Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod jezdec74 » 15 Apr 2014, 18:51

Určitě se vyplatí počkat a zatím je čas, vždyť na některých místech ČR ještě sněží :lol:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod THeBaNDiT » 15 Apr 2014, 23:11

dakujem za ohlasy :) Ja nie som velmi na strihanie videi... :D Je mi luto vystrihnut nieco. A tychto 15 minut videa bolo z 1 hodiny zaznamu. :mrgreen: Len najvacsia skoda, ze o najkrajsie zabery som prisiel, pretoze pri vypinani kamery som ju nechtiac hned aj zapol... a potom ked som si myslel, ze opat zapinam nakrucanie, tak som ho vypol... zaverecne zabery (o ktore som prisiel) boli nadherne, siel som krasne blizko pri kamosoch, rozne som si nadbiehal... skoda no. :roll: Musim si kupit dialkove ovladanie.

Alesko píše:AKo si spokojny s pneumatikami Dunlop D609f ?
tak mam na nich najazdenych zatial len nieco cez 600km, no som spokojny... mimo asfalt este neboli, na skutocne mokrej ceste tiez nie, takze to nemozem posudit. Na suchej ceste bez zavahania. :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod jezdec74 » 22 Apr 2014, 16:19

Jirka píše:To víš když si ji objednáš z Tararinga Patam, tak se nediv, že ti přijde až na konci sezony. Nejdřív to vezou na velbloudu, pak lodí, pak letadlem a nakonec to měsíc visí na celnici. :lol:



Tak Jirko, kameru mám doma. Byl to asi tryskový velbloud nebo co :lol:
Přes celnici to nešlo, nakupuji v zahraničí dlouho, tak vím kde objednat :) .
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod Jirka » 22 Apr 2014, 17:25

Ty si mazanej. :D
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod THeBaNDiT » 22 Apr 2014, 18:29

chuapi, to je OT :D


ale aby som pridal nieco k teme, uz som objednany na servisnu prehliadku po 1000km (piatok) a pri tej prilezitosti mi do falosnej nadrze namontuju autozastrcku... :) A dnes som si kupil aj sprej na retaz - Valvoline biely, taky husty - nieco podobne, ako tam bolo od novosti. :) Ale ako sa maze retaz, to mi predvedu v piatok na serviske... radsej sa necham poucit od znalcov nez sam laborovat. :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod jezdec74 » 22 Apr 2014, 18:41

Jirka píše:Ty si mazanej. :D


Život mě naučil :lol: :lol: :lol:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod jezdec74 » 22 Apr 2014, 18:45

To: THeBaNDiT


Tak dej pak vědět, jak je to s tím mazáním řetězu. Taky by mě zajímalo, co Ti řeknou (a asi ne jen mě) :D
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod Jirka » 22 Apr 2014, 19:00

To: THeBaNDiT Ještě jsi měl koupit čistič na řetěz. Nejdřív vyčistit, pak mazat.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod THeBaNDiT » 26 Apr 2014, 13:53

Takze Hondicka uz ma za sebou 1. servisnu prehliadku + odbornu montaz 12V zasuvky.

Po cely cas som bol pritomny.

olejovy filter - 12.65€
motorovy olej Repsol - 54.72€
namazanie retaze - 2€ (chcel som to prvykrat vidiet, potom uz to budem zvladat sam)
servisne prace + prehliadka - 25€
-------------------------------------------
spolu 94.37€


el. zasuvka 12V - 20€
montaz - 10€
----------------------------
spolu - 30€

Fotky z prac nemam, ale zasuvku vyfotim pri najblizsej prilezitosti. :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod Richi » 24 Máj 2014, 11:13

Ta spotreba ma prekvapila. Ja mam bielu 750XD cosi vyse tyzdna a v zabehu som mal 3,3 l/100km
Teraz po zabehu to stuplo na 3,7
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2945
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod THeBaNDiT » 31 Júl 2014, 07:42

tak s odstupom casu sem pridam prispevok, ktory ma nejako zasadne netesi... :( :)


Zaciatkom jula som mal na Hondicke nehodu a mozem si za nu uplne sam. Po 3500km som otestoval padaci ram, a totiz spravil som chybu v lavotocivej zakrute: zlakol som sa, ze ju nevyberiem, zacal som brzdit, zacalo ma narovnavat a fakt som ju nevybral, chybalo tak 10cm asfaltu. Na trave sa zatacat neda, polozilo ma to na lavy bok na asfalt a nasledne na krajnicu (edit: travu vedla krajnice), ktoru som padacim ramom pooral do hlbky 20cm. :D Keby ho nebolo, znicil by som isto cely bok. Takto to odnieslo len ego, rozbite a odrete zrkadlo, zlomena smerovka, mierne ohnute riadidla, moja nova 300-eurova motobunda a motonohavice (natrhnute) + skrabance na plexi prilby, na padacom rame a trosku na kapote. A pritom velmi dobre viem, ze sa v zakrute nema brzdit (maximalne tak pribrzdovat), ale ze sa ma zaklopit este viac.... no to v tom okamihu nedomyslis. :( Motorka skoncila v priekope hore kolesami, hned som zastavoval okoliduce auta, pomohli mi ju dat na cestu, no vytekal z nej olej, tak som ju radsej nestartoval a dal do servisu na kontrolu.
Co sa tyka mojich zraneni, tak bol som komplet moto-obleceny (textilne oblecko), takze doslo len k malym odreninkam na kolenach a na lavom lakti, modrina na lavom predlakti v oblasti hodiniek, narazeny palec pravej ruky a celkovo trosku bolavy clovek. Najma modriny, ktore zacali po 2 dnoch vyliezat... :D

Bal som sa, ci nebude nieco s motorom (predsalen yytekajuci a kvapkajuci olej), no nastastie to bolo iba tym prevratenim kolesami hore - cast oleja vytiekla cez nejaky odvetravaci otvor ci co a potom po prevrateni do normalnej polohy vytekal z daneho miesta von... vraj iba ocistili sviecky, doliali olej a bez problemov nastartovali. Motorka vraj ani nezadymila.

Co sa tyka oprav skod, vyslo ma to nasledovne (ceny uz pamatam len orientacne):
olej 7.60€
zrkadlo 72€
vzduchovy filter 35€
riadidla 135€
robota 50€
smerovku som zatial novu nekupoval, ale stala by 56€ (a to sa jedna vraj iba ten plastovy obal, nie vnutro!)
--------------
cca 300€ ako dan za moju chybu

Zaskocilo ma to velmi, pretoze som zil v tom, ze jazdim rozvazne a chyby nerobim... navyse jazdim predpisovo az priam "na spotrebu", i danu zakrutu som vyberal v predpisovej 90-tke a kamos tam zvykne jazdievat na scootri 100-vkou... no mna prekvapila, zlakol som sa a urobil zle rozhodnutie. Moja chyba. Hlavne, ze som zdravy a motorka to tiez prezila bez nejakej vacsej skody. Teraz mam pred krajnicami veeeelky respekt. Snad uz som si svoju smolu vybral. Mrzi ma len to, ze motorka bola krasavica novucicka vonavucka, cukrik. A uz je oznackovana. Nevadi, je to materialna vec. Po dovolenke pri mori som si ju vyzdvihol zo servisu a cesta domov bola, akoby som si obul svoje botasky. Opat istota, ziadne vahanie ci strach. Tak snad ma nepostretnu nejake dodatocne fobie. Vsetkym nam prajem mnoho stastnych kilometrov bez nehody. :)
Prílohy
2014-07-07 07.24.01 crop resized.jpg
smerovka, zrkadlo, odrete plasty na boku a poskodena nalepka, slabucko ohnute riadidla, suchnuta spojkova packa, odrety padaci ram a mierne skriveny drziak kufra, vytecena cast oleja...
Naposledy upravil THeBaNDiT dňa 07 Aug 2014, 09:23, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod puccky1 » 31 Júl 2014, 08:09

Bratku nieco podobne priam az ako cez kopirak len na pravu stranu som zazil aj ja ked som mal zhruba 5000 km ale obisiel som len s odreninkami tak som to neriesil prvorade je zdravie potom motorka ta sa da skoro vzdy opravit
Dnes mam uz cez 32 000 km nakrutene a ked nahodou presvihnem zakrutu tak len z lahka pribrzdim a radsej ju taham do zakruty co to da ked bude aj ram skripat ale stale sa pozeram na koniec zakruty a jednoducho si poviem ze to musim vybrat aj keby som mal cely stojan zodrat a zatial som to odvtedy vzdy vybral a dufam ze to tak aj este dlho ostane
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod Richi » 31 Júl 2014, 08:58

Aj ja som uz zazival krizove situacie. Snazim sa im predchadzat aj tzv. mentalnym treningom ked si pred, alebo pocas zakruty hovorim: nebrzdit, naklonit, polozit, naklonit, NEBRZDIT!!
Nie vzdy to pomaha. Hlavne sa zlaknem ked zbadam v zakrute strk ci tmavy flak

Ale som rad, ze ste obaja uz vporiadku a jazdyschopni
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2945
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod jets » 31 Júl 2014, 09:35

hlavu vzhůru, ty bílé na levý bok nějak trpí, taky jsem ležel na levém boku :-). Mě ujelo přední kolo na prachu a šel jsem k zemi jak hruška. Já teda odjel po svých, ale škody jsem měl hodně podobné. Každopádně všem doporučuju vozit s sebou nějaký pevný šroubovák, nebo něco podobného, protože když lehne NC na levý bok tak se na 99% ohne řadička a i když je motorka pojízdná tak nemusíte odjet. Mě se podařilo ji s vypětím všech sil ohnout zpět rukou tak aby fungovala, ale mít standardní postavu a necvičit tak nemám šanci.
Plechy a plasty se opraví a zase ti motorka bude dělat radost. Každé přistání, po kterém se dá odejít po dvou je dobré!
jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC750X matná biela perleť - THeBaNDiT

Poslaťod Jirka » 31 Júl 2014, 09:46

Taky jsem to už párkrát přepálil. Naštěstí jsem se naučil nebrzdit, ale víc to položit. Pak se mi stává, že škrtnu botou o asfalt (jezdim na lachtana). Adrenalin, že bych půlkama přeštíp pětku drát. :D
A po projetí pocit jako Valentino Rossi. :lol:
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše motocykle

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia