STK

Re: STK

Poslaťod Floyd » 10 Máj 2017, 00:21

Chlapci, ja som videl STK v Indii priamo v centre Dillí. Žiadna hala, len tak na ulici. Šóra cca 46 áut, motoriek, tuk-tukov a kedečoho neidentifikateľného, čo má kolesá. Vypadalo to skôr ako burza náhradných dielov spojená s rýchloservisom, pretože keď niekomu niečo chýbalo (skoro každému) - väčšinou nepodstatné veci: brzdové svetlá, smerovky, pneumatiky ojazdené úplne na kord, tak jednoducho požiadal iného, ktorý mal ešte dosť času do kontroly a ten demontoval diel, namontovali ho na kontrolované vozidlo. Po absolvovaní "STK" všetko zdemontovali a veselo sa vysmiati vydali do fakt hustej ázijskej premávky.
Pavlík, doporučujem !
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: STK

Poslaťod Jirka » 10 Máj 2017, 07:04

To mi připomíná když jsem kolaudovali řadové rodinné domky v Nepomuku. V kotelně měli být protipožární, plechové dveře. A měl je jen jeden. Tak jsem ty jedny dveře přenášeli z domu do domu. Akorát před tou komisí. :D
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: STK

Poslaťod jezdec74 » 10 Máj 2017, 20:09

Floyd píše:Chlapci, ja som videl STK v Indii priamo v centre Dillí. Žiadna hala, len tak na ulici. Šóra cca 46 áut, motoriek, tuk-tukov a kedečoho neidentifikateľného, čo má kolesá. Vypadalo to skôr ako burza náhradných dielov spojená s rýchloservisom, pretože keď niekomu niečo chýbalo (skoro každému) - väčšinou nepodstatné veci: brzdové svetlá, smerovky, pneumatiky ojazdené úplne na kord, tak jednoducho požiadal iného, ktorý mal ešte dosť času do kontroly a ten demontoval diel, namontovali ho na kontrolované vozidlo. Po absolvovaní "STK" všetko zdemontovali a veselo sa vysmiati vydali do fakt hustej ázijskej premávky.
Pavlík, doporučujem !


Přesně tak to funguje i v Mongolsku ;)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: STK

Poslaťod Mikino » 26 Feb 2018, 17:49

Asi každá STK prebieha v tejto krajine ako chce. Musí tam prísť moto, lebo je to snímané a inak je to asi na sympatiách technikov koho pustia a koho budú buzerovať. Na šťastie mám novú, takže mám skoro 4 roky od toho pokoj, ale napr. kolega bol na STK kdesi pri Trnave a tam típek kontroloval len brzdy, ostatné nevedel ani ako odmerať, od výfuku a hluku - má Kawasaki. Keď sa pýtal na povinnú výbavu, kde má lekárničku, tak sa ho spýtal, že asi kde by to mal dať a STK bola hotová. Na čo je táto šaškárna? Len na vyberanie poplatkov a buzerovanie???
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: STK

Poslaťod Pavel » 27 Feb 2018, 13:05

STK jsou hlavně proto, aby se vybralo co nejvíce peněz do státní kasy, na všechny stroje podléhající STK by se měly povinně montovat elektronické a kontrolovatelné čítače kilometrů a podle nich jezdit na STK nebo jednou za pět let, ne co dva roky, to je zbytečnost. Navíc každý stroj se posuzuje podle jiných pravidel. Proč bych měl jet co dva roky STK a autem stojícím v garáži a najetými 2.000 km, co se tam změní, nic. Provozní kapaliny měním. Vloni mi neprošel emisemi Peugeot 407 na LPG, normálně mě vyhodili a ani mi neřekli důvod, čím by to mohlo být, že prý neví, dal jsem to mechanikovi a šlo to hned, tak mi zařídil komplet STK za pár korun, prý jsem měl v nádrži strašně málo benzínu a tak to neprošlo, nic tam neměnil. Příště mu to zase svěřím a nemusím čekat dlouhou frontu, oni mají své známé na STK. Hlavně, že projdou staré naftové auta, Tatry a Pragovky co smrdí jako prase.

Ale to jsou jen malé věci, hlavně ať projdeme "STK" my u svých lékařů :like:
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: STK

Poslaťod pcx » 20 Mar 2018, 08:18

Chalani, a kde mate nalepenu nalepku z STK / KO ?
Ma to celkom zaujima teraz... (este som nemal motku kde by som to musel riesit)
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

STK

Poslaťod Ruidos » 20 Mar 2018, 14:06

pcx píše:Chalani, a kde mate nalepenu nalepku z STK / KO ?
Ma to celkom zaujima teraz... (este som nemal motku kde by som to musel riesit)


Ahoj. Mám novú moto. Ale musel som robiť KO. Mám to na ráme zo spodu. Samolepku som zahodil ( odlepila sa :) )


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: STK

Poslaťod pcx » 20 Mar 2018, 14:47

na rame odspodu....hmm, to je fajn z dovodu ze to nebije do oci/ ze to neni vidiet. Ze? Cize ta nalepka nemusi byt na viditelnom mieste?
Chapem ze musi byt na rame motocykla.
Videl som ze aj na kyvke to mali polepene, aj na vidle...ale toto su spatne moznosti, je to skarade to tam mat nalepene.
Preto sa vyzvedam kde to mate polepene, hladam moznosti kde to nacapit aby to bolo legislativne OK, a zaroven nech to vyzera normalne
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: STK

Poslaťod Ruidos » 20 Mar 2018, 22:53

pcx píše:na rame odspodu....hmm,
Preto sa vyzvedam kde to mate polepene, hladam moznosti kde to nacapit aby to bolo legislativne OK, a zaroven nech to vyzera normalne


Tu modrú samolepku mi priamo nenalepil v KO. Dal mi ju do ruky, že ju môžem dať kde chcem.( odlepila sa :) )
Potom ešte dávajú takú malu ako palec a tu mám zospodu rámu. Odfotím ti to.
Legislatívne musíš mat protokol a tam sú všetky údaje o moto. Tu skaredu modrú veľkú na moto určite nedávaj :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: STK

Poslaťod pcx » 21 Mar 2018, 08:00

ok, diky :like:
Aktual: Honda NC 700 Integra
EX: Honda PCX 125, Yamaha Xmax 250, Yamaha Xmax 400, Honda NC 700 X DCT, Yamaha Xmax 400 MomoDesign
Obrázok užívateľa
pcx
****
****
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 02 Mar 2017, 11:19
Bydlisko: Nitra, SK
Motorka: Honda NC 700X

Re: STK

Poslaťod Puggy » 22 Mar 2018, 22:51

pcx píše:Chalani, a kde mate nalepenu nalepku z STK / KO ?
Ma to celkom zaujima teraz... (este som nemal motku kde by som to musel riesit)


pcx, ja ju mám nalepenú na plaste pod sedlom. Je tam už 2 roky a nie je na nej vidno žiadne poškodenie ani vyblednutie od slnka ;). Tá nálepka nemusí byť na ráme (ani v aute ju nemáš na karosérii.
Prílohy
20180322_105430.jpg
20180322_105430.jpg (26.41 KiB) Zobrazené 229 krát
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: STK

Poslaťod puccky1 » 22 Mar 2018, 23:19

Ja ju mam o par cm nizsie obtocenu okolo ramu
A je tiez ako nova

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: STK

Poslaťod Meky » 23 Mar 2018, 14:52

Jak tak tady toto téma pročítám, já mám ještě skoro rok čas, tak mne napadlo, že bych si jí možná nalepil na víko kufru zevnitř co máme místo nádrže, nebo zevnitř sedačky spolujezdce u nádrže, když se víko kufru nebo sedačka nádrže otevře, budou viditelné.. :P
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: STK

Poslaťod Effin » 23 Mar 2018, 17:20

To máte na Slovensku takové známky co už se nelepí na značku ?
Doufám že u nás v Čr na takovou chujovinu nikdy nedojde
Nechápu proč by nemohla zůstat malá červená známka na spz a k čemu je taková plachta
Emise doufám neděláte stejně jako u nás
Effin
***
***
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 31 Júl 2015, 21:06
Motorka: Honda NC 750X

Re: STK

Poslaťod Ruidos » 23 Mar 2018, 17:25

KO nálepka nemusí byt nikde. STK a EK budem určite riešiť pod sedlom na rám. Vyhláška neprikazuje že musí byt na viditeľnom mieste. Teda dufam, lebo tie dve veľké nálepky vyzerajú strašne na moto


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia