodov

Obrázok

Obrázok

natocene na 2

Obrázok

pohlad od rozvodov

Obrázok
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod Baterka » 04 Aug 2017, 12:17

peny píše:Takze nastavil som to presne podla servisneho manualu, vsetko sedelo s popisom, takze podla man tam chyba nieje ako niekto tvrdil....


Tvrdil jsem to mimo jiné i já, viz viewtopic.php?p=36355#p36355
Můžeš teda vyvrátit to, co píšu v tom mém příspěvku, nebo jsi to šteloval stejně jako to uvádím?
Říkáš, že jsi měl vůle docela rozhozené. Povoloval jsi, nebo utahoval? Nebo obojí?
Díky za info


Sent from my SGP621 using Tapatalk
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod peny » 04 Aug 2017, 21:14

ako som pisal mne to sedelo presne podla servisneho manualu, teda natocit na 1 a skontrolovat ci sa kryje s vrchnou ryskou na druhej strane, lebo iba vtedy som mal vsetky vahadla povolene a mohol som zmerat vole, ak sa mi krylo so spodnou ryskou tak boli povolene iba 2 ak si dobre pamatam

hlavne prvy valec bol, ak sa pamatam tak som povoloval (zvacsoval) vole
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod peny » 06 Aug 2017, 16:23

tak ram namontovany, olej kupeny, ked uz objednaval olej tak som zobral aj spreje na retaz, zajtra snad vymenim olej,

ak by chcel niekto svetla tak nech sa ozve, ak nie budem musit vymysliet ako ich uchytit, su to halogeny na H3 ziarovku, dokonca ja s nejakym Eckom :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod peny » 07 Aug 2017, 17:54

chlapci moji, ako som pozeral pomaly bude treba vymenit aj brzdove dosticky, no a na aliexpresse su za par € ma s nimi niekto skusenosti? alebo radsej neriskovat?

set predne + zadne sa da kupit aj za 13 € nejake "lepsie" okolo 21€

https://www.aliexpress.com/item/Brake-P ... st=ae803_2

alebo

https://www.aliexpress.com/item/SOMMET- ... st=ae803_2

co vy na to?

osobne si myslim ze nebude velky rozdiel medzi tym co sa predava tu, uz som si objednal aj vzduchovy filter :D
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod Pito » 07 Aug 2017, 18:29

Pre krista pana, len to nekupuj! Kvalita nie je rozhodne totozna so zavedenymi znackami ako brembo, nissin,...

Mimo ineho to recenzoval jeden youtuber a vraj des a hroza.

Na takychto veciach sa ozaj nesetri.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod aldav » 07 Aug 2017, 21:02

Každý si musí na "Alíka" udělat svůj vlastní názor

tap 1+3
aldav
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 28 Sep 2016, 14:24
Motorka: Iná

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod peny » 07 Aug 2017, 21:28

praveze zatial mam len pozitivnu skusenost, no nieje to kopec penazi ak by to nefungovalo tak by ma to velmi nebolelo, podla mna su tie znackove dosky predrazene, na auto stoji sada plus minus rovnako a su tam 4 ks, a neporovnatelne viac materialu..... a zeby sa pouzivla nejaku ultra specialny material s vesmirnou technologiou si nemyslim. a NC-cko nie je supersport
peny
*****
*****
 
Príspevky: 308
Registrovaný: 28 Okt 2016, 22:01
Motorka: Honda NC 700X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod Pito » 07 Aug 2017, 22:00

Vies ze som sa tiez pytal, preco mi dve pneu na moto stoja viac ako 4 na auto a oderu sa rychlejsie? Ved su tiez z gumy...

Ale asi potrebujes vlastnu skusenost. Tak snad si pri nej ty ani motorka nic nespravite ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod georgoo » 07 Aug 2017, 22:32

Suhlasim s Pitom,
Brzdove platnicky za 13 € budu mat konzistenciu 3 dni starej bublaniny. Ak pojdes pomaly, a nebudes potrebovat brzdit, tak si mozes povedat, ze ti to bude stacit ;)

Videl som zaujimavy clanok, ktory popisoval ako menia brzdnu drahu taketo "ALI" platnicky pri autach ;)
Ked to najdem, hodim to sem.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod Jirka » 08 Aug 2017, 06:48

Dával jsem Bremba a dal jsem za ně celkem asi 1700,- Kč což je asi 65 E. Docela pálka za takový prcky.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod Juanito » 08 Aug 2017, 20:11

Georgoo, toto si myslel?: https://auto.sme.sk/c/6131319/auto-sme- ... enoch.html
Moj nazor, radsej tyzden nebudem zrat, ale brzdy su vec, na ktorej by som nesetril. SBS stoja cca 30€ na koleso, vydrzia minimalne 15000km. Ak niekto najazdi tych 15000km rocne, tak ma rozpocet zatazeny o 50€ na rok oproti cine. Dajte si kazdy otazku, ci sa za 50€ oplati riskovat svoj vlastny zivot. Howk.
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod Pito » 08 Aug 2017, 20:42

Juanito píše: Dajte si kazdy otazku, ci sa za 50€ oplati riskovat svoj vlastny zivot. Howk.


Juanito, poviem to natvrdo. Ak niekto takto uvazuje, je mi jedno ako dopadne, je hlupak. Ale na ceste nikdy clovek nie je sam a takymto konanim priamo ohrozuje ostatnych ucastnikov premavky!
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod puccky1 » 08 Aug 2017, 20:52

Pekne video
Ja som tie platnicky videl uz davnejsie na ali neodvazil som sa ich kupit hlavne koli tomu ze som sa bal ze sa odlepia a po druhe obcas mavam alebo maval som take stavy ze napriklad na Ostrej Luke som jazdil plny plyn a plna brzda aj hore kopcom aj dole
Kotuce boli za chvilu fialove
Obavam sa ze platnicky s ali by nevydrzali brzdit jednu taku jazdu hore dole pripadne jedno krizove brzdenie dajme tomu na dialnici z rychlosti 150 na 0
Zabrzdit by asi zabrzdili ale co ak bude brzdna draha o 10 az 15 metrov dlhsia?
Tych par metrov moze vela rozhodnut preto som radsej kupil platnicky za 40€

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Strieborna sedemstofka

Poslaťod Floyd » 08 Aug 2017, 23:57

Vždy som tvrdil, že Poľsko a Turecko = malá Čína, čo sa týka ojebov s výrobkami.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše motocykle

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia