Montaz 12V zasuvky (USB)

Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 15 Mar 2015, 23:16

Ahojte, sice sam este NC nemam, ale intenzivne studujem a tak by som sa rad podelil s informaciami, ktore som zohnal a ako planujem osadit 12V zasuvku ja.

V podstate mame tri moznosti:
1. Zasuvka spinana cez rele (zapalovanim) a istena poistkou v poistkovej skrinke, pripojena na Honda kabelaz - takto to riesi aj original Honda
2. Zasuvka spinana cez rele (zapalovanim) a istena poistkou v poistkovej skrinke, avsak pripojena odbockou priamo z poistkovej skrinky
3. Zasuvka cez poistku priamo na akumulator, neustale pod napatim


A teraz podrobnejsie k moznostiam...

1. Najjednoduchsie je si toto nechat spravit v Honde, ale je to dost drahe, tu je zoznam originalnych dielov a orientacnymi cenami:
- 08V71-MGS-D30 samotna zasuvka s kuskom kablika a konektorom na konci (asi 60 eur)
- tzv. ACC harness je pribaleny k zasuvke, myslim, ze je to puzdro s poistkou
- 08A70-MGS-D30 rele s poistkou (14 eur) tu je obrazok
- 08A71-MGS-D30 toto je kabelaz, taka rozbocka 12V pre 12V zasuvku, vyhrievane rukovate a dalsie veci (asi 22 eur) (niekde sa ale pise aj o 08A70-MJL-D10 musím preveriť možno je to pre "S" inak) obrazok
- tu je original montazny navod pre Xko (S zatial skumam ako to je (PDF)

Sami vidite je to dost nakladne, ale ja by som to riesil tak, ze kupit rele 08A70-MGS-D30 a len tu rozbocku 08A71-MGS-D30, na konci odcvaknut konektorcek a das si tam nejake dutinky a dotiahnut to k vlastnej zasuvke s poistkou (ta bezne stoji asi do 10E). Problem s rele je, ze ma take nestandardne rozmery a výšku aby sa dalo kupit ine, ale zasa 14eur nie je velka polozka. Zohnat tak skor ten protikus konektoru co je na rame (vid PDF), kam sa pripaja ten rozbocovaci kabel 08A71-MGS-D30, to je uz zaujimave (kedze stoji od 22eur). Samotna zasuvka sa potom montuje do odkladacieho boxu (falosnej nadrze). Našiel som aj zdroj pre tie konektory nech je to uz ten 6 pinovy, alebo tie malé co su ma harness kabli, takze môžete používať originál konektory a vyrobiť si kabeláž podľa potreby, vid. môj príspevok nižšie.

2. Tu napisem zoznam materialu:
- original Honda rele, je k nemu pribalena aj 7.5A poistka, je to diel 08A70-MGS-D30 (14 eur) tu je obrazok
- ja to volam zlodejka napatia z poistky, zastrci sa namiesto poistky (v nej su dva sloty na povodnu poistku 7.5 plus na nejaku dalsiu, ktorou je istena ta odbocka), ide z nej kablik s dutinkou, kupil som to tu z Ebay UK (rychle dorucenie za trosku vyssiu cenu ako z ciny)
- preco nepouzit izolovane dutinky, ked na ten zlodejke uz jedna je, takze kupit taketo dutinky, kupite aj na minus pol jeden modry par, su aj vode odolne po zastrceni (treba na to ale klieste na zacvaknutie kabla ale da sa aj pricinovat), alternativou je tento paradny konektor, ktory pouziva aj Honda
- jedno ocko, na kostru bude na ram, alebo rovno na baterku
- nejake zmrstovacie buzirky, co ked nahrejes sa zmrsti a zaizoluje pripadne spoje (podla potreby, je to mozne vynechat)
- a na uz mate k dispozicii + a - spinaneho napatia, pripojite co chcete, konektor, zasuvku podla chuti

3. Tu nie je co riesit, lubovolnu zasuvku ci uz standardny auto konektor 12V, alebo rovno USB zasuvku, to je na kazom, ide to cez poistku k baterke, na konci nacvaknes ocka, das zmrstovaciu buzirku a prisrobujes k baterke. Takato zasuvke bude pod napatim neustale, sam mam v PCX nonstop zastrcenu tu zaslepku s dvoma USB konektormi, na tom svieti aj LEDka a skuter nakopol aj po dlhsom case na prvy sup. Umiestnenie je uz na kazdom, mne sa to povodne ako to riesi Honda paci v odkladacom priestore. A ako vyviest kablik von k GPS ci mobilu ? Ja by som vedla tejto zasuvky spravil este maly otvor, alebo na dekliku k akumulatoru a tadial prevliekol kablik (mam iPhone take konektorcek je maly) az k stredu riadidiel a hotovo, kablik by som tam mal nastalo.

A tu prikladam dve zasuvky s 2x USB najdene na eBay, jedna je podsvietena, cize ti krasne osvetli aj ten batozinovy priestor ked je tma, zabite dve muchy jednou ranou. Dalsia moznost je USB v tvare malej krabicky ktoru nalepis niekam, alebo zasuvka na montaz na riadidla - tieto maju nevyhody, za jazdy ak mas zapichnuty konektor USB nie je vodotesna.

P.S. toto je priklad prispevku, ktory nie je specificky pre model, plati pre celu platformu NC, len nie je sekcia taka, kam by som ho zaradil
Prílohy
USBsosvetlom.JPG
USBsosvetlom.JPG (16.59 KiB) Zobrazené 1447 krát
sdsc03992.jpg
sdsc03991.jpg
Naposledy upravil BrAtKo dňa 22 Mar 2015, 22:45, celkovo upravené 10
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod Pupi04 » 16 Mar 2015, 00:54

Sám jsem volil možnost č.2
Přímé propojení z baterie přes pojistku 10A do standartní auto-zásuvky s možností vložení redukce na USB z Lídlu za 96,-Kč. Toto řešení jsem volil proto, abych mohl dobíjet zsřízení i při odstavené moto. Zásuvka uložená v prostoru u baterie.
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod THeBaNDiT » 16 Mar 2015, 08:33

Rovnako i ja, autozásuvka neustále pod napätím, aby bolo možné jednoduché zariadenia dobíjať i pri vypnutom zapaľovaní... trebárs keď po jazde niekde na obede zistím, že interkom (či kamera alebo mobil) je dead...

Ideálne by ale bolo, ak by som mal v kufri aj prepínač, ktorým by som tu autozásuvku mohol jednoducho deaktivovať, aby fakt nič nehrozilo. Ale to už neriešim...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 16 Mar 2015, 10:00

Aj toto je pekny napad (cerpane z fora):
Prílohy
Sockets Parts List and Assembly Notes.pdf
(228.44 KiB) 111 krát
A6K-3047129-1829-L.jpg
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 16 Mar 2015, 14:36

Kto si chce kabel 08A71-MGS-D30 vyrobit cely, alebo ak uz ma ten harness a k nemu sa chce len pripojit tu je zoznam potrebneho materialu:

Konektory Honda su typu: Sumitomo MTW - Hitachi Type Connector for .110 - 2.8mm Terminal . Bud si kupite harness s kodom 08A71-MGS-D30 asi za 25EUR a potom si nan budete pripajat zariadenia s malymi konektormi. Daju sa kupit vsetky tu http://www.cycleterminal.com/110-connectors.html za male postovne, ale lepsie je z ebay, lebo su posielane z UK a pride to rychlo.

Ten velky 6 pinovy konektor ma oznacenie 6 pin 2.8mm - .110 Male and Female locking connector - na motorke uz je samec, potrebujeme female.
Kupite tu: http://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Mi ... 43966ae3a8

Ten maly konektor co ide do 12V zasuvky ma oznacenie 3 pin 2.8mm - .110 Male and Female locking connector
Kupite tu: http://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Mi ... 43c8d5d118
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 22 Mar 2015, 08:22

Kedže som mal odstrojene plasty na "S"ku a neobjavil ten 6 polovy konektor na pripojenie harness kábla 08A71-MGS-D30 tak som sa rozhodol, že to urobím podľa pripojeného obrázku. Použijem tzv. zlodejku z poistky, stojí asi 2$. Update mám info od PRx, že ten konektor je predsa len niekde dobre schovaný, ale mne uz sa tie plasty nechce dávať dolu.
PRx píše:Říkám ze je napravo, hned před sedackou, pod kufrem, zastrcen v plastu :-)

ImageUploadedByTapatalk1427008949.665343.jpg
Naposledy upravil BrAtKo dňa 22 Mar 2015, 21:58, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod Richi » 22 Mar 2015, 08:28

Pekne si to vymyslel !! :like:
Keby som potreboval zasuvku tak by som si to spravil podla teba
Klobuk dole :)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 22 Mar 2015, 08:36

Dikes. Inšpirácia z UK fóra tam to vymyslel jeden manik. Len este neviem ci použijem aj voltmeter ci mi to na nieco bude. Mne bude stačiť len svietiaca 2x USB.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod georgoo » 22 Mar 2015, 11:24

BrAtKo píše:Kedže som mal odstrojene plasty na "S"ku a neobjavil ten 6 polovy konektor na pripojenie harness kábla 08A71-MGS-D30 tak som sa rozhodol, že to urobím podľa pripojeného obrázku. Použijem tzv. zlodejku z poistky, stojí asi 2$. Update mám info od PRx, že ten konektor je predsa len niekde dobre schovaný, ale mne uz sa tie plasty nechce dávať dolu.
ImageUploadedByTapatalk1427008949.665343.jpg


Tak toto je presne ono :like:
Este otazka pre viac elektor zdatnych ako som ja, keby som namiesto voltmetra dal vypinac a s tohto vypinaca by som napajal priamo GPS.
Da sa to tak spravit ??? Alebo tam potrebujem zvlast kabel s poistkou ?
Mozno sa pytam blbosti, ale do ele. sa nerozumiem :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 22 Mar 2015, 12:08

Ja chcem tu 12V auto zásuvku napojiť mimo relé aby bola stále pod napätím. A ta USB ta bude dávať stavu len so zapnutým zapaľovaním. Georgo záleží ci pôjdeš cez originál relé (napätie len pri zapaľovaní) alebo priamo na baterku.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod georgoo » 22 Mar 2015, 14:30

BrAtKo píše:Ja chcem tu 12V auto zásuvku napojiť mimo relé aby bola stále pod napätím. A ta USB ta bude dávať stavu len so zapnutým zapaľovaním. Georgo záleží ci pôjdeš cez originál relé (napätie len pri zapaľovaní) alebo priamo na baterku.


To som sa este na 100% nerozhodol, ci to dam na baterku, alebo cez rele ???
Ale asi vyhra moznost cez rele, aj ked to sam neviem spravit :(
Do kufra chcem auto zasuvku aj USB. GPS budem napajat priamo na drziak navigacie, mimo kufra zastrcky nechcem.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 22 Mar 2015, 14:44

Ľahké spravíš to a tou odbočkou z poistky. Kúpiš originál relé za 14€ v Honde. Hentu rozbocku za 8€ dva kusy v balení a potom uz len zásuvku pod potreby. Buď tu trojitú s voltmetrom alebo po jednej podľa potreby. Ja dam tu svietiacu a bude mi do kufra svietiť po tme. Všetko uz mám objednané tak budem dokumentovat realizáciu.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 29 Mar 2015, 19:31

Tak dorazili aspon konektory ktoré pasujú do harness kábla Honda. Použijem ich všetky na prepojenie zásuviek ale aj alarmu.
ImageUploadedByTapatalk1427653869.919976.jpg
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod BrAtKo » 08 Apr 2015, 09:18

Ahojte, mam dalsi tip na zasuvky, toto mi prislo ten panel na 3 zasuvky, ale do panelu mozete variovat rozne moduly, nasiel som tieto zaujimave.

http://www.banggood.com/3-In-1-Car-Ther ... 64153.html
http://www.banggood.com/Auto-Car-12V-Di ... 43680.html
http://www.ebay.com/itm/Dual-USB-Car-Ci ... 5b08e02181
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Montaz 12V zasuvky (USB)

Poslaťod dancul » 29 Apr 2015, 11:35

Ďalšia z možností inštalácie 12V zásuvky na NC-čko...

Keďže je čas zamýšľať sa nad dlhším výletom (na dvore už poznám každú skalku, chcem sa teda pozrieť aj na druhú stranu ulice), riešil som kôli telefónu a navigácii inštaláciu 12V zásuvky.
Na fóre je už niekoľko riešení, ja som si zobral z každého niečo a urobil to po svojom. :-)

Zásuvku som objednal z Číny. Má klasickú 12V zásuvku a 1x 5V USB vraj až do 2A (zatiaľ neodskúšané - takže uvidíme) a mala by byť vodotesná. Zásuvka nevyzerá zle, trochu mám obavy z jej uchytenia - je nejaké labilné, možno sa po pár použitiach rozpadne. http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 58718.html
Umiestnil som ju na riadidlá, nech je po ruke. V skrinke sa mi zásuvka nepáči, keď zapojím nabíjačku, nevojde sa prilba. Z toho vyplýva zapojenie - som stará škola a teoretické články o Li-Pol a Li-Ion batériách - nabíjať kedy sa dá, je jedno ako dlho, nemajú pamäťový efekt a podobné bludy vyvracia osobná skúsenosť. Telefón (Sony Xperia M) nabíjam vždy od minima do maxima a vydrží 6-7 dní. Keď tento cyklus naruším, vydrží ledva 2 dni. Na pôvodnú úroveň ho dostanem len cez opakovanie cyklov úplného vybitia do vypnutia a nabíjania na 100%. Toto sa mi potvrdilo na nejednom zariadení. Preto zapojenie zásuvky na trvalých 12V. Môžem teda nabíjať aj pri vypnutom motore.

Aby nedošlo z nejakého dôvodu k vybíjaniu batérie, zásuvku zapínam vypínačom v našom skvelom uniboxe. Vypínač je umiestnený na mieste pre originálnu montáž 12V zásuvky. Keby som to niekedy chcel prerábať na originálne zapojenie, stačí zväčšiť otvor a nainštalovať originálnu zásuvku. Poistku som umiestnil do voľnej dutiny pri poistkách. Pôvodné zapojenie má poistku pod kapotážou, takže ľutujem toho, kto si pri pripojený nejakého spotrebiča urobí malý skrat. Výmena takejto poistky potrvá minimálne hodinu. Ak máte padací rám, je to ešte viac o nervy. Vybrať a nasadiť bočný plast pri namontovanom padacom ráme je úloha ako "ježek v kleci". Kto rozoberal, tak to pozná. :D

Káble som spájam WAGO svorkami s troma kontaktami. Zostalo mi po jednom voľnom kontakte, takže ešte niečo môžem pripojiť. Keď bude málo, vymením za 5-pólové.

Pár fotiek z montáže je tu:
https://plus.google.com/u/0/photos/1154 ... aTH2pGMxAE
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Zásuvka 12V, USB

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť